Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:46
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
Tehát a befektetők által fejlesztésre adott pénzzel spekulál a TUFE. Ez nem szokott jóra vezetni...Egyre inkább megerősödik hitem hogy a román tőzsde ott van mint a BUX 1997-98-ban.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 18:24
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
A TUFE mint todod, mult heten lett jegyzett ceg, ahhoz hogy egy ceg a tozsdere keruljon, eleget kell tegyen bizonyos minimalis kovetelmenyeknek. Az egyik ezek kozul a minimalis alaptoke. Tovabba , valoban fejleszteni akar a ceg ami turisztikai es nem termelo, a szallodait akarja EU normak szerint rendbetenni, es kell is neki ez a penz de az ilyen fejlesztesek hosszu futamidejuek. A SIF3 az egyetln a sifek kozul, aki 1/1 tokeemelest akar vegrehajtani a tavaji profitbol. Megjegyzem a profit 0.143 lej reszvenyenkent, a nevertek pedig 0.1 lej, tehat nyugodtan a jovedelem tokesitesebol kibocsathatnak uj reszvenyeket. Tudom hogy jol mukodo tozsdeken ez egy tehnikai lepes csupan, de a mi esetunk mas. A sif3 likviditasa a duplajara fog noni. Kevesebb penzbol lehet majd vasarolni egy reszvenyt es vonzobb is lessz a kisbefektetoknek. Es meg valami, a sif 3 portfoliojabol a banki papirokt kiveve 80% turisztikai befektetes. Tehat ezaltall a TUFE strategiai befekteto kent lep fel a tobbi turisztikai cegben. Ahhoz hogy megertsd a roman tozsdet, benne kell elj. Ha nem elsz benne en segitek!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 16:12
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Elnézést, nem értem ezt. A TUFE egy termelő cég, ugye? Namost azért végeznek részvénykibocsátást a cégek mert tőkére van szükségük fejlesztésekhez, nem? Ha nem kellett neki a pénz, minek bocsátott ki részvényt?
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:26
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
a tavalyi tokeemelest a tufe 0.65/reszveny aron kibocsatott reszvenyekkel hajtotta vegre. ez azt jelenti hogy reszvenyenkent 0.55 lejhez jutott ami a jegyzesi felar. tehat 5.5 szer tobb penzhez jutott mint amennyi az alaptokebe beirodik. van egy csomo penze rovidtavon befekteti.

a bvb kiserletezik az indexel de meg nem hozzaferheto
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:26
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
Tehát a mondat helyesen: " A TUFE miért vesz SIF3-t???"
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:25
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#155
bocs, lehet lemaradtam valamiről, de a TUFe mindek vesz SIF3-t???

másik: lehet valamilyen román részvényt/indexet valahol shortolni???
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 18:20
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
köszi,

jól felmentek
érdemes még ebbe belevenni?
van valamilyen céláratok ezekre?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:13
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
mindd a kettovel kereskedunk a Rasdaq piacon. Ma nottek 13-15%-ot. A Dafora ( DAFO a www.rasd.ro) ebben a honapban tozsden jegyzett ceg lessz
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:25
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#152
tulipan,

a két gázos céggel mikor kereskednek először?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 08:26
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
a mi esetunkben a sif3 adogat el reszvenyt ( van neki mibol) es azert teszi mindezt hogy kiegyenlitodjon a kolcsonosen befektetett osszeg . Vagyis a TUFE vasarol SIF3 reszvenyeket. Egy insider akkor is vasarol ha magasan akarja tartani az arat, mert eladni szeretne a reszvenyeit. Es elad hogy lenyomja az arat mert meg szeretne vasarolni. A tozsdei spekulacioknak millio modja van. Mindig voltak es lesznek okos befektetok akik agy egy kijelentesukkel arra mozditjak a kozvelemenyt amerre nekik jo! Nem a Lynch fele igazsagot tamadom, egyszeruen csak azt mondom minden eset egyedi es az o igazsagai elsosorban fejlett tozsdekre ervenyesek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:59
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
A TUFE áremelkedéséhez és a bejelntett bennfentes tranzakciókhoz csak az alábbi örökigazságot osztanám meg:

Insiders might sell their shares for any number of reasons, but they buy them for only one: they think the price will rise (Peter Lynch, one of the greatest investors of all time)

„A bennfentesek különbözõ okokból eladhatják részvényeiket, de csak egy okból vásárolnak: ha azt hiszik, az árfolyam
emelkedni fog.” (www.investopedia.com: „Uncovering Insider Trading”.)
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 10:28
#149
minden befekteto figyelmebe ajanlok ket gaz szektorban dolgozo energetikai ceget:

Condmag Brasov OTC jele COMI es a benne ellenorzo pozicioban levo ( 30%) Dafora Medias DAFR. Mindket ceg tozsdei bevezetese folyamatban van. A TUFE arnovekedesehez hasonlo valtozast varunk.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 09:55
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#148
bocs a sok hibaert de sietttem mert piac van
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 09:54
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#147
Ez egy olyan hir amit periodikusan elovesznek a naftalinbol, hogy egy kicsit megmozgassak a piacot. A regi penzugyminiszter torvenyjavaslatarol van szo, aki koztudottan tozsde parti es komoly befekteteseivannak a sifeken tehat szemelyesen erdekelt. Ma reggel mar estek az arajk mivel egyenlore a torveny szerint csak max 1% al szavazhat egy erdek csoport, ez egy eladasi hollamot hozhat. a kisbefektetok pedig siettek eladni. Nagyon izgalmas a asifek piaca, ha jol ertelmezed a pletykakat sokat kereshetsz. Kulomben a te hired hatasara tegnapvaloban nottrek a sifek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 09:43
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
egyenlore nincs kialakult feketepiac ha erre gondolsz. En semmikepp nem javasolnam az ilyen tipusu vasarlast. Tul nagy a kockazata. Elveszithetsz mindent.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 23:35
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
Szia Tulipan,

köszi a választ. Tőzsdén kívüli kereskedésben lehet venni az adott cég részvényeiből?
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:03
#144
Ez most milyen hatással van/lesz rövid távon az árfolyamokra?
Végül is ez nem mai hír, csak mert én ma olvastam, de 21-ét említenek benne. Szóval?

FINANCIAL INVESTMENT COMPANIES – SIFs: The ceiling may increase up to 5%.
On 21 March 2007, the draft law according to which the ceiling in financial investment
companies (SIFs) would increase to 5% from 1% was approved by the Juridical Committee
of the Senate and expects the final approval of the Parliament.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 09:11
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#143
azt hiszem jobbat mint a www.bursanoastra.ro nem fogsz talalni. En nem vagyok elemzo, es az igazsag szerint nem hiszek a grafikonokban. Nagyon sokszor csalodtam bennuk.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 09:05
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#142
Szerintem az apja egy sokkal jobb reszvenyt kapott a FONDUL PROPIETATEA alapbol, ugyanis a karpotlasokat az allam ezzel az alappal akarja megoldani. Meg sok bonyodalom van korulotte de valoszinuleg ez lessz a BVB egyik legjobb cege, ha vegre jegyzik. Mondd meg neki, vigyazzon ra nagyon, semmi kepp ne adja el piacon kivul.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 21:08
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#141
Koszi megneztem az oldalt...igen ertek romanul...tovabba grafikonrajzolot mellyel a romantozsdet tudnam kovetni tudnal nekem ajanlani...eddig miket talaltam egyikkel sem lehet rajzolni csak megjelenitteni,periodust valasztani,egy ket indikatort de olyan progit meg nem talatam melyet letolthetnek es mondjuk demo verzioban akar kesleltetett infokkall hasznalhatnek..

Koszi elore is..

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek