Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 20:49
Előzmény: #32679  Törölt felhasználó
#32680
Wica a helyzet az ,hogy most válság van!
Nyomja, vagy nem nyomja,teljesen mindegy.

Mondjuk nyilvánvaló hogyha a nemzetközi helyzet fokozódik ,akkor
gyorsan szabadulni fog a 6 Ft os papíroktól.
Majd belinkelek egy pár indexet hogy lásd nem egyedi a téma.

A részvények -50% ot estek eddig,nem ok nélkül.

A cégek fundája most nem lényeges.(annyira)
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 19:45
Előzmény: #32675  Törölt felhasználó
#32679
Azért még egy gondolatomat megosztanám veletek, mielőtt eltűnök.
Sokat gondolkodtam rajta, miért nem a gyj. UTÁN-ra időzítette a cég ezt a hírt. Egy jó gyj., de még a terveknek megfelelő is elvette volna az élét ennek a hírnek.
Alighanem azért történt így, mert a gyj időpontját a legutolsó pillanatra időzítették. Innentől kényszerpályán mozogtak. Ha a felülvizsgálat szept. 1-ére esik, és addig nincs a darabszám a Bét-en, akkor szívás.
Most már csak az kérdés, hogy a gyj miért lett az utolsó pillanatra rakva? Így bekorlátozták a saját mozgásterüket...
A következő magyarázatok lehetnek:
1) Kisebb gondjuk is nagyobb most az árfolyamsimogatásnál, ezerrel készül a gyj, szűk a határidő. Ez nem stimmel. Ha nem foglalkoznak az árfolyamsimogatással, a cégüket nem az Apeh, hanem a legkisebbnél is kisebb spekik fogják a csődbe kergetni ilyen szerkezet és szentiment mellett. No meg az "A" kategóriában maradáshoz (bár C. úr tagadja) de elengedhetetlen, hogy egy ilyen kis cég aktív résztvevője legyen mind az árfolyam, mind a likvidítás alakításának. (Az "A" kategóriának van vola feltétele is!)
2) Elrakjuk a naivítást és feltételezzük a szándékosságot. Tehát tfh a gyj. szándékosan van a lehető legkésőbbi időpontra téve. Ennek célja csak a jelenlegi trend minél további fenntartása lehet. Na de kérdem én: ki az, aki a saját pénzének ellensége? Miért nyomja lefelé egy cég a saját részvényeinek árfolyamát? Szórja a 6-osokat?
Ugyan! Ennyire hülye nem vagyok. Ha én akarnám kiszórni a hatosokat, beállnék vevőnek 20-30-40 millió forinttal a cég saját bevételéből, úgymond "megtámogatnám" az árfolyamot sajátrészvény vásárlással. Ami nem tilos. Na utána adogatnám szépen, közben eljátszanám felfelé azt, amit most lefelé csinál valaki. De C. úr kijelentette, hogy sajátrészvényvásárlás pedig nem lesz! (Fura nem? Ez a kijelentés sem tesz jót az árfolyamnak.)
Valamint minden olyan javaslatra, ami elhangzott az árfolyam megtámasztása érdekében, rendre a "megfontolom", "ezt a mostani helyzetben nem lehet" vagy egyáltalán nem érkezett válasz.

Nekem ez gyanús... Mi van, ha eddig nem öntötték a 6Ft-osokat. (Mivel épp a mai hír adta tudtul, hogy eddig be sem voltak vezetve a Bét-re.) Mi van, ha szándékosan nyomják lefelé az árfolyamot?
Mi van, ha éppenhogy gyűjtik a rv-eket? (Ez nem lenne egyedülálló eset, pláne nem fair érték közelében...)
Mi van, ha ennek az egésznek az a célja, hogy megkopasszák a kicsiket? Rákényszerítsék a rv-eik eladására extrém nyomott árfolyamon?
...
Persze ez csak spekuláció. Pont olyan, mint a 6Ft-os. Csak az ellenkező irányba, és nem a trend közepén, hanem előtte...
stock33
stock33 2008. 08. 22. 19:38
Előzmény: #32676  csa-csi
#32678
"stabil kezekben van"... Stabilabb, mint a Humet Nyrt? Mert ugye a Humet is birtokolhatná a 6Ft-osokat, nem kéne szegény "baráti kezek"-et ezzel fárasztani. Bár akkor el kéne velük számolni.
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 19:32
Előzmény: #32676  csa-csi
#32677
nem baj legalább a tyúkok kezdenek éledezni
ősszel csibék nagy mozgás lészen,
A Gazda
csa-csi
csa-csi 2008. 08. 22. 19:29
Előzmény: #32675  Törölt felhasználó
#32676
Nem is értem, mi ez a pánik. A sok okos eddig is azt szajkózta, hogy a "baráti kezek szórják a 6 Ft-os papírt.
Civin ezerszer elmondta, hogy stabil kezekben van és egyelőre szó sincs eladásról, nem tőzsdei forgalomra szánták. A mai áron egyelőre pihennek, mert akvizicióra sem jók.
Fogalmam sincs, hogy akkor most mi is a baj? Tudtuk, ha kibocsájtották, akkor előbb utóbb be kell vezetni... :) Ez így korrekt.
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 18:59
Előzmény: #32674  sly36
#32675
Hogy magamat ismételjem: a rosseb sem tudja. :)
De tényleg.

A daytrade jóslataim ebben a papírban eddig egyszer sem jöttek be. Úgyhogy ami nem megy, azt ne erőltessük. :)

Azért most már kíváncsi vagyok rá én is, meddig megy le.
(Tudom, 6Ft. :D)
Ez itt már az irreális birodalma. Gyakorlatilag itt már nem mondhatsz semmit, minden hírnek negatív értéke van.

sly36
sly36 2008. 08. 22. 18:44
Előzmény: #32673  sly36
#32674
Szerinted?
sly36
sly36 2008. 08. 22. 18:44
Előzmény: #32672  Törölt felhasználó
#32673
Értelek én Wicca, viccnek szántam. :-))

Szerintem hol lesz az alja hétfőn?
-10% ?
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 18:41
Előzmény: #32671  Törölt felhasználó
#32672
Sly, köszönöm. :)
Ez ragyogó példája a most kialakult helyzetnek.
Én egy könyvről beszélek, amit UB írt, és amelynek szépírodalmi értéke van. Mély gondolatok szunnyadnak benne, komolyan mondom, aki tudja olvassa el...

...erre valaki bevág egy popularista Youtube klippet...
:)

Az első az értő közönségnek készült.
A második a tömegek szórakoztatására.

Döbbenetes a színvonalbeli különbség a kettő között.

De ezt csak az tudja megítélni, aki a könyvet is olvasta. A többség számára UB csak egy szánalmas öreg bohóc marad.
És éppen ebben rejlik az ő zsenialitása.
Pontosan erről írt könyvet.
A könyv ajánlójának kulcsmondata: ne ítélj elhamarkodottan!
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 18:33
Előzmény: #32669  zotya32
#32671
Zotya, van lehetőség. A Tőzsde csak egy piac, ahová a kofa vagy elviszi az összes áruját, vagy nem.
Sőt vannak a Zrt-k is, akik egyáltalán nem viszik tőzsdére a rv-eket.
Épp ezért kacagtam nem olyan régen, amikor valaki kioktatott, hogy nem tudom, mi a különbség a részvénykibocsájtás és a tőzsdei bevezetés közt.
Merthogy szerinte nincs... :)
sly36
sly36 2008. 08. 22. 18:31
Előzmény: #32668  Törölt felhasználó
#32670
Wiccának :-)))

link
zotya32 2008. 08. 22. 18:26
Előzmény: #32661  Törölt felhasználó
#32669
Az hogy bevezetik, nem jelenti azt hogy el is adják. Vagy igen? Ha rv. adnak ki azt be kell vezetni a tőzsdére. Vagy van olyan lehetőség, hogy nyomtatnak új papírt és az nem kerül bevezetésre?
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 18:21
Előzmény: #32666  Törölt felhasználó
#32668
Igen, pont emiatt vannak ezek a hírek a pénteki zárás utánra időzítve. Ez nem véletlen és nem "kiszúrás" senkivel. Ugyanúgy, mint a felfüggesztésnek, ennek is "hűsítő" hatása van, tehát kapnak a befektetők 2 napot, hogy jól átgondolják a dolgokat, ne kelljen hirtelen döntést hozniuk.
De nem mondok én már semmit. Tényleg tessék elolvasni UB könyvét. Már ha hozzá tud jutni valaki, mert nem egyszerű...
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 18:17
Előzmény: #32665  Törölt felhasználó
#32667
24 millió db/6.-Ft részvény,szép.
Na civin,ki a rágalmazó és ki a tolvaj?!
Ne válaszoljon,mert hiteltelen beirásait NEM OLVASOM!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 18:13
Előzmény: #32665  Törölt felhasználó
#32666
mindenesetre ennek valószínű nem pozitív fogadtatása lesz, már csak a 6 ft körül kialakult hangulat miatt sem.

Lehet hogy eddig tudta valaki ,hogy ez lesz és adta, de a MS sztori mögé lett bújtatva az egész, ellenben ha valaki bizakodni akar, a 6 forintosok stabil kezekben vannak, akik iylen áron nem jelentős forgalom mellett nem tudnak megválni tőle, tehát az MS elszórja a maradékját és meglátjuk mi lesz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 18:03
Előzmény: #32663  Törölt felhasználó
#32665
Tudom, hogy én, mint hurrogó, persona non grata vagyok itt, és azzal is tisztában vagyok, hogy Rice mester üzleti érzékével nem vetekedhetek, de méltóztatnám felhívni az érintettek figyelmét egy aprócska dologra, nevezetesen arra, hogy az "A" kategória felülvizsgálata legkésőbb szept. 31-ig megtörténik, és a jelenlegi árfolyamon a 37millió darab kevés lenne, hogy biztosan "A" kategóriában maradjon a papír.
Persze tudom, hogy ennek semmi jelentősége. Egészen nyílvánvaló, hogy a baráti kezek szórni óhajtják a 6Ft-on szerzett papírjaikat. Ha mindenki ezt mondja, akkor ez csak így lehet.
Ha már itt vagyunk.
Uhrin Benedek: "A szépség áldozata" c. művét kötelező olvasmánnyá kellene tenni...
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 17:15
Előzmény: #32663  Törölt felhasználó
#32664
nagyszerű. akkor marad családtag. el nem adom beker ár alatt.
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 17:10
Előzmény: #32662  Törölt felhasználó
#32663
Most kiderült,hogy miért adták.Aki pedig eddig azt írta,hogy gyűjtik hát száljon magába főleg azért mert aki jót akart még 60 felett figyelmeztetett benneteket azt is lehurrogták.Szerintem innét már sokat nem esik
40 megtartja de 60 fölé már ne nagyon várjátok.
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 16:54
Előzmény: #32661  Törölt felhasználó
#32662
Akkor gondolom ez nem jó:(
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 16:51
Előzmény: #32658  Törölt felhasználó
#32661
Bevezetik a 6ft-ost.BÉT

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek