Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:46
Előzmény: #939  Törölt felhasználó
#940
Biztam benned Bull :-) De mint latod ma felreertek mindent :-))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:42
Előzmény: #937  Törölt felhasználó
#939
Szia closingbell!

Nem is neked szóltam, hanem a fikázóknak.:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:41
Előzmény: #937  Törölt felhasználó
#938
igen nekem csak volt, ezért is szeretnék lebeszélni mindenkit az álmai kergetéséről, mert én már besültem, szerencsére nem sokkal, de próbának jó volt.

Make money, don't war

Szakmai párbeszéd:
Miért jó nektek, ha 800 forinton vesztek olyan részvényt, amit 500-on lehet jegyezni, és ezzel átverni azokat, akik 800-on vesznek, higítva a tulajdonukat? És miért vártok kitörést, ha a nagytulajok is elismerik a jegyzési árral, hogy nem ér többet a papír?

Várom a pontost választ a béke és a szakmaiság jegyében.

Kérlek egyszer már válaszoljatok légyszíves és ne anyázzatok és mellébeszéljetek!

Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:36
Előzmény: #936  Törölt felhasználó
#937
Szia Bull34!

Jo reszemrol lezarva a tema, de a Havi es en koztem nem en vagyok az, akinek nincs Genesis reszvenye.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:33
Előzmény: #933  Törölt felhasználó
#936
Én is annyit kérnék csak, hogy akinek nyilvánvalóan nincs papírja belőle, az inkább romboljon máshol más topoik-ot. Egyébként sem értem, hogy időt és fáradtságot sem kímélve, mi értelme van ennek az egésznek??? Unatkoztok????
Szakmai párbeszédet, ha lehetséges!
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:32
#935
Szia closingbell!

Örülök, hogy belátod a személyeskedés értelmetlenségét. Mindegy kikezdte. Senki sem tökéletes (általában értem)! Én is keveredtem már itt személyeskedő vitába 1-2 emberrel (még régebben), de már kibékültem velük. Megbocsátottam nekik.
Innentől kezdve szakmi párbeszéd következik ismét. Majd este még felnézek ide, most rohannom kell.
SZAKMAI PÁBESZÉD! A JELIGÉNK!!! :-)

Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:26
#934
Mindegy ki kezdte, de hulyeseg volt ez az egesz veszekedes. Tenyleg.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:16
#933
Sziasztok!

Néztem a mai hozzászólásokat, kicsit szomorú lettem, hogy látom ezt a személyeskedő stílust.
Szépen megkérem closingbell-t és havi041-et, hogy hagyjátok abba a személyeskedést!
Mindegy, hogy kikezdte, nem ez a lényeg.
Zárjátok le ezt az egész értelmetlen vitát!
Mindekinek javára válhat a topicban.

Amúgy megfigyeltem, hogy ksi feszültség keletkezik, amikor egyes részvénynélküli egyének beírkálnak ide. Nem lehet, hogy a stílusotokkal van a baj??
Nem kéne lesajnálóan, lenézően a témához állni.
Havi meg feltett egy kérdést, ez jó is, closingbell meg félreértett 1-2 dolgot, megesik az ilyen! Emiatt nem kell egymást porig alázni! Béküljetek ki!

A tpoic az elmúlt napokban elég nyugodt és szakmai volt. Nem kéne elrontani senkinek ezt a normális eszmecserét!

Azért is mondom ezt, mert most is írhatnék itt a piaci környezetről ,esetleges versenytársakról, versenytársnak kikiáltott cégekről, de egyszerűen nem udom megtenni, mivel nem tudom szó nélkül hagyni, a mai személyeskedő vitákat.
Idegesít, ha az emberek nem elfogadóak egymással. Havi is ugyanolyan ember, tőzsdéző, mint closingbell, bull, K-mezon, gazdagodó, pénznyelő..

Az biztos, hogy a rövid távú kis spekiknek érdekük lehet, hogy minél olcsóbban vegyenek részvényt.
Félnek ők, hisz nagyon nehezen tudnak már 700 Ft körül részvényt venni!
Ahogy bull is írta a 200 napos mozgóátlag fülé került a részvény árfolyama! (Lásd az elemző írását)

Úgyhogy most nem írok a piaci környezetről (nem azért mert nem tudnék, csak más dolgom is van még).

Ez van. Majd holnap, meg akövetkező napokban írok a piaci környezetről és reagálok pénznyelő hozzászólására is (ahol sok link szerepel :-)

Üdv.BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:08
Előzmény: #931  Törölt felhasználó
#932
türelmetlen vesztes...8 hónap alatt értem el 40% profitot 9 részvényes portfólióval....tudom ez semmit sem jelent, lehet holnap bebukom az egészet, de legalább ezt a pénzt nem humettel és genesis-szel szedtem össze, hanem normálisabb részvényekkel, úgy, hogy mol és otp is van benne.

na örömködjenetek a papírotoknak, hurrogjatok le mindenkit, aki bármilyen oldalról is megközelíti kérdésekkel az elméleteiteket.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:56
Előzmény: #927  Törölt felhasználó
#931

Én úgy intézem a befektetéseimet, hogy alapból nem veszek olyan cég papíjaiból, aminek csak tervei vannak, megvalósítva semmi nincs belőle. Ha tényleg beindulna, akkor vehetnék még nyugodtan följebb is, de tudjam, hogy amiért fizettem, az létezik is, nem pedig valaki fantáziáit vettem meg.
Ha lesz majd valami fizikai teljesítmény a papír mögött, és tényleg működik, akkor veszek följebb és nem maradok le semmiről....1500% haszon vagy 1000% nekem tökmindegy.

Egyszer vettem novotrade-et, akkor vesztettem és ki is dobtam, de megkíméltem magam további 30% bukótól.

Másrészt én nem büszkélkednék azzal, hogy 7-8-9száz, ezer forintokért jutottam egy olyan részvényhez, amiből folyamatosan 500 forinton vagy akörül bocsátanak ki a nagytulajnak, magyarul veletek csesznek ki, higítják a már most sem érő részvényeteket ezerrel.

És azért szerintem nem vagyok türelmetlen vesztes, mert nem hiszek a hazugságaitokban, amikkel a kezdőket etetitek.

"mar 3 eve kulfoldon tanulok es tanulas mellett egy logosztikai cegnel dolgozom"
Hát ez nagyon szép, gratulálok.
Manapság mindenki tanulhat külföldön, akinek van 20 forintja, ami nem jelenti azt, hogy többet is tanul, mint egy színvolasabb magyar helyen.
Ráadásul logisztikai cégnél dolgozik a kamionsofőr is...és a raktáros is.

Szóval te egy nagyon ügyes és okos ember vagy. Ezzel a teljesítményeddel osztassz le itt jelenlevő befektetőket, szakembereket, elemzőket.

Hát gratulálok mégegyszer, ehhez kérlek többet nem lehet írni.

Anyukád, apukád biztos nagyon büszke rád, a kisfiúkra, aki olyan szánalmas dolgokkal villog, hogy külföldön tanul három éve....ilyet csak az mond, aki nincs tisztában a jelenlegi oktatással és a szabad mozgással.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:50
Előzmény: #927  Törölt felhasználó
#930
Nem a hosszútávú befektetésekkel van baj.
A papírt sajnos rövidtávú spekik veszik, sokszor napvégén el is adják, mondom azzal nincs ha korteskedtek a megújúló energiák napenergia mellett. ebben nincs vita.mindenki vérmérséklete szerint viselkedjen. Másik olvasatban 3-5-x éven belül több mint vszinű napelemes sztori, másrcsak azért mert hatalmas a lemaradásunk, de hogy hol lesz a piacon a helye a Genesisnek azt nem tudom megmondani..szóval ha már megújuló akkor bietanol érdemes lenne ezt is megvitatnunk talán
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:30
Előzmény: #928  Törölt felhasználó
#929
Pontosan:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:25
Előzmény: #927  Törölt felhasználó
#928
Vagy inkább a csepel, humet stb. hasonló fantasztikus papírok topikjába!:)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:10
#927
Szia Havi.

Persze lehet, hogy tudod, hogy napfeny ingyen van , de ha mar elkezdtel firkalni mindenkit akkor en is elkezdem.
Mondjuk kezdem veled: Nagyon kivancsi lennek arra ,hogy hogyan intezed a rovid-es hosszutavu befekteteseidet. A hozzaszolasaidat, akkor tenyleg felreertettem, es elnezest is kerek erte, de te azert nem bizol a reszveny sikereben , mert egy turelmetlen vesztes vagy.

Lehet , hogy te ugy hiszed , hogy megbuktam szovegertesbol meg stb-bol, de mar 3 eve kulfoldon tanulok es tanulas mellett egy logosztikai cegnel dolgozom. A koromat inkabb nem arulom el ,mert lehet feltekenykedesbol megjobban lefirkalnal, de senki sem mondta,m hogy irkalj ebbe a rovatba!! Eddig azt hiszem , hogy megvolt a normalis szovaltas ebben a topicban , de megjelentek a turelmetlen kis spexek. Huzzatok a fotex stb. topicba.,
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:03
#926
Most reggel töltögettem le a novotr-címről az anyagokat és
közben egy fontos dolgot vettem észre... Az
egyik levélnek az elején azt hiszem a németnyelvű elemzés
honlapjánál, ott van egy grafikon eléggé kicsi, de azért elmerengtem
rajta... Épp nézegettem a grafikon jobb oldalán található euro
árfolyamot és közben számolgattam most hol tarthat és, hogy meddig
jött le(vagyis, hogy hol állt meg az esése) mikor észrevettem, hogy
ahol is megállt ott van egy narancssárga emelkedő vonal! Megnéztem mi is az bár
sejtettem... Hát igen, az a 200 napos mozgó átlag tehát az állította
meg az esést. Hoppá!!! Ez nagyon erős támasz szokott lenni álltalában
csak akkor törik ha globális problémák vannak vagy ha "a céggel"
kapcsolatban rendkívűl negatív hatású közlemények(hírek) látnak
napvilágot. Mint tudjuk egyik sem történt ezért is fogta meg a paper
árát ez kb.700Ft-nál van bár ahogy telik az idő ez egyre feljebb
(magasabbra) tolódik mint ahogyan az árfolyama is. Szóval nagyon jó
kis észrevétel volt ez, de előbb is megláthattam volna, mert akkor 700-
on biztos, hogy kikapom az összes eladói tételt, mikor egyszer egy
barom behajította oda az 5000db-os pakkját. Egyszer szúrt le 700 alá
ez általában előfordul, hogy leszúr alá, de ez is csak erősíti a
fennt leírtakat. Vissza is pattant onnan, mintha rúgóból lőtték volna ki
és csak 700-800 között lehetett megkapni a papert. Na mindegy! Fő,
hogy van belőle és jó helyről, nem sokkal a 200 napos mozgó
átlag felettről!:)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 11:02
Előzmény: #924  Törölt felhasználó
#925
és szerinted nem tudtam, hogy a napkazánhoz a napfény ingyen van??

szerinted én azt hittem, hogy úgy veszik a napfényt a szomszédtól kilóra vagy mi??

elszáll az agyam tőletek.

szánalmas banda, szánalmas játékokkal
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 10:55
Előzmény: #923  Törölt felhasználó
#924
MOST LEÍROM ENNEK A TOPICNAK A

LÉNYEGÉT:

JÖN PÁR KÉRDÉS, AMI TALÁN ÉRNE IS

VALAMIT(PÉLDÁUL AZ ENYÉM AZ ELŐBB, NEM NAGYKÉPŰSÉGBŐL)

ÉS ERRE MEG VISSZAÍRTOK, HOGY NEM ÉRTEM A DOLGOKAT, MEG ILYENEK,

ABSZOLÚT MELLÉBESZÉLTEK ÉS EZT NYOMATJÁTOK, HOGY A RÉSZVÉNY

BIZTOS 10EZER LESZ PÁR ÉVEN BELÜL ELEMZŐK SZERINT

AKKOR AZOK AZ ELEMZŐ *@SZKALAPOK MIÉRT NEM EBBE TESZIK BE AZ ÖSSZES PÉNZÜKET???????????????????????
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 10:49
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#923
""A hozzaszolasaidat olvasva arra a kovetkeztetesre jutottam , hogy abszolut nem vagy tisztaban a piaci dolgokkal.
Ezt a mondatot toled idezem:

"figyu...a napkazán is napfénnyel működik ám ha megnézed
havi041 "

Erre csak egy rovid valaszom lenne: Igazad van a napkazan is napfennyel mukodik, de ingyen van!!!!!
link
closingbell ""

Én meg ezt a hozzászólásodat nem értem...most nekem magyarázod, hogy én mit írtam vagy mi?? Leírom, hogy a napkazán napfénnyel működik, erre válaszolsz, hogy debil vagyok, mert igazam van, a napkazán is napfénnyel működik, de ingyen van....HÁT ÖCSÉM TE MOST MEG EGY NEMTOM MI VAGY, DE LÉNYEG, HOGY OLVASÁS-SZÖVEGÉRTÉSBŐL MEGBUKTÁL AZ ISKOLÁBAN, ÉRVELÉSBŐL PEDIG ÉPPHOGY ÁTCSÚSZTÁL MELLÉBESZÉLÉS PLUSSZPONTOK SEGÍTSÉGÉVEL.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 02:37
Előzmény: #921  Törölt felhasználó
#922
A felbeszélt árfolyam ráadásul lejjebb zúg, mint ahonnan felbeszélték.
Amúgy e logika szerint, ha az Exxon dupláz egy év alatt, akkor a Mol is.

Olvastam lentebb, hogy akik a "részvény ellen beszélnek" , majd ők lesznek a felelősek az elmaradt haszonért.
Csakhogy ha ez igaz, akkor fordítva is nem?
A buktáért pedig BB lesz a felelős?

Ő valószínűleg soha, mert 400-nál háromszor olyan lelkes lesz mint most, és mivel még semmi nem dőlt el (hosszútávra játszunk) emiatt nincs jelentősége ha mondjuk innen feleződne.

De éljen az ünnepelt !
Törölt felhasználó 2007. 03. 31. 23:40
#921

abból hogy a napelemnek lehet jővője abból nem következik, hogy a genesis mint cég működik, nyereséges ezen a téren. Nem akarok ünneprontó lenni, fellehet beszélni az árfolyamot, de attól még megismétlődhet a bezúhanás amit láthattunk nem is olyan régen, Hírek kellenének...konkrétumok. Nem kéne ennyire előremenni.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek