Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csongor64 2021. 01. 04. 19:30
Előzmény: #99579  Törölt felhasználó
#99580
Nagyon zavaros beefektetési nézeteid vannak,ez életveszélyes barátom jobb lenne ezt átgondolni
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 19:11
Előzmény: #99578  csongor64
#99579
...hát legyen így nekem is jobb lenne mert ma az első nap lehet nem kellett volna vennem ezt nézve ami elindult.Legyen igazatok!
csongor64 2021. 01. 04. 19:08
Előzmény: #99575  Törölt felhasználó
#99578
USA már nem annyira befolyásol mint a múltban
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 19:04
Előzmény: #99576  Törölt felhasználó
#99577
Holnap követni fogja -persze a daxot is közben, de az is pirosban lesz sajnos.USA dönt itt mindenben ez egy ilyen hely. Kispapírok mint raba talán megússzák és eloldalaznak,de egy  mol aligha.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:59
Előzmény: #99572  Törölt felhasználó
#99576
Ellentmondásban vagy, mert ha igazad volna, már a BÉT is 3 új ATH-t ütött volna. De nem tette. Most követi az USA-t vagy sem? 
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:54
Előzmény: #99571  Törölt felhasználó
#99575
(ebben van német papir,usa meg magyar)Sajnos csak a némettel vártam.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:52
Előzmény: #99571  Törölt felhasználó
#99574
Illetve volt ahol vártam és volt ahol nem.De jobb lett volna mindenhol bevárni az usát.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:51
Előzmény: #99571  Törölt felhasználó
#99573
Ha látom ezt délután kint várok 1 napot biztosan.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:48
Előzmény: #99570  Törölt felhasználó
#99572
Holnap ki fog derülni ez.Remélem neked, mert ma voltam olyan óvatlan délelőtt hogy vettem ezt-azt.Pedig nem kapkodom .
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:48
Előzmény: #99568  Törölt felhasználó
#99571
Az egész tőzsde a manipulálásról szól. Ki így csinálja, ki úgy. A nagytőke híreket gyárt, más meg posztokat a Pf fórumon. De a cél ugyanaz,  a legősibb ösztönökre hatni. Ezeket ugyanis nehéz tudatosan kikapcsolni, kevesen képesek rá.  
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:38
Előzmény: #99568  Törölt felhasználó
#99570
Szerintem meg nem, mert az egy másik piac. De semmi gond, nem értünk egyet és ennyi.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:38
Előzmény: #99567  Törölt felhasználó
#99569
Short nincs usa nélkül...soha.Hali!
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:36
Előzmény: #99567  Törölt felhasználó
#99568
Szerintem az usa az alap. Manipulátor lennék ezért a nézetemért...Ha lusta vagyok vételnél megvárni mi jön onnan 15:30-kor majdnem mindig rossz döntés.Akkor?Na aztán jól megmondtad.:-)
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:31
Előzmény: #99566  Törölt felhasználó
#99567
USA-t a manipulátorok emlegetik érvként. Legyen ennyi elég. Szép estét!
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:28
Előzmény: #99565  Törölt felhasználó
#99566
Na és mit látsz?
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:25
Előzmény: #99564  Törölt felhasználó
#99565
Átlátszó vagy, mint az üvegtégla. 😂
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:21
Előzmény: #99563  Törölt felhasználó
#99564
...ha van részvényed majd holnap észre veszed benne hogy mennyire:-)Nekem nincs de holnap lehet:-)
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 18:17
Előzmény: #99560  Törölt felhasználó
#99563
USA is a Rábában utazik? Jó tudni...
lyin 2021. 01. 04. 18:12
Előzmény: #99511  Törölt felhasználó
#99562
A magánynyugdíj pénztárak államosításával kb 13% Rába részvény került állami kézbe 2010-ben, rá egy ez már vétel útján 74%-ra ugrott. Eközben és azóta se volt hatalomváltás ha jól tudom. Amúgy is kezdeni kellene vele valamit, nagy volt a csönd mostanáig. Egy esetleges kormányváltás réme felgyorsíthatja a folyamatot.
csongor64 2021. 01. 04. 18:04
Előzmény: #99559  Törölt felhasználó
#99561
Holnap venni szeretnél?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek