Bálint az EPS és a P/E nem mutatja, hogy a MOL vezére egy hataloméhes pöcs csicskája egy elbaltázott üzlet miatt...amiről nem tudjuk, mi az igazság, de elég az, hogy a horvátok örömmel bezárnák. Nézd a Richtert!!! min kell aggódnia egy Richter tulajnak? A választás miatt? Orbán miatt? Reptér miatt? hatósági ár esetleges bevezetése miatt? hirtelen forint erősödés miatt (hahaha). Új Covid hullám miatt? Olyan beruházások miatt, amiben semmi tapasztalata nincs? Neeeeeem, csak a teljesítmény miatt. És ez így van rendben.
Eleve a 12 havi tény gördülő EPS 497,7 Ft, ezzel számolva a tény P/E 5,38. Q3 és Q4 esetén is sokkal jobb eredmény várható, mint 2020-ban, így a 6-s várt EPS teljes képtelenség, hovatovább szándékos félrevezetés. Valójában ha a Q2-nél rosszabb, 200 körüli EPS-sel számolunk Q3-ra és Q4-re, akkor a 2021-es EPS 800 Ft körül lesz, amellyel a P/E extrém alacsony, 3,35.
Az ellenzéknek miért állna érdekében kiadni Hernádit? :) 2x mentették fel eddig független nemzetközi bíróságon. Miért hinnék én, vagy bárki más jobban a horvát bíróságnak, azért mert nekik politikai érdekük fűződik hozzá, hogy Hernádi bűnösnek legyen kikiáltva? :)
előbbinek talán, utóbbinak biztos nem. Azért, mert van egy találmányuk, amivel 200 km utat lehet leburkolni/ év - azaz kb 60 km autópályát- azért nem kell beleszállni egy ilyenbe. Ha tejet akarsz, nem kell megvenni a tehenet! Az összes 35 éves koncessziós dologgal az a baj, hogy az ellenzék meg fogja támadni. És mivel Zsolti tavasz után is kiadható a horvátoknak - gondolom addig nem csitul el a dolog- a MOL -nak igazából mindkét dolog inkább zaj és támadási felület, mint előny. Legjobb lenne, ha semmit nem tenne a MOL. kutatna, fúrna, fejlesztene, vásárolna pár versenytársat, és tolná a giga osztalékot. még saját részvényt se venne. Szerintem akkor sokan fellélegeznének, és irány észak!
Egyébként ezen levezetés alapján a szektortársakhoz viszonyítva az Equlior 22-40 % felértékelődési potenciált lát a MOL-ra nézve, bárhogyan is számolta a P/E értéket. Az én értelmezésem szerint.
Azon becslések számtani átlaga, magyarul ha 1 vagy több elemző alábecsül, az lehúzza az átlagot. A valóságot pénteken fogjuk látni. Ha a legrosszabb eshetőség valósul meg, pl. a Q1-es EPS ismétlődik meg 130 FT EPS-el, akkor is 3500 Ft a reális árfolyam.
Fundamentálisan még mindig nagyon olcsó a hazai olajtársaság 6 körüli 2021-es előretekintő P/E (árfolyam/nyereség) rátával– mondta a Figyelőnek Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője. Utóbbi azt jelenti, hogy a befektetők jelenleg az ez évre várt egy részvényre jutó profit hatszorosát hajlandók kifizetni a papírért. A régiós versenytársak közül az osztrák OMV és a lengyel PKN Orlen is ennél nagyobb, 7,32-os, illetve 8,4-es P/E szorzóval forog, s miközben e két vállalat 60-70 százalékos hozamot biztosított az idén az invesztoroknak, addig a magyar cég csupán 29 százalékosat.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a portfólió mi alapján becsül énzügyi eredményt! ? :) Egyébként egyszeri tétel simán lehet a rv. átruházás az alapítványnak, az pl. Q3-ban történt. Ez azonban egyszeri tétel lenne. Az eredménytermelő képességet nem befolyásolja. De szívesen kiszámolom a 180 Ft EPS-el is az árfolyam várakozást! :) 3860 FT !!!! 6,65-ös változatlan P/E mellett. :)
kiment a vállalatból az osztalék és a saját részvény. Lehet ez, lehet más. Utolsó gondolat: aki nyitott volt az olaj iparra, az szerinem már mind vett valamilyen olajos céget. A szintlépéshez az kell, hogy olyan vevők jöjjenek, akik eddig technológiában, bármi másban pörögtek. Az, hogy a MOL a szektortársakhoz képest is alulértéklt, az akár a rossz tulajdonosi struktúrának, a forint politikának, az egyre erősebb állami összefűződésnek, Zsolti perének, és a jövőbeni nem igazán szektorbéli, és nem is nagyon indokolható beruházási terveknek is köszönhető. Magas osztalékpolitika menthet...
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.