Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rice2 2021. 04. 08. 13:44
Előzmény: #21095  hipihopi
#21100

Hát ez a példa... érdekes.
Ja és már az OPUSt hozod példának. Hát...
Én nem lepődnék meg azon sem,hogy a Digi főtulaj Teszári Zoltán (akinek kb.150milliárd a vagyona)a 4IGben nagytulaj (5%feletti)lenne és maradna. Később pedig a cégei a 2024ben pályára állított műholdon sugároznának külföldön. Érdekes,hogy miért vagy itt,ha semmi nem jó? Azt írod "reméled nem lesz rv.kibocsátás" Van 30% új rv. kibocsátásra felhatalmazásuk. Akkor??? Bejelentették,hogy a portugál alap nagytulajdonos lesz a 4IGben,azaz 5% feletti tulajdonos ,mert részvényből veszi meg a céget a 4IG.
Te azt várod,hogy nem lesz részvénykibocsátás??? Melyik filmet nézed??? Add el,mert lesz!
Én befejeztem.
hipihopi 2021. 04. 08. 13:32
Előzmény: #21098  orbitalis
#21099
Usa kispapirok. Az osszeset felhutak a tobbszorosere januar vege februarban. Aztan szinte mind reszvenyeket bicsatott ki, ami a caovon kifert. Azota a toredeket erik a csucsuknak a cegek. Hogy orulhetnek a reszvenyesek a higitasnak. 
orbitalis
orbitalis 2021. 04. 08. 13:29
Előzmény: #21097  hipihopi
#21098
sztem ne az opusból indulj ki.
ha igen, akkor zárjuk be a bétet és az utsó kapcsolja le a villanyt.
hipihopi 2021. 04. 08. 13:28
Előzmény: #21096  orbitalis
#21097
Nem szokott lenni lockup itthon. Szokott?
Ha elvennek tolem erővel a cegemet, nem esz ervek alapjan dontenek. Opusba volt lockup? Raontottek a piacra a sok szemet reszvenyt. Gondold el aki 600ft os opissal lett kifizetve es mondjuk nem dobta a piacra akkor. Jol jart? 
orbitalis
orbitalis 2021. 04. 08. 13:22
Előzmény: #21095  hipihopi
#21096
Ez azért nem így működik. AW papírért akvirált tavaly és év végére felfelé mozgott az árfolyam.
A kulcs a lockup. Mellesleg ha a digi papírt kap, akkor ő is abban lesz érdekelt, hogy mondjuk 30-50%-kal drágábban adja majd el 1-2 év múlva. Hacsak nincs linkvid cash problémája.
hipihopi 2021. 04. 08. 13:14
Előzmény: #21093  rice2
#21095
A reszvenykibocsatas vagyis a reszvenyek higitasa alapvetoen negativ dolog, negativan szoktak ertekelni a befektetok alltalaban. Vannak persze elenyeszo szamban kivetelek. Tehat remelem, hogy nem lesz. Gondol el a digiseket, szt lettek szivatva az elmult evekben azert, hogy felvasarolhassa oket a ner. A helyükben nem orulnek, hogy szemet reszvenyekkel akarnak nekem kifizetbi a vetelarat. Ha erre megis rakenyszerulnek, marmint, hogy el kell fogadnom a szemet reszvenyeket, akkor mar masnap a piacra boritanam 10milliardnnyi reszvenyt, es addig bent allnek vele a konyvben mig valaki meg nem veszi. Szep lenne most a konyben 10miiliardnyi rszveny 640en.nezhetnenk evekig kb.
Arrol bem is beszelve ha tobb lesz a reszveny, meg az osztalek is kevesebb lesz, hiszem tobb fele oszlik el. 
Nem baj ha nem ertunk egyet! 
orbitalis
orbitalis 2021. 04. 08. 12:58
Előzmény: #21093  rice2
#21094
Szvsz én tényleg kíváncsi vagyok, hogy esetleg kibocsátás során az Exim hogy keveredik a sztoriba.
Nagyon erős előjel lenne...
rice2 2021. 04. 08. 12:48
Előzmény: #21091  hipihopi
#21093

Részvénykibocsátást is másképp látom. Tőzsdében pont ez a szép.
Miért lenne negatív az,ha például a 4IG 5-10milliárdért rv-ét bocsát ki 630-650ft-os árfolyamon??? (Ezt nem 0,75ft-ért teszi mint a Delta.)Akik elfogadnak nagy tételben részvényt a céget stabilnak tartják és ők valószínű átvizsgálták a céget.(Mi kicsik nem) Az ha nagybefektető kerül a céghez,hosszú távon szintén pozitív. Ha Jászai részesedése csökken szintén pozitív. Ha értékes cégek kerülnek a 4IGhez szintén pozitív. Így nagyobb lesz a cég azaz növekedik és már nem kispapírként néznek majd rá idővel.Mit látsz negatívnak??? (Ne a Deltát és az OPUST hozd fel példának.)
Én abban bízom,hogy az rv.kibocsátás is 2 részletben lesz (mint a kötvény is)azaz most és ősszel is és az őszi már sokkal magasabb árfolyamon.
kfredd 2021. 04. 08. 12:37
Előzmény: #21071  olvasouzemmod
#21092
OFF!!! de látom, az ok és okozat felmérése is nehézkes. "Távol álljon tőlem, hogy rólad véleményt mondjak, de szerintem kettőnk közül nem velem van a baj. Ha Madrid szerinted megalapozott, tényekkel alátámasztott véleményét írja  le nap, mint nap, ( naponta többször) akkor nem tudok erre mit mondani, akkor tényleg velem van a baj. Ha a beírásai csupán szerinted is hiszti, türelmetlenség, nem hozzá értés, szűkös látókör, akkor egyet értünk. Tőlem soha egyetlen felbeszélő mondatot sem itt, sem más, általam érdekelt fórumokban még soha nem olvashattál. Nem üldözök el senkit ( hisz ki vagyok én ? nem én írtam magamról, hogy csak figyelmeztetek mindenkit, hogy fordítva ülnek a lovon), de rohadtul unalmas, amit csinál. Ugyan úgy zavarna hidd el, ha minden nap beírná, hogy 1000 lesz. Ezek engem soha nem érdekeltek és ezután sem fognak. Továbbra is azt gondolom, hogy nem attól lesz jó egy fórum, hogy minden nap van 50 hozzászólás ( pont Madrid vonta le két napja a konzekvenciát, hogy mindent elmond, hogy a fórumon alig van hozzászólás) hanem attól, ha valami történik, ha van hír, azt megosztjuk másokkal. Ha érted a mondani valómat, akkor jó, ha nem , akkor olvasgasd tovább Madridot, abból biztos sokat lehet tanulni és tapasztalni. Ezzel én lezárom, nem akarom a topikot szétbaszni. Bár ha Madrid álláspontját vesszük, akkor most nagyon jó, mert szaporodnak a hozzászólások....
hipihopi 2021. 04. 08. 12:33
Előzmény: #21090  orbitalis
#21091
100ft oszti megmozgatna egyetertek. 30ft osztalekert  viszont biztos nem vennek a mai arfolyamon sem, nemhogy dragabban. Mert kispapir. Nagy lehet az arfolyameses egy szelvenyvagas utan, varhato ugye reszvenykibocsatas is, amit nem szokott dijazni a piac, meg ami nem mellkes fennall az alacsony likviditas veszelye. 
orbitalis
orbitalis 2021. 04. 08. 12:25
Előzmény: #21088  hipihopi
#21090
Ebben egyetértünk. De tényleg nem ugyanaz a narrációnk.
Én az osztalék árfolyamra történő hatását írtam le. 
Leegyszerűsítem: ha most 100Ft osztalékot nyögne be a Geli, akkor szerinted 640 maradna az árfolyam? :)
orbitalis
orbitalis 2021. 04. 08. 12:23
#21089
Oszti biztosan lesz és szerintem is 30Ft körül.
Ami itt még kérdés, hogy a Digi után bevállalják-e az ISP kört.
Szerintem be fogják és még idén, hogy a választások előtt lezárják a futamot.
Ha pedig mondjuk az Invitechet szereznék meg, akkor elszabadul majd az árfolyam is.
Sokan csóválják a fejüket, hogy a Kínai nem fogja adni az invitechet. De mi van, ha fordítva ülünk a lovon és a kínai akar majd bejönni a 4IG-be az invitechen keresztül? Nem akarok konspirációs elméleteket gyártani, de mi van, ha az egész Digi felvásárlás is a kínai szál része. Eladják az invitech egy részét a 4IG-nek papírokért és valamennyi kp-ért. Kapocsnak meg ott van a bank: Exim.
Én azért látok magam előtt egy nagy kínai ICT szolgáltatót Magyarországon a 4IG bőrébe bújva.
hipihopi 2021. 04. 08. 12:18
Előzmény: #21082  orbitalis
#21088
Tényleg nem értjük egymást. Én arra reagáltam, hogy ezt a papirt szinte senki nem az osztalekert veszi. Ki venne kockazatos kis papirt osztalekert? Mi ertelme? 4-5%ért kispapirt venni? Szelcenyvagas utan annyival lentebb niyt, es mivel kispapor siman benne van, hogy a semmore tud esni 10-20%ot az arfolyam + az ev 90%ban nem likvid.
Én csak ennyit mondok, hogy szerintem nincs olyan ember aki ezt csak az osztalekert veszi meg. 
verto 2021. 04. 08. 12:03
Előzmény: #21084  rice2
#21087
Legyen igazad az osztival kapcsolatban. Drukkolok Neked, és a többi részvényesnek is.
olvasouzemmod 2021. 04. 08. 11:41
Előzmény: #21084  rice2
#21086
30Ft jól hangzik, elégedett lennék vele.
olvasouzemmod 2021. 04. 08. 11:39
Előzmény: #21084  rice2
#21085
Vártam ezt a felvetést :-D.
Szóval a 450-640 azt mutatja, hogy milyen szép árfolyam emelkedés volt itt, miközben néhányan ezzel is elégedetlenek. Ehhez képest, ugye, a 450 egy beszakadás eredménye volt, és valóban, aki azt elkapta, szépen kereshetett vele, de azért mind tudjuk itt, ,hogy nem ez a tipikus. Ez olyan játék az időtávval és az adatokkal, ami a valós állapottól eltérő látszatot kelt. Akik adatokkal dolgozunk, csinálunk ilyet néha, de pontosan tudjuk, mennyire manipulatív, bárhogy is nevezzük...
rice2 2021. 04. 08. 11:29
Előzmény: #21083  olvasouzemmod
#21084

Mit ferdítettem? ezt írtam:
"1 éve még 450 alatt voltunk és sokan csődöt vizionáltak,de helyette rekord nyereség jött. Hát..."
Ha OTPét hozod példának,ott a 8000ft volt a min. Nekünk a 300ft. Minimumról többet emelkedtünk. Én a 450-et nem az emelkedés miatt írtam. Ferdítést belemagyarázni az írásomba. Hát...
Verto nem inogtam meg,de akvikkal magyarázható lenne az osztalék elmaradása. (sok cégnél nincs osztalék és akvi sem) Remélem ma zárás után bejelentik,hogy 30ft-ot fizetnek :D (Tavaly 8-án zárás után jött a bejelentés)
olvasouzemmod 2021. 04. 08. 11:16
Előzmény: #21080  rice2
#21083
Kérlek, ne ferdíts. A 450-es árfolyam a bezuhanás miatt volt, amikor 8000-n forgott az OTP, stb. Utána visszakorrigált a korábbi szintre. Szóval nem nőtt 450-ről az árfolyam, hanem visszakorrigált. Elég nagy különbség. Aki nem hisz nekem, egyszerűen állítsa be 5 évre az árfolyam időtávját, és maga is látja a valóságot. 
Amit az akvikkal és a többi paráztatásos blődségekkel kapcsolatban írtál, azokkal teljesen egyetértek. Amikor hirtelen esés van, mindig megjelennek a hivatásos károgók a 300-as árfolyam jóslásaikkal, és festőecsettel húzott görbéikkel, amelyek nullához konvergálnak. 
És nem, veled kapcsolatban többször írtam, hogy nem gondollak felbeszélőnek, egyszerűen néha olyan vágyaidat írod le, amik nem feltétlenül következnek be (még ha reálisak is lennének egy nem politikai hátszelű cégnél, de a 4IG nem tudott kitörni ebből a körből). Az én szememben pont a fordítottja, amit írsz, madridénak, aki lefelé várja sokszor, mert pesszimista-nem szeret állandóan csalódni. Ez se, az se jön be sokszor, de együtt pont a helyén vannak, mert aki csak úgy benéz ide, látja mindkét várakozást.  
orbitalis
orbitalis 2021. 04. 08. 11:06
Előzmény: #21068  hipihopi
#21082
Egyáltalán nem a béten gondolkodom, összesen több mint 100 papír van a portfóliómban.
Etoro, trading212, Revolut platformokon. Tehát még a kereskedési platformban is diverzifikálok.
Nagy cégek, amik prosperálnak, kint is peanuts osztival mennek. De nem értettük meg egymást. Én nem azt mondta, hogy oszti miatt veszem, hanem hogy az osztalék egy prosperáló cégnél mozgatja az árfolyamot is.
Ha ez a papír 30Ft-ot fizetne, garantálom neked, hogy nem lesz 700Ft alatt az árfolyam.
verto 2021. 04. 08. 11:03
Előzmény: #21073  rice2
#21081

Ha már Te is meginogsz osztalék tekintetében, akkor az már tényleg a vég. illetve annak a kezdete.
Megkockáztatom, arra a bejelentésre, hogy elmarad az osztalék, az árfolyam a következő  napokban 5-össel  fog kezdődni.
Még bízakodom, hogy csak ki akarják talicskázni a pénzt ilyen formában is.

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek