Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2009. 09. 24. 10:50
Előzmény: #4019  Törölt felhasználó
#4020
nem is az a kérdés, hogy hazudik-e, hanem az, hogy mellette csalt is, lopott is, valamint meghírdetett egy programot a választás során, amitől nem eltért, hanem homlokegyenest ellentétes irányban haladt. Mindezt előre és tudatosan, a demokrácia írott és íratlan szabályait kijátszva. (Késve nyilvánosságra hozott adatok).

Nagy Britanniában már rég a börtönblogját írná, Indiában pedig már kapott volna egy bombát a pofájába , hogy ne legyen ilyen arcátlan...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:47
Előzmény: #4018  sasa44
#4019
"Hazudhat-e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében , hogy megőrizze bársonyszékét?
"

kérdés inkább úgy hangzik, hogy : tud-e valaki olyan Miniszterelnökről, aki nem hazudott a pozíciójának megvédése érdekében... ugye erre egyértelmű bizonyíték sajnos nincs (egy esetet kivéve) de ne legyünk annyira naívak, hogy egy ember van a magyar parlamentben, aki nem mond/mondott igazat....
sasa44 2009. 09. 24. 10:44
Előzmény: #4008  pampa
#4018
Rendben, visszaolvastam. Két kérdést tettél fel:
Hazudhat-e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében , hogy megőrizze bársonyszékét?
Ha cinikus akarnék lenni azt válaszolnám hogy igen. de persze ezt én sem így gondolom. Annyit azért hagy tegyek hozzá , nem azt mondta hogy ő hazudott, hanem azt hogy hazudtunk! Ezzel mintegy magára vállalva más / pl szdsz/ hazugságait is. Ha jól emlékszem ő az egyetlen a magyar történelemben, aki ezt meg merte tenni a jobbítás érdekében. /Ugyan mi másért tette volna, kérdezem?/
A másik kérdésed a legitimizációra vonatkozik, nem ismétlem meg. Minden kormány legitim, amit demokratikus körülmények között választanak meg attól függetlenül, hogy mit mond. Az egyik ember azt hitte el amit Gyurcsány mondott, a másik azt amit Orbán. Ez bármilyen furcsa számodra, külföldön is így működik. Gyurcsánynak többen hittek. Vajon miért?
pampa 2009. 09. 24. 10:25
Előzmény: #4016  sasa44
#4017
Semmit. Ezért nem választották meg 2002-ben. Mi a gondod ezzel?

Nem ez volt a kérdés. Olvass vissza.
sasa44 2009. 09. 24. 10:13
Előzmény: #4014  pampa
#4016
Ember, ugyan mondd már meg mit bizonyított?
matgab 2009. 09. 24. 10:10
Előzmény: #4012  matgab
#4015
link

Versenyképesség tekintetében Budapest a 75 országból a 74. egyedül izland fővárosát előztük meg, akik ugye összeomlottak, meg amúgy is egy 2-300 ezer fős periférián található 90%-ban lakhatatlan jéggel borított ország.

Gyurcsány viszont reaktivizálja magát, egyre többet ír blogjában, és nem érti, hogy a fidesz miért beszél arról, hogy háború utáni újjáépítésre van szükség, ő csak az megépült hifakat látja (a köröshegyivel példálózik például, hát ez az év vicce lehetne, meg a ki nem fizetett megyeri híddal) meg mindenhol interneten chatezgető gyerekeket.
nem érti , hogy mit mondanak a fidesz politikusai, hisz minden nagyon szép , minden nagyon jó, minden nagyon rendben van itt a milliárdosok országában...

link

Jó ég, talán néhányan még megéljük, mikor a történelemkönyvekben ahol gyurcsányról írnak külön fekete oldalakon lesznek a fehér betük...!
pampa 2009. 09. 24. 10:04
Előzmény: #4013  sasa44
#4014
És ennek mi köze van a 2006-os kampányhoz?

Bizonyított és 2002-ben nem választották újra.Mi a gondod ezzel?
sasa44 2009. 09. 24. 09:56
Előzmény: #4011  pampa
#4013
Kedves pampa! Szerinted ki a f..om volt kormányon 1998 és 2002 között, hogy nem került abba a pozícióba hogy bizonyítson?
matgab 2009. 09. 24. 09:09
Előzmény: #4011  pampa
#4012
Ezt a filmet nézzétek meg én még nem láttam, de tudom, hogy nagyot szól!

Alex Jones' The Obama Deception pack

link
pampa 2009. 09. 24. 08:58
Előzmény: #4010  Törölt felhasználó
#4011
Ne Orbán igéreteivel foglalkozzunk. Ő nem kerül abba a pozícióba,hogy bizonyítson.
Etikátlan lenne rajta számonkérni.

Gyurcsány nyert és ő bizonyíthatott. De ne ez volt a kérdés kanyarodjunk oda vissza.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 08:47
Előzmény: #4008  pampa
#4010
a probléma a választási igéretekkel nemcsak gyurcsány félrevezetésével volt , hanem orbánéval is, mivel ő sem volt piskota az igéretekben .. / csak nem ő nyert /

azt gondolom , hogy most se lesz másként .
orbán egy csomó igéretét nem fogja betartani , de mégsem lesz akkora feneke a dolognak , mert a "nép" zsigerpolitizálása nem egészen arról szól, hogy ki mit tart vagy nem tart be ..

akkor majd fordított lesz a helyzet .. Akik gyurcsányt szidták / jogosan, és nem jogosan/ azok majd szinte ugyanezen okok miatt orbánt fogják körömszakadtáig védeni .

egy "nemzetveszejtő" és egy "nemzetmentő" közötti bármilyen néppolémia mindig egymás fikázásában merül ki .. Ezek nem politikai vagy gazdasági kategoriák , hanem lelki, érzelmi és hitbeli mindkét részről . Sosem mehet ez át a realításról szóló vtává , főleg párbeszéddé..
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 08:29
Előzmény: #4007  Törölt felhasználó
#4009
bajnai egy epizód csak , de azt elég jól csinálja.
pampa 2009. 09. 24. 08:27
Előzmény: #4002  Törölt felhasználó
#4008
penznyelo

Többször leírtam,leírom mégegyszer.
Gyurcsány volt hatalmon,majd jött a kampány. Abban kifejtette,hogy nagy a jólét dübörög a gazdaság,nem az a kérdés,hogy csökkentjük e az adókat hanem az,hogy mennyivel...nem lesz recept felírási díj..

Szerinted mint Miniszterelnök nem volt tisztában a valós számokkal? Mert miután megnyerték a választást akkor nem hogy adót csökkentettek hanem éppen emeltek.Nem a jólétről kezdtek beszélni hanem a megszorításról....
Ezt még valahogyan ki is lehetne magyarázni...mert csak ehhez értenek,de az öszödi beszédben elmondott pár igaz mondatát már sehogyan sem.
Arra a részre gondolok amikor kifejti,hogy mennyire kellett vigyázniuk,hogy a kidolgozott javaslatok ki ne szivárogjonak....
Tehát tisztában volt a valós helyzettel,csak a választás megnyerése érdekében HAZUDOTT a kampány során és előtte is.
Elismeri,beismeri abban a bizonyos öszödi "IGAZSÁG" beszédben.

Ti egyet nem vesztek figyelembe sohasem, mégpedik azt,hogy volt az ok és okozat.
Vitatkozni csak az okozatról vagytok hajlandóak.

Mert így nagyvonalakban nektek van igazatok.

Kiváncsi lennék egy bővebb értekezésre magáról az ok-ról is.

Hazudhat e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében,hogy megőrizze bársonyszékét?

Mert Gyurcsány ezt tette.És ezt nem mi állítjuk róla hanem ezt ő maga ismerte el.

Legitim e az a Kormány aki úgy szerez mandátumot,hogy szándékos hazugsággal félrevezeti az ország lakosságát?

Mert szerinte először ezt a két kérdést kellene megbeszélni.

Azután lehetne vitázni arról,hogy lehet e olyan a válasz mint ami volt a reakciója az ellenzéknek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 08:27
Előzmény: #4006  Törölt felhasználó
#4007
sajnos sem gyurcsány sem orbán nem alkalmas egy ország vezetőjének .. Mivel nincsenek más komoly ténylegesen érett emberek erre a posztra ebben az országban , semmi más nem marad ,minthogy egymást fikázzuk hol egyik , hol a másik alkalmatlan vezető melletti érveléskor .

egyben igaza volt az öszödiben gyurcsánynak , amikor azt mondta :

"mindenki hazudik"
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 00:37
Előzmény: #4003  Törölt felhasználó
#4006
a nagy gyurcsány iránti szerelmedben
elfelejteted hogy bajnai nem azért
jött mert szépen néz ki

-jajjjj, te kis komisz portika, te! :) hát nem én vonultam melletted a gay pride parade-en vagy mifenén :)
én a leszbiket néztem, cicafiú :)
ha még 1x rám vetíted ki homoerotikus hajlamaid gyurcival meg bajnaival kapcsolatban, elégetem a rózsaszínű tollboádat! :) és az óvónénidnek is szólok, hogy fessék le a jeled az oviban, mert az nem sakkfigura, hanem dildo :) csak szegény konzervatív hölgyike (még) azt nem tudja :)

komolyra fordítva a szót (még ha ez veled kapcs. időpazarlásnak is tűnik az evolúciód jelenlegi fokán :) oder was)

a magyarokkal szemben én is meg te is elfogultak vagyunk pozitívan, csak én látok sok olyan negatívumot is, amit már nincs értelme tagadni. a multik rinyálásaival nem értek egyet, kb. a nyelvtudás csak, ami jogos "követelés" (legalábbis most ennyi jut eszembe). kooperatívabbnak kellene lennünk, objektívabbnak, összetartóbbnak, és ezek nem a csodaszarvas-legendákkal érhetők el. nem sok hiányzik hozzá, hogy az egyén boldogulása a köz érdekében történjen, de sajnos az a kevés is sokat jelent: még mindig eltűrjük a korrupció iszonyatos elharapózottságát, amit a nagyok "nagyban" művelnek, azt a kicsik "kicsiben", és ez így nagyon nem frankó. viszont az is tény, hogy hatalmas potenciál rejlik a nemzetben, csak nem egymást kellene (vissza)húzni, hanem összhangot teremteni

add át üdvözletem a coelacanth-nak :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 00:13
Előzmény: #3999  Törölt felhasználó
#4005
erős volt bennem a késztetés, hogy a Fletó-Dobrev Klára vonalon poénkodjak az összemosott holmikról és egyebekről, de inkább csak megkérdem:

ha egy sofőr elüt egy gyereket, mert elővigyázatlan volt, akkor a rokonai agyba-főbe verhetik őt? nem az olaszliszkai esetről van szó, mert ott a sofőr ráadásul vétlen volt a "balesetben" is, de hasonlóról. amúgy meg konkrétan mit kellett volna tennie? lemondania? végig akart vinni egy programot, ami béna kacsa volt ugyan, de a megvalósultnál jobb, ráadásul az utódjelölés nélküli lemondással átmenetileg vezető nélkül maradt volna az ország bizonytalan időre, ha meg jelöl valakit, akkor a randalírozóknak nem lett volna megfelelő. nem védem, mert sok mindent elbaltázott, de annyi esze azért volt, hogy legyen exit stratégiája. sajnos annyi már nem, hogy a népszerűtlenségét kihasználva végig tudja vinni azokat az átalakításokat, amik politikai öngyilkossággal egyenértékűek, de legalább felrázzák a gazdaságot (felrázva, nem keverve :) mint ahogy Jimmy Kötvény mondja)
elég nagy ziccert hagyott ki az "öreg"
kötve hiszem, hogy csak agyhalottakból áll a polgári réteg... sőt sztem sokkal több értelmes ember van, mint a.h.! az a baj a magukat okosnak gondolókkal, hogy folyton lebecsülik a JPÉ-t. ha valaki olvasta a Brückner Gergely et al cikket a kapzsiságról, profitmaxról, sztem tudja, mire céloztam. Nem old meg mindent a "common sense", de bámulatosan sokmindent igen. A maradékhoz persze már Ph.D. meg effélék kellenek, de az a kevesebb...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 00:10
Előzmény: #4002  Törölt felhasználó
#4004
na még neked is segítek a megvilágosodáshoz vezető útban

van akit kitiltanak mert a kormánnyal
nem ért egyet s van aki a kormánynak
nyal s mindig itt van sosem tiltják ki
ez az mszp-s fizetett médiagépezet

1. Nem az én kormányom, én nem szavaztam rájuk, beszéld ezt meg pampával. Egyébként pedig mindannyiunk kormánya, mert Magyarország kormánya.

első részében tagadod utána meg
elismered

2. "a többi esemény már csak ennek a következménye" + fentiek
Ilyen alapon ha valaki jövőre lelövi Orbánt, akkor az Orbán hibája igaz? Hát ez nem így működik. Törvényellenes cselekményt senkinek nincs joga csinálni. És ez a tett, kizárólag őt minősíti és az ő felelőssége. Pont.

na az mszp s betegség az orbánfóbia
csak kijött belőled
(bár mindenkit az álmai irányítják)
ilyen lelövős példára nem is válaszolók

nem is értem hogy lehet ilyen példát felhozni


Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:57
Előzmény: #4000  Törölt felhasználó
#4003
segítek: túl sok ember fantáziája nem terjed addig, hogy minél nagyobb az állami újraelosztás, annál többet tudnak belőle lopni + szeretik, amikor a politikusok ígérgetnek, de nem néznek mögé, hogy reális-e, amit ígérnek, aztán amikor megálasztják őket, akkor számonkérik az ígéreteket, amikről ha kellőképp belehallgatnának a médiába, már ott hallhatnák, hogy irreálisak, nem kell hozzá közgáz Nobel-díj sem.

na akkor én is segítek:
megbukott a szeretett gyurcsányod
s ahogy ő mondta "mindenki hazudik"
te tényleg beleszerettél
kútba nem ugrasz utána?

+ott van a nagyarcú tarisznyás "értelmiségi" "elit", akiket pl. a köregyenlettel xarrá alázta anno a matektanár, és máig nem heverték ki, ezért aztán a realitások helyett álomvilágba menekülnek (ahol a magyar a legtutibb nép, mi több: legősibb civilizáció, sőt egyesek szerint nem is a Földről származik :) stb.)
ja, ezek most fokozatok voltak, nem mondom, hogy sokan hisznek az efféle ökörségekben, de abban sokan, hogy a Kárpát-m. egyedüli kulturnépe vagyunk alanyi jogon, stb.

mintha gyurcsányt hallanám
ha nem tetszik el lehet menni
-a magyarok maradnak s büszkék
a magyar hazára

de ha azon akarsz lovagolni, hogy szerinted szerintem bajnai jobb miniszterelnök-e mint gy, akkor valóban jobb, de ez is a feladata, mint anno Bokros LAlinak volt: elvinni a balhét mint bűnbak a megszorításokért, amikre amúgy szükség van, legfeljebb a mértékén lehetne vitatkozni (van, amit fasságnak tartok a bajnai-féle csomagból)

a nagy gyurcsány iránti szerelmedben
elfelejteted hogy bajnai nem azért
jött mert szépen néz ki
hanem azért mert a gyurcsány
elqurtukot próbálja helyrehozni
de mivel a libás maga is
mszp s így semmi sem történik
csak annyi hogy tovább nézheted
a kedvenceidet a tv ben

:D

Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:56
Előzmény: #3999  Törölt felhasználó
#4002
Koi, porti, foli, porti_master:

"tehát csak ott van ilyen csúnya esemény
egy nemzeti ünnepen ahol
a te féle kormányod rászolgál"

1. Nem az én kormányom, én nem szavaztam rájuk, beszéld ezt meg pampával. Egyébként pedig mindannyiunk kormánya, mert Magyarország kormánya.
2. "a többi esemény már csak ennek a következménye" + fentiek
Ilyen alapon ha valaki jövőre lelövi Orbánt, akkor az Orbán hibája igaz? Hát ez nem így működik. Törvényellenes cselekményt senkinek nincs joga csinálni. És ez a tett, kizárólag őt minősíti és az ő felelőssége. Pont.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:51
Előzmény: #3993  Törölt felhasználó
#4001
Szerintem nem is a kurmány ellen kellene tüntetni meg forradalmat csinálni, hanem az olaj ára ellen :)
Nekem nem tetszik, hogy ilyen drága, sztem öntsünk Bécsben az OPEC székház elé pár hordó olajat és gyújtsuk meg, ostromoljuk meg az irodát, és az alkalmazottakat addig ki ne engedjük, amíg 50 USD/barrelról alá nem írja min. a szaúdi herceg a szerződést! :)
Aztán elkapjuk a Gazprom alkalmazottait Oroszo.-ban, a brüsszeli bürokratákat, no meg akkor már a FIFA-tól is követeljük ki, hogy UEFA-kupát, stb. nyerjen a Fradi vagy egy másik magyar FC. A pápától meg jó termést és időjárást zsaroljunk ki. Na ki jön? :)

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek