Nem vagyok egy megbízható vátesz. Viszont attól tartok, hogy a hónapban Magyarország megkapja az első bóvli minősítést. Külföldi intézményi befektetők elindulnak kifele. (Forint megzuhan. Aki külföldről szedi a nyeresége nagy részét, mint az OTP, annak szépül az eredménye forintban.) A kormány még nagyobb ínségbe kerülhet, ha kevésbé veszik a bondjait. Félek, hogy még jobban rabolni kezd a gazdaságból. Úgyhogy nem fogok meglepődni, ha a MTelekom is fosztogatás tárgyává lészen, nem csak a bankok. Nekem van némi MTelekom kitettségem, én azt már csak picit növelném, azt is inkább csak úgy 1730 körül esetleg. Szoktad mondogatni, hogy 15% hozam már bőven jó, annyit szerintem mindenképp illene neki hoznia osztalékkal együtt. De ez persze csak spekula, meg nem is értek hozzá.
Én most elég nagy vitában vagyok magammal, hogy az Mtel megy nagyobbat tavaszig vagy az OTP. Mtel-nél lehet nem lesz jövőre se infláció követő emelés. Hosszú távon az OTP sokkal jobb, de rövidre lehet jó az MTEL is.
😂Ezt a faszságot .. Nem érdemes bankot fenntartani .. Ezt jól kotaláltad , pont az OTP az egyik legnagyobb rabló ; hagy ne sajnáljuk . Bizony egyre nehezebb lesz az eredményeket tartani a sok telhetetlen csodaváró felé. Aztán ki tudja még ki vagy mi fog alávetni Otikának .. 1-1,5 év ki tudja . De meglepne ha nem történne valami ..👀
Nagy figyelemmel olvastam az alábbi szakvéleményt funda oldalról, köszönet érte. Én mint laikus meg ős-balek, "hozzá nem értés hiányában" nem a funda, hanem az árfolyamgörbe felől közelítettem, hosszan meredten bámultam a görbét, lelki szemeimmel kitöröltem belőle a tavaszi osztalék-őrület miatti kiugró részt, aztán ráböktem a síkban egy pontra, hogy tavasszal kábé ide kéne neki megint kigyönnie. Ez nagyjából olyan 1000 körül lenne, így gusztus alapján, szemre. Oszt akkor én még azt is feltételezem, nem szemre, hanem pszichológia alapján, hogy tavaszra már az összes rézvényes eltekint a tavalyi koppanástól, és ismét teljes mellszélességgel hiszi majd, hogy de most már aztán igazán lesz osztalék, sőt nemcsak az aktuális, hanem a legutóbbi elmismásolt pénz is tuttira ki lesz mind osztva. Dárius ládáját is kölcsön fogják kérni a szomszédtól, hogy majd legyen mibe rakni a tömérdek pénzt. Szerintem ugyan egy fillér se lesz jövőre se kiosztva, én legalábbis nem hiszek benne, de az árfolyam előtte megintcsak ész nélkül fel lesz verve az osztalék-várakozás miatt. Szumma szummárum, bár persze nem tudom számszerűsíteni, de a lentiek szerinti fundás 900-1000 Ft-hoz én a tavaszra még jó pár további százast hozzászámolnék átmenetileg, őrületes rally gyanánt, az újabb koppanásig. Tévedés, jóga fenntartva.
850 duplacsúcs nyakvonalát tekintettem vízválasztónak már Húsvétkor is Ápeninben, fölötte, ígértem chartot amivel hétvégén jönni fogok. Külön egy fundás levezetéssel előtte amiben összevetés OTP-vel, amihez felhasználom ferenc jóska által feltüntetett 100-110 HUF EPS, 400 HUF/rv kp összegeket, már első ránézésre is az ő becslései a tavaszi kitöméskori handabandának tűnnek, amikor osztalékból is részvényt veszek hőskölteményt és 2,000 lesz adott elő, ballonkabátos meg fizetésből is vett a csúcson. Beakadva a lemezjátszó ennél a hír fog jönni, újabban 4IG közkéz vs Ápeninnél. https://keptarhely.eu/images/2025/11/13/v01/20251113v01zp1qew.png
48,9 milliárd ft, azért baj, mert ez kb. -1800 ft az árfolyamban. Nem 41.000 ft lesz, hanem 39.200 ft. Kb. Magyarországon már odajutunk, hogy nem érdemes bankot fenntartani.
OTP Szakmai topic