Topiknyitó: forma1bt 2022. 07. 11. 22:50

Szia KATA!  

A néhai Orbán kormány legértelmesebb húzása a KATA bevezetése volt, amit most tegy tollvonással gyakorlatilag megszüntet. Most hogyan tovább? Mit csinálhatnak, akik eddig ezt választották, és ezzel az adónemmel tervezték a vállalkozásukat. Jön megint a fekete munka, adóelkerülés, vagy csak újabb áremelés most a vállalkozók részéről? Mit gondoltok erről? Mit tudnánk tenni, hogy ne veszítsük el Katát, akit megszerettünk?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Beoltalak 2022. 07. 12. 10:00
#40

" Nem hatotta meg a kormánytöbbséget a kata-törvény szigorításának sok kritikája, a törvényalkotási bizottság csak a helyesírási és nyelvhelyességi hibákat kijavító módosítókat engedte át."
Cinikusság Level Master
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 09:59
Előzmény: #37  forma1bt
#39
Ha autószerelő vagy, akkor vállalkozz rendesen. Nyiss műhelyt, vegyél eszközöket, vedd meg az anyagot, igényeld vissza az ÁFA-t, szerelj magán és céges autót is. Határozz meg korrekt rezsióradíjat, adj számlát, fizesd be a nyereség adót, és vedd ki a nyereséget, élj belőle boldogan. A határ a csillagos ég.
Vagy menj el alkalmazottnak egy műhelybe, kérj annyi munkabért, amit megér a munkád, ha jó vagy, megadják.
Szomszédom új házat épített, autószerelő vállalkozó, bejelentett emberei vannak, normális műhelye, k sokat keres, tehát megoldható.
forma1bt
forma1bt 2022. 07. 12. 09:57
Előzmény: #29  don_king
#38
Nem igazán értem ezt az egyesület dolgot. Mondjuk van egy villanyszerelő, az csinál egy villanyszerelő egyesületet, hogy egy cég irodájában megcsinálhassa a konnektort?
forma1bt
forma1bt 2022. 07. 12. 09:54
#37

Nem sokan fognak beleférni az új szabályozásba. Vagy mennek vissza a régi sokfele sokat utalós könyvelős rendszerhez, vagy kiírják, hogy "céges ügyfeleket nem szolgálunk ki". Aztán lehet megint dolgozni feketén, számla nélkül. A néhai Orbán kormány egyetlen értelmes, tényleg kisvállalkozó barát húzása a kata volt, most ezt egy tollvonással gyakorlatilag megszünteti.
Mi lehet megoldás tovább?
janosvitez 2022. 07. 12. 09:54
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
Megbízási szerződés az munkaviszony?mert ha visszaadom az ipart nem számlázhatok...
filter 2022. 07. 12. 09:50
#35
én úgy látom sok itt a kényszervállalkozó. azok sajna kiesnek mivel mindenképpen tobbet kell fizetni maj havi járulékot pl. átalányadózásban is kb dupláját.
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 09:47
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34

Esetleg érdemes valamilyen megbízási szerződéssel próbálkozni. Hátha sikerül az önkorival megegyezni.
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 09:36
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
Ez egy három szereplős modell (önkori, janosvitez, idős gondozottak). Nekik kell elosztani egymás között a terheket. Kényelmetlen, mert az eddigi megoldás az eddigi árakon nem fenntartható. Van ilyen.
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 09:30
Előzmény: #29  don_king
#32
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 09:27
Előzmény: #29  don_king
#31

"Te egy problémakereső, kudarckereső vesztes típus vagy."
.
Lehet meglepődnél ha tudnád mivel foglalkozik a cégem (nem alkalmazott vagyok benne):)))
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 09:18
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30

Nekem van ügyfelem aki étkeztetéssel foglalkozik (igaz nem önkormányzati, hanem egyházi). Azért szervezik így a kiszállítást, mert csak így jönnek ki  a támogatásból.
Ha alkalmazottal végzik a kiszállítást, akkor jelentősen árat emelnek (nemcsak a bér, hanem az egyéb költségek miatt) vagy abbahagyják.
Nem tudom hogy fogják megoldani, esetleg közmunkásokkal.
don_king
don_king 2022. 07. 12. 09:13
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#29
Te egy problémakereső, kudarckereső vesztes típus vagy. (Nem személyeskedés. Társadalomkritika!)
Mivel szerintem sokan olvassák a topikot, akkor rájuk való tekintettel leírom.
.
50 millió bevétel alatt nem kell FB!
A 10 ember meg egy apró adminisztratív semmiség. Ez lehet 10 ismerős, alkesz, vagy tíz öreglány akinek hordja a kaját. Bárki. Megállapítasz egy havi minimum tagdíjat (kötelező) pl 600 ft/fő. Ez havi 6 ezer ft. Papíron befizeted. ( könyvelő el is viszi, így a pénz elköltésével sem kell bajlódnod)
Évente egy Kgy-t kell tartani. Ez apró papírmunka.
Mikor jogerősen az egyesület meg van alapítva, mehetsz az önkorihoz szerződni!
Olyan bért állapítasz meg magadnak, amilyet akarsz. Garantàlt bérminimum alatt is akár!
Beszéljetek egy könyvelővel, majd egy ügyvéddel!
Utóirat! Ami nem termel tisztán évi minimum 15-20 millió forintot, addig nem vállalkozunk! Alapszabály! Sok sikert a megoldáskeresőknek!
A vesztesek meg hulljanak ki! 
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 09:09
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#28
Miért, ki fogja kiszállítani az ételt, ha jánosvitéz felmond? Sorban állnak a munkára a vállalkozók ennyiért?
signal2
signal2 2022. 07. 12. 08:55
Előzmény: #13  janosvitez
#27
Menj el sofőrnek bruttó 4-500.000-ért. Az ételszállítást oldja meg az önkori (persze neki sincs miből, nagy gáz van).
janosvitez 2022. 07. 12. 08:54
Előzmény: #25  signal2
#26
Valami ilyesmi lesz..
signal2
signal2 2022. 07. 12. 08:49
Előzmény: #6  janosvitez
#25
Árat kell emelned. Legalább annyival, hogy a nettó jövedelmed ne csökkenjen.
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 08:48
Előzmény: #23  don_king
#24

Igen, komoly.
Minimum 10 ember kell, felügyelő bizottságot kell létrehozni, rengeteg papírmunka van, könyvelőt kell alkalmazni, stb.
gondolod ha az önkormányzat nem alkalmazza rendes munkavállalóként, mert úgy többe kerül, akkor el fogja fogadni a megemelkedett árakat?
 
don_king
don_king 2022. 07. 12. 08:42
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Most ez komoly? 
Törölt felhasználó 2022. 07. 12. 08:39
Előzmény: #21  don_king
#22

"Bocsánat, egy gyengébb reggeli pillanatomban elhittem, hogy valaki megoldáskeresésben érdekelt,"
.
Pontosan leírta hogy mivel foglalkozott. Nem tudom hogy lehet megoldás az Egyesület. Leírnád?
don_king
don_king 2022. 07. 12. 08:24
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Bocsánat, egy gyengébb reggeli pillanatomban elhittem, hogy valaki megoldáskeresésben érdekelt, de mint látszik csak probléma keresés van. A kata a kozmetikusoknak, fodrászoknak, műkörmösöknek és a személyi edzőknek való. Akit ebből kitettek, és sír egy névtelen fórumon, de a megoldást csipőből elutasítja az menjen is csődbe azonnal! 

Topik gazda

forma1bt
forma1bt
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek