Topiknyitó: matgab 2006. 06. 29. 17:35

TÜNTETÉS 2006 júl 4. Kossuth tér 18.00-kor  

Társadalmi tiltakozás a Gyurcsány-csomag ellen



GONDOLD ÁT!



Erre szavaztál?

Ki tudod majd fizetni a villany- és gázszámládat?

A reálbércsökkenést választottad?

Vállalkozásod túléli az adóemeléseket?

A felvett hitel megemelt törleszto részleteit tudod tovább fizetni?

Biztos vagy munkád megtartásában?

Tudod vállalni továbbtanulásod költségeit?

És reménykedsz gyermekeid továbbtanulásában?

Egyetértesz a gyógyszeráremelésekkel és a vizitdíjjal?

Várod az APEH vagyongyarapodást ellenorzo kommandóját?



Ha NEM a válaszod, csatlakozz az össztársadalmi tiltakozáshoz, egy európai

demokratikus állam választópolgárai ennél kevesebbért is elkergetik

vezetoiket. Különösen akkor, ha megválasztásuk érdekében homlokegyenest

ellenkezo álláspontot hangoztattak.



link



Aláírásgyüjtés és demonstráció részletekért klikk a linkre!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:56
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#260
gri
engem nem zavar a fejkendő.tudsz olyanról akit igen? még arról se tudok ,hogy olyan helyen nem jelenhet meg fejkendős,ahol zsidó igen.
???
példának okáért a mohammed rajzok egy jobboldali lapból indultak ki...dániában erösődőben van az idegenellenesség.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:54
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#259
Még 500 aláírás kell a zsidóság kisebbséggé nyilvánításához

link

Én sem értem, hogy miért van, hogy sokan félnek egyesz szavaktól, mintha valami misztérium lengené körül őket.
Pedig, ha a nemi szervek megnevezése körüli korlátokat ilyen sikeresen feloldották mára, akkor talán itt lenne az ideje, hogy a zsidó, cigány, buzi, trianon szavaktól se féljenek az emberek, nem legyenek csendesebben kiejtett szavak ezek sem.

...de ez már nagyon nem ide (Portfolió) tartozik, szemben az ideológiai alapokkal!
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:52
Előzmény: #252  matgab
#258
matgab
igen ezen én is gondolkodóba estem(fejkendő).valószínűleg itt a zéró tolerancia elv érvényesűl,hogy semmiféle vallási jelkép ne legyen az oktatásban.még tanuló esetében sem.
de egyetértek.ez vitatható.úgy gondolom ennek inkább gyakorlati oka lehet,mint elvi.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:29
#257
Az előbb a NEM kimaradt!
Csak pontosításképpen!
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:25
#256
Sziasztok!

Először is bocsánat a tévedésemért, amiért a hermafroditát hermofroditának írtam!
Szóval HERMAFRODITA!!!!
Csak véletlen elírás volt, de azért nem kéne a másikt mocskolni és gyűlölködni!!!!
Én személyeskedem egyfolytában, mint egyesek itt!
Kijelentem egyesek kedvéért még egyszer:
Semmi bajom a buzikkal, de ne a köztereken reklámozzák másságukat polgárpukkasztó és másokat megbotrnkoztató, gyermekek szellemi fejlődését károsan befolyásoló módon!!!
Teljes mértékben egyetértek LET, matgab, Prfecó (bocsi, ha nem pontosan idézem nicknevedet, nem tudtam mindent fejben tartani), gentlemanus hozzászólásaival!!
Ilyen embereknek kötelező összefogni és megvédeni egymást!! Jól esik, hogy ti értelmes nemzeti érzelműek kiálltok mellettem is! Elfogadhatatlan számomra, amikor titeket is mocskolnak egyes kijelentéseitek miatt!
Látjátok, LET és a többi értelmes ember azért lettem szélsőséges, mert kimondom azt a szót, hogy buzi? Továbbá, leírom a zsidó szót, és ez már egyik hozzászóló szerint faji megkülönböztetésnek számít (az ő szavait idéztem) Pedig, észre sem veszi e kedves topicos, hogy ezzel a kijelentésével 100 %-os antiszemita!! Mivel emberi fajról beszélhetünk, de zsidó faj nem létezik, ezt csak a náci propaganda hirdette így!!!!
El lehet dönteni, hogy ki itt a szélsőséges egyén!
Ha zsidó szót használ az ember, akkor ezzel kifejezhető fogalmak a következők: zsidó etnikum, zsidó vallás, zsidó mentalitás, zsidó kisebbség!!
Az ortodox zsidókkal semmi bajom nincs! Nekem is van zsidó ismerősöm, aki nem olyan fosztogató, mint Gyurcsány!
Viszont a cionista zsidók bűnei elítélendő cselekedetek!! A nemzetközi jog szerint is, ENSZ-határozatokkal is megerősítve!!
Soha nem szabad általánosítani!!!
Ezért mostantól a félreértések elkerülése érdekében, a kapitalista, országot kizsákmányoló zsidókat hontalanokak hívom!
Ez a legegyszerűbb!
Fónagy János is zsidó (az Orbán-kormány volt közlekedési minisztere), teljes mértékben tisztelem az ő hozzá hasonló zsidókat!! A Dávid-csillagot is a nyakában hordja, de ő a nemzet érdekében cselekszik!
Ez itt a lényeg!!!!!
Aki a magyar nemzetet akarja elpusztítani akár szellemi, vagy fizikai úton, az bűnös és elítélendő! Függetlenül attól, hogy zsidó-e vagy nem..
Ezzel a témát erről vitáról lezártam, aki értelmes, az úgy is tudja, hogy normális gondolkozású ember nem lehet rasszista, antiszemita, vagy ilyesmi!
De attól egyes csoportokkal kapcsolatban miért ne alkothatna véleményt???? Anélkül hogy ráfognák, hogy szélsőséges??
A cigányok jenetős része lop és hazudik, ezt mindenki tudja, de vannak rendes, becsületes cigányok is!! Ettől, hogy ezt kimondom, még nem vagyok rasszista!!!!
Többségül életmódját nem tartom helyesnek!

Kedves gentlemanus, én itt nem szívesen írnám le az e-mail címem, egyes egyének miatt! Remélem megértesz..
Majd kitalálunk vmit erre is, hogy hogyan lehessen tartani a kapcsolatot...

Minden jót!!
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:24
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#255
Az amishok, mammonitok az SA-ban és Kanadában ma is a saját törvényeik szerint élnek, nem járatják gyerekeiket állami iskolákba, nem mennek háborúba, akár le is csukathatják őket. iberális szemmel szörnyű, 17-18 sz.-i körülmények között élnek, de amig az USA lakosságának 50%-a depresszió elleni bogyókat szed, köztük ez ismeretlen, és minden , az életminőséget jelző mutatóban messze verik az amerikai társadalmat...A liberalizmus megszünteti az emberek ősi, társas együttlétének, a csoport összetartó erejét. Szétveri a közösségeket, a családokat avval a címszóval, hogy te csak egyedül vagy, ne érdekeljen semmi más. Persze ezért is gyűlölik az istenhívőket, mert minden vallás tanításával ellentétes az önzésnek ez a foka. Atomizálni a társadalmat, ahol mindenki maga mozog, így a gátlástalanok, a felszínen nem látható közösségek még az erősebb egyedeket is le tudják gyűrni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:15
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#254
Bár matgab már ráharapott, de hol is van az a nagy liberalizáció ott ahol tilos a kereszt, a fejkendő?
Szóval én ppont erről írtam, egyeseknek mindent szabad a liberalizmusra hivatkozva (pl. betiltani a fejkendőt, a keresztet) másoknak meg semmit!

Ezért téves és egyoldalú ideológia liberalizmus!!!

S én akkor is azt mondom, hogy a falrirka ne legyen senkinek az élete, akkor sem, ha közvetlenül senki másnak nem árt!!!

Az ógörögökkel kapcsolatban meg nincs igazad, vannak olyan dolgok, amiket ők találtak ki, s Te is hirdeted!

Egyébként melyik tövény, vagy mi tiltja, hogy viccelj bármivel is?
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 15:15
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#253
Ez a világ elég furcsa... Az minden újságírót, és liberálist zavar, ha egy muszlim asszony feljkedőben jár, de az teljesen normális, ha ezt egy orthodox zsidó teszi... És a kasztrendszer sem zavar senkit Indiában, vagy a szexrabszolgaság...Úgyhogy itt nem a keresztény és a mohamedán vallásokkal van baj, vagy azok érzékenységével, hanem avval a közeggel, aki szándékosan sértegetni akarja ezt a kettőt, hátha az begurul és visszavág, és akkor ő rohanhat a világba, hogy a másik megütött...
matgab 2006. 07. 10. 14:59
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#252
tilos .... iszlám fejfedőt hordani stb.
Itt mutatkozik meg, hogy nincs olyan, hogy össznépi liberalizmus!
Mert ha neki a hite előírja, hogy nem látszódhat a haja, akkor hordania kell. Ha kilátszik, akkor nem gyakorolhatja szabadon életfelfogását. Most akkor mit értünk liberalizmus alatt és ki határozza meg azokat a jogokat, amik követendőek és amik tiltandóak, vagy tűrendőek??
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 14:53
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#251
LET
ez nem szélsőséges.ez benne van az amerikai alkotmányban,meg a francia polgárjogi nyilatkozatban.
természetesen vonatkozik a szellemire is,mint káros eszmék.nem véletlen,hogy az USAban,és Franciaországban szét van választva teljesen az egyház,és az állam(szekularizáció).Ugye Fro-ban tilos pld keresztet iskolákban kitenni ,vagy iszlám fejfedőt hordani stb.
ha egy közösség hasznos tagja tud lenni a társadalomnak azt nem lehet kirekeszteni,mégha az nem szimpatikus is egyes csoportoknak.
Attól,hogy valami nem tetszik,még nem okoz mentális sérülést.Például nekem sem,ha egy fideszessel vitatkozom...pedig igen távol állunk ideológiában.
bevallom nekem az sem tetszik,hogy pld a nagyobb vallásokra tekintettel kell lennem,mert tagjaik érzékenyebbek.nem viccelhetek jézussal,vagy mohameddel.
valahol ezért gondolom,hogy a vallásba azok menekűlnek akik nem elég erősek mentálisan.

A többség ilyetén való misztifikálása nem jó dolog,mert akkor a románoknak jogukban lenne a magyarokat beolvasztani,hisz ők vannak kisebbségben abban az országban.
Nem emlékszem melyik görög filozófus volt aki ezt mondta,hogy az az igaz amit a többség annak vél.Eltelt 2500 év,és némileg már túlhaladott ez a gondolkodás hajnalán képviselt nézet.

Nem kell mindenkinek egyetérteni,de kell találni középutakat,kompromisszumokat.

Hangsúlyozom ez az eltérés nem holmi passzió,amikor az ember elmegy közértben,és választ 2 termék közűl.Ezeknek az embereknek ez az ÉLETE.

nagy különbség.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 14:05
Előzmény: #249  matgab
#250
Erre mondják a szélsősgesen liberálisok, hogy mindenhez van jogod, ami mást nem sért.
Ez (sért) alatt azonban csak azt értik, hogy fizikailag nem okoz problémát.

Tehát, ha mentálisan sért valami, ahhoz joga van mindenkinek, csak ahhoz nincs, hogy az ilyen nézeteket vallókat elitéljék azok, akik nem úgy gondolkodnak.

Érdekes csapda ez, mert a gyakorlatban azt jelenti, hogy eltérni a többségitől tolerálandó, de a többségitől eltérővel nem szimpatizálni
tilos.
Ez az ún. pozitív diszkrimináció, amit hiányolnak maguknak, miközben gyakorolják azt.

Ez feloldhatatlan ellentét.

S akárki is mondja, hogy (pl.) a falra firkálni kreatív önkifejezés, az egyén boldogsággának egyedüli forrása, amihez (alkotmányos) joga van, az vitathatatlanul rongálás, köz- vagy magánvagyonelem szándékos károsítása, tönkretétele, ami üldözendő, mert a közjót is károsítja!
matgab 2006. 07. 10. 13:48
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#249
Én viszont ha tudok nem tűrök!
És ha a buszmegállóban valaki eldobja előttem a cigcsikkjét, akkor rászólok!
És ha tudom felvetetem vele a csikket, vagy beégetem az emberek előtt! És ugyanígy vagyok a firkálókkal is!
És nem szeretem a többi olyan deviánst sem , aki tönkreteszi a többiek életterét!
És ha a többséget zavarja valakinek a cselekedete, az igenis találja meg a cselekedetének a helyét is. Legyen buzi, de ne az utcán! Azokat a nem buzi hagyományos párokat sem szeretem, akik végignyalják falják egymást a villamoson, meg a metrón!
Lassan oda jutunk, hogy az utcára szarunk?
És ha nekem tetszik valaki a buszon, akkor megfogdosom? vagy elveszem a pénzét, mert nekem úgy jó?
Vagy ha valaki részegen/bedrogozva vezet, vagy közlekedik az utcán?
Valóban ne korlátozzuk senkinek a szabadsághoz való jogát?

Bigbroker,
Sajnos az idő nem nekünk dolgozik...
Miért van az, hogy az ország sötét időszakai: 1918-1919, az ötvenes évek eleje, és a mai idők?
Bizony van összefüggés!
Egy nép kultúráját, hagyományait, öntudatát kell először lerombolni ahhoz , hogy el lehessen törölni. Eszköz a média, a politika és a gazdaság...
Ez mind tudatos, hogy az emberek nagytöbbsége ezt már normálisnak veszi, sőt divat.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 12:44
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#248
Az előbbiből meg egyre kevesebb...
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 12:23
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
Miért csak a "jobbosok" esetében kérdés ez számodra?!

Egyébiránt a vitához két ember kell, meg egy vitatható téma. Sajnos az utóbbiból mostanában több van, mint valaha volt. Vagy nem?
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 11:43
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
Számomra most már az az igazi kérdés, hogy ezeken a topicokon újonnan bekiabáló jobbosok befektetők (voltak), akiket érdekelt a tőzsde és épülésük érdekében igyekeztek a portfólió által írt cikkeket elolvasni, eszmét cseréltek a részvényárfolyamok alakulásáról vagy kizárólag csak a vita kedvéért jöttek/jönnek ide.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 11:33
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
Szerintem a tolerancia nagyon fontos az ember gondolkodásában.No meg az,hogy ne kapjunk idegbajt,ha valaki mást gondol,mint mi.
ha már a hit,és a buziság jött szóba akkor:
nekem se tetszik mindenkinek a viselkedése,de igyekszem elfogadni.nem könnyű néha.Gondoljatok bele hány olyan dolgot lenyeltek a hétköznapokba .udvariatlan pénztáros,hangoskodó fiatalok a buszon,a gyalogosjárón elétek vágó kocsi stb. De elfogadjátok,mert az ember nem tökéletes,hiszen mindenki volt fiatal mindenkinek lehet rossz napja.
De ezt lehet fejleszteni,bár nem könnyű,de higgyjétek el lehet.nem kell kereszténynek lenni ahhoz,vagy budhistának vagy akárminek.csak akarni kell.Persze aki nem akar csak bűnbakokat gyárt az megfosztja magát a békésebb együttéléstől.Emiatt aztán ideges lesz,és hogy helyreállítsa az egyensúlyát elkezdi követelni azoknak az elüldözését akik miatt nem érzi jól magát.
Ez hamis szemlélet.Negatív hozzáállás.
Sose lesz vége,mert akiket ki akar üldözni azok ugyse fogják magukat hagyni.
Ördögi kör.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 11:19
Előzmény: #241  prfecó
#244
Ez olyan, mint a roma kérdés. Vannak normálisak és nem normálisak(mint a magyaroknál is).

A nem normálisakat a heterók közül is lesittelik, és ez a homókkal se legyen másként - de akik rendesek, és visszahúzódó életet élnek, azok ezt hagy tegyék már meg békében.

Amúgy ha az én gyerekem kerülgetné bárki, bármiért én is kicsinálnám az illetőt... De nem minden meleg pedofil.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 11:18
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#243
"Komedia, Conquistator-nak üzenem: Én nem szólok bele senki magánéletébe!!
Épp ezt mondtam, aki buzi legye az, de ne legyen büszke undorító életmódjára!
"

mindenki arra büszke amire akar.ha így jobban tetszik büszkségszabadság van.
az állításod önmagában paradoxon.ha nem szólsz bele más életébe,miért mondod azt,hogy ne legyen büszke?

"Amúgy minden buzi kigyógyulhat betegségéből, ha elfogadja a keresztény értékrendet!! Van sok olyan ember, aki korábban buzi volt, de az erős Istenbe vetett hite meggyógyította őket!!
Ennyi az egész!! Hit kérdése az egész!!
Csak sajnos a mai társadalom egy részének hiába mondja ezeket a szavakat az ember!
"
miért?mit kéne csinálni a társadalom egy részének azon kívűl,hogy meghallgataja a véleményed?muszály lenne egyetérteni?
nem értelek...egyik oldalon toleranciát mondasz másik szavaddal meg ütöd az elözőt.

"Bántalmazni meg a keresztény értékrend értelmében nem szabad senkit mássága miatt!! De el lehet mondani, hogy miért nem tetszik ez sok embernek, el lehet menni ellentüntetni, néha keményebb szavakat használni!!
"
ha csak ez történne nagyon jó lenne.így működik a demokrácia amit nekünk még szokni kell.

"Az SZDSZ szavazóbázisát az alábbi, a társadalom perifériájára szorult szűk cssoportosulások alkotják:
1. HOMOSZEXUÁLISOK (BUZIK)
2. LESZBIKUSOK
3. PEDOFILOK
4. TRANSZSZEXUÁLISOK, TRANSZVESZTITÁK
5. HERMOFRODITÁK
5. FÜVESEK, DROGOSOK

Továbbá:
6. A MAGYARORSZÁGI ZSIDÓ KISEBBSÉG JELENTŐS RÉSZE
7. ORBÁN-FÓBIÁSOK ÉS -GYŰLÖLŐk EGY RÉSZE (MÁSIK RÉSZE MSZP-HEZ HÚZ)
8. NÉHÁNY MEGTÉVESZTETT FIATAL
"

amivel egyetértek.1.2.4.6.7.
a szabad értékrend alapján a szexuális másság normális.1.2.4.5.(hermafroditák.)
a 6. el is,mert nyílván olyan pártba nem mennek,ahol nem szeretik őket finoman fogalmazva.(zsidók)de persze az ilyetén faji megkülönböztetés is aggályos.na mind1.
7.nem nehéz Orbánt nem szeretni..ezzel töben így vagyunk.

amivel nem értek egyet 3.8. légből kapott nem magyarázható dolgok.

a drogozás füvezés társadalmi probléma,kivéve azokat akik saját örömükre szívnak el valamennyit másnak nem ártva.
emlékszem mikor a börtönlakókat nemes egyszerűsséggel le mszp-zte(börtöntöltelékeknek titulálva) áder jános,mert volt olyan börtön,ahol az egyik elöző választáson a mszp fölény volt.milyen jó,hogy a társadalom peremére kerűlt emberekbe egyszerűen belerúg a fidesz egyik vezetője olyanokba is ,akik esetleg nem megrögzött bünözők,csak megbotlottak az életükben.
Törölt felhasználó 2006. 07. 10. 11:17
Előzmény: #241  prfecó
#242
fecó!
Nyugodj meg én sem haboznék a nyakukat törni, ott a helyszínen. Ezekkel a lehető legbrutálisabban kell elbánni.
prfecó 2006. 07. 10. 11:07
Előzmény: #240  prfecó
#241
Ja és mindig büszkélkedtek Vele , hogy részvesznek a rózsaszín felvonulásokon , mert Nekik joguk van hozzá.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók