Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 13. 09:04
Előzmény: #5117  Dehogynincs
#5120
Biztos van vegetáriánusban is olyan, akit ha pár hónapra bezárnak egy húsraktárba, akkor méltósággal éhenhal. A legtöbb azért nekiáll húst enni amíg nincs más. Tiszteletben tartom a döntésed, de kicsit ez jut az eszembe róla :)
signal2
signal2 2021. 07. 13. 09:02
Előzmény: #5117  Dehogynincs
#5119
A pártok is választókból állnak. Jó magyar állampolgárokból, akik vették a fáradságot, vállalták a civil élte feladását, a nyilvánosság áldását és terhét, a folytonos támadásokat, azért, hogy az elképzeléseiket, a vízóikat bevigyék a parlamentbe, és meg tudják azt valósítani. 
Elárulok még egy titkot: tudod, miért állapodtak meg a pártok egy választási szövetségben? Mert a választóik többsége ezt akarta. Semmi másért. A momentum és a dk egyébként soha nem állt volna össze egymással.
Törölt felhasználó 2021. 07. 13. 08:59
Előzmény: #5114  Dehogynincs
#5118

"Láthatóan te is végiggondoltad és arra jutottál, hogy a jelenlegi helyzet konzerválódása helyett az is jobb, ha bármilyen esély van arra, hogy még ez is rosszabbodhat."
.
Így igaz. Viszont ha rosszabb változás is jönne, könnyebben leváltható mintha maradna a mostani.
Ha marad a mostani rendszer, a politikusok azt a tanulságot vonhatják le, hogy bármit megcsinálhatnak büntetlenül, és szinte elzavarhatatlanok lesznek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 07. 13. 08:53
Előzmény: #5116  signal2
#5117
Más axiómákból indulok ki. Szerintem a pártok vannak a választókért és nem a választóknak kell kiszolgálniuk a pártok hatalmi igényeit. Lehet, hogy nem repül a számba a sült galamb, csak azok sületlen galambok, akiket a nyakamra szavaznak a bölcs választók.
Választási szempontból annyit tehetnék, hogy arra pazarlom az energiámat, hogy elmegyek a szavazókörbe és leszavazok valaealyik általam elutasított kormánypárti vagy ellenzéki moslékkoalícióra.
Vagy arra gondolsz, hogy megrögzött pártonkívüliként pártot kellene alapítanom?
signal2
signal2 2021. 07. 13. 08:25
Előzmény: #5112  Dehogynincs
#5116
"volna igényem egy demokratikus, konzervatív, liberális, piacbarát kurzusra" . és várod a sült galambot, hogy szádba repüljön? Mit teszel azért, hogy jobb legyen ennek az országak, azon kívül, hogy felesleges energiát pazarolsz arra, hogy elmenj egy szavazókörig leadni egy nem hasznosuló szavazatot?
Egyébként van oylasmi párt, amit szeretnél, az Új Világ Néppárt.
exley 2021. 07. 13. 08:20
Előzmény: #5114  Dehogynincs
#5115
Egyik hülyébb volt mint a másik:) A jobbosok behajtották a magyar értelmiséget a Don-kanyarba Hortynál. A balosok teljesen szétzúzták az országot 1945 után. '989-től csak lopás:) Akkor inkább legyünk Kínai gyarmat. Ezeknél a macska-jancsiknál még az is jobb:) Azok legalább nem hagyják éhen halni az embereket mint ezek a pojácák:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 07. 13. 08:14
Előzmény: #5113  Törölt felhasználó
#5114
Végiggondoltam a saját értelmi szintemen. Akarok változást, de nem bármilyet.
Láthatóan te is végiggondoltad és arra jutottál, hogy a jelenlegi helyzet konzerválódása helyett az is jobb, ha bármilyen esély van arra, hogy még ez is rosszabbodhat.
Medgyessy leváltása önmagában örvendetes esemény volt, de utána Gyurcsányt kaptuk a nyakunkba. Gyurcsány leváltása még örvendetesebb volt és a fergeteges casting után kiderült, hogy Bajnai mindkettejüknél jobb választás volt. Mármint abból a kínálatból.
Nincs semmi meglepő abban, hogy a valóságból mást és másként látunk.
Törölt felhasználó 2021. 07. 13. 07:38
Előzmény: #5112  Dehogynincs
#5113

"A leszerepelt pártoktól viszont pontosan tudom, hogy mire vetemedtek az ország lényeges kérdéseiben. Ezt el is mondják egymásról az ellenoldali felek."
.
Szerintem most nem az a fő kérdés, hogy melyik ellenzéki párt mennyi szavazatot kap, hanem az, hogy lesz-e változás (bármilyen), vagy konzerválódik a jelenlegi helyzet.
Azt érdemes végiggondolni, hogy akarsz-e változást, és ha igen,  kire kell szavaznod hogy a legnagyobb legyen a változás valószínűsége.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 07. 13. 07:23
Előzmény: #5111  signal2
#5112
 Nem vagyok a kétfarkúak tántoríthatatlan híve. Inkább csak jobb híján szavazok rájuk. Előtte kínomban az lmp-re szavaztam, ők be is jutottak a parlamentbe, de azóta annyira mélyre süllyedtek, hogy összeálltak az mszp-vel és a dk-val. Nem tudok annyi unicomot meginni, hogy ezt elfogadjam. Ez nemcsak értelmi kérdés, hanem érzelmi is.
Annyi hasznát azért mindenképpen látom az értelmetlennek tűnő szavazatomnak, hogy jelzem a pártoknak, mire nincs igényem és mire lenne.
Nincs igényem a leszerepelt jobboldalra és a leszerepelt baloldalra, viszont volna igényem egy demokratikus, konzervatív, liberális, piacbarát kurzusra.
A leszerepelt pártoktól viszont pontosan tudom, hogy mire vetemedtek az ország lényeges kérdéseiben. Ezt el is mondják egymásról az ellenoldali felek.
signal2
signal2 2021. 07. 13. 06:51
Előzmény: #5110  Dehogynincs
#5111
Mindenko gobdolkodik, és senki nem ezért "kapja megg a magáét". Hanem mert más gondolatmenet alapján értelmetlen/haszontalan eredményre jutsz. Amihez persze jogod van.
Én mondjuk szurkolok a kutyáknak, higy érjenek el 5%-t, bár azt nem tudom, hogy az ország lényeges kérdéseiben mik az elképzeléseik, hogyan szavaznának.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 07. 13. 06:37
Előzmény: #5109  ts3
#5110
A ner lebontása nem hoz ki a sodromból, kérdés, mi jön utána. A ner lebontásában úgy veszek részt, hogy a nyugdíjpénztárak kifosztása óta nem szavazok a fideszre. Megtartottam viszont azt a megrögzött szokásomat, hogy nem szavazok az mszmp utódpártjaira és azokra sem, akik velük összeállnak.
Te is látod, hogy az ellenzéki összefogás szempontjából még így is kedvezőbb eset vagyok, mint aki a fideszre szavaz.
Budapesten nélkülem is sikerült Tarlóst leváltani, de a főváros másként szavaz, mint a vidék. Egyébként nem érzek különösebb váltást, mint ahogy Demszky leváltása után sem. Demszky főpolgármesteri ciklusait is túléltem, annak ellenére, hogy őt is mások szavazták a nyakamra az akaratom ellenére.
A gondolkodás jó szokás, mindenkinek csak javasolni tudom pártállástól függetlenül. Én is szoktam gondolkodni a magam értelmi szintjén és meg is kapom érte a magamét jobbról is és balról is. Ez önmagában akár arra is utalhatna, hogy normális vagyok.
ts3 2021. 07. 12. 22:53
Előzmény: #5105  Dehogynincs
#5109
viszont ha viktor a te szavazatod nélkül is veszít, akkor nélküled kezdődik a ner lebontása.
euler 2021. 07. 12. 22:43
Előzmény: #5107  Dehogynincs
#5108
Határeset! :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 07. 12. 13:16
Előzmény: #5106  ts3
#5107
#5033
ts3 2021. 07. 12. 12:11
Előzmény: #5105  Dehogynincs
#5106
Mi lenne ha egyszer a fidesz érzelmű szavazókat szeretnéd elgondolkodtatni?
:))
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 07. 12. 11:48
Előzmény: #5102  euler
#5105
Ha az én szavazatom és a hasonszőrűek (hasamonszőrűek?) szavazatai fognak hiányozni jövőre Orbán leváltásához, akkor az ellenzéki érzelmű választók elgondolkodnak azon, hogy ezzel a bagázzsal negyedszer sem sikerült legyőzni Orbánt. Ez a bagázs viszont ötödször is nekifuthat majd a soros választásnak.
euler 2021. 07. 11. 17:53
Előzmény: #5091  signal2
#5104
Megnyitottam a linket, nem sokat tudok erről a pártról, de ez a szöveg tűnt fel először:
"Az LA75 párt részt vesz az előválasztáson, hogy egy valós alternatívát mutasson fel a komolytalan pártokkal szemben."
Ha köztük és a kétfarkúak között kellene választani, ennyi alapján is az LA75-öt választanám.
euler 2021. 07. 11. 16:59
Előzmény: #5102  euler
#5103
Annyiból azért érdemes meggondolnod, hogy hová szavazol érvényesen, mert ha a választott pártod eléri az 1 %-ot akkor nem követelhetik vissza tőle a támogatást. (Mondjuk egyébként se nagyon szokták, ill. szelektálnak, hogy kitől milyen intenzitással.)
euler 2021. 07. 11. 16:36
Előzmény: #5099  Dehogynincs
#5102
Nem kell érvénytelen szavazatot leadni, mert szavazhatsz a mihamóra, az iszomra, a vollner pártra, a munkáspártra ... és ami még külön fog indulni és azt se lehet róluk tudni, hogy mire hajtanak. (A kampánytámogatáson kívül. :)
Teljesen mindegy, hogy rájuk vagy a kutyákra szavazol mert egyik se fog bekerülni a parlamentbe (5 %). Bármelyikre szavazol, a szavazatod ugyanannyit ér, azaz nullát.
Tehát bárkire szavazhatsz érvénytelenül a két fő erőn kívül, ha már ez a hepped.
gépnarancs
gépnarancs 2021. 07. 11. 16:18
Előzmény: #5092  Escorbia
#5101
Hozzászólás of the day!

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek