Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:25
Előzmény: #4058  Törölt felhasználó
#4060
nem volt ilyen lehetősége egyetlen egy kormánynak sem , mert vagy pótolni kellett a zsét , vagy megadni.. Emelett nagyon nehéz virágzó gazdaságot termteni, új munkahelyekkel . / létesültek újjak, de ugyanakkor meg is szüntek parallel / . Ha mindig a költségvetési egyensúllyal meg az adóssággal kell küzdened otthon , akkor nehéz lesz felújítani a lakásod , vagy új autot venned.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:21
Előzmény: #4048  Phylaxa
#4059
nagyon nehéz úgy vitatkozni, hogy állandóan az egyiket azért szidni , mert a másikat tartjuk jobbnak minden tekintetben ,és nem azt vitatjuk pl. mi a jelenleginek, bajnainak az érdeme , vagy éppen az ami nem éppen előnyös az ország gazdasági pénzügyi érdeke szempontjából .

orbán is egy bukott min.elnök, mégis azt mondom , hogy voltak regnálása alatt a kormányának érdemei , nem is egy .

gyurcsány az előadásaiban / közgázon/ kiválóan látta és adta elő az intézményi szerkezetekben rejlő elosztási és pénzügyi problémákat , de a feltártakban annak költségcsökkentő módszereiben és a végrehajtásban az pokolian eltért attól ami a jó megoldást sejlette volna . Gyurcsány 2006 után már jobb nyomon járt , de akkor már senki nem hitt neki .

bajnai amit igért azt ezeddig betartotta .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:17
Előzmény: #4049  Törölt felhasználó
#4058
Azért merészkedtem , hogy a többség kedvébe járjak .!
De mivel senki nem akar Nekem válaszolni és nem hagyom magam beskatujázni az írkálok 1-ik csoportjába sem . Megismétlem.
MINDENKIHEZ !!!
Tud valaki olyan magyar kormányt mondani aki növelte a nemzeti vagyont és munkahelyeket teremtett ?"Rendszerváltás óta" . Bkv.-s állás, közmunka stb nem számít .Mert nekem 1 se jut az eszembe.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:08
Előzmény: #4055  Törölt felhasználó
#4057
:)
Maszop-funnak még nem mondtak. Ezt is megértem. Értem sose aggódj, élni fogok a jogaimmal. Miután a kötelességeimen túl vagyok.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:07
Előzmény: #4052  Törölt felhasználó
#4056
Enigma:

"Belegondoltatok abba, hogy 5 hónapon belül mindenki kinyílváníthaja véleményét a szavazófülkékben? 5 hónap és elmennek ezek a szemetek.!!!!!!"

Végre a sok hőbörgés között valaki rájön, hogy mégiscsak demokráciában vagyunk... Ezt a felismerést szerintem gyakran közöld itt, és ne felejtsd el eljuttatni a radikális lapokhoz se, mert ez a kör mintha erről megfeledkezett volna,
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:05
Előzmény: #4054  Törölt felhasználó
#4055
Mennyi a kereseted, van munkád, mi a beosztásod, volt e a felmenőid között mszp-s, helyesled e az ATV politikai beállítottságát??? Marad a Fidesz, v Jobbik-------amúgy meg tedd az Mszp-re
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:59
Előzmény: #4052  Törölt felhasználó
#4054
Szerintem nincs 5 hónap. Hova szavazzunk? ;)
pampa 2009. 09. 24. 12:57
Előzmény: #4044  Törölt felhasználó
#4053
Amennyiben olvasod a politikai hozzászólásokat akkor már láthattad a véleményemet erről.
Szerintem a "túl igéret" és a hazugság nem egy fogalom.
Medgyessy nem hazudott csak igért.Orbán talán szintén,Horn dettó. Gond Gyurcsánnyal kezdődött.
Örökös vita marad közöttünk,hogy az én megitélésemben Gyurcsány előre megtervezett módon építette fel hazugságra a kampányát.
És ezt az öszödi beszédben elismeri.
A baj itt kezdődött mert ez kiszivárgott.

Az MSZP azzal követte el a hibát,hogy akkor nem cserélte le,vagy szavazott volna az előre hozott választás mellett.

Ez egy végzetes hiba lett számukra mint utóbb kiderült.

És ezt még tetézhetik azzal,ha a Fidesz 2/3-al nyer.

És ez mind,mind az MSZP hibája és az SZDSZ aszisztálásával valósulhatott meg.
Már az SZDSZ megfizetett érte,gyakorlatilag megszünt létezni.

Lehet,hogy az MSZP pedig 10% alatti párt lesz?
Kb. 180 képviselője ül a Parlamentben,örülhetnek ha 2010-ben 90 lesznek.
Ki lesz az a 90 aki "leselejteződik" ?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:51
Előzmény: #4049  Törölt felhasználó
#4052
Belegondoltatok abba, hogy 5 hónapon belül mindenki kinyílváníthaja véleményét a szavazófülkékben? 5 hónap és elmennek ezek a szemetek.!!!!!! Mindenki köteles elmenni a szavazásra, és ha nem ezeken az Mszp emlőkön nevelkedett, a megfelelő helyre tennie az X-t.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:46
Előzmény: #4043  pampa
#4051
egyik nagyobbat hazudik , hazudott mint a másik..ennyi a különbség .

egy mentségük van .. az egész világon a politikusok hazudnak is .. Ott is: az egyik nagyobbat a másik kisebbet . De hogy ne hazudjanak a poziciojuk elnyerésért , vagy a pártjuk érdekében semmit sem, azt nem tudom elképzelni .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:46
Előzmény: #4048  Phylaxa
#4050
Jól el van a mindig kéznél/szájnál lévő gumicsonttal az Istenadta (verte?) nép...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:43
Előzmény: #4046  Törölt felhasználó
#4049
Milyen rendszerváltásról beszélsz JocH?
:-)
Phylaxa 2009. 09. 24. 12:41
Előzmény: #4045  Törölt felhasználó
#4048
Miért volt? Nem mindegy, hogy melyik nyomorult báb van? Lista felejtős és az emberek választhatják a képviselőket. Majd ők megválasztják a miniszterelnöküket. Ha pedig bábot választanak akkor visszahívják a képviselőket és a báb is bukik. Az árnyékban levő hatalomnak végre tekintettel kell lennie a megélhetésre is, a közbiztonságra és a tervezhetőségre. Nem két részre szakítani a lakosságot, hogy azon vitázzanak melyiken nincs sapka. Sőt, ha jól veszem észre már a jobboldal szétszakítása folyik. Őrület ami megy. Vajon a baloldal be fogja látni egyáltalán, hogy valami nem stimmel a választások után? Vagy folytatják a mókuskereket?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:40
Előzmény: #4043  pampa
#4047
különben :

"Hazudhat e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében,hogy megőrizze bársonyszékét? "

akkor 29 éve nem lenne miniszterelnökünk ..

sztem minden eddigi szándékosan hazudott hogy min.elnök lehessen .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:39
Előzmény: #4045  Törölt felhasználó
#4046
"valami más ? "
MINDENKIHEZ !!!
Tud valaki olyan magyar kormányt mondani aki növelte a nemzeti vagyont és munkahelyeket teremtett ?Rendszerváltás óta . Bkv.-s állás, közmunka stb nem számít .Mert nekem 1 se jut az eszembe.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:33
Előzmény: #4043  pampa
#4045
nyilvánvalóan hogy le kellett volna mondania rögtön...

de ezt a gumicsontot rágjuk immár öszöd óta .
gyurcsány sincs már jó régóta ..

valami más ?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:30
Előzmény: #4043  pampa
#4044
nem, nem hazduhat (elméletileg)...

és (elméletileg) nem legitim az a kormány, jogilag viszont az....

válaszoltam. De akkor te is válaszolj, hogy szerinted, csak ez a mostani kormány ígért valótlant a választási kampányban?????

vagy hallottál már olyan kampányt valaha is, hogy pl:

Magyarok, szavazzatok rám, mert szeretném, ha az állami beruházásokba, be tudnám nyomni a rokonok, jóbarátok cégeit... vagy valami hasonló...
pampa 2009. 09. 24. 12:18
Előzmény: #4041  Törölt felhasználó
#4043
Reggel feltettem két kérdést. Bizonyára elkerülte a figyelmedet.

"Hazudhat e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében,hogy megőrizze bársonyszékét?

Mert Gyurcsány ezt tette.És ezt nem mi állítjuk róla hanem ezt ő maga ismerte el.

Legitim e az a Kormány aki úgy szerez mandátumot,hogy szándékos hazugsággal félrevezeti az ország lakosságát?

Mert szerinte először ezt a két kérdést kellene megbeszélni."
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:53
Törölt hozzászólás
#4042
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:43
Előzmény: #4015  matgab
#4041
Matgab, a belinkelt cikked meg olvasd el figyelmesen:
1. Nem 75 ország, hanem 75 város van a versenyben.
2. A kelet-közép eu-i államok fővárosai mind a végefelé vannak (6x felett).
3 "Budapest pontszáma jelentősen, 119 ponttal 425-re javult, ám a magyar főváros ezzel együtt is 12 helyet csúszott vissza, a 74-ikre, a nagy ázsiai-csendes-óceániai üzleti központok előretörése miatt".

Ennyi kiegészítés "objektív" elemzésedhez.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek