Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 01. 11. 12:14
Előzmény: #2197  Törölt felhasználó
#2200
azt ugye vagod hogy a sajat nemedhez valo vonzodas az nem betegseg hanem genetika?
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 01. 11. 12:13
Előzmény: #2175  Peterbond
#2199
"A nyugdíjas ami nyugdíjjárulékot fizetett arra a nyugdíjra jogosult."
https://nyugdijbiztositas.tcs.allamkincstar.gov.hu/hu/%C3%BCgyint%C3%A9z%C3%A9s/%C3%BCgyint%C3%A9z%C3%A9si-t%C3%A1j%C3%A9koztat%C3%B3k/65-%C3%A1ltal%C3%A1nos-t%C3%A1j%C3%A9koztat%C3%B3/2311-a-nyugell%C3%A1t%C3%A1sra-jogos%C3%ADt%C3%B3-szolg%C3%A1lati-id%C5%91.html
"az öregségi teljes nyugdíjra jogosultságot 20 év szolgálati idő alapozza meg. Az, akinek a biztosításban töltött – vagy egyébként szolgálati időként elismerhető – ideje naptári naponként számításba véve 19 év 364 nap, öregségi tejes nyugdíjra nem jogosult. A nyugdíj mértéke szempontjából hasonló a helyzet. Ha valaki 40 év 364 nap nyugdíjjogosultsághoz figyelembe vehető szolgálati időt szerzett, nyugdíjának összege az alapul szolgáló havi átlagkereset 80 százaléka lesz, míg ha 1 nappal tovább dolgozik és megszerzi a 41. szolgálati évét, a nyugdíj mértéke 82 százalék."
A felosztó-kirovó rendszer nemzedékek közötti kölcsön. Az aktívak befizetik a járulékot, a nyugdíjasok megkapják a járadékot. Most ment nyugdíjba a nagy létszámú Ratkó-korosztály, akiket kisebb létszámú aktívnak kell (kellene)  eltartania, ráadásul jelentős részük nyugaton aktív és külföldön fizet járulékot az ottani nyugdíjrendszerben. Ebből csak lényegesen alacsonyabb nyugdíjak jönnek ki.
loncom 2022. 01. 11. 12:10
#2198
Amúgy ez egy gazdasági újság,és nem tudom milyen alapon engedi egyáltalán a politizálást.......Én szívesebben venném,ha tőzsdéről lenne szó,a befektetésekről,és legalább itt nyugton lehetne az ember a politikától.......HAJRÁ FIDESZ!
Törölt felhasználó 2022. 01. 11. 11:54
Előzmény: #2196  Peterbond
#2197
Maradjunk annyiban,hogy ha majd elég érett a személyisége valakinek,hogy egy ilyenben döntést hozzon akkor erre van lehetősége,nem tiltja a törvény.De egy kamasz esetében ahol a személyiség kialakulóban van,ne hozhasson egy olyan döntést ami az egész későbbi életét megfogja határozni.Ezért valóban károsnak tartom ha az LMBTQ-sok az oktatási rendszerbe bekerülnek mint"segítők".Legyen egy jól működő iskola pszichológusi rendszer ha valakinek problémája van.
Peterbond 2022. 01. 11. 11:39
Előzmény: #2188  Törölt felhasználó
#2196
"Már megint politizálsz.A nemváltozós műtétek a gyerekekre vonatkoztatva vannak a népszavazási kezdeményezésben és nem a felnőttekkel kapcsolatban.A felnőtt  ha ez a vágya hát tegye.Mindenesetre nem gondolom,hogy ha valaki nem érzi jól magát a saját bőrében,nem tudja elfogadni önmagát akkor a nemváltoztatás lenne a megoldás erre."
.
És látod pont ezért írtam hogy nem ismered a témát. Nagyon kevés embert érint de őket tényleg komolyan és igen már bőven pubertás korban is amikortól elkezded megismerni magadat. És legtöbbször igenis pont az a bajuk hogy nőkét/férfiként élnek egy férfi/nő testében és ezt nem tudják elfogadni, nem azt hogy kövérek, soványak, lapos a mellük vagy nagy a fenekük vagy fura formájú a fejük.
.
És megint 50-100 ember problémájáról beszélünk amit felhasznánlak a lakosság 3-4%-a elleni hangolásra és elméleti vitákra hogy mi a férfi mi a nő és mi a neme valakinek. Pl az az intézkedés hogy ne változtathatod meg a nemed a személyidben az mennyiben érinti a lakosságot? De azt a pár száz embert hátrányosan érinti. Viszont lehet róla jól millióknak elveszekedni miközben 11.000 milliárd hiányt csinál a kormány két év alatt isten tudja mennyi pénzt csatornázva saját vagyonba mert hogy az osztogatások amikről vitázuk 100 millirádos tételek nem 1000 millirádosak.
Törölt felhasználó 2022. 01. 11. 11:39
Előzmény: #2190  signal2
#2195
Igen tudom,hogy nem érhető el kiskorúak számára a nemváltós műtét,de nem a betiltásáról lesz népszavazás,hanem,hogy ilyen ne lehessen a későbbiekben sem.Mondjuk én is túlzásnak tartom ezt a felvetést,de nem én írtam a népszavazási kérdéseket :)
signal2
signal2 2022. 01. 11. 11:38
Előzmény: #2192  Peterbond
#2194
Ezért fogok egyéniben a közös ellenzéki jelöltre, listán viszont a kutyákra szavazni. Azt szeretném, ha a fidesz kis különbséggel nyerne, akár 50% alatt. PL:
Fidesz 97 képviselő, Ellenzék 92, MKKP 5, Mi Hazánk 5. Aztán lássuk a medvét!
sztanil 2022. 01. 11. 11:37
Előzmény: #2191  Peterbond
#2193
Mielőtt feltalálnátok a melegvizet: aki állami finanszírozáson szerzi meg a diplomát, az kap egy szép levelet az államtól, amiben leírják, hogy a következő 20 évben legalább 5 évet kell Magyarországon dolgoznod, különben 20 év múlva kamatostul kell visszafizetned az oktatás költségét. A levélben az összeg is le van írva.
Peterbond 2022. 01. 11. 11:34
Előzmény: #2185  signal2
#2192
Pont ez jutott nekem is ép eszembe. Ezért írtam hogy oké ha ez kell a népnek de akkor ennek a levét is igyák csak meg és ne másra próbálják később kenni.
.
Kicsit úgy mint a devizahiteles végtörlesztésnél. Amíg nyerő volt élvezte az alacsonyabb kamatot amikor meg már rosszul járt volna mentse ki az állam vagy más fizesse meg. Én értem hogy sokan nehéz helyzetbe kerültek miatta de nagyon sok ember ( főleg a politikusok is amúgy ) csak simán nyerészkedett és utána törvényt írt hogy olcsón kiszállhasson más kárára. 
Peterbond 2022. 01. 11. 11:30
Előzmény: #2184  badsector1
#2191
"Miért kellene viszafizetni ha külföldre megy dolgozni, az ő szülei is fizettek adót, ráadásul hozzánk is jönnek ukrán, mongol, indiai, török vendégmunkások, akik meg itt kamatoztatjàk az otthon szerzett tudásukat."
.
Ebben én is egyetértek hogy a felsőoktatás során állami finanszírozásban veszel részt akkor a képzésed összegét térítsd meg valahogy.
.
1. Pénzben részletekben a jövőbeli fizetésedből. Ha pl külföldre mész akkor valószinűleg volna is miből, másodszor meg azért mert ha külföldön mentél volna tanulni valószinűleg vagyonokat kellett volna fizetned, jóval többet mint a magyar költségeid lesznek.
.
2. itthon dolgozol, adózol és akkor az amúgy is befizetett SZJA-d csökkentené ezt a tartozást és pár év alatt simán leírod. Az állam is megkapja amiért beléd fektetett ( és itt most értsd a magyar társadalmat aki azért fizeti a diplomádat hogy itthon legyen szakképzett orvos, közgazdász, mérnök, tanár stb... ) és te is amit szerettél volna 8 diploma, jobb munkakörülmények, társadalmi megbecsülés és jobb fizetés, amit lehet önerőből nem tudtál volna megtenni mert nem lett volna pénzed az oktatásodra )
signal2
signal2 2022. 01. 11. 11:30
Előzmény: #2188  Törölt felhasználó
#2190
Kiskorúak számára most sem érhető el nemváltó műtét Magyarországon, és senki nem is népszerűsíti, tehát a nagy büdös semmiről megy a népszavazás és a vele járó pénzkidobás. Politikai blöff az egész. Egy sima eü-törvénybe írhatnák akár már holnap, hogy kiskorúak számára tilos nemváltó műtétek végezni, de nem teszik. 5 milliárdos politikai cirkuszt csinálnak belőle az arra fogékony hülyéknek.
kukacponthu 2022. 01. 11. 11:27
Előzmény: #2150  Törölt felhasználó
#2189
Ha bevezeti az EUR-t, min nyereszkedik az MNB alapitvanyilag???
Annyira kell a koleszos fiuknak a kozos fizetoeszkoz, mint mokusnak az erdotuz…
Lesz euronk, csak majd rubelnek hivjak/hivjuk.
Törölt felhasználó 2022. 01. 11. 11:26
Előzmény: #2180  Peterbond
#2188
Már megint politizálsz.A nemváltozós műtétek a gyerekekre vonatkoztatva vannak a népszavazási kezdeményezésben és nem a felnőttekkel kapcsolatban.A felnőtt  ha ez a vágya hát tegye.Mindenesetre nem gondolom,hogy ha valaki nem érzi jól magát a saját bőrében,nem tudja elfogadni önmagát akkor a nemváltoztatás lenne a megoldás erre.
Peterbond 2022. 01. 11. 11:25
#2187
És miközben mi ezen vitázunk nem erről van szó éppen ami messze inkább érint minket.
.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220111/5000-milliard-forint-feletti-koltsegvetesi-deficitet-hozott-a-2021-es-ev-520478
.
5000 milliárdos hiány idén. 5500 milliárd tavaly. Úgy hogy nálunk nem voltak olyan nagy válság segítő programok a lakosságnak mint a nyugati társadalmakban. Mégis sikerült elverni 11.000 milliárd forintot 2 év alatt.
.
Csak kiemelendő a nagy IMF hitel 12 millirád EURÓ ( kb 3000 milliárd forint akkori árfolyamon ) volt és abból 25% MOL-t is vásárolhatott a Fidesz ( amit persze már elajándékozott ő maga a saját vezetésű alapítványoknak ).
.
Még inflácioóval számolva is mindkét évben elvertünk 1-1 IMF hitel mennyiségét.
signal2
signal2 2022. 01. 11. 11:24
Előzmény: #2184  badsector1
#2186
SZerintem van benne rácuó, hogy ha valaki az én pénzemből tanul, akkor attól elvárom, hogy nálam dolgozzon, vagy ha váltani szeretne, akkor fizesse meg. Kb. az összes tanulmányi szerződés erről szól, tehát a magánszférában ez a standard gyakorlat.
signal2
signal2 2022. 01. 11. 11:23
#2185
2020 után ismét 5000 mrd feletti hiányt produkált az államháztartás. 2 év alatt 10.600.000.000.000 Ft-tal adóította el az országot. Visszatért a "Gyurcsány2004-2006 korszak".
Erre jön mindjárt a teljes mérrtékben fedezet nélküli 13. havi nyugdíj és SZJA-visszatérítés, valamint a 4%-pontos SZOCHO csökkentés. 
Májusban pedig a megszorítások. Hajrá fidesz!
badsector1
badsector1 2022. 01. 11. 11:22
Előzmény: #2181  Törölt felhasználó
#2184
Miért kellene viszafizetni ha külföldre megy dolgozni, az ő szülei is fizettek adót, ráadásul hozzánk is jönnek ukrán, mongol, indiai, török vendégmunkások, akik meg itt kamatoztatjàk az otthon szerzett tudásukat.
Peterbond 2022. 01. 11. 11:18
Előzmény: #2180  Peterbond
#2183
Ugyamnez amikor genderelméletről és társairól beszél. Teljesen más az amit oktatnak állítólagos "gender-elmélet" alatt mint amit a lakosság hisz róla.
Peterbond 2022. 01. 11. 11:16
Előzmény: #2176  Törölt felhasználó
#2182
Amúgy tudom hogy sose fogod meghallgatni. ha másért nem azért mert angol de pl ebben egy biológus nagyon jól elmagyarázza pl a témát. 30 perc és még ez se megy bele részletekbe csak a gyakoribb téveszméket próbálja eloszlatni.
.
https://www.youtube.com/watch?v=szf4hzQ5ztg&t=1520s
.
De ha amúgy érdekelne akkor magyarban olvasnál utána miért is vannak nemváltó műtétek és az egyének miért akarják azokat. De te inkább origós cikkeket olvasol a témában 10% valóságtartalommal mert az felel meg az előre berögzült vélleményednek hogy agymosott emberek az LMBTQ propaganda miatt mennek ilyesmikbe bele.
Törölt felhasználó 2022. 01. 11. 11:14
Előzmény: #2175  Peterbond
#2181
Tökéletes rendszer nincsen,mindig lesznek olyanok akik jobban járnak és olyanok is akik meg nem.Igen a felsőoktatást én is visszafizettetném azokkal akik azt ingyen kapják,vagy dolgozzák le itthon vagy ha külföldre mennek a szaktudással amit itthon kaptak akkor fizessék ki az oktatási költséget,hogy abból mások tanulhassanak, jelenleg úgy néz ki,hogy a gazdag nyugatnak képezünk ki diplomásak egy részét,egyébként a szakmát adó képzések esetében is ez lenne a kritérium azok is csak fizessék vissza az oktatási költségeket ha nem akarnak az ország gazdaságához hozzá tenni és inkább külföldre mennek,az ingyen megszerzett szaktudással.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek