A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
hát igen ilyenkor derül ki, hogy anno kik voltak érdekeltek a balhékban, és manapság miért nincsennek mozgósítva a szakszervezetek se tüntetnek már olyan aktívan, mint 2010 elött pedig a rabszolgatörvény megérne egy misét de a birkamenet benyeli ezt is, mert a fönök jóváhagyta
Az erőszakos betelepítés nem azt jelentené, hogy repülőkkel szállítják ide tömegesen a külföldieket, sőt toborozzák őket? Azt gondolom, ilyenről szó sincs. Pedig simán megtehetnék önállóan. Tehát valami más fogalmat kellene erre kitalálni.
"Lassan másfél éve annak, hogy Emmanuel Macront Franciaország elnökének
választották. Nagy izgalom övezte elnöki pozícióba kerülését, hiszen
szinte a semmiből jött. Pártja, az "En marche" elnökké választása előtt
egy évvel még nem is létezett. Macron 2016. áprilisában alapította az En
marche-t, majd 2016. november 16-án jelentette be, hogy indul az
elnökválasztásokon. A korábban befektetési bankárként is dolgozó
politikus a maga 39 évével Franciaország legfiatalabb elnökeként vonul
be a történelemkönyvekbe. Nagy lendülettel, sok magasztos tervvel és
reformígérettel robbant be az első helyre a választásokon, most viszont
alig másfél évvel megválasztását követően 30% alá esett vissza
népszerűsége, ezt a szintet az ötödik köztársaság fennállása - 1958 -
óta egyedül csak Hollande-nak sikerült alulmúlni. Ilyen rossz
népszerűségi mutatót még Valéry Giscard d'Estaingnek sem sikerült
összehozni, pedig őt tartotta a francia közvélemény a következetlenség
elnökének." amilyen politikát visz Macron, nincs min csodálkozni
Az a legnagyobb gond, hogy csak ülünk a fotelban és várjuk a megváltást, és az általad leírt "ellenzéki vezető" eljövetelét. Nem egy emberben kellene gondolkodni (ebben már volt és van részünk), hanem egy szakértői csapatban, akik attól lesznek erősek, hogy támogatók állnak mögöttük, akik kiállnak értük és "tűzön-vizen keresztül" támogatják őket.
Nincs egy hiteles, vállalható, határozott ellenzéki vezető sem, ez a legnagyobb gond ezzel! Ha lenne egy olyan, aki bátran kiáll a nézetei mellett, és ezt tűzön-vizen keresztül viszi, az nyerő lehetne. Rengeteg ügy van, ami teljesen elhalt, pedig ezeket tovább kellett volna vinni: Pharaon, Groteszki, bevándorlási kötvény. Akár a bíróságig elvinni, akár plakátkampányt csinálni belőle, bármit, csak jelen lenni, arra az emberek felfigyelnének. Ha 5, akkor 5, ha 100, akkor 100 plakáttal, de tenni kell, menni, csinálni!
Hát de így nem is lehet tüntetésre buzdítani, ahogy a b..i Gyurcsány és liberális társai csinálják!Előtte gyűjtenek a szegényeknek, akiknek indulni kellene a kormány ellen, utána csodálkoznak , hogy nem mozdul senki, csak egy pár jóérzésű hü..e.
Attól függ.Ha kedvet kapnak beállhatnak a dolgozói a kivándorlók közé.Szép folyamatos szokatás volt az elmúlt 8 évben a szegénységhez, a minimumon élésre, akik nem akarták megszokni azok pápát intettek.
Nem tüntetés lesz, hanem a szokásos hétvégi piknik az üres parlament előtt. Vonulás, szavalóverseny, szelfi Kunhalmival és Fletóval, ellenzéki politikussimogató, párszor felhangzik majd, hogy nem hagyjuk, nem hagyjuk... utána pedig megkérnek mindenkit, hogy szépen, békésen, rendezett sorokban menjek haza, és hazamennek. Ami a franciáknál van, az tüntetés.
A Fidesz rendbeteszi az országot
link