Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Megbízták a forgalmazót, hogy az ügyfélszámlájukról vásároljanak vállalati kötvény, de 2/3 kötvény állítólag fiktív volt.
Ha a forgalmazó csalt, a 2/3-ra jár szerintem a BEVA. Az 1/3 elbukott.
"Ha pl. rendelsz a neten egy jónak tűnő ajánlat alapján (pl. a piaci árnál 20%-al olcsóbban) valamit, meg a szomszédod is, kifizetitek az árát, ő megkapja, te nem, akkor rohansz az "állam bácsihoz", hogy adja vissza pénzed? Lóf.szt."
Csak éppen aki itt forgalmazta a "cuccot" biztosított a lopással és a csalással szemben 6 millió Ft értékig.
Az 1 harmadát az árunak megkaptad az 2/3 pedig eltűnt, de biztosításod volt rá. Akire rábíztad a biztosított pénzed esetleg elsikkasztotta.
A megoldás kulcsa az, hogy ki sikkasztotta el és nem az "állam bácsi".
Én nem értek egyet azzal, hogy azokat akik fiktív kötvényt kaptak, azokat kártalanítsák.
Amikor az emberek bementek a quaestorhoz és kötvényt vettek, nem tudták, hogy őket átverik (nyilván), tehát (elvileg) tisztában voltak a kockázatokkal, ami a kibocsátói tájékoztatóban benne volt. Mitől függött az, hogy ha valaki bement, az normális, vagy fiktív kötvényt kapott?
Ha pl. rendelsz a neten egy jónak tűnő ajánlat alapján (pl. a piaci árnál 20%-al olcsóbban) valamit, meg a szomszédod is, kifizetitek az árát, ő megkapja, te nem, akkor rohansz az "állam bácsihoz", hogy adja vissza pénzed? Lóf.szt.
Feljelented az illetőt, a bíróság rábizonyítja és te meg berepelheted, hogy kártalanítson, adja vissza az árát. Ha vissza tudja, akkor kártalanítva leszel, ha meg nincs semmilye, akkor meg így jártál.
Ez az eset semmiben sem más, mint a quaestor ügy, pedig ez utóbbit természetesnek veszed, míg a quaestors esetben meg elvárod, hogy neked valaki fizessen, pedig mind a két eset ugyanaz a bűncselekmény, te pénzt adtál valamiért, amit nem kaptál meg.
Helyesen: Magyarországot átszövi a politika, NINCS remény.
Az az országnak nem remény és nem hasznos, hogy szakmai helyett mindig rövidtávú, felelőtlen, ostoba politikai döntés születik. Akkor se, ha neked az ártérre épült házad árvízkára, a felelőtlenül (sőt csalva) felvett és nem fizetett devizahiteled után kifizetik a felelőtlen és bebukott kötvénybefektetéyedet is.
Magyarországon mindig népszerű volt a károsultak megmentése, aminek egyébként a rendszerváltásig visszanyúló hagyománya van. 1991-ben az elszabaduló törlesztőrészletek miatt rengetegen kerültek bajba a Kádár-rendszerben felvett alacsony kamatozású hitelük miatt. A kormány akkor lehetőséget adott arra, hogy aki a megmaradt tartozásának a 40 százalékát visszafizeti, annak elengedik az adóssága maradék részét. Érdekesség, hogy az Antall-kormány megítélése éppen 1991-ben volt a legjobb.
Nem kell ebből olyan nagy műsort csinálni
Kormány kijelentésével mindég lesznek és vannak aggályok- Mi helyén való nem mi döntsük el- most a kezükbe vagyunk*
Innen mi igen keveset írunk felül az elhangzottakkal szemben-
Lesz aki átlépi- az elhangzottakat tudom én- Közjogi hatalom kinél hamar elfelejtjük - Jönnek az egymásnak ellentmondó ellenzéki
bértollnokok- alig várom- nincs más témájuk-
150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195