Topiknyitó: forma1bt 2022. 02. 01. 16:01

OTP G10 Alap Vesztesek  

Üdv az Olvasóknak! Azért hoztam létre ezt a fórumot, hogy olyan emberek találjanak egymásra, akik hozzám hasonlóan sok pénzt buktak az OTP G10 Befektetési Alapon. Mindezt egy teljesen dilettáns, Bróker Marcsira hajazó befektetési stratégia miatt úgy, hogy az elmúlt pár év tőzsdei emelkedéseiből, kötvényhozamokból, devizapárok kereskedéseiből, nyersanyag árak elszabadulásából semmit sem tudott profitálni sőt, 5 éves távon akár majdnem 50 %-os csökkenést is sikerült elérnie az árfolyamának.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
forma1bt
forma1bt 2022. 09. 12. 15:20
#30

https://www.portfolio.hu/befektetes/20220912/milliardokat-zsebeltek-be-a-magyar-alapkezelok-tavaly-ime-a-lista-566187
Naná, hogy az OTP az első. Így könnyű, ha a veszteséges alapjaikat egyszerűen megszüntetik, aki pedig a pénzét adta bele, hoppon marad!
Törölt felhasználó 2022. 02. 11. 11:00
Előzmény: #28  forma1bt
#29
👍
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 04. 16:03
#28
Tudja valaki, mi folyik az OTP-nél? A 100 milliárdot kezelő Supra alap igazgatója Büki András lett. Ugyanaz, aki a G10 alap pénzét égette el röpke 5 év alatt. Hogy bízhatnak rá ennyi pénzt?? Én a gyerek háromkerekű biciklijét nem bíznám rá!
Momentumtrader1 2022. 02. 03. 14:59
Előzmény: #22  forma1bt
#27
mielőtt megveszed megkérdezed, hogy mikori árfolyamon történik az elszámolás vételkor ill eladáskor, ha nem teszed meg nem jársz el kellő odafigyeléssel  ha pedig nem elfogadhatóak a feltételek akkor pedig nem kell venni/üzletet kötni. Akinek nincs gyámja annak van döntési felelőssége.
Az elszámolási napokban azért kell időnként egy kis időbeli eltolást alkalmazni mert az átlagnál okosabb spekák learbitrálhatják az alapot ami az alapban lévő befektetői vagyon piaci kockázat által okozott erózió fölötti apadását eredményezheti. 
Szóval külsős a gyenge adminisztráció miatt elvehet pénzt az emberektől.
Lényeg: akinek nem tetszenek a feltételek az ne vegyen vagy ha nem tudod mit csinálsz akkor ne csinálj semmit!
Törölt felhasználó 2022. 02. 03. 14:53
Előzmény: #25  Tibi0002
#26
Mert Te érted, mi a különbség alap, meg alapkezelő közt;)
Tibi0002 2022. 02. 03. 14:36
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
Félig off, de én bef. alap helyett az alapkezelő cégek részvényei közül válogattam, azok elég jól hoztak a konyhára. :)
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 03. 14:14
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Nem is lenne ezzel semmi gond, ha a piaci környezet olyan lett volna az elmúlt években, ami indokolja a folyamatos árfolyamesést. Azonban az elmúlt három évben a DAX 40%ot amalkedett, az S&P 70-et, a NASDAQ 120-at, a nyersolaj 40-et, de volt olyan is, amikor mínuszos volt az értke, ahhoz képest meg hol vagyunk. Mellette az ehhez hasonló alapok meg jelentős profitot realizáltak. Beruháztam török kitettségű alapba is, de ott egy szavam sem lehet, mert Erdogan elintézi a dolgokat, az OTP nem sokat tehet, max zárja a pozikat. De még az sem olyan drámai, mint a G10 volt. Szerintem így jogos a "pampogásom".
Törölt felhasználó 2022. 02. 03. 13:18
#23
1 éves távon az alapkezelők 29%-a, 5 éves távon 15%-a, 10 éves távon 9%-a teljesíti felül a rá vonatkozó indexet. Lényeg: ha veszel egy olcsó index alapot, azzal már 1 éves távon valószínűleg megvered az alapkezelők 71%-át. Mint írtam, 5 éves távon sima lakossági állampapírral megvered a "szakemberek" 60%-át. Lehet "pampogni", de ezek ismert tények voltak akkor is, amikor vettél vmi lehúzós banki csodaalapot. Azt tudtad, hogy egy "átlagpolgár" több időt fordít a legújabb telefonja kiválasztására, mint arra, hogy jól fektesse be élete megtakarítását? Béláim, gondolkodjunk...
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 03. 12:35
Előzmény: #21  Momentumtrader1
#22

Viszont ha ennyire nagy a kockázatbesorolás, és minden veszteség csakis az enyém, akkor a nyíltvégű alapoknál ugyan már had én döntsem el, hogy mikor akarok kiszállni belőle, vagy mikor akarok befektetni. Ha már természetesnek mondják, hogy ekkora lehet az árfolyammozgás, akkor had tudhassam én is az aktuális árfolyamot, és ha én mint a kockázatvállaló, zárni akarom a "pozit", tehessem meg azonnal. És ne úgy, hogy csak a három nappal ezelőtti árfolyamot tudhatom, és a megbízásom 2 nap múlva teljesül csak.
Nem gondolom, hogy egy dilettáns módon összeállított portfólió miatt csak a befektetőnek kéne szívnia. Ehhez nem kell alap. Veszek hasraütésre valami részvényt, és vagy bejön, vagy nem...
Momentumtrader1 2022. 02. 02. 17:51
Előzmény: #18  forma1bt
#21
mondjuk a g10 alap teljesítménye tényleg ritka szar volt szisztematikusan
Momentumtrader1 2022. 02. 02. 17:49
Előzmény: #18  forma1bt
#20
vásárláskor ha valaki számára jelentős összeget fektet be akkor célszerű előtte megérdeklődni a ki-be szállás feltételeit itt persze előfordulhat az egyén felelősségén túl értékesítői mulasztás is, de a befektetői oldalon a döntéshozatal majdne kizárólag a múltbéli adatokon alapul
Törölt felhasználó 2022. 02. 02. 16:16
Előzmény: #18  forma1bt
#19
"Dehát pont ezért bízzák sokan "szakértőkre", mert ők tudják a pénzmozgást követni."  Megnyerte Warren Buffett a millió dolláros fogadást - Portfolio.hu 
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 15:55
Előzmény: #11  Momentumtrader1
#18
Akár ki is lehetne szállni egy-egy ilyen alapból kis bukóval, de ez nagyon nehéz, mert az árfolyamát csak 3 napos késéssel lehet látni, a megbízások pedig nem azonnal teljesülnek, hanem a második munkanapon. Ember legyen a talpán, aki meg tudja mondani 5 napos távon, hogy mi lesz az árfolyam úgy, hogy nincs is a befektetőknek tudomásuk, hogy milyen ügyletekben van a pénzük. Dehát pont ezért bízzák sokan "szakértőkre", mert ők tudják a pénzmozgást követni.
BokrosLaci 2022. 02. 02. 15:53
#17
A jutalékokból szépen megszedte magát, főleg, amikor éppen felülteljesítette a nevetséges bencmark-ot. A kockázat az ügyfélé. a jutalék az övé. 
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 15:47
Előzmény: #12  PappLaszlo
#16

Igazából egyáltalán nem vagyok flusztrált, mert ez már egy hosszú történet, hogy levelezek a bankkal magyarázatot és megoldást várva. Utolsó válaszukban ki is oktattak, hogy én vagyok a hibás, mert nem megfelelően állítom össze a portfóliómat. Idézem:
"Az Alap jelentős kockázata miatt javasolt tehát annak befektetési jegyeit más, lehetőség szerint eltérő befektetési politikát követő eszközökkel együtt tartani, portfoliót építve, amiben a kockázatos eszközök súlyát saját kockázatvállalási hajlandósága alapján érdemes meghatározni. Egy megfelelően diverzifikált, több elemű portfolió esetében ugyanis egy-egy portfolióelem árfolyamában bekövetkező, akár jelentős változás az egész portfolió teljesítményét kis mértékben tudja csak befolyásolni."
Ez teljesen igaz, de kérdezem én: akkor ők miért nem így állítják össze az alap összetevőit?
Törölt felhasználó 2022. 02. 02. 15:22
#15
A Mo-on forgalmazott befektetési alapok 60+ %-a alulteljesíti a lakossági állampapírok hozamát. Ha valaki nem ért hozzá, akkor be kell sétálni az Államkincstárba, és venni PMÁP-ot, MÁP+-t, PEMÁP-ot. Aki nem így tett és bukott, az így járt. A piac nagy tanítómester:)
Beerman
Beerman 2022. 02. 02. 15:22
Előzmény: #4  forma1bt
#14

MNB-nék kell feljelenteni őket. Egyszer végig csináltam egy ismerős megbízásából, a háttérben az MNB-sek láttak fura mozgásokat, de mondták, hogy ászf-be jól levédték magukat, egy láncszembe kapaszkodunk, és bármi lehet a peres eljárás vége. Ha megnyerjük, akkor kapunk némi kárpótlást, ha bukás van, akkor per költséget mi álljuk. Elmagyaráztam az ismerősnek oszt hagyta a fenébe.
De legalább, a felügyeletnél egy szexi jogász csajjal ütköztettem az álláspontom :)
salaxx
salaxx 2022. 02. 02. 15:18
Előzmény: #8  forma1bt
#13
nem ertem a "hol a garancia?" kerdesed. Ez egy sem töke-, sem hozamgarantalt alap volt.
PappLaszlo 2022. 02. 02. 15:13
Előzmény: #8  forma1bt
#12
Megértem a frusztrációd, de ez egy abszolút hozamú alap volt. A tájékoztatóban is le volt írva, hogy magas a kockázat. Senki nem adott tőkegaranciát. A bef alapok így működnek. A portfólió menedzser csinál valamit, ha az bejön örülünk, ha nem akkor szomorkodunk. Az alap tájékoztatójában egyébként le volt írva, hogy bőven shortolhatnak meg felvehetnek durva tőkeáttételes pozíciókat. A Tesla shortolása nem volt légből kapott hülyeség, 2szer is majdnem becsődölt a Tesla, az már más kérdés, hogy nem jött be.
Ahogy mások írták, ez egy nyílt végű alap volt, bármikor kiszállhattál volna. Az a baj, hogy az alacsony hozamok miatt mindenki elkezdte venni a befalapokat anélkül, hogy megértené a befalapokban rejlő kockázatokat, illetve hogy hogyan működnek.
Alapvetően az OTP semmi jogtalant nem tett, szóval szerintem inkább ne szórj el egy halom pénzt fölöslegesen még ügyvédre is. Ami szerintem itt gáz az az, hogy a G10-nek még az írmagját is kiírtották a tájékoztatóikból és a honlapjukról, kvázi rejtegetik a buktát. De ezért szerintem nem perelhetőek.
Momentumtrader1 2022. 02. 02. 14:26
Előzmény: #10  forma1bt
#11
ezek a befektetők ha tudnak olvasni és létezik az egyén felelőssége akkor gondolom elolvasták a kib...szott tájékoztatót, mivel a fos teljesítménye ellenére ez is egy nyíltvégű alap, lett volna bőven lehetőség kiszállni akár az első 1 százalék mínusz után, de ehelyett mi történik minden csinálja a saját ph@szságát és amikor pórul jár akkor pedig hápog,
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 13:30
Előzmény: #9  herlas
#10
Az EMDA inkább kötvény hozamokkal variál, míg a G10 tőzsdei ügyletekkel "okoskodott": részvények, indexek, valutapárok. Ezzel nem is lenne gond, ha nem háttal ültek volna fel a lóra. Végig shortolták a Tesla és vele a Nasdaq szárnyalását, shortolták a Dollár erősödését, eurozónás bankrészvények emelkedését, majd a csúcson lezárták, és long pozíciot vettek fel. Közben semmivel sem fedezték le az alapot, így tudott a sok-sok stoptól 5 év alatt lefeleződni az árfolyam, és visszamenni az induló szintjére. És ki kárpótolja ezért a befektetőket???
herlas 2022. 02. 02. 13:18
#9
Ami furcsa még ebben a történetben, hogy a G10 alap kezelőjének, Büki Andrásnak másik alapja, az EMDA eközben milyen attraktív hozamot tudott felmutatni. Mindkét alap 2008-ban indult, értelemszerűen 1-es árfolyamról, 13 év alatt az EMDA befektetési jegyei  5,01-re emelkedtek 2021. október végére, míg a G10 szinte ugyanott tartott október végén, mint 2006-ban, 1,08-as árfolyamon.
https://www.otpbank.hu/static/hirlevel/alapkezelo/sw/file/Hirlevel_2021_10_abszolut_hozam_alapok.pdf
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 13:18
Előzmény: #7  Tibi0002
#8
Nem véletlen szüntették meg. Gyakorlatilag csak lefele ment az árfolyama. És akkor hol van még az infláció... Nem lehet tényleg tenni semmit, ha így elk+rják a pénzünk? Akkor Bróker Marcsinak is csak annyit kellett volna mondania, hogy a befektetése, amiket kezel, nagy kockázatúak? Simán megtehetik, hogy betolják a pénzt valami certibe? Ha bejön, örülünk, ha nem, akkor így jártál. Ehhez minek egy bank? Hol itt a garancia, meg a hozzáértés és profizmus, meg bankfelügyelet, meg stb?
Tibi0002 2022. 02. 02. 12:49
Előzmény: #4  forma1bt
#7
Megnéztem a bamoszon a teljesítményét. Amatőrnek semmiképp sem nevezném, mert náluk még a legtöbb amatőr is _sokkal_ jobb teljesítményt hoz. Ez az alap egy szégyen. A válaszlevelük igaz, jogilag elvileg védve vannak.
bitKain
bitKain 2022. 02. 02. 12:23
Előzmény: #5  forma1bt
#6
Jogos.
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 12:15
#5
A Bank azt mondja, az alapnak magas a kockázati besorolása. Bocsánat, de ez nem azt jelenti, hogy ha olyan a piaci környezet, hogy rendkívüli események (Covid, államcsőd, háború, ufók, óriás meteor, armageddon, stb.) nem történnek, akkor is lehetnek nagyobb árfolyammozgások lefele is és felfele is, de hosszú távon nyereséget termel? És nem folyamatosan lefele megy az ára! Vagy ez azt jelenti, hogy a befektetők pénzét nyugodt lelkiismerettel eltapsolhatják, mert épp rossz lóra tettek? És annyit mondanak: bocsi, így jártál, mondtuk, hogy magas a kockázat, miért nem tetted a pénzed a párnád alá?
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 10:24
Előzmény: #3  PappLaszlo
#4
Hosszasan leveleztem velük, hogy mégis ezt hogy gondolják. Aztán bejelentettem őket a fogyasztóvédelemnél, mert azért az mégsem járja, hogy profiknak vallják magukat, aztán amatőr módon elszórják a pénzem. Ez kimeríti a hűtlen kezelés fogalmát. Persze megint csak egy válaszlevelet kaptam, amiben magyarázzák a bizonyítványukat, és tájékoztatnak, hogy én amikor befektettem náluk, elfogadtam, hogy akár el is bukhatom a befektetett pénzem. Gondolkodom további jogi lépéseken, de még nem tudom, hogyan induljak el.
PappLaszlo 2022. 02. 02. 09:21
Előzmény: #2  forma1bt
#3
Szép történet. Az otp alapkezelő honlapjáról az utolsó bitnyi információt is levakarták a G10 alappal kapcsolatban. Úgy tesznek, mintha sohasem létezett volna. Szerencsére a bamoszon még megtekinthető a csodás teljesítményük.
Régen nekem is volt az alapból, de szerencsére én évekkel, még pont a Supra svájci frankos zuhanása előtt eladtam az OTP befjegyeim. Azóta nem is nagyon vettem.
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 01. 17:29
#2
A következő események váltották ki az alap bedőlését: végigshortolták a Tesla emelkedését. A Nasdaq rallijában a short pozíciók veszteséggel zárultak. Alapjában véve medve piacra vették fel a pozikat, de a Covid pánik után is szárnyaltak az amerikai piacok. A Dollár short pozíciók is veszteséget termeltek. Az eurozónás bankrészvények ügyleteiből is nagy minuszokkal szállt ki az alap kezelője.

Topik gazda

forma1bt
forma1bt
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek