Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
és a fideszre nem szarsz, aki ezt mind előidézte, a lóvénkat lenyúlta? tudod mennyi 210 milliárd?rohadt sok pénz! azt tarsoly nem tudta betenni egy nokiás dobozba
Kiknek a nevében hallelujázol? Vagy éppen saját magad ajnározod?
Himmer Éva azt a hamis látszatot keltette, hogy a 6 millió alattiak teljesen ki lettek fizetve.
A készfizetői kezességre benyújtott törvénymódosítókkal kapcsolatban egy büdös szóval sem említette, hogy a Szabó Szabolcs mellett a Jobbik is beadta ugyanazt a javaslatot, márpedig az ilyen féligazságok teljes hazugságok!
annyira nem hogy az ügyintéző picsa még a nevét sem hajlandó megmondani viszont nekem kötelező. Jó flegma stílusban tolja, aztán mikor a végén közöltük vele hogy rögzítettük az egész beszélgetést bepánikolt hogy ő nem járult hozzá (leszarom). Egyébként ők is rögzítik csak azt nem közlik és később nem lesz hozzáférhető jó eséllyel. Mindenki rögzítse a telefonon elhangzottakat hogy később legyen bizonyíték ha per lesz.
Quaestor fb
"Az utóbbi napokban történtek lényeges dolgok az ügyünkkel kapcsolatban. Összességében nem látszik ezekben az a trend, ami a megoldás felé billentené a dolgokat, ezért az én véleményem szerint határozott lépéseket kell tennünk. Természetesen mindenki habitusa szerint eldönti, mit tesz, de ehhez talán tudok segíteni néhány gondolattal.
A kártalanítási törvény "furcsaságát", azaz a készfizető kezesség hiányát a kormánypárti többségű Gazdasági Bizottság nem szavazta meg. Valójában nem is ez a leglényegesebb momentuma ennek az ülésnek, hanem az, hogy egy ilyen alkalmat nem használtak ki arra, hogy legalább megnyugtassák az érintetteket a Kormány jószándékát illetően. Van ugyanis logikus magyarázat arra is, hogy nincs a törvényben a készfizető kezesség, sőt arra is, hogy meg akarják várni az AB döntését (még akkor is van ebben ráció, ha teljesen jogszerűtlen). Megbocsáthatatlan viszont az, hogy a bennünket demokratikus jogrendszerben képviselő kormánytagok és kormány megbízottak ellenünk, azaz az állampolgárok ellen szavaznak, és elfogadhatatlan arroganciával beszélnek félre. Egyszerűen nem maradt már semmi, ami azt támasztaná alá, hogy az időhúzás, számunkra ismeretlen okból ugyan, de a mi érdekünkben volna.
Múlt héten jártam a Parlamentben. Nagyon rossz élmény volt. A különböző oldalak egymást gyűlölése olyan alpári szinten van, ami számomra még a médiából sem jön át - pedig az utóbbi időben elég sokat vagyok kénytelen nézni. Ez az oka annak, hogy ahogyan minden más ügyben, úgy a miénkben sem számítunk már mi, állampolgárok, csak a vég nélküli utálkozás.
Az Alkotmánybíróság eheti ülése abszolút papírforma, nem kellett volna meglepjen senkit sem. A november első felére meghirdetett ülésen már nagyobb eséllyel hozhatnak döntést a beadványokkal kapcsolatban, de talán valószínűbb, hogy csak a harmadik alkalommal tudnak majd dönteni. Alkotmányjogászok, köztük volt alkotmánybíró egybehangzó véleménye, hogy a törvény egészét nem törlik el, hanem bizonyos ponton korrekciót kérnek majd. Ezen a szálon egyébként ennél sokkal fontosabb az, hogy az AB döntés utáni korrekciót követően a törvény újra támadható lesz, sőt, szinte biztosan meg is fogják támadni, és a jelenlegi helyzetből okulva, arra hivatkozva újra húzódik majd a pénzeink kifizetése.
Mindezek alapján azt a tanulságot érdemes levonni, hogy a jogi úton történő érdekérvényesítést el kell kezdeni. Ennek első lépése érdekközösséget alapítani, vagy már meglévőbe belépni, első esetben a megfelelő jogászt megbízni, és az első pereket elindítani. Mindenki el tudja dönteni, mit szeretne, azonban az nem kérdés, hogy egy pertársaságban jóval kedvezőbb feltételekkel és jóval nagyobb nyomást lehet gyakorolni. Mindenki tegyen le arról, hogy gyors megoldás születik, nincs értelme partizán akcióknak. Ne akarjon senki sem jogászkodni, ezt az ügyet az elérhető legjobb jogász csapatra érdemes bízni, ha a pénzünket valaha viszont akarjuk látni.
A mindenki iránt érzett felelősség azt mondatja, mindenkivel meg kell értetni, kizárólag akkor kapja vissza a pénzét, ha jogi úton követeli azt vissza. Nem szabad feladni, az utolsó vasat is vissza kell szerezni, mert az a miénk volt és az is lesz újra."
Ha jól értem, strasbourgi perindításról van szó. Mégis kinél és hol lehet jelentkezni?
Hogy lehet kikerülni a magyar jogrendszert, ha a bírósághoz fordulás előfeltétele a hazai jogorvoslati lehetőségek végigjárása?
150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195