Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2017. 01. 07. 14:56
Előzmény: #80759  tigus7313
#80760
Tehát a cég hozza az 2015 öt
Stabilan középszerű

Amivel nincs is nagy baj

Ez ennyi
tigus7313 2017. 01. 07. 13:17
Előzmény: #80758  pancserlama.
#80759
kis pontosítás, de a saját tőke inkább 1380 körül alakulhat.
pancserlama.
pancserlama. 2017. 01. 07. 11:04
Előzmény: #80756  Törölt felhasználó
#80758
Mielőtt még valaki is vérmes remenyeket táplálna

A közgyűlési napirendi pint nem irta elő az IT nek hogy kerüljön a telek a mérlegbe

1.Szerintem nem is fog bekerülni
2.100-120 Ft nyereség
3. Sajátőke 1450 (+ kiegészitőben a telek +370 Ft )

Ennyi !
pancserlama.
pancserlama. 2017. 01. 07. 08:37
Előzmény: #80756  Törölt felhasználó
#80757
5 szőr olvastam el és kicsit kifésültem

Gratulálok

Egy stabil hosszútávon gondolkodó jógazda szemléletet olvastam.

Hosszú ideig én is elleneztem az osztalékot

Külső nyomásra árfolyam felhajtó mivoltja miatt hajoltam meg.
Igen ,talan még most sem szabad osztalékban gondolkodni

Hizzon továbbra is a Rába !
tigusnak igaza van aki akarja az tudja a telket is !
Ettől meg mérlegbe rakatnám.
Telket pedig csak pénzért és nem "amennyit adnak érte annyit ér" mindenáron ..
Törölt felhasználó 2017. 01. 06. 10:54
Előzmény: #80755  qqtyin
#80756
...eddig, - hála istennek -, semmi...!

...a Rába és a részvényesei számára, - az ingatlanának az elidegenítése -, kifejezetten HÁTRÁNYOS, annál fogva, hogy az abból keletkező bevételek, - gyakorlatilag -, csak ELHERDÁLHATÓAK...!!!
...merthogy, például osztalékként hasznosítva, előáll az a helyzet, hogy VOLT, NINCS...!!!

...nem sokkal jobb a helyzet, ha FEJLESZTÉSRE fordítják, ugyanis egy fejlesztés, - gyakorlatilag -, egy "FENEKETLEN KÚT", a költségeit illetően...!

...ha viszont megmarad, állandó FEDEZET a különböző HITELEKHEZ, illetőleg nagymértékű saját tőkét eredményezhet, ha a "számviteli politikát" ésszerűen irányítják, ami a részvényesek számára hozhat, - nem is kicsi -, eredményt, HOSSZÚTÁVON...!!!

...stb. stb. stb...!
qqtyin 2017. 01. 06. 09:48
Előzmény: #80754  Törölt felhasználó
#80755
OK, az utolsó bekezdésben az újítás jó.S akár rá is állhatunk, mint megy már kicsiben a talpalávaló kis jármű.
Komolyabbra fordítva a szót, mi hír az ingatlan értékesítés területén?
Erre kellene kapirgálni egy kicsit.
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 21:47
Előzmény: #80753  qqtyin
#80754
...hmm...!

...törtem a buksimat, - a jó kérdésed okán -, a válaszomon, de piszok akadályt találtam, a már több mint egy éve, teljesen "hermetikusan lezárt", Rába fejlesztési "ambíciók" okán...!

...talán az automata kovácsüzem, - mint fejlesztési cél -, került az elmúlt kgy.-n szóba, - 10 mrd Ft értékben -, ám azóta, - még erről sem folyt, - egy szó nem sok, még ennyi kommunikáció sem...!

...talán, az utolsó Rába Magazinban találtam, - egy nagy dobra vert -, ÚJÍTÁSI HÍRT a kovácsüzemről, hogy az üzem és a forgácsoló csarnok között, - a kovácsgyártmányok rozsdásodását elkerülhetővé tegyék -, elő tető építését indítványozzák...!

....???...!!!

...igaz, a kgy.-n valami olyasmi hangzott el, hogy még csak most álltak ennek a projektnek az "összehozásához", de hogy ez mit is jelent, hát találgathatom...!

...évekkel ezelőtt, szó volt, valami hibrid, vagy elektromos futómű fejlesztésről is, de ennek már legalább 2, vagy 3 éve is lehet...!
...azóta, se híre, sem hamva...!

...pedig ez az irány, - különösen az elektromos futóművek -, azóta nagyot erősödött...!
...már akkor arra gyanakodtam, hogy a VOLVÓ-val, "szűrnek össze valamit", mint annak idején, a John Deerrel, a kényszer olajozású difik megalkotásával, de ez lehet hogy "ugrott"...!

...de hogy az utolsó kérdésedre is válsz legyen, - hááááááát -, én egy olyan kerék elkészítését látnám rációsnak, amely abroncsa görgőkön fut a felnin, a felniben van a villanymotor állórésze, míg a forgórésze az abroncsperemben, - oszt -, a felni ürege, - a tengely lyukán kívül -, aksival lenne kitöltve...!

...na, mit szólsz hozzá...???
qqtyin 2017. 01. 05. 10:40
Előzmény: #80752  Törölt felhasználó
#80753
Tán hamarosan már a HVG-ben teszik fel a KÉRDÉST mi van a RÁBA rv árfolyammal kérdést,
azaz a céggel?
Vajon mi adhat egy lendületet?
Törölt felhasználó 2017. 01. 04. 14:37
Előzmény: #80746  pancserlama.
#80752
...hmm...!

"...piac közbeszólt ? )..."

...hááááát, IGEN...!

...és nem a menedzsment 1.200-as "üzlete" okán jeleztem be, bár az is, egy "hülye komoly" jel...!

...hanem a futómű üzletág, már cca. 2 éve teljesít alul, a kapacitásához képest...!
...a jármű üzletág ugyan "megtáltosodott" tavaly, meg talán az idén sem "lófrál", ám számomra - finoman írva - "nem meggyőzően" -, muzsikál...!
...az alkatrésznél ugyan van lehetőség, ám ott meg ha nem érzékelem rosszul, kapacitás gondok adódhatnak...!
...az ingatlanra meg még "ándung" sincs...!
Törölt felhasználó 2017. 01. 04. 10:47
Előzmény: #80750  Törölt felhasználó
#80751
Ez a része sajnos igaz.
A kontyosrádió szerint az új FB tag azt mondta a közgyűlésen, hogy januárban fog tájékozódni a helyzetről. Szerintem most erre fog várni minden érintett. Ha kedvező, kisrészvényes barát lépéseket tesznek, akkor gyökeres fordulat jöhet az árfolyamban is, és szétoszlanak a viharfelhők. Láma is ezért lehet bizakodó.
De ennek köszönhetően az is információ lesz, ha január végéig nem történik semmi.
Törölt felhasználó 2017. 01. 04. 10:09
Előzmény: #80749  Törölt felhasználó
#80750
Teljes bizalom vesztés és érdektelenség. Több mint egy éve tart. Belátható időn belül változásra van szükség ami felrázza a vételi kedvet. Se osztalék se sajátrészvény. Amint a dolgozók megkapják a pakkjukat ész nélkül öntik piacin. A sztori jégbe fagyott sajnos.
Törölt felhasználó 2017. 01. 04. 09:58
Előzmény: #80747  Commodore64
#80749
Melyik könyvet nézed? A Rábáéban semmit nem látni. Se érdemi vevőt, se érdemi eladót. Mitől menne jóval lejjebb (vagy feljebb)?
atikasz 2017. 01. 04. 09:34
Előzmény: #80747  Commodore64
#80748
mi a céláratok,hova akarjátok leengedni?:-)
Commodore64
Commodore64 2017. 01. 04. 09:24
Előzmény: #80746  pancserlama.
#80747
Azt is tedd hozzá, hogy minderre úgy képes a rába, hogy évek óta bull piac van. Nem is akármilyen. Mindent vesznek szinte ész nélkül. Ha a management nem száll bele a piacba 1200-al, akkor most a rába is 1500 körül lehetne. Elérte a totális bizalomvesztést. A könyvből is kezd látszani, hogy azért eladnák már sokan ezen a szinten is szívesen. Csak tudjanak megszabadulni tőle.
Szóval, aki esetleg rába részvény vásárláson gondolkodik, az gyorsan felejtse el! Megy ez még lejjebb is......jóval lejjebb!!!
pancserlama.
pancserlama. 2017. 01. 04. 05:15
Előzmény: #80745  Törölt felhasználó
#80746
piac közbeszólt ? )

Konzervativ szemmel
A saját tőke telek nélkül ~1450
Telekkel ~1750

-1200 a piac "beszólása"
Van másik pappir a piacon amelyikre ilyen keveset mond a piac ?
Nem beszélve hogy van egy közzététel előtti osztalékpolitika .

Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 00:10
Előzmény: #80744  pancserlama.
#80745
...hmm...!

...nyilván jól gondolkodol, ám az a gond, hogy a piac "közbeszól"...!
...és a perspektíva csökkent...!
...ha ez megváltozik, akkor indul felfelé, amiből "kaszálhatsz", akárcsak más...!

...de, a perspektíva javítását szolgálná, a már jelzett, - telekkel kapcsolatos -, ötletpályázat kiírása is (igazán nem nagy "kunszt")...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2017. 01. 02. 14:58
Előzmény: #80740  Törölt felhasználó
#80744
Tudom hogy páran megszólnak
De szemléletváltás van a korcsmában.
Az elmúlt egy évvel ellentétben most már jó a cég és bika a hangulat .
Semmi nem változott csak az árfolyam csorgott annyit hogy most már a pesszimistáktól vásárolni is lehet.

Minden kritikája a korcsmának beépült az árfolyamba.
Névérték +10 % drámai siralmas és röhej.

Hogy nincs perspektíva?
1150 nél ?
Ugyan.
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 12:53
Előzmény: #80699  watson
#80743
...hmm...!

"...A Tpt. szerint piacbefolyásolásnak minősül (többek között) minden olyan megbízásadás, illetve ügyletkötés, mely - szándéktól függetlenül - félrevezető jelzést ad/adhat a pénzügyi eszköz keresleti-kínálati viszonyairól, továbbá amely az eszköz árfolyamát mesterséges vagy rendellenes szinten rögzíti..."

...link

...a fentiek okán, a tavaszi, 200 edb opció egytételű eladását, minek lehet "tekinteni"...???...!!!
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 11:59
Előzmény: #80740  Törölt felhasználó
#80742
...hmm...!

...talán, az is növeli (és nem oldja) a gondokat, hogy a tavaszi közgyűlés nem adta vissza az opciós jogokat a menedzsmentnek...!
...így aztán, érdekeltsége sincs az árfolyam érték növelése céljára...!
...az állami "prémium rendszer", messze nem tudja elérni, az opció hatásfokát...!
...ezért aztán, "savanyú a szőlő", ami okán "édesítőt" lenne szükséges "feltalálni" hozzá...!

...mintának citálom: link
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 10:48
Előzmény: #80740  Törölt felhasználó
#80741
...GRATULA...!

...igencsak "fején találhattad a szeget", a hozzászólásoddal...!
...a futóművek piacán, már tavaly, sőt még előtte, beütött a recesszió, amiből az automata kovácsüzem révén (kínai árakkal) - átmenetileg - beüthet a "kánaán", ám az igazi kitörést, az elektromos futóművek adhatnák...!
...csak hát, a fejlesztés nem egyszerű feladat, a hihetetlen mértékű szabadalmak között...!

...stb. stb. stb...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek