Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2023. 03. 23. 09:18
Előzmény: #8116  pengecske
#8120
Igen, köszönjük
Hathor
Hathor 2023. 03. 23. 09:18
Előzmény: #8117  Törölt felhasználó
#8119
Igen. Köszi
Hathor
Hathor 2023. 03. 23. 09:17
Előzmény: #8113  Ancsa76
#8118
Köszönjük
Törölt felhasználó 2023. 03. 23. 09:16
#8117
Szinte mindig megnézem a chartjait Pomperj-nek, Hathor-nak, Daninak (neki a videóit is), Farkasfűnek, Macinak.
Mindben látszik, hogy munka van. Nemcsak azt nézem, amivel kereskedni akarok, sőt, rájöttem, sokkal többet tanulok ilyenkor, mivel ha nem akarok kereskedni vele, akkor nincsenek érzelmeim, ezért sokkal racionálisabban tudom nézni. Sokat lehet belőle tanulni. Korábban funda hívő voltam, de megtértem már egy jó ideje, rájöttem, hogy a pszicho nagyobb úr a tőzsdén, mint a funda, a chart pedig maga a pszicho.
pengecske
pengecske 2023. 03. 23. 09:05
#8116
Jó reggelt mindenkinek! A plusz és mínusz jelek nyomkodása semmilyen mérőszámnak nem értelmezhető. Nem értelmezhető hangulatjelnek, egyetértésnek, szavazatnak olvasottságnak sem. Lehetne még sorolni a sort de feleslegesnek tartom. Csatlakozom azon hozzászólásokhoz mely támogat titeket a gondolataitok megosztásában. Van amivel nem kel foglalkozni? Akkor az a ( + és - jelek nyomkodása) Gyerekek láthatjátok sokan értékelik az írásokat, hirtelen záporoznak a támogató bejegyzések. Van még kérdés? Szerintem épp elég bizonyíték ha valaki csak azért beregisztrál hogy leírja évek óta olvas titeket és támogatásáról biztosított most amikor felmerült annak szükségessége.
Anna35 2023. 03. 23. 08:43
Előzmény: #8106  daniel2121
#8115
Vagy 10 éve tőzsdéztem először, akkor sikerült egy lakást vennem. Volt részvényem 4000-5000ért is:-).De azzal ki is szálltam, nem is követtem nyomon az eseményeket.
 Most, hogy kicsit több szabadidőm lett és izgalmassá vált a helyzet újra belekóstoltam. Mivel évekig nem foglalkoztam ezzel a területtel most figyelek azokra, akiknek szakmailag alátámasztott elképzelései vannak. Sokat lehet tanulni itt, még akkor is, ha nem mindig/mindenkivel értek egyet. Semmit mondó hozzászólásokat nem akartam írni, gondoltam maradjon meg a fórum szakmaisága::-) de mindig pluszoltam a hozzászólásokat, chartokat és mínuszt még akkor se használtam, amikor nem értettem egyet valakivel...ja tévedtem a lehúzó, sértegető megjegyzéseknél már előfordult:-)
_Macika_
_Macika_ 2023. 03. 23. 08:17
Előzmény: #8079  Drian875
#8114
ez egy tökéletes leírás. sajna ettől semmi nem fog változni (alkalmatlan)
amúgy a topik pont az esés latolgatására indult, de már az elején átment érzelemalapú (hisztériás) megnyilvánulásokba.
a többi már nem is érdekes,  nem is csodálkozom rajta, ez megy évek óta, legyen bármiről szó (pl futuresvíz)
na mentem innen .
Ancsa76 2023. 03. 23. 08:17
Előzmény: #8109  pomperj
#8113
Személy szerit én köszönöm a munkátokat Hathor és Pomperj! Hathor téged 2008 óta figyellek:-) Fiúk marha jók vagytok, szeretünk titeket. Maradjatok velünk kérlek, és osszátok meg ami bennetek van. Jó ehhez a közösséghez tartozni, csak olvasóként is. Értéket adtok, ezt a fórumot ajánlom az értelmes fiatal kollegáknak akit szeretnének a tőzsde világába bepillantást nyerni és tanulni.
Hathor
Hathor 2023. 03. 23. 07:52
#8112
Lassan leírom mit gondolok erről a kialakult helyzetről, milyen irányba lehet elmenni, mert az nem megy, hogy mi időt és energiát fordítunk a fórumra és állandó mínuszolást kapjunk, látva úgy, hogy be is jönnek a várakozások.
Alapkezelőkbe milliárdokat tesznek he a befektetők, mégis veszteséget is termelnek az ügyfeleknek, ott nincs baj velük. Szóval vannak ötleteim, terveim, de egyelőre egyedül kevés vagyok hozzá megvalósítani. Ha Jánossal, Szarvasvadásszal,Addal együtt tudunk működni, vagy ezek közül egy kollégával is, én nyitott vagyok tovább lépésre, mert lehetőségek tárháza nyitva, publikum van
TozsdeMan2023 2023. 03. 23. 07:35
#8111
Az OTP Bank Nyrt. tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket, hogy – a 2022. április 13-i Közgyűlés 8/2022. számú határozata alapján, javadalmazási politikája megvalósítása részeként – 2023. március 22-én a Budapesti Értéktőzsdén 60.000 darab OTP törzsrészvényt vásárolt 10.046 forint/darab átlagáron az OTP Bank, mint befektetési szolgáltató igénybevételével. A tranzakció nyomán az OTP Csoport tulajdonában lévő saját részvények állománya 627.657 darabra változott. A saját részvény állomány 0,22%. Budapest, 2023. március 23. 
Hathor
Hathor 2023. 03. 23. 07:08
Előzmény: #8109  pomperj
#8110
Egyet értek!
pomperj
pomperj 2023. 03. 23. 06:42
Előzmény: #8108  pomperj
#8109
Gondold vegig, mi tortent az elmult masfel evben a tozsden.
Masfel eve a helyzet a kovetkezo volt:
.
A kamatok Mo-on 1% korul voltak, dolt az ingyen penz a gazdasagba. OTP ennek haszonelvezoje volt.
Az inflacio 2-3% volt.
Az orszag az EU-tol evente 4-6Mrd EUROt kapott, ez stabilizalta a magyar penzpiacot.
A bankrendszer ereje es stabilitasa nem is volt megkerdojelezheto. A kulfoldi invesztorok bejottek.
A lakas epites es hitelezes duborgott, es a lakas draga, de alacsony hitelkamat miatt megveheto volt.
A tozsde 2015 ota folyamatosan, 7 eve emelkedett. BUX 15k--->55k nott.
OTP, mint investment darling,  arfolyama 3400--->19600 ortiasi rallyban volt.
,
,
Most a helyzet a kovetkezo:
A kamatok Mo-on 14-18% szinten vannak. A penzforrasok szukulnek allamnak is, mindenki masnak is.
Az inflacio hivatalosan 25%. A valosag sokkal rosszabb.
Az orszag nem kap EU penzt. A penzpiaci stabilizalo biztonsag megszunt.
A bankrendszerben drasztikusan megnottek a kockazatok. A kulfodi invesztorok tavoznak.
A lakasok megvetele (az emberek kiadasinak 1/3resze) a magas kamatok mellett szinte lehetetlen.
A tozsde masfel eve esik. BUX  55k-->41k eddig.
A hajdani investment darling, OTP arfolyama eddig 19600-->9000, tehat kb.  -60% zuhanast ert el.
.
A mai helyzet nem a lefele folyamat legvege.
Sokaig lesz magas kamat. Sokaig lesz magas inflacio. Sokkal gyengebb HUF. 
Sokkal gynegebb bankrendszer. Sokkal alacsonyabb tozsde.
.
++++++++++++++++
,
Maradj ovatos, es azzal foglalkozz, hogy megorzod a penzed erteket. Ne rizikozz. Biztonsagot keress.
.
Amikor a forumokban elkezdik hevesen utalni azokat, akik erre figyelmeztetnek, es higgadt 
es realista elemzeseket irasokat gyulolnek tomegesen, akkor biztosan nincs itt a bajok vege.
Majd amikor mar mindenki pesszimista, utalja az OTP-t, nos, ha majd akkor egy tapasztalt elemzo 
hirtelen bullosra valt at, mindenki mas elkepedesere,  akkor kell majd atfordulni.
pomperj
pomperj 2023. 03. 23. 06:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#8108
Kedves Akos, Anna es tobbiek.
A rovidtavu helyzet a kovetkezo:
1)Tegnap nyilvanvaloan fordulopontot lattunk az SP500 amerikai indexekben.
A DOW Jones index NAPOS chart emelkedese eppen megallt a fibo62 szinten, ami idealis korrekcios
csucspont. Es lefele fordult. A DOW a  vilag legerosebb indexe, szinte semmi nem kepes maskeppen
 mozogni mint DOW index.
.
2)Mar egy honapja tart, hogy DOW gyengebb mint SPY, es SPY gyengebb mint NDX index.
A felfele meno reszvenyek szama egyre csokken, mar egeszen szuk kor, a Technologia oriasokon 
kivul szinte semmi nem emelkedett.
.
3)Az invesztorok tovabbi jo hireket vartaka FED ulestol, es mialatt FED ulesezett  feljebb nyomtak az
 arfolyamokat. Ez vilagos jele az optimista varakozasnak.
.
4)Amikor felfogtak a FED dontes lenyeget, delutan 3 orakor, eladasba kezdtek. 
Egy ora alatt 100 pontot esett, ami egeszen rendkivuli gyors zuhanas. Ilyen tempoben 10 ora alatt 
az SPY erteke 1/4 reszet tudja elvesziteni.
.
5)Az optimizmus oriasi volt a bejelentes elott. Mire az optimizmus elmulik, ahhoz sok ido kell.
Elotte a Bloomberg focime ez volt: " The BIggest Fear  For Trllion-Dollar Funds is Missing Next Rally".
Ugyanilyen optimizmus van a Bon d piacon is.
.
 
Az vilagos, hogy a magyar gazdasag, bankrendszer, HUF,  es tozsde sokkal gyengebb mint DOW.
.
folyt kov.
Törölt felhasználó 2023. 03. 23. 00:49
Törölt hozzászólás
#8107
daniel2121 2023. 03. 22. 22:35
Előzmény: #8101  Anna35
#8106
És miért nem írtál idáig ide? Véleményed csak van.
TozsdeMan2023 2023. 03. 22. 22:07
Előzmény: #8102  Hathor
#8105
Hathor, tudod én nagyon bírlak.
Nem értem a kedveléses gombokat miért kellett ide befejleszteni, de egy megoldás van ahol csak azzal tudjátok megosztani akit érdekel és értékeli is.
Létre lehetne hozni egy emailcímet ahonnan csak azok kapnák meg akik szintén megadták a címüket. Ha valaki nemtetszésének hangot ad, azt le lehet tiltani.
Ha tetszik a felvetésem én írom is a mailcímet.
Amúgy egy kávét meg összehozhatunk. :) 
Hathor
Hathor 2023. 03. 22. 22:05
#8104
A remény hal meg utoljára .
Hathor
Hathor 2023. 03. 22. 22:04
Előzmény: #8102  Hathor
#8103
Amugy III. Világháború küszöbénnmiben reménykedünk?
Hathor
Hathor 2023. 03. 22. 21:40
Előzmény: #8101  Anna35
#8102
Koszonjuk.
Reszemrol sajnos nem. Nincs tovabb.
Usa -1.65%
Mindenki fozze ki maganak a folytatast! Es eljenek a minuszolok!
Anna35 2023. 03. 22. 21:37
Előzmény: #8046  pomperj
#8101
Én még sose írtam ide, de most kivételt teszek. Elszoktam olvasni minden itt közzé tett elemzést. Tavaly is távoztak sokan akik elemzéseiket, előrejelzéseiket rakták fel. Nem lenne jó ha bármelyikőtök minuszolás végett abbahagyná és újra megismétlődne. Én személy szerint elolvasom , megnézem mindenki meglátását és meghozom a saját döntésem. Szerintem sokan vagyunk így, akik nem veszünk részt aktívan a fórum életében, de a szakmai hozzászólásokat szívesen olvassuk és köszönjük szépen. Remélem meggondolja mindenki magát, aki a mai napon úgy döntött, hogy ezentúl nem teszi közkinccsé a meglátásait. Nagyon sajnálnám. Bízom benne hogy továbbra is lesz lehetőség az előrejezéseiteket megismerni. Még egyszer köszönöm az eddigi munkátokat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek