Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 09. 22:14
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Szerintem előbb-utóbb célba ér a lobbi, hogy eltöröljék az 1%-ban maximalizált egy tulajdonoshoz tartozó részarányt. Akkor pedig külföldi vevők is nagyobb számban érdeklődhetnek. Mégiscsak a tőzsde legjelentősebb kapitalizációval bíró szereplőiről van szó (a Petrom, BRD és a BT után). Én egyébként összetolnám az 5 alapot egybe. Ráadásul az 5 alap alapvetően hasonló portfólióval bír és az eszközértékükben legjelentősebb a BCR (kvázi ERSTE) pakkjuk. A FP valóban érdekes lehet, mert önmagában, névértéken is kb. akkora lesz a kapitalizációja, mint a BRD-é, kb. 1/2-e a Petroménak.

Köszi a pontosítást, ezek szerint jól emlékeztem a Biofarm ingatlanpozíciójára!;-)
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 12:47
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#99
Kedves Hozamvadasz! szerintem az ev nyero cege a SNP petrom lessz. Persze kerdes hogy mennyire vagy turelmes! es ahogy mar irtam, figyelj a frissen jegyzendo cegekre. Foleg a FP alapra. A sifeken fordulo napig meg lessz komoly csokkenes. lehet hogy marcius vege elott. Nem ismerem pontosan a strategiajukat de szerintem sok erot kell gyujtsenek es koncentralniuk kene a tokejuket. A vilagon sehol nem talalsz ennyire szort reszvenyesi szerkezetu befektetesi alapot. Hosszu tavon igy nem maradnak fenn. Ha nem vetted tul dragan, add el.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 12:40
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#98
Ne hallgass a kollegara! Az impact, jo ceg de lakoparkokat epit jelzalog kolcsonre, dollar elszamolassal. Ha a dollar esik, konnyen kenyes helyzetbe kerulhet. Ami a biofarmot illeti, valoban szuper ingatlan erteke van. Sot talan csak ez az egyetlen igazi erteke. A gyar Bukarest kozepen van, elobb utobb ,kornyezetvedelmi okok miatt kikoltozik a varosbol. Tavaly vasarolt egy telket a varos szelen. Vedd figyelembe a reszvenyesi strukturajat is. A tobbsegi tulajdon a sifek es a BRK kezeben van. Ha egy strategiai befekteto jelentkezne, foleg epitoipari ceg, komoly erteket vasarolhatna. Ha komolyan erdekelnek az ilyen jellegu cegek irj egy levelet az emaria262@yahoo.com cimre.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 12:33
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#97
en most ovatos lennek a siffekkel. Ugy gondolom nagy valtozasok elott allnak. Amennyiben jegyzik a Fondul Proprietatea alapot ( europai nyomasra nagy eselye van) akkora toke jelenik majd meg a piacon, ami lenyelheti az egesz tozsdet. Amennyiben a sifek nem emelik az alaptokejuket, konnyen hatterbe szorulhatnak. Az 5-ossel kapcsolatban csak annyit meg, legnagyobb jovedelmet termeli de leg atlathatatlanabb modon.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 01:19
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96

Impact SA, Bucharest Stock Exchange , De nem értek benneteket mért foglalkoztok a román részvénekkel mikor még a piac nem elég éret és nagyon volatilis a lej? hollot a " www.rcb.at " mindent kelet europai Zertifikátot lehet venni! euroban.Es Romania olyan volatilis piac lessz. Inkább mondjatok valamit Bulgáriárol, ha tudtok, Ez viszont hosszu távra egy jo alternativa. Ez a téma lenne érdekes.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 21:28
#95
Engem az érdekelne, hogy melyik román tőzsdén jegyzett cégben vannak jelentős mennyiségben ingatlanok. Lehetőleg olyanok, amelyeket ma pl. ipari jelleggel használnak, de pl. alkalmasak újrafunkcionálva akár lakóingatlan, vagy kereskedelmi ingatlanfejlesztésre is. Nyilván ezek properáló vidéken érdkesek, pl. Bukarest. Valahol pedig olvastam, hogy van ilyen cég csak arra nem emlékszem, hogy melyik cég az. Biofarm talán?
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 12:30
#94
Mit javasolsz vételre Tulipan?A SIF 5 árfolyamában várható jelentõsebb változás idén?
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 10:47
#93
ellottem, nem Calaianu hanem Dinel Staicu.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 10:45
#92
A SIF5 bejelentette jovedelem elosztasi szandekat.
Reszvenyenkent 0.07 lej a javaslat. ez nagyon keves. a tozsde a hir hatasara ujra csokkenni kezdett.
Ami viszont szep eredmenyeket jelentett az a SNP (OMV). Netto jovedelme/2006 0.0405 reszvenyenkent.
Es meg egy SIF5 hir! Vezetosegi tanacsban valtozasokat inditvanyoznak! A rosszhiru Calaianu helyet atveszi egy remeljuk kevesbe rossz hiru uzletember.
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 21:00
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Udv Momentumtrader!
Tan csak nem ?! Romantozsdezel is ? Ez komoly ?
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 20:33
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
lassan itt is jöhet egy komolyabb korrekció.
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 19:46
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
nem art a lazitas! foleg mert rettenetesen unalmas a piac. Kicsi forgalom, csokkeno arak, de nem esik annyira hogy uj befektetest inditsunk, viszont aki nem szalt ki idejeben mar minuszon van. Azt hiszem hetfon ujra enyhe zold lessz.
Törölt felhasználó 2007. 03. 03. 22:46
Előzmény: #86  matgab
#88
:)))))

Matgab.Nem tudok pontos adatot nyomni most neked, pedig nyuztam mar egy par dacit :-) Bar egyszer kiprobaltam ezt a gyorsulast 0-rol 100-ra, de akkor mas is ult mellettem, es a csomagtarto is tomve volt.Az akkori eredmeny nagyjabol 13-15 masodperc lehetett.Ja es ugy indultam , hogy egy kisebb vasuti toltest meg meg kellett masszak. Becsszo letesztelem, mostmar engem is erdekel, es akkor majd kuldom az adatokat.De szerintem semmi csomagokkal meg ilyenek 10-12 masodperc.
Na udv :-))
Törölt felhasználó 2007. 03. 03. 20:42
Előzmény: #86  matgab
#87
Zárjuk már le ezt a poénos témát és evezzünk vissza a részvénypiacra - ha kérhetem! Több komolyságot!;-)
matgab 2007. 03. 01. 10:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#86
Volt régen egy csodaszép Daciánk és anyámmal azon vitetkoztam, hogy az 1.2-es Fabia vagy a régi 1.3-as Dacia gyorsul -e jobban...

Amúgy a Daciankkal nem volt gond, 1987-ben vettük, 2 hetesen elmentünk vele egy jugo túrára gond nélkül és kb. 10 éves korában adtuk el több, mint 200.000 km-rel benne...
Mondjuk 7 éves korától állandóan melegedett a motorja és fel akart forrni a vize, de addig semmi gond nem volt vele...
kissherceg 2007. 03. 01. 10:00
Törölt hozzászólás
#85
matgab 2007. 03. 01. 09:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#84
Igen ott van egy új Dacia-ról egy cikk, de csak annyi, hogy olyan, mint a régi és tűrhetően gyorsul, illetve van egy 1,6 -os modell, ami 15,9 alatt volt 100-on...
De az 1,3-as Dacia-ra nincs adat...
kissherceg 2007. 03. 01. 08:52
Törölt hozzászólás
#83
Törölt felhasználó 2007. 03. 01. 08:52
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#82
tipikusan magyar gondolkodas! minden korulottunk forog! Azert esett a roman piac mert minden piac esett. Ez olyan elkepzelhetetlen? Kulomben pedig a forgalom eleg jo volt tegnap. Csokkeno piacon ez azt mutatja hogy sokan kiviszik a penzuket. En ugy gondolom ideje volt az arcsokkenesnek. Tul magasak az arak. Hidd el visszajon az a penz. A roman piac annyira kicsi, olyan kicsi a valasztek, hogy nagyon gyorsan es nagyon sokat tud esni is es noni is. Egy szep zold tavaszi napot kivanok mindenkinek!
matgab 2007. 03. 01. 08:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Már néztem, de ott nem láttam...

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek