Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2007. 09. 23. 08:08
Előzmény: #4759  Törölt felhasználó
#4760
"Az elmúlt egy esztendő világosan megmutatta, hogy Gyurcsány Ferenc igazat mondott elhíresült beszédében arról, hogy mit tettek és hogyan kormányoztak, egész pontosan hogy mit nem tettek, hogyan nem kormányoztak. Az őszödi beszéd soha nem volt olyan időszerű, mint napjainkban. Akár most is elmondhatná a miniszterelnök ugyanezt a beszédet, csak az elmúlt egy évre vonatkoztatva. Semmi nem változott."

Ennyire képesek kommunikációval kormányozni.
De mostmár eljött az az idő amikor az emberek a saját bőrükön érzik a negatív hatásokat.
És nincs annál rosszabb mint fázva éhezni.
Törölt felhasználó 2007. 09. 23. 04:29
Előzmény: #4758  Törölt felhasználó
#4759
Ha a hatalom 1948 óta folyamatos birtokosai pártállástól függetlenül az "akármilyen definíciójú csoport" akkor - szerintem - jogos számonkérni rajtuk: mit csináltok f@szkalapok?

Csak egy - szerintem - szignifikáns példa: mi miért nem használtuk ki az alkalmat 1990ben s miért nem tagadtuk meg a devizaadósság kifizetését? (Jogalapot lehetett volna kreálni rá) - Én ott vélem felfedezni a választ, hogy az "akármilyen definíciójú csoport" tagjai nálunk képviselik az első vagy második legnagyobb arányt Európában... /Meglátásom szerint most sem lenne késő megtagadni - miután felvettük az EUs pénzeket ;-) /
Törölt felhasználó 2007. 09. 23. 02:59
Előzmény: #4753  Törölt felhasználó
#4758
a "múltból megörökölt jelenbeli figurák" száma kb 10millió!
mi másban látszik ez jobban mint abban hogy ilyen mélyen beleívódott az emberekbe az alapszolgáltatások ingyenességéhez való jog hamis képzete?
márpedig ez bizony a kommunizmusban rögzült be, mikor máskor?
ezeknek a figuráknak tényleg a történelem szemétdombján a helye, ebben igazad van. láthatóan el is foglaltuk méltó helyünket, mind a 10millióan.
de könyörgöm, hidd el: nem az a megoldás hogy ráfogod a problémákat egy akármilyen definíciójú csoportra! persze, mindig ki lehet valakiket szorítani a hatalomból/élettérből stb... csak ez valahogy soha nem old meg semmit...
szvsz ez se nem humanista, se nem keresztényi hozzáállás. és semmiképpen nem előrevivő!
vesztes 2007. 09. 23. 00:46
#4757

Gyurcsány: hazugság, hogy lopják az uniós pénzeket,LEHETETLEN MÁR MEGELŐZTEM ŐKET,ELLOPTAM ÉN!

Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 23:58
Előzmény: #4746  Törölt felhasználó
#4756
Phiona, volt egy interjú amit leadott az mtv1 Polz Alaine-nel, remélem láttad. Bánó volt a kérdező, nagyot nőtt a szememben, amilyen alázattal átengedte a szót annak aki érdekes.

Amúgy személy szerint is sokat tanulhattam tőle, és a munkássága felmérhetetlen. Nagyon sok pici, apró magot vetett el, amiről ő sem tud, de sok minden alapja lesz a jövőben. Szerencsére.

Milyen érdekes, ő nagyon is tovább fog élni köztünk, bár már tudni sem fogjuk, mi mindent köszönhetünk neki.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 22:23
Előzmény: #4754  Törölt felhasználó
#4755
Rendben:)
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 22:16
Előzmény: #4753  Törölt felhasználó
#4754
Drop,

nincs vita köztünk. Én kicsit általánosabban és elvonatkoztatva előbbre néztem. Ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 22:05
Előzmény: #4752  Törölt felhasználó
#4753
Phiona, itt senki sem "szürcsög" a múlton. Sajnos a múltból örökölt jelenbeli figurákkal vagyunk megáldva. Akiknek a múltbeli tevékenysége, jelleme, karaktere meghatározza jelen és jövőbeli cselekedeteit. Az ország kárára.
Na ezeket a jelenbeli figurákt kellene a megfelelő helyükre (a történelem szemétdombjára) juttatni, hogy ne lásd többé úgy, hogy a múlton "szürcsög"-ünk.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 21:20
Előzmény: #4750  Törölt felhasználó
#4752
Drop,
mi a baj?
Nem söpröm szőnyeg alá a történelmet, csak azt mondom, a ma élőknek volt módjuk megélni, forrásokból átélni, tanulni is belőle. Ne ezen kérődzzünk:
Lépjünk tovább!
Ha állandóan a múltban szürcsögünk, megrekedünk azon a szinten.
Ne legyünk már egy ilyen visszanéző, megrekedő ország, nemzeti példaképeink is mindig előre néztek!
Az elmenők is arra tanítottak amit írtam.

Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 21:03
Előzmény: #4747  Törölt felhasználó
#4751
Drága Sacis,

ismeretlenül is tisztelem a múltad, nem bántanám semmiért.
Te döntöd el, mit áldozol fel. És tudod is az áldozat szerepét és súlyát.
Én azt mondom: a régi beidegződések tűzre valók, de tiszteletben tartom, ha nem értesz egyet velem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 20:56
Előzmény: #4746  Törölt felhasználó
#4750
phiona, ellentmondásos az írásod. Gyászolsz az elmenők miatt, emlékezel rájuk, de a történelmet a szőnyeg alá akarod söpörni. Zavaros és érthetetlen. Van és lesz is történelmünk, vele kell élni és tanulni is kell belőle.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 20:43
Előzmény: #4748  Törölt felhasználó
#4749
Fretek,

én is csak egy kereső ember vagyok aki az utamat járom. (Az élet dialektikája, hogy mi, kereső emberek segítünk más kereső embereknek. De van-e olyan segítő, aki már mindent tud?)
Nagyon örülök, hogy itt vagy, mert el szerettem volna mondani, hogy Almodovárnak az Áldott mélységek szvsz nem a legjobb filmje, korai is (83-as). De kihagyni kár lenne! Példaként azért írtam, mert egészében és átélten a témával foglalkozik.
A kérdésben, amiben összetalálkoztunk, nálam a legütősebb (bár csak egy jelenet) Fellini Rómájából az egyházi divatbemutatós rész. Egy ilyen tőzsdei portálon nem illő ilyeneket írni, de nem szégyellem: engem kiütött. Ha még nem láttad, feltétlenül nézd meg, a film önmagában is érdemes a figyelemre. (Kompenzáció -ld. fent-biztosítandó!)
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 20:14
Előzmény: #4746  Törölt felhasználó
#4748
szépen írsz. már korábban is feltűnt
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 20:09
Előzmény: #4746  Törölt felhasználó
#4747
A múlt MI vagyunk...nem hinném, hogy ósdi és tűzrevaló, eldobnivaló!-én ezt vallom....
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 17:57
Előzmény: #4745  pampa
#4746
A topic címe, témája adott.

Tényleg a belinkelt számokon, aktuálpolitikai hajcihőkön múlna Magyarország sorsa?

Szerintem nem. Szerintem az itt élők lelki minőségén múlik. Amíg a hitványság, irigység, a magunkkal szembenézés helyett a bűnösök keresgélése zajlik, Moslékország leszünk. Amíg fantasztikus tehetségű honfitársaink szemellenzőként egy letűnt kor politikájától és határaitól nem tudnak szabadulni, Birkaország leszünk.

Miért nem hajítunk minden ósdit a tűzre? (ld.: József Attila: Tél c. versét. - És nemcsak a levetetteket, hanem kedves, menekülő gyermekjátékainkat is fel kell adnunk, bubble gumm-jainkat is ki kell köpnünk, ha nem csak rágózni akarunk.)
De tényleg: miért nem nyitunk végre új lapot?

A ma élő egészséges embereknek már feldolgozott történelem a múlt, nem ezt kellene aktualizálni, x-szer újrarágni (másoknak alkalmat szolgáltatni a tök felesleges x+1-edik reakcióra), hanem felülemelkedve a XXI. század kihívásainak megfelelő emberi válaszokat lenne jó adni.

Én gyászolok. A héten ment el Polz Alaine. Aki tudja, ki volt ő, egy üzenetet utána küld, aki nem, derítse ki.
Nem sokkal előtte ment el Szepes Mária. Vitatni sok mindent lehet, ami nem vitatható: szellemi és lelki óriások.
Mit tanítottak? A szeretet, az alázat, az összefogás, a spirituális erejét. Persze nagyon másként, a közös nevező ezen túl csak a közeli halál. (OFF: Bergman és Antonioni szinte egyszerre ment el – véletlenek?)

Persze minden egyszerűbb volna, ha a történelmi egyházak betöltve rendeltetésüket gondoznák a lelkeket. Ezt átfogóan most nem tehetik meg. A keletkezett űrbe türemkedő politikától is hőbörögnek sokan, mondván, az állam a racionális alapokon álló társadalmi szerződésről, és ne a lelkiségről szóljon.

A helyzet optimálisan felszabadító. Most mindenki megteheti, hogy csak saját magával nézzen szembe (egyházat, politikát elfelejtve), és így adjon felelős választ a kérdésekre.
pampa 2007. 09. 22. 13:39
Előzmény: #4744  pampa
#4745
A miniszterelnök a saját személyét illetően megjegyezte: soha annyi hazug, nemtelen támadást vagy mocskolódást az ellenzék nem tud ellene indítani, hogy az már fájjon. Szerinte az ellenzéknek két nagy problémája van vele és a párttal kapcsolatban. Az egyik az, hogy nem akarnak találkozni vele 2010-ben, pedig fognak - tette hozzá. Továbbá nem akarják, hogy a mostani reformpolitikának az eredményeit az MSZP-hez tudják kötni az emberek.

Én az ő helyében az utolsó mondattól félnék legjobban.
Az emberek a nyomorúságukat az MSZP-hez kötik és személyszerint Gyurcsányhoz.
pampa 2007. 09. 22. 13:30
Előzmény: #4743  saru
#4744
Ez a Kabai ügy iskola példája a jelenlegi koalíció ténykedésének.
saru 2007. 09. 22. 12:32
Előzmény: #4742  pampa
#4743
Hallgattam Bajnai Gordont, hogy az új vízágyúk a határokon beözönlő bevándorlók ellen / is / kellenek majd ! ;

hogyan fordítom ezt le?, úgy, hogy a kissstílű, kvalifikálatlan, korrupt politikusaink már az önkontrolljukat is elveszítették... !;

erre kell a válaszunkat megadni... !

pampa 2007. 09. 22. 11:00
Előzmény: #4741  saru
#4742
Két napja a LB. elutasított minde fellebbezést.
saru 2007. 09. 22. 10:09
Előzmény: #4740  Törölt felhasználó
#4741
"Amíg a körözés hivatalosan nem érkezik meg, addig rendőrök őrzik a férfit a kórházban."

és vajon mióta, mert a Hír TV tegnap 18.55-kor értesítette a Rendőrséget és 23 órakor még nem volt Kabainál rendőr és ekkor lefeküdtem... ?!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek