Topikgazda: matgab 2005. 06. 03. 15:34

A nap idézete: "Gyorsan utána olvastam..."  

Ugrás a cikkhez
Nemcsak helyenként tartalmaz meglepő fordulatokat Molnár László, MSZP képviselővel publikált HVG interjú. Molnár László egyéb feladatai mellett a számviteli törvény felelőse is a frakcióban. Molnár László szakközgazdász minősítéssel rendelkezik. Idéznénk kedvenc mondatunkat az interjúból:

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=54869
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 06. 07. 09:02
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Szandi,
még valami:
ha a portfolio írása fikázgatás, akkor a HVG-é nyilvánosan elvégzett máglyán égetés
Törölt felhasználó 2005. 06. 07. 08:59
Előzmény: #17  szandokan
#20
Szandi,

neked politikai paranoiád van...

egyébként nem érdemes összetéveszteni a szakoklevelet a diplomával. Az első kategória őrsi foglalkozásokon és szakkörökön nyerhető el szorgalmi feladatok (mint pl. népdalgyűjtés) elvégzésével, míg a másikhoz egy kicsit több kell.
Törölt felhasználó 2005. 06. 07. 08:38
Előzmény: #17  szandokan
#19
...azt a mondatot viszont a riportalany tartott fontosnak kiemelni élete eseményei közül!!! S ez nem elhanyagolható, lényegi körülmény!!!
.
Csák János pont így nyilatkozott, ahogyan idézted? ...mert ha nem, az rosszabb. mint a szószerinti idézet! Utána jártál?
.
De a lényeg nem is ez! Ne mellékkörülményeket elemjünk ki életünkből, hiszen ezzel az erővel arról is beszélhetett volna, hogy hányszor volt wc-n, hányszor volt gyomorrontása, hogy komolytalankodva világítsunk rá miért is fontos a lényegre koncentrálás...
.
Eg yébként -nem tudom, hogy a szálka-erdő relácót hogyan látod- Te is 'fikáztál' most egy embert!!! ...s anélkül, hogy utána jártál volna... ;-)
.
.
De ha már a személynél járunk, s Te utána néztél... ...megírnád, hogy mely cégekben volt gazdasági vezető? (Csak, hogy mire érdemes majd figyelni a jövőben...)
.
Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 06. 07. 07:27
#18
Nem tudom ma mi a szokás, de úgy emlékszem anno 100-ból minimum 50 megbukott számvitel vizsgán, 45 2-est kapott.
Nem nagy kaland bukdácsolni számvitelből, a legtöbb ma könyvelő haverom anno megtette.
szandokan 2005. 06. 07. 00:52
Előzmény: #10  elemes
#17
Ki beszélt itt kormányról, elemes? Egy embert fikázott a portfolio.hu egy kiragadott mondattal, sugallva, hogy nem ért hozzá.
Akinek három diplomája van, közte közgazdász, jogi diploma, több cégben volt gazdasági vezető de nyilván tök hülye, mivel MSZP-s.
Ez egy fikázó porfoliocikk, egy magát újságírónak hívő kis fikusztól, aki arra is lusta, hogy utánanézzen valaminek is, mert akkor nem ülne a poénja.
Egyébként kiváncsi tettél: áruld el, mikor írt a portfolio.hu hasonlót pl.Csák Jánosról, aki MOL-elnöknek való kinevezésekor kinyilatkozta, hogy most akkor elkezd olvasgatni az olajszakmáról?
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 11:45
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
...csak kérdeztem...
.
S bízom benne, hogy igazmondó, s akárhogyan is vizsgázott számvitelből, vagy bármi másból annak idején, ma már nincsenek fehér foltok tudásában, amik gátolnák őt a jó döntések meghozatalában... ...hiszen ez mindannyiunk érdeke!!! (S nem is az a lényeg, hogy mindent tudjon, hiszen polohisztorok már nincsenek, csak legyen értelmes, s legyen(ek) olyanok, aki(k)re támaszkodva csak pozitív változásokat eredményez majd munkássága.
Üdv.
elemes
elemes 2005. 06. 06. 11:37
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
naaaa...
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 11:23
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ezt te sem gondolod komolyan!!!
Ne írjunk le rögtön mindenkit.
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 11:03
Előzmény: #12  elemes
#13
...lehet hazugsággal vádolni Molnárt (pontosabban feltételezni róla azt, hogy hazudott, s nevezzük hazugságát iróniának), de miért hazudna már ilyen korán... ...még csak most nevezték ki...
.
...vagy ez egy jelzés tőle, a jövőre vonatkozóan?
Üdv.
elemes
elemes 2005. 06. 06. 10:37
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
De van minek. Pl mi van, ha Molnár pékviselő csak ironizált, és valójában csillagos ötösre vizsgázott számvitelből.
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 10:05
Előzmény: #10  elemes
#11
Szüség és törvényszerűség, hogy csak a kormányt adó pártok támadhatóak az aktuális gazdaságpolitikai helyzet miatt, illetve minden esetben a kormányzópártok adják a többséget az egyes bizottságokban, mint ahogyan a parlamentben is, azaz minden döntés a kormánypártokat terheli, illetve az ő érdemük.
S furcsa is lenne támadni az ellenzéket egy rossz törvény meghozatala miatt, hiszen önmagukban ezt nem lennének képesek megtenni... ...persze, kisebbségi kormányzás esetén -lehet- más a helyzet, de akkor is lehet támogató (ugyebár és várhatóan a kormányból kiugrott csapat).
.
S lehet, hogy a nevezett személy zseni és polihisztor, s csak egy dologhoz nem ért, de akkor sem értem, hogy miért pont abban kapott pozíciót... ...bár, ha cinikius lennék, lenne megjegyzésem...
.
S ugyan az is igaz, hogy mostanában volt néhány pontatlanság a Portfólió cikkeiben, de itt nincs minak utánanézni...
Üdv.
elemes
elemes 2005. 06. 06. 09:39
Előzmény: #9  szandokan
#10
Szandokan,
.
Nekem olyan emlékeim vannak a portfolióról a kormányváltás előttről, hogy akkoriban főként a fideszt rugdosták, nyilván azért, mert nem politikai hanem gazdasági lap, és mint ilyen, a döntéshozó pozícióban levő erők vannak a fókuszában.
.
Az MSZP-t a kormányzati teljesítménye önmagában minősíti.
szandokan 2005. 06. 06. 02:39
Előzmény: #7  elemes
#9
Bocsi, de nem igazán jellemző, hogy a portfolio utánanézne valaminek is, ha az MSZP-t lehet fikázni utánanézés helyett.
Ennyire már te is ismerhetnéd őket.
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 01:52
#8
Olvastam a HVG-s interjúcskát ott hátul az újságban. Eredetileg nem hangzott ilyen rémesen a mondat, mint kiragadva. Éppen arról kérdezgették a jóembert, hogy minek ez a rengeteg szakképesítés, amiket összeszedett magának, mindig ilyen kockafejű eminens éltanuló volt-e, és erre mondta, hogy kacskaringósan alakult a pályája, mindig új területeket sajátított el, de például a számvitelen csak átbukdácsolt anno. És mellékesen hozzátette, hogy de mivel most ő kapta a számvitel felügyeletét, gyorsan átismételte a dolgokat.
Távolról sem vagyok szemellenzős MSZP-fannak nevezhető, de ez hozzátartozik az igazsághoz, úgy vélem.
elemes
elemes 2005. 06. 06. 01:33
Előzmény: #6  bpmcwap
#7
nem tudom, a portfolio mennyire nézett utána a képviselő szakmai hátterének, de egy rutinos politikusról nehéz elképzelni, hogy őszinteségi rohamot kapjon.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 05. 20:08
Előzmény: #5  elemes
#6
:DDDD
elemes
elemes 2005. 06. 04. 22:34
Előzmény: #1  portfolio
#5
nem lehet, hogy csak ironizált...?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 04. 08:43
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
csodálkozom, hogy bármi hasonlon megtudtok még lepődni a nyolcáltalánosával bankvezérként tevékenykedő (bakker, most bajban vagyok, hogy is hitták???) "uriember" után!
ebben az országban egy szabály van:
-minden lehetséges!
Törölt felhasználó 2005. 06. 03. 17:41
Előzmény: #1  portfolio
#3
Most regisztráltam, pedig régi olvasójuk vagyok. Hát mitagadás a hvg-t is régen elöfizetem már. Túl sok illúzióm eddig se volt a politikusokat illetöen, de azt hittem, hogy ez a fokú pimaszság a fidesz sajátja, hát úgy látszik az mszp ebben is utólérte a fiúkat.
matgab 2005. 06. 03. 15:48
Előzmény: #1  portfolio
#2
És ezzel szerintem még ő az a politikus, aki az adott területén a legkvalifikáltabbak egyike...
Magyar ugar, ahol a pénzügyminiszter mezőgazdász, a FVM elnöke meg gondolom közgazdász...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek