Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:56
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4080
"Az átlag életkor 67 év körül van"
???
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:55
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4079
Enigma:
"Nagyon részlegesre sikeredett demokrácia ez, amikor egy nyílvánvalóan rossz úton járó( sőt maffia jegyeket tartalmazó ) pártot, kormányt nem tud leváltani az ország lakossága 8 év alatt."

Már megbocsáss, de ekkorát ne csúsztass (hazudj - az a divatos kifejezés ugye). 8 év alatt? Közben volt egy rendes választás, ahol az emberek többsége döntött, ahogy döntött...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:52
Előzmény: #4076  Törölt felhasználó
#4078
Nem csak fekete és fehér van !!!!
A barna nem szín.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:50
Előzmény: #4074  Törölt felhasználó
#4077
A berendezések és az épületek lebontása, valamint az ingatlan rekultivációja gigantikus feladatnak ígérkezik — fogalmazott az elnök. — Elég csak abból kiindulni, hogy a kerítésen belül legalább húsz hektár van lebetonozva. És akkor arról még nem ejtettünk szót, hogy egy csomó ismeretlen objektum lehet a föld alatt. Becsléseink szerint is több millió euróra rúg majd, mire ezeket feltárjuk, eltakarítjuk és a talajt elegyengetjük, befüvesítjük. Csak remélhetjük, hogy elegendő lesz minderre az a támogatás, amellyel az unió segíti a program megvalósítását.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:49
Előzmény: #4073  Törölt felhasználó
#4076
Money:
"optimális esetben, nem az állam feladata a munkahelyteremtés. annak a feltételeit kéne megteremteniük, hogy a vállalkozói szféra munkahelyeket tudjon teremteni... ezt az állambácsi majd gondoskodik rólunk dolgot el kéne már végre felejteni (főleg, ha az igazi rendszerváltásról álmodoztok)"

Szvsz sokan inkább valamiféle kádárszerű rendszerről álmodnak...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:47
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4075
káosz lenne .. egymás ellenfelei hivogatnák vissza az ellen képviselőít ..

képzeld el ezt egy kerületben .. fele ez , másik fele az , a harmadik, negyedik fele meg amazok .. Na most azon múlna , hogy melyik színű lenne az aktívabb . N.évente más és más képviselő lenne abban a kerületben /esetleg színben is, az ország.gy-ben meg havonta változna a pártok felállása .. és akkor még ott van a min.elnök /
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:47
Előzmény: #4073  Törölt felhasználó
#4074
Miért is nem teremthet az állam munkahelyet ? Csak közmunkát ?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:44
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4073
optimális esetben, nem az állam feladata a munkahelyteremtés. annak a feltételeit kéne megteremteniük, hogy a vállalkozói szféra munkahelyeket tudjon teremteni... ezt az állambácsi majd gondoskodik rólunk dolgot el kéne már végre felejteni (főleg, ha az igazi rendszerváltásról álmodoztok)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:44
Előzmény: #4068  Phylaxa
#4072
Tetszettek volna forradalmat csinálni...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:43
Előzmény: #4069  Törölt felhasználó
#4071
Az amcsi nagybratyóról is írj valamit .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:43
Előzmény: #4065  Törölt felhasználó
#4070
Sajnos a hangsúlyt nem tudtam leírni, ezért átfogalmazom.
Ha az ép aktuális kormány nem teremti meg a lehetőséget , akkor megette a fene .Más nem teremti meg helyette,
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:40
Előzmény: #4062  Törölt felhasználó
#4069
meló nem kell világnak ...annyian vannak a jelentkezők , sorbanállnak érte és verik le ezért még az árát is ..

Ma az egész világ összeségében egy Magyarország, Izland...

Phylaxa 2009. 09. 24. 13:37
Előzmény: #4059  Törölt felhasználó
#4068
A Bajnainak semmit sem kell ígérgetnie. Őt azért tették oda, hogy a kiadásokat drasztikusan lecsökkentse. Ez a feladata. Az, hogy mellette milyen szerződéseket köt meg és milyen formában árulja az országot az pedig a következő kormány feladata lesz, hogy helyrehozza. Nem sok kétségem van afelől, hogy ez mekkora összegekbe kerülni nagyságrendileg. Teljesen felesleges bárkit is szidni. Ez a magyar jogrend és a törvények ezt biztosítják. Ha valami mást szeretne valaki akkor Antall József stílusában, de előre mutatva: " Hja kérem....akkor tessék olyan törvényeket hozni! " A zavarosban ellopni egy országot és szigorú törvények, ez a kettő egyszerre nem megy.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:35
Előzmény: #4056  Törölt felhasználó
#4067
"Végre a sok hőbörgés között valaki rájön, hogy mégiscsak demokráciában vagyunk..."
Nagyon részlegesre sikeredett demokrácia ez, amikor egy nyílvánvalóan rossz úton járó( sőt maffia jegyeket tartalmazó ) pártot, kormányt nem tud leváltani az ország lakossága 8 év alatt. Az átlag életkor 67 év körül van, így különösen megrázó a demokráciánk bebetonozó szerepe. Igenis meg kellene lennie annak az útnak, ahol a lakosság (és nem korrupt képviselők) valamilyen formában visszahívhatja a mindenkinek nem tetsző kormányt.
sasa44 2009. 09. 24. 13:35
Előzmény: #4038  matgab
#4066
Sajna csak most tudok válaszolni mert el kellett mennem. Köszi hogy így lenézel, talán nem is vártam mást. Ha szerinted ez egy normális válasz, akkor nem tudom mit is gondoljak rólad. Bármilyen hihetetlen a számodra én szoktam a kedvenc tévéteket a Hírt meg az Echo TV-t is nézni. Igaz nincs sok köszönet benne , mert állandóan csak az uszítást, a Komcsizást, a zsidózást , cigányozást látom, hallom. /lehet, hogy rossz időben nézem?/ Én még egy előremutató beszélgetést nem láttam, hogy mit is kéne csinálni a gazdasággal KONKRÉTAN.! Állandóan csak a visszamutogatás, a mai napig a Gyurcsányozás stb. van napirenden. Ezt mi a fenének nézzem nap mint nap szerinted? /ha már a tévénézési szokásaimat boncolgatod, erre ez a válaszom/ Csak mellékesen jegyzem meg , sokakkal ellentétben , olvasni is szoktam...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:34
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4065
hát igen... pontosan ez a probléma még hosszú évekig, esetleg évtizedekig...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:30
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4064
+l
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:30
Előzmény: #4060  Törölt felhasználó
#4063
"nem volt ilyen lehetősége egyetlen egy kormánynak sem , "
Ha a kormánynak nincs lehetősége, akkor senkinek .Akkor ezt halgatjuk még 1k évig.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:29
Előzmény: #4060  Törölt felhasználó
#4062
De először +próbálok melót keresni.Nem pedig jáccom az amerikai nagybácsit.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:26
Előzmény: #4059  Törölt felhasználó
#4061
Vért, verítéket és könnyeket (csalt a szemembe...) Olyan szép, hogy nem is lehet igaz.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek