Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Sőt, ez a hatalmas kp okozta, hogy a kisbefektetők nem kaptak egy fillért sem egy héten keresztül, másrészt teljesen szabálytalan volt az azonnali kp fizetés,(és valszeg hirtelen a kisbefektetők kp-jét és részvényeiket eladva teremtették elő ezt a hatalmas összeget)
Nem baj, most az autóhiteleseket is megsegítjük. Érdekes, hogy nem pattog senki, hogy "azénpénzemből", meg hogy "emiattnekemfogtöbbekerülniabankolás". Hello! Hol vannak ezek a hangok? Csak a Q. kártalanítás fájt ezeknek? Azok kártalanítása, akik nem hitelt vettek fel nyakra-főre, hanem takarékoskodtak, és lemondtak egy csomó mindenről, hogy félretegyenek? A devizás autóhitelesek megmentése hihetetlen összegekbe fog nekünk kerülni (felét az állam, felét a bankok állják), ez nem fáj senkinek. Nekem tényleg nem fáj, de akinek fájt az egész élet megtakarítását elvesztő emberek kártalanítása, azok hol vannak???
Aznap, azaz a bedőlés napján (!) kérték és kapták vissza. Nem volt 2-3 nap átfutás, nem ám. Mint másnak.
Pénzt kaptak vissza. PÉNZT. Állampapír helyett. Pedig állampapírt kértek. Csak hogy értsd.:-)
Ha államkötvényben volt, akkor 1.) nem kell parázni, mert az nem veszik el, nem kell kapkodni sem, igaz? És 2.) akkor az államkötvényt kell visszaadni, és nem pénzt! Állítólag a Külügy nem is pénzt kért vissza, hanem csak az állampapír áttranszferálását, és nagggggyon:-) meglepődtek ők is, amikor pár nap után (!!!) észrevették, hogy pénzt kaptak vissza. Aznap kérték, és aznap soron kívül 3,8 milliárd forintot kaptak, pedig ők istenbizony állampapírt kértek, hát ez van...
A felszámoló a csődtörvény alapján jogszerűen perelte be azt a hölgyet, aki márc. 9-én váltotta be a kötvényeit. Ezen cikk által is nyitva hagyott kérdés az, hogy mi a helyzet a Külügy 3,8 milliárdos állampapírjainak visszaváltásával. Elméletileg két eset lehetséges:
1. A felszámoló a külügytől is követelni fogja az összeg visszafizetését. Ezt nem zárható ki, hiszen maga a felszámoló eddig erről nem nyilatkozott.
2. A Külügy nem kötvényeket, hanem állampapírokat váltott vissza, s ez teljesen más tészta, nem tartozik a visszakövetelhető körbe. Eddig erről csak laikus hőbörgéseket, prejudikációkat lehetett hallani a Quaestor szóvivőtől és a különböző fórumokon, de szakértő jogász vagy releváns szereplő még nem szólalt meg.
az ilyen narancsköddel beborított agyúak nem vesznek semmit észre, nem veszik észre a lopást, a hazudást, a köd mindent eltakar, ezért tart itt az ország, és még nagyon sokáig maradunk balkán
Feltűnt a nagy kárörvendésben, hogy magaddal beszélgetsz és nem válaszol neked senki? Én is csak azért szólok, mert úgy tűnik, hogy magadtól nem veszed észre.:-)
Törölt felhasználó2015. 09. 21. 13:02
#10546
Gratulálok! Az eddigi pár tucattal szemben - a sajtósokkal, turistákkal és az Alzheimer kórosokkal együtt - most végre sikerült néhány száz fős "tömeget" összehozni! Bizonyítottatok, ennyien vagytok, ennyi telik tőletek! Az olyan képi üzenetek is igen ütősek, olyan magyar narancsosak voltak, mint pl. az a 15 éve készült fénykép, amelyen Tarsoly együtt látható Erdő bíborossal. Nem is beszélve némely ütődött szónok gyűlölet tirádáiról.
Álomvilágban élni jó, csak felébredni szívás! Majd jelentkezz a 20-ai gigatüntetés nettó létszámával.
Törölt felhasználó2015. 09. 16. 07:23
#10544
Eddig nem került elő kenőpénzeket és vesztegetési pénzeket tartalmazó lista a Quaestor-nyomozás során, amely gőzerővel folyik - mondta a legfőbb ügyész egy képviselői kérdésre válaszolva. Más eszközt és adatot viszont találtak, sőt olyan sokat, hogy azok feldolgozására külön szoftvert kellett vennie az ügyészségnek.Azt tudom mondani önnek, hogy olyan lista, amely kenőpénzeket vagy vesztegetési pénzeket tartalmazna, nem került eddig elő - válaszolta a Quaestor-üggyel kapcsolatban egy képviselői kérdésre Polt Péter legfőbb ügyész még júniusban a parlamentben. Varju László DK-s politikus, független parlamenti képviselő intézett kérdést a legfőbb ügyészhez sajtóinformációra hivatkozva, amely szerint létezik egy lista, amit Tarsoly Csaba letartóztatott Quaestor-vezér vezetett az általa adott kenőpénzekről.A hírt közlő sajtóorgánum szerint rendőrségi és kormányzati források is megerősítették a Tarsoly-lista létezését. Ezek szerint listázva lehetnek, vannak azok a fideszes és más politikusok, azok neve, akik pénzt kaphattak a 150 milliárd forint ellopásáért cserébe. Már önt is felszólítottuk, hogy hozza nyilvánosságra a Tarsoly-listát, de ebben az esetben is csönd maradt, mint mind ez idáig - mondta akkor Varju László a parlamentben."Kérdezem a legfőbb ügyész urat, mikor kívánja az ügyészség nyilvánosságra hozni Tarsoly Csaba híváslistáját, üzenetforgalmát a Quaestor öncsőd-bejelentése előtti egy hétről. Mikor kívánja az ügyészség nyilvánosságra hozni azon politikusok nevét, akik közvetlenül vagy közvetve, például családtagjaik révén szerepelnek a kenőpénzekhez juttatottak listáján? És végezetül: mennyire befolyásolja önt családi, személyes kapcsolata, függősége egyébként a pénzügyi felügyeletet végző Magyar Nemzeti Bankkal közösen?" - sorolta kérdéseit a DK-s politikus.Külön szoftvert kellett venni az adatfeldolgozásra
Természetesen lefoglalásra került mobiltelefon is, Tarsoly Csaba mobiltelefonjának adattartalma, ennek a vizsgálata is folyamatban van. A büntetőeljárási törvény azonban nem teszi lehetővé a nyilvánosság teljes tájékoztatását abban az esetben, hogyha ez a nyomozás érdekeivel ellentétes - válaszolta Polt Péter.
A nyomozás elrendelését követően három házkutatást tartottak különböző helyszíneken. Rengeteg adatot, bizonyítási eszközt foglaltak le, részben digitalizált formában. Az adatok tömegére jellemző, hogy külön kellett intézkednem egy szoftver beszerzésére, hogy ezeket az adatokat fel lehessen dolgozni. A feldolgozás jelenleg is folyamatban van - közölte a legfőbb ügyész.
Gőzerővel folyik a nyomozás
Jelenleg még folyamatban van a nyomozás, gőzerővel folyik, minden reményünk szerint sikeres lesz a nyomozás, és amint a nyomozás befejeződik, minden releváns adatot, amelyek a törvények szerint nyilvánosságra hozhatók, meg fogunk ismertetni a közvéleménnyel - válaszolta Polt Péter.
Személyes és családi érintettségére vonatkozó kérdésre viszont nem válaszolt Polt arra hivatkozva, hogy az "nem tudta értelmezni". (Polt Péter felesége a pénzügyi szolgáltatókat felügyelő MNB-ben dolgozik, s sajtóhírek szerint Polt lánya Tarsoly személyi titkárának barátnője)
hírek:
A QKKA törvény készfizető kezességével kapcsolatos törvénymódosítások tárgyalására a Gazdasági Bizottság lett kijelölve. Az ő döntésükön múlik, hogy a törvénymódosítás bekerül-e a Parlament elé szavazásra.
Érdemes minden fórumon felhívni a figyelmet erre a döntésre, hogy a tisztelt képviselők tisztában legyen vele, figyeljük a döntésüket.
lehetnénk többen is az biztos de így sem tudják a szőnyeg alá söpörni. Sajnos az ellenzéki média sincs mellettünk de majd díjazzuk azokat is választásokkor. A meglopottak sosem felejtik el ki mennyit segített.
150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195