Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 10:13

PANNONPLAST TOPIC  

Sziasztok!



Miért érdemes Pannonplastot venni?



VÉGRE NYERESÉG: A Pannonplast Nyrt. a 2006-os évet 1,138 milliárd forint nettó nyereséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 253 millió forint veszteséggel.



NYERESÉG!!!! Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a 2006. évi gazdálkodás alapján 300,2 forint, míg egy évvel korábban egy részvényre 60,1 forint veszteség jutott.



SAJÁT RÉSZVÉNY VÁSÁRLÁSOK: Saját részvény vásárlások 18 hónapos időintervallumban. (Közgyűlési határozat: 2006. április 8.)



CSÖKKENŐ HITELÁLLOMÁNY: A társaságcsoport összes hitelállománya 1,498 milliárd forinttal 4,211 milliárd forintra mérséklődött, míg a nettó adósság 2,522 milliárd forintot tett ki az időszak végén.



MENEDZSMENT: A Pannonplast gyorsjelentésben megerősítette, hogy a menedzsment fenntartja azt, amit 2006 augusztusában közölt: az egy részvényre jutó becsült vagyon részvényenként 4500-4700 forint.



És ehhez jön még a piaci pletyka:



BUX KOSÁR: Bekerül(het) a Pannonplast a BUX-kosárba.



Szóval engem ezek meggyőztek.



Az 5000 Ft-os árfolyam könnyen elérhető.



Senkit nem kívánok vásárlásra buzdítani, mindenki döntsön belátása szerint.



Én most ebben látok komoly potenciát.



Természetesen pozícióból beszélek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:58
Előzmény: #837  Törölt felhasználó
#840
Szerintem marad a technikai elemzés. Nehéz funda alapon bármit is mondani. Speki lesz mint az ECONET. :-)
11.500-ig elmehet talán egyhuzamban.

De, amit nem szabad elfelejteni, attól függetlenül, hogy nem holnap lesz, hogy a PannonPlast sajátrészvény eladást is be szándékozik vetni a finanszírozásnál, ha szükség lesz rá.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:55
Előzmény: #834  BozsoBozso
#839
BozsoBozso, így van. De azt se felejtsük, hogy a Genesis lassan adagolta a híreket (és az utolsó jó hírektől már csak lefelé csorgott az árfolyam, míg a PannonP ráborította ma a hírt a piacra egyben, bár érdekes, hogy 3 hónap alatt duplázódott az árfolyam, anélkül, hogy bármi konkrétumot lehetett volna tudni nyilvánosan.

Innentől viszont a Pannonplastnál is a várakozás időszaka jöhet
Hitel?
Állami támogatások?
Koncessziók?
Szerződések?
Fúrások eredménye?
Gyárépítés?

Szóval lesz mire várni... Izgalmas lesz!

Érdekes, de a Genesisnél a szakembergárda és a technológia volt az utolsó bemutatott dolog, míg a PannonP ezzel nyitott.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:48
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#838
Amúgy bocsánat, elírtam Genesis évszámot, mivel ott a termelés folyamatosan fog felfutni és egymás után fognak épülni a gyárak.
2009-ben még csak 28MW/p.

4 éven belül pedig 1 GW/p van tervbe véve.

A Pplastos 8MW-t nem tudom honnan vettem már, talán emlékezetből, de 2MW-t is emlegettek kutanként. Szerintem az a minimum. 2020-ig 10 kutat akarnak évente beüzemelni...
3-11 MW-s projekteket akarnak csinálni.

A lényeg, mindkét projekt kiugrási lehetőség Magyarországnak abból a posványból, ami most van, mind anyagilag, mind elismertségban, mint energia ellátásban, hosszabb távon.

Abban eltér a dolog, hogy az egyik erőműveket telepít lokális helyekre, a másik pedig erőműveknek szállít napelemeket.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:38
Előzmény: #836  BozsoBozso
#837
Az ötödölés az a hónap közepe táján lesz. Szerintem rendkivül nehéz lesz meghatározni, hogy meddig mehet én 10k saccolok, majd az ötödölés után 3-4% up.
BozsoBozso 2007. 09. 28. 16:34
#836
ÉN ATH-n (11,500 -12000) a felét ladnám , de még addig vesze ré az tuti.

ATH ról számítok egy 10K ig lévő korrekcióra esetleg aztán 15K simán benn van az 5ödölésig!
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:33
Előzmény: #834  BozsoBozso
#835
na bekukk. ugy latom nem engedtek vissza pplastot :)

akkor ez mar a jovo honapi penzhez fog szamolodni

jo hetveget
BozsoBozso 2007. 09. 28. 16:31
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#834
Azért ne felejtsük el hogx a genesis a hír hatására 400 -> 2800 ig ment 7x szorzó.

Lehet nyitnod kellene Mercurius egy PPLASt blogot is.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:31
Előzmény: #830  BozsoBozso
#833
A saját Pannonplastom 1/3-t adtam el kb.100%-os hozammal, 3 hónap alatt hozott ennyit. De családi számlán is tartok többet, és abból nem adtam el.

Bánom hogy eladtam természetesen. Biztos lesz hétfőn egy nagy felfutása... talán utána is. :-)
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:30
Előzmény: #828  BozsoBozso
#832
Szép szép...... De szerintem ebben nincs olyan nagy pénz nem? Esetleg ha nyugatra is terjeszkednek.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:26
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#831
Az a gond, hogy a Pannonplastnak lehet 2009-re egy 8MW kapacitású erőműve, ha találnak jó hozamú forrást elég gyorsan, a Genesisnek meg lehet 2009-re 2 db 98 MW/p kapacitást gyártó gyáregysége, jó esetben... legrosszabb esetben 1db 50 MWp kapacitású gyára.

A megítélés is fontos dolog persze.
BozsoBozso 2007. 09. 28. 16:23
Előzmény: #825  Törölt felhasználó
#830
Akkor mercurius bánod vagy nem , hogy eladta a részvényeid egy részét?
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:18
Előzmény: #827  Törölt felhasználó
#829
Határozottan jobb a megitélése. :-)
BozsoBozso 2007. 09. 28. 16:18
#828
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:11
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#827
ja és tetszett a genesis párhuzam mindkettő induló cég hasonló "megújuló" profillal csak ugye PPlast megitélése pöppet jobb.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:09
Előzmény: #825  Törölt felhasználó
#826
köszönjük az infot Merc.

15:33as riportban egyébként:
"Az első erőművet nagyon szeretném 2.5 éven belül megmutatni."

Egyébként ahogy Novotradet, meg a folyton halasztodó Geni tervet ismerem elöbb lesz PPlast erömű MOon mint Geni ne gyár. :) :(
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:01
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#825
Sziasztok!

Nos, én ott voltam a tájékoztatón, az elejétől a végéig, de a részvényárfolyammal kapcsolatos várakozásra, csak a találkozó utáni magánbeszélgetésekből tudnék következtetni.

Minden attól függ, hogy ítéli meg a piac, és mennyire akarja gyorsan beárazni ezt a hosszútávú, nagy volumenű tervet.

Azért mielőtt bárki is belevesz a papírba, én az tanácsolom, gondolkodjon el előtte, és olvassa el a teljes anyagot. Itt lesz rá a hétvége.

Itt elsősorban nagy pénzeket kell befektetnie a cégnek (ami ugyebár kiadás), és csak utána derül ki, hogy ez visszajön-e. A tervek grandiózusak, van jövője az iparágnak, de a megtérülés eléggé lassú lehet.

A Synergont rövid távon nem akarják eladni, inkább annak profitjából fedezni, többek közt a költségeket. A Pannuniont részben, kb. 50% értékesíteni akarják jövőre.

A Genesissel tudnám összevetni a projekt volumenét, mindenféle szempontból.

-Alternatív energia szektor
-EU és állami támogatások igénybevétele
-Új résziparág meghonosítása a nulláról
-Nagyságrendileg azonos MW kapacitási cél (bár az időtáv eltérő)
-komoly szakmai partner megléte
-előszerződések felhasználókkal
-nagyságrendileg hasonló költségek
-EU hátszél (alternatív energia miatt)
-Keresleti piac
stb...

Azt gondolom az elhangzottak alapján, hogy a Geninek hamarabb lesz gyára, mint a Plastnak erőműve. Magyarán, az előbbi előbb fog hasznot termelni. Ugyanakkor kérdéses, melyik projekt, mennyire van már beárazva.
A Pannonplast jóval komolyabb megítélésű cég, ami előnyt jelent. Viszont nagyon komoly kutatásokat kell folytatnia, szemben a Genesissel, ami ugye nagy kockázatokat rejt magában.

Lentebb írta valaki tévesen, hogy vizet szivattyúznak le, és az odalent a geotermikus hő hatására felmelegszik, ill. háztartásokban is hasznosítható.
A Pannonplast termális rétegvizeket szívna fel, ha talál, és az a felszínen lévő erőműben alakítják át, hőenergiává (távfűtéshez, stb...) ill. elektromos árammá. Elsősorban településeket, ipari létesítményeket, mezőgazdasági objektumokat (üvegházak, stb) látnának el hővel, és árammal.
Mindehez 110-200 C° termál vizet kell találniuk, legalább 50l/s hozammal/ erőmű.
Egy ilyen fúrás 200 -550 millió forintba kerülhet!!! Ez tetemes költség, főként azért, mert sok, kis kapacitású (max 8MW) erőművet akarnak telepíteni.

Egyben biztos vagyok, aki ennek a két cégnek a papírjaiba fektet hosszútávra, annak nem lesz oka panaszra 3-5 év múlva.

Mindezt csak így gyorsan, lehet tele van hibával. Utána kell olvasnom a dolgoknak.

Megjegyzem 2 évig hallgattam geológiát az ELTE geológia szakán, van pici rálátásom a lehetőségekre, bár nem túl mély.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 16:00
#824
Mi újság az ötödöléssel? Lesz, nem lesz (álmodtam az egészet?)
Köszönettel: egy friss pplastos
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 15:49
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#823
mégegy dolgot kiemelnék:

"blablablabla... másrészt pedig izlandi partnerünk befektetőként is részt szeretne venni a projektben, de ez még tárgyalások kérdése. "

az erste mellett a világ legnagyobb geotermikus energiával foglalkozó cége is szivesen beszállna.

Bozso: Lassan még énis elhsizem hétfőn meglesz +os irányba a limit. :)

btw:
" A menedzser kedd délután 3 órától a Portfolio.hu olvasóinak is rendelkezésére áll fórumunkban online interjú formájában. "

Akinek kérdése van érdeklődik az keddig gondolkodhat a kérdéseken. :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 15:43
Előzmény: #820  Törölt felhasználó
#822
Teljesen érthető, hogy nem engedték vissza.
A pénteki nap se véletlen.

szvsz ezt pontosan így kell korrektan csinálni, a menedzsment most újra leül egy újabb adag nagybüfivel beszélgetni átrágják a dolgokat azok elgondolkodnak.... és hétfőn indul újra a trade.
herlas 2007. 09. 28. 15:39
Előzmény: #820  Törölt felhasználó
#821
"A termálvizes erőmű alapötlete egy orosz fizikustól származik, aki az USA-ba kivándorolva 1981-ben találta ki ezt a hőkicseréléses energianyerést. Alexander Kalina rájött, hogy ha a vizet ammóniával vegyíti, akkor az elegy a víz egyébként magas forráspontjánál már lényegesen alacsonyabb hőfokon forrásnak indul. A kalina-ciklusú erőműben a forrásból keletkező gőzt egy turbinára vezetik, amely az elektromos generátort hajtja, a gőz lehűlve kicsapódik, és a folyadék visszakerül a kiindulópontra."

Topik gazda

drkumalo
5 4 1

aktív fórumozók