Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:51
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1000
de a lényege a mondandómnak talán itt van:

Re: Csepel rally Elözmény válasz erre 03.31
megkérnék mindenkit, hogy majd írja be, pénteken mennyit ésmennyiért is vett csepelt, és majd a jövő héten azt is hogy hányszor 20%
bukóval szállt ki.
köszönöm
havi041

Re: pénznyelőnek! Elözmény válasz erre 09:39
ez a csepi-hatás
havi041
Re: pénznyelőnek! Elözmény válasz erre 09:36
na, most szorja ki gazdi!!!:))
koi


Re: pénznyelőnek! Elözmény válasz erre 09:59
most kell rávenni, amíg lehet
havi041
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:51
Előzmény: #997  Törölt felhasználó
#999
ezt elfelejtetted bemásolni a nagy örömödben, amikor megtaláltad, hogy én a csepelt "népszerüsítem":

BudFox
Re: pénznyelőnek! Elözmény válasz erre 09:59
most kell rávenni, amíg lehet
havi041

Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:48
#998
vékonyfilm technológia
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:45
#997
"Re: pénznyelőnek! Elözmény válasz erre 10:05
vegyetek
havi041"

"Re: pénznyelőnek! Elözmény válasz erre 09:59
most kell rávenni, amíg lehet
havi041"

Kedves havi látom Te nagyon "szakmai" alapon buzdítasz Csepel-vételre!! :-)))))))

Egyébként innentől kezdve nem vagy olya hiteles!!!!
Szóval havi bátran buzdítja a kezdő kisbüfiket Csepel-vételre!!!!
...és ezt úgy teszi, hogy csak beírja, hogy "vegyetek" !!

Na nekem ebből elég volt, innentől kezdve kedves havi inkább mnj vissza a Csepel-fórumba!! Itt folytatjuk tovább a szakmai párbeszédet!!

Bagoly mondja verébnek!

Havikám már megbocsáss, de látni, hogy Téged csak a másik részvény iránti utálat vezet, és tényleg csak kötekedni jársz ide...

Azért nem veszek más napenergiá részvényeket, mert a vékonfilm tecnológia piaca még csak most indul fejlődésnek, és ez mondhatjuk, hogy forradalmai technológia!! Amit írtam, az úgy is van!!

Természetesen befektető vagyok, és a profit is fotos azért, de kiemelem nálam NEM a profit az elsődleges!! Nagy baj ez???
Amikről írtam sokkal fontosabbak.
Ha véletlen bukok a Genesis-szel, akkor sem fogok depressziós lenni, hisz sok más szép dolog, érték, stb. van még a világon...

Na mindegy, látom úgy sem akarsz megérteni, de remélem azért világosan fogalmaztam..

Ezentól ismét szakmai topic a Genesis!!

Havi meg kicsit lejáratta magát a Csepel vételre buzdító szavaival!!

Üdv.. BB

Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:33
Előzmény: #992  Törölt felhasználó
#996
"Legalábbis én személy szerint sokkal fontosabbnak tartom a környezettudatos mentalitás kialakulását, a környezetvédelmet!"
Én meg pont erről beszéltem a legcsekélyebb bántó szándék nélkül (valszeg félreértettél) tegnap. Ezért írtam a greenpeacet.
Egy dolog az, amiről írsz, és a másik, hogy az ehhez kapcsolathó üzletágak egyikkében, még nem is tevékenykedő, hanem oda a jövőben beszállni kivánó, egy konkrét cégének papírjaival, a Genesisel lehet-e keresni a tőzsdén.
Ez két tök különböző kérdés.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:29
Előzmény: #993  Törölt felhasználó
#995


Nézd BB!

Nagyon fontosnak tartom amit az előbb megjegyeztél:
"Ezt a fórumot nem a profitéhség vezérli!
Legalábbis én személy szerint sokkal fontosabbnak tartom a környezettudatos mentalitás kialakulását, a környezetvédelmet!
Ha belegondolsz, a világnak is változnia kell, hisz ha így folynak tovább a dolgok, ekkora nagy energiapocsékolás zajlik, mint a mai fogyazsztó társadalmakban, akkor mi magunk emberek fogunk arról tenni, ha pl. a gyerekink, unokáink nem tudnak már felnőni egy normális környezetben, a globális felmelegedésre is gondolok itt. Ezeke a dolgok nagyon is összefüggnek egymással.
Az emberiség a mai mentalitásával a halálkanyar felé veszi az irányt, de szerencsére egyre többen kezdenek már feleszmélni, hogy van még időnk a változásra.
CSAK MÁR CSELEKEDNI KELL!! "

Mint ahogy már nagyon sokan előttem leírták, létezik egy rakás cég, ami ilyenekkel foglalkozik, vehetsz a papírjaikból annyit, amennyit csak akarsz.
Ezek működő cégek, működő gyártással, értékesítéssel.

Ha téged nem a profitéhség hajt, akkor ne a 800-as genesist vedd "10 000 is lehet rövidtávon" felkiálltásokkal, hanem a már működő társaságok papírjait. Mi ez, ha nem profitéhség??

Na mindegy, engem is érdekel az alternatív energia....tehát csak az....a tőzsdei spekuláció a genesis-szel nem.
Lásd kibocsátási ár nagyhalaknak vs. piaci ár.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:23
#994
Bocsi elég gyorsan írtam, néhány hiba belecsúszott. Remélem olvasható azért..
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:20
#993
Befektetési stratégia 2007

Klaus Kaldemorgen a DWS Investments főnöke, alapkezelő. Elismeri,
hogy számottevő problémák várhatók az USA gazdaságában, de
a "fertőzésveszélyt", hogy a válság esetlegesen átterjedjen a
feltörekvő piacokra, minimálisnak tartja; különösen abban az esetben,
ha kamatcsökkentés következne be. " Ezenfelül az egyesülések és a
felvásárlások új rekordszintet érnek el 2007-ben, miután nemcsak a
hagyományosan erős ipari országokból érkeznek a vásárlók, hanem a
feltörekvő piacokról jövő konszernek is most először lépnek fel mint
>cégvadászok<, így a DWS Investments vezetője. Emellett a
kockázatitőke társaságok óriási stratégiai tőkével rendelkeznek,
amellyel akár blue chipeket is célba vehetnek. Kaldemorgen is
tapasztalt tőzsdei szakértő, aki a maga részéről még nem lát
túlértékelődést a piacokon. "Egy hossz azonban sohasem a
normalitásba bukik bele, hanem mindig a túlzásokba." Magas
részvényhozamok, viszonylag alacsony értékelések és intenzív
egyesülések támasztják meg lefelé az árfolyamokat. " Ezenfelül
minimális marad az inflációs nyomás is, mert a struktúrális faktorok, a
tartós globalizációs hatás és a technológiai fejlődés többet nyomnak a
latban a ciklikus terheléseknél, mint a magas nyersányagár vagy az
ipari kapacitás kihasználtsági foka. A nyerő üzletágakhoz számítja az
alternatív energiahordozókat, az infrastruktúrát és a technológiát.
Kevésbé tetszenek neki az alapanyagok, amelyeket Philipp Vorndran az
első helyre tett, továbbá a közellátás és a telekommunikáció.

Tőke tanácsadó 2007. február-március
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:17
#992
Kedves havi!

Ahogy láthatod nagyon sok szakmai anyag, cikk, stb áll rendelkezésedre, ami alapján döntést tudsz hozni. Nem kell Genesis-t venned, ha nem akarsz!
Isten őrizz, hogy 1-2 szubjektív hozzászólás alapján vegyél részvényt!
Ha meg az objektív, szakmai vélemények alapján sem akarsz befektető lenni, akkor ezzel sincs semmi gond. Azt hiszed, engem érdekel, hogy veszel-e vagy nem??

Jónéhányan látnak jövőt a Genesis-ben, mások meg nem annyira. Nincs ezzel semmi gond. El kell fogadni a másik saját döntését, gondolkozását. Én elfogadlak úgy, ahogy vagy kedves havi!
Az a különbség más topicokhoz képest, hogy itt kerül fel a legtöbb szakmai anyag, infó, stb., így abszolút nem mondható, hogy én vagy mások akarnak itt részvényvételre rábeszélni Téged vagy a haverjaidat.
Viszont, mivel ez egy szakmai fórum és az is marad, mindenkinek jogában áll a legújabb tényeket, szakmai véleményeket, stb. elolvasni, hozzáférni ezekhez.

Az alternatív energiaforrások területe is egy olyan ügy, mely egyre jobban a középpontba, az egész világ látókörzetébe kerül, hisz egyre naygobb szükségünk van ezekere a megújuló energiahordozókra.

Ezt a fórumot nem a profitéhség vezérli!
Legalábbis én személy szerint sokkal fontosabbnak tartom a környezettudatos mentalitás kialakulását, a környezetvédelmet!
Ha belegondolsz, a világnak is változnia kell, hisz ha így folynak tovább a dolgok, ekkora nagy energiapocsékolás zajlik, mint a mai fogyazsztó társadalmakban, akkor mi magunk emberek fogunk arról tenni, ha pl. a gyerekink, unokáink nem tudnak már felnőni egy normális környezetben, a globális felmelegedésre is gondolok itt. Ezeke a dolgok nagyon is összefüggnek egymással.
Az emberiség a mai mentalitásával a halálkanyar felé veszi az irányt, de szerencsére egyre többen kezdenek már feleszmélni, hogy van még időnk a változásra.
CSAK MÁR CSELEKEDNI KELL!!

TUDOD MIT, EZT A RÉSZVÉNYT TÉNYLEG CSAK AZOK VEGYÉK, AKIKNEK VAN ILYEN SZEMLÉLETÜK!
ÉN NEM A PROFITRA HAJTOK (TEMÉSZETESEN ÖRÜLÖK NAGYON, HA SOKAT NYEREK RAJTA), DE SOKAL FONTOSABB DLGOK IS VANNAK ENNÉL.
AKÖRNYEZETÜNK, A MÁSIK EMBER ELFOGADÁSA,MEGÉRTÉSE, AZ ÉRTÉKEK.

HA MOST EZ NEM TETSZIK NEKED, EZ VAN.
DE LEGALÁBB ŐSZINTE VOLTAM.

EGYÉBKÉNT NEM IRIGYKEDJÉK HAVI!

MÁS TOPICOK IS LEHETNÉNEK SZAKMAIAK, HA AZ EGYES EMBEREK IS EGY PICIKÉT TENNÉNEK ÉRTE!

MINDENKINEK CSAK EGYET KÉNE LÉPNIE A JÓ ÜGYEKÉRT, EGY PICIKE LÉPÉS!!
VISZONT A 100, 1000, 100 000, 1 000 000 PICIKE LÉPÉSEK ÖSSZEADÓDNAK, ÍGY KAIALAKUL SOK NAGY LÉPÉS!
A KÖZÖSSÉGI SÖSZEFOGÁS!

FOLYT. KÖV.

Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:00
#991
Sziasztok!

havi041-nek bemásolom ide tegnapi hozzászólásom

"havi-nak!! válasz erre 04.01
Bocsi havi, de nagyon uncsi vagy!!!!
Most írhatnék oldalakat, hogy miért érdemes itt 700-800 Ft körül venni. Jómagam is vettem amúgy...hozzáteszem...
..ezt komolya gondolod ezt a kérdést??????
Szerinted ez a topic miért jött létre?????

Tele van infókkal, szakmai cikkekkel, objektív véleményekkel, stb...

Ajánlom figyelmedbe pl. Bull elemzését a mozgóátlaggal kapcsolatban!!!
Ez csak egy picikre szelete az itt leírt elemzéseknek, szakmai véleméyneknek, cikkeknek, stb...

Olvasd át a szakmai hozzászólásokat, ezt ajánlom Neked!
Bár Neked és 1-2 haverodnak köszönhetően a mai nap sajna nem nagyon sikerült sok szakmai gondolatot közölni. Bull elemzése a kivétel, ja és el ne felejtsem closingbell értékes gondolatait!!!

Ha meg vesztettél a Genesis-en, akkor szerintem ne vegéyél újra ilyen részvényt!!
Neked TILOS ilyet venni! Értve vagyok??
Képzeld, vanak részvényeim 1000 és 1100 Ft-ról is! Plusz 700-800-900 Ft-on van még nagyobb pakkom.

Nem adom el természetesen, sőt ilyen olcsón még veszek is belőle!
Ahhoz meg semmi közöd, hogy honnan van rá pénzem! Már megbocsáss! Ez a magánügyem...

Jó éjt!!
BigBroker24"

Havi szerinted ez nem válasz?? Ja és azért is vettem itt 700-800 ft körül még Genesis-t, hogy legyen mit kérdezned!! :-))

1-2 mondatban ezt nem lehet most leírni. Most íjam le újra, hogy milyen szakmai infók, cikkek, stb. alapján döntöttem a részvény mellett??? Ezt Te sem gondolhatod komolyan. Bennem komplexen összeállt egy kép az alternítív energiaforrásokról. Sok-sok szakmai újságot cikkeket, infókat is átolvasva...

Néhány mentőöv, segítség, ami alapján könyebben dönthetsz:

Következzenek a kizárólagos tények, szakmai vélemények:

link

link

link

link

link

link

link

link

Folyt. köv.

Monster 2007. 04. 02. 09:31
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#990
K-mezon, nem utaltam konkrét személyekre, inkább táborokra. Illetve véleményt mondtam, nem bíráskodtam:)
Azt hiszem egyébként eléggé feltűnő a másik mellett elbeszélés, pl. itt van havi kérdése, amit már vagy tizedszer tesz fel, de még senki nem válaszolt rá, helyette visszakapta, hogy nem hisz az alternatív energiaforrásokban:)
Ez kb olyan, mintha megkérdezik tőled, hány óra van, te meg azt feleled, hogy szépen süt a nap...

Részemről továbbra sem szándékszom beállni már egyik táborba sem, voltam én már kétkedő, illetve BB klón is, attól függően, hogy kinek tettem szóvá valamit. Egyrészt nem tetszik, hogy sokszor milyen hangnemet ütnek meg a "hívőkkel" szemben, másrészt a "hívők" meg egyszerűen nem vesznek tudomást az olyan kérdésekről, amelyek megingathatják biztosnak vélt állításukat, ez az, ami nagyonis hasonlít a "hitgyülire".
Próbáltam én már IRL megtéríteni hittérítőt (egyszer hitgyülist, egyszer jehovást), kb. hasonló módon reagáltak a keresztkérdéseimre, ezért is lehet hasonlítani.
Ennyit látok, amúgy objektív szemlélőként, részemről amúgy tökmindegy, ki vesz genesist, ki nem, ha eljön az ideje én is veszek, ha nem, akkor nem.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 08:21
Előzmény: #988  Törölt felhasználó
#989
már én is rosszul vagyok, hogy ennyiszer meg kell ezt kérdeznem, de ennyi volt mára a kérdés, többre nem vagyok kiváncsi
na válaszoljatok(csak a kérdésre és csakis arra!) és akkor talán valaki hinni is fog a meghírdetett szakmai párbeszédben
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 07:43
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#988
Jó reggelt!
Tegnap nem kaptam választ, a szerintem szakmai alapon feltett kérdésemre, pedig itt állítólag nagy a szakmaiság.
Most ha a kérdés ismételt feltétele miatt valaki megsértődik, akkor tényleg bajok vannak itt...ami nagyon aggaszt.

Szakmai párbeszéd:
Miért jó nektek, ha 800 forinton vesztek olyan részvényt, amit 500-on lehet jegyezni, és ezzel átverni azokat, akik 800-on vesznek, higítva a tulajdonukat? És miért vártok kitörést, ha a nagytulajok is elismerik a jegyzési árral, hogy nem ér többet a papír?
Miért jegyezhetnek a nagytulajok 500 forintért ugyanolyan papírt, amit ti 800 kaptok?
MIÉRT KAPNAK ŐK 500 FORINTÉRT, TEHÁT 300 FORINTTAL OLCSÓBBAN ÉS MIÉRT JÓ EZ NEKTEK, HA EZÁLTAL A TI TULAJDONOTOKAT CSÖKKENTIK?

Várom a pontos választ a béke és a szakmaiság jegyében
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 03:14
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#987
BB=K-mezon?

BB aggódom miattad. Ez idővel rosszabbra is fordulhat.Nézd, én ismerek néhány jónevű szakembert. privátban szívesen segítek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 02:37
Előzmény: #983  Monster
#986
Köszönöm Monster, bár kicsit bírói szerepnet választottál magad magadnak. Aki hallgat és a végén megmondja a tutit - kérve kéretlenül.
És amúgy nyitott ajtókat döngetsz. eléggé tisztában vagyunk, hogy az iparági környezet "csak" egy összetevője a sikernek. Ámbár elég fontos összetevője!!!
Kérlek, ne beszélj félre, pl. én csak reagáltam végig az elhangzottakra, új vitapontot egyet nem vittem be, csakhogy ezek, amikre feleltem a hozzászólók minősítéseit tartalmazzák nem a Te általad említett kérdést, ráadásul a másik véleményének legkisebb tisztelete nélkül.
Szóval, nem tudom mit olvastál, de nem hinném, hogy elbeszéltem volna bármi mellett.
Egyébként, ahhoz, hogy letisztuljanak az események előbb fel kell kavarodjon a "por". Nem baj.
Fő, hogy jó-jobb-mégjobb lehessen, legyen

Jó éjt!
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 02:23
Előzmény: #981  Törölt felhasználó
#985
Kedves-édes Big Brokerem -:), Te meg úgy lelkesedsz ... -:) Tetszik -:).
Inkább megvárom, amig te veszel, akarsz nekem genesist venni, mert annyira jót szeretnél nekem is,
meg a papírnak is, meg... És erre ezt találod a legjobbnak! -:)))) Akkor hiszek, ha nem engedem is. Na jó, nem szemtelenkedek tovább. De olyan jólesett -:))).
Addig inkább tájékozodok. Holnaptól meg a szakmai vonal megint. Jó?
Elolvasom, amit lehet. Nem hagyom, hogy bármire rábeszéljenek.
Amúgy sem vagyok befolyásolható. Képzeld, hogy ha Te beszélnél rá, haragudnék Rád is nemcsak
magamra, ha nem jönne be, hiába döntöttem. Vagy bárkire. aki rábeszélne. Nem szeretném.
És még -:))))
Azért ne vedd meg mindenki pakkját, ok?! Mert akkor csak Tőled vehetnek ők is meg én is,
mit lesz majd akkor?! Most megint nevettem, izgi (ha már most is ilyen vita folyik) -:)))))))
A mély, tartalmas eszmecsere persze a legjobb és izgalmas minden szempontból.

Jó éjt és ne haragudj a kis szemtelenkedésért, főként ha reggel olvasod!
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 02:04
Előzmény: #983  Monster
#984

Osztom elöttemszoló véleményét.
Nem érdemes a papirt fundamentálisan nézni. Nagy potenciál lakozik benne és a piac jelenleg így árazza.

Monster 2007. 04. 02. 01:49
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#983
Én ugyan kimaradok ebből a parázs vitából, arra azonban felhívnám a figyelmet, hogy akik itt a "kétkedők" táborát képviselik, elsősorban nem az alternatív, új energiaforrásokban nem hisznek, hanem arra próbálják felhívni a figyelmet, hogy az alternatív energiaforrások jövője nem egyenlő a genesis jövőjével.

Lehet hogy jó lesz, lehet, hogy rossz a genesis jövője mindettől függetlenül, a kedvező iparági környezet csak egy összetevője a sikeres cégnek.

Összefoglalva:
Sokkal kevesebb port vertetek volna fel, ha nem elbeszéltek egymás mellett, hanem megpróbáljátok értelmezni a másik mondandóját.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 00:46
#982
Ugy veszem eszre , hogy a vita kirobbantoja en voltam , de az en szemszogembol nezve , nem hiszem. Ugyanis az altalam idezett cikk szerintem nagyon is ide illek , mert pont azokat az emebereket akartam megcelozni vele, akik nem hisznek az uj energiaforrasok jovojeben. Ezek szerint ,az aszok (havi.......stb) nem tanultak egy kicsit sem belol,..csak megint elkezdtek pocskondiazni.

Sebaj , engem nem keseritettek el az elhangzottak, ugyanis mindenki egyeni befekteto es nem fugg senkitol, ugyahogyan en sem fuggok barataimtol BB-tol es sokan masoktol akik a Genesis jovojeben hisznek.

Remelem , most nem szektas hangnemben irtam.

Havinak uzenem KEEP QUIET!!!!!!!!!!!

Udv.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 22:58
#981
Szia K-mezon!!

Örülök, hogy Téged is látni itt a topicban!
Figyi, teljesen igazad van, egyetértek Veled!
...és ezt most NE nyalásnak vedd!
Nem az én stílusom. Csak pl. nekem elég jól esik, ha végre normális stílusban írogatokkal is lehet itt beszélgetni. Teljesen mindegy, hogy van-e Genesis részvénye vagy nincs.
Amúgy már rég leírtam volna a piaci környezetet, délután ezért jöttem fel ide, de mivel kb. 30-40 percet volt időm netezni (mivel sok más programom is volt egész nap), és láttam, hogy mi megy már délután itt, kénytelen voltam reagálni a kirobbant feszült helyzetre...és már nem jutott idő a szakmai ügyekre. Most este még szintén...most még feszültebb itt a hangulat..
Sebaj, majd a következő napokban írok a piaci környezetről. :-))

Ez a topic szakmai marad! Mi rajtunk is múlik!

Nyugodtan írj amúgy mailt, ha gondolod.
Segítsünk egymásnak, hátha még okosabbak leszünk. .-))

Ja, és visszatérve az édes BigBroker-hez. :-)
Szóval nem kell emiatt bocsánatot kérned tőlem!! Én csak viccből írtam, hogy meg szeretnél-e kóstolni engem. :-)
Tudod, édes..ami édes, azt meg kell ízlelni, kóstolni. :-))) Remélem most már érthetőbb vagyok. Nyugodtan mondhatsz ilyeneket, nem zavar drága K-mezon! :-))))

Aztán nehogy Genesis-részvényt vegyél, mert én leszek a hibás, hogy rábeszéltelek! :-)))) Add el a pakkod, ha van, megveszem tőled! :-))
Mindenkitől átvállalom a pakkját! :-))

Üdv. BB

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek