Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 15:21
Előzmény: #1538  Törölt felhasználó
#1540
jujj, ez tömény volt!

és miért csak mezon kapott puszit?:-O
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 15:20
Előzmény: #1538  Törölt felhasználó
#1539
BB, kiváncsi vagyok, te hány éves vagy?
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 15:17
#1538
Sziasztok!

Forgalommal ma is elég jól állunk, igaz nem olyan kimagaslóan, min tegnap és kedden, de azért ez a 15,5 millkás forgalom is elég jó.
Meg persze még van másfél óránk a kereskedési napból..addig még bármi történhet.

901 Ft-on van egy komolyabb vevő 6600 db-bal, vagyis elnézést mindenkitől már "csak" 6598 db-bal, mivel 2 db-ot megkapott az ajánlati mennyiségéből. :-)

Szerintem itt türelememl kell lenni és várni!

K-mezon: Egyetértek Veled! várni kell türelemmel. Pozitívan gondolkodni és nem feleslegesen károgni, mint egyesek. Mondjuk engem nem zavar. Az árfolyamot úgy sem befolyásolja!
Puszi! Légy jó! :-)

Bull: Szerintem félreértetted K-mezont, szerintem Kinga gazdagodónak szánta a legutóbbi hozzászólását. Bár nem akarok beleszólni, majd elrendezitek egymással.
Csak jelezni akartam, hogy szerintem félreértés történt..

gazdagodó: Abban teljesen egyetértek Veled, hogy nem a fórumbeli éljenzések, vagy károgások, pozitív vagy negatív hozzászólások, vélemények fogják befolyásolni a gyár építését és az árfolyam mozgását fölfelé vagy lefelé.
A "nagyok", komolyabb vételi szándékkal jelentkező befektetők döntik el, hogy mi módon alakuljanak a történések a részvény árfolyamával. Ez egyébként minden tőzsdei cég részvényére vonatkozik, gondolom felesleges is ezt magyaráznom.

Lamann: Jó a Commodore-os cikk, elolvastam. Jómagam is sokat nyomtam a Commodore-játékokat anno a '80-as évek vége felé. :-) Örülnék neki, ha visszahoznák és továbbfejlesztett változatokat dobnának piacra. :-)) Amúgy a régi Commodore-gépem még megvan valahol otthon az egyik szekrényben, lehet be kéne ismét üzemelni.:-)
Vagy inkább várni az újabb verzióra...:-)
Nekem a kedvenc játékom a Wizard of War? volt. Ha jól emlékszem ez a neve (régen volt már, lassan 20 éve). Javíts ki nyugodtan ,ha tévednék! Fú, amikor a boszorkány el akart kapni, üldözött, na az nagyon izgi volt. :-))
Meg a hangeffektek is tetszettek! Az a búgós vagy miyen hang, amikor üldöz a boszorka..
Libabőrös lettem, micsoda izgalmak. :-)
Bocsi, csak nosztalgiáztam. :-))) Kedvenc játékom ez volt Commodore-on...ha hazaértem, egyből előkeresem a szekrényből a C64-et... :-)))) H
Kedvet kaptam játszani. :-)

Ahogy a C64, úgy a korábbi Novotrade, új Genesis is feltámad tetszhalottnak hitt állapotából. :-) Reméljük nagyon!!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 14:19
Előzmény: #1536  Törölt felhasználó
#1537
"egyébként nem értem milyen alapon érzed a károgást MEGALAPOZOTTABB netán reális hozzáállásnak"
Én azt írtam ha jól látom, hogy felesleges károgni, ezért nem értem miről beszélsz??
Nagyot tévedtem miben? Ja, visszajött 900-ig és? Tartja? Tartja.
Akkor érdemes volt tegnap zárás körül eladni? Nem. Vagy lelökték 900 alá? Nem.
Akkor miről beszélsz?? Milyen tévedés? Minek nem kellett volna megtörténnie?
Nem érzem Megalapozottabbnak a károgást mint a kivárást, csupán feleslegesnek tartom.
Érted?
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 14:07
Előzmény: #1535  Törölt felhasználó
#1536
egyébként nem értem milyen alapon érzed a károgást MEGALAPOZOTTABB netán reális hozzáállásnak, mint az ésszerű nyugodt és várakozót???? Minimum ugyanannyira nem tudhatot, mint én, eseti ügy, nem biztos, hogy bármi ráhúzható... Ráadásul, egyszer már nagyot tévedtél, ha visszaolvvasgatsz, ELVILEG a Te hozzállásoddal ennek sem szabadott volna megtörténnie.
Persze utólag magyarázgatni lehet, bár mulatságos, mint dlph is, pedig az intelligenciáját bizonyíthatná, ha aszondja, bocs hülye voltam. Legközelebb... Szerintem! Pl. én szoktam hülye lenni, most lebuktam -:) Mindegy, nem az én dolgom! Megyek, commodore később
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 13:56
Előzmény: #1532  Törölt felhasználó
#1535
Így van felesleges károgni. A 900-as szint elég erősnek néz ki. Nem valószínű, hogy átütik és az érdeklődés is elég nagy...
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:49
Előzmény: #1533  Törölt felhasználó
#1534
Bocs a Genesis-fan-októl az off-ért, de:
link

A Commodore visszatér, erre nagyon ráéreztünk! :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:36
Előzmény: #1532  Törölt felhasználó
#1533
mindezt tudom, mégsem mond ellent annak, amit írtam... nincs mit magyarázni, vagy érted vagy nem...
Dehogy a (üzlet)politika szerepét nem látod, a legtöbb dolog, ha tudnád végül mi alapján dől el...
Amit írtál a döntés megléte után igaz.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:31
Előzmény: #1531  Törölt felhasználó
#1532
Az hogy mi itt mit éljenzünk vagy károgunk össze semmiben sem befolyásolja a gyár építését.
Egy modern szerkezetes gyárat manapság néhány hónap alatt a zöldmező szintről kulcsrakészre felhúznak, ezt tapasztalatból tudom.
Aztán még egy kis idő, de nem sok a termelés beindítása, főleg akkor nem sok ha készen kapják a technológiát.
Na ehhez képest a genesisnál egy kapavágás nem volt még a zöld mezőn.
én csak erről beszélek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:27
Előzmény: #1530  Törölt felhasználó
#1531
ne legyál már ilyen földhöztapadt -:)
ha nem is közvetlenül, de sok tényező befolyásolhat egy beruházást, minél újabb, kipróbálatlan a terület, annál inkább...
Ha mindenki károg ellene, mindenesetre nem könnyíti meg a létrejöttét...
Bölcs mondás: sokkal több dolog nem valósul meg a túlzott óvatosság, mint a felelőtlenség miatt, hozzáteszem és a negatív hozzáállás miatt.
Ezzel nem azt mondom, hogy a Genesis esetében hogy mikor lesz, lesz-e gyár? Ésszerű (nekem) időpontig nem érdemes ezen vitáznii. A közgyűlés, és utána köv. 2 hét mérföldkő, addig viszont nem vagyok hajlandó cseppet sem negatívnak lenni, node aztán -:))))

KK
Meglássuk...
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:19
Előzmény: #1529  Törölt felhasználó
#1530
Miért?
Mi építjük fel a gyárat?
ne már!
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:17
Előzmény: #1524  Törölt felhasználó
#1529
károgjál csak ....-:))))

egyébként pedig az lesz, amit csinálunk/csinálnak belőle, már nem azért!!!

csóki

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:12
Előzmény: #1525  Törölt felhasználó
#1528
Betonstabil.

A genesis bulinak asszem itt viszont vége van megint:-(
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 12:09
Előzmény: #1526  Törölt felhasználó
#1527
usgyííí
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 09:08
Előzmény: #1525  Törölt felhasználó
#1526
Lehet, hogy mégsem kellet volna eldobni záróban a papírt a spexeknek...
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 08:27
#1525
gazdagodó mi van a csepelünkkel?
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 08:02
Előzmény: #1521  Törölt felhasználó
#1524
Emberek.
Szuperek ezek az iparági, meg technikai leírások, kár hogy a genesisnek még nemhogy terméke, gyára, de az alapozása sincs meg.
na ez a gond....van egy nagy lufi a béten, oszt ennyi a cég.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 08:01
Előzmény: #1511  Törölt felhasználó
#1523
Én ilyen vacakba sosem vennék bele úgy mint te.
Jóesetben ilyenkor érdemes belevenni amikor valszeg fordul a bukó trend.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 07:54
Előzmény: #1521  Törölt felhasználó
#1522
Sziasztok!
Holnap kgy.
Szivesen venném ha valaki (ha nem is élőben)tudósítana az ott elhangzottakról.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 03:59
Előzmény: #1520  Törölt felhasználó
#1521
Atomenergia helyett napenergia?

Angol tudósok szerint a nukleáris energia helyett a napenergiáé lehet a jövő... Vajon a kormányzat és a tudományosság felső körei miért nem támogatják az olcsó és könnyen felhasználható energiaforrás széleskörű elterjesztését?
""A magfúziót negyven éve kutatják anélkül, hogy a hatékony felhasználás módjait megteremtették volna. Ezzel szemben a napenergia már most tudja mindazt, amiről az atomenergiával kapcsolatban csak sejtéseink vannak. Meglehetősen furcsa, hogy a kutatási pénzek nagy részét olyasmire költik, aminek az eredménye legalábbis kétséges - ahelyett, hogy azt támogatnák, ami máris rendelkezésre áll."A napelemek új generációjának kifejlesztésével jelenleg is foglalkoznak a tudósok. Az új, koncentrált rendszer a várakozások szerint a mostani energiamennyiség kétszeresét képes majd előállítani. Barnham szerint az új technológia hasonló ahhoz, amelyet a MOBILTELEFONOK ERŐSÍTŐIHEZ HASZNÁLNAK, VAGYIS AKÁR IPARI MENNYISÉGBEN is elő lehet majd őket állítani. A professzor hozzátette: ha Nagy-Britannia komolyan gondolja a környezetkímélő energiaforrások előnyben részesítését, akkor ideje lenne, hogy felhasználja az eredményeinket."

teljes cikk: link

KK

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek