Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 06. 07. 15:24

Hivatalos eredmény: Sólyom lesz a köztársasági elnök  

Ugrás a cikkhez
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=40&i=54981
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 20:25
#61
A Hajrá Magyarországot,legjo bb ismereteim szerint az elöző kormány miniszterelnöke Silvio Berlusconitól vette át.Ő volt Olaszországban a Forza Italia mozgalom elindítója.Tehát ez nem új ötlet volt.Már bocsi hogy belepofáztam,tudom senki sem kérdezett.Üdvözletem ,mindenkinek.
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 14:29
#60
Nem tudom, miért zavar engem ez a megosztó Fidesz duma. Talán azért, mert úgy érzem, hogy a mostani megosztottsághoz, ami elsősorban a kormánypártok között volt (van), semmi köze. Vagy meg kellett volna szavazniuk a pártkatonát, akit még a saját bandájuk sem fogadott el? Miért kellett volna?
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 13:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#59
"A lényeg, hogy Te sem tudtál objektív maradni..."
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 13:12
Törölt hozzászólás
#58
fribell 2005. 06. 08. 12:56
Előzmény: #55  Mendieta
#57
Hajrá Mendieta !
ez egy nagyon jó beírás volt,
amit csak azzal egészítenék ki, hogy Sólyom Lászlót elsősorban egy civil szerveződés jelölte és az ellenzék csak később csatlakozott hozzájuk támogatóként. Ha az MSZP komolyan gondolná a sokat hangoztatott "árok betemető" meg "nemzetegyesítő" programját, vissza kellett volna hívni a saját, tényleg teljesen alkalmatlan jelöltjét. Így még egy koalíciós csetepatét is megspórolhatott volna, de ez már legyen az ő gondjuk, remélem elintézik egymást.
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 12:47
Előzmény: #55  Mendieta
#56
Sztem a Hajrá Magyarország nem megosztó!
Csak a köztársasági elnök megválasztásakor talán nem a legjobb...
Mond azt, hogy nem találsz rá szavakat...
Fontos, hogy jó köztársasági elnökünk legyen, de előfordulhat, hogy Szili Katalin sem lett volna rosszabb...
Gönz Árpád sem volt független mégis nagyon jó köztársasági elnök volt és végezte a dolgát...
Mendieta 2005. 06. 08. 12:41
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
Én nem is értem ezt. Ha valaki kiáll egy (én le merem írni) teljesen alkalmatlan pártkatonával mint jelölt, mit tegyen az ellenzék? Állít egy ellenjelöltet aki ugyan az ő szempontjából sem ideális de az adott körülményekhez képest esélyes. S aztán kiáll mellette. Ezen mi a megosztás?? És tegyük fel létezik. Akkor ki a megosztó? Én nem is értem ezt.
.
Más. Ha én azt mondom Hajrá Magyarország, azt azért teszem, mert nem tudom kifejezni mennyire örülök a vakszerencsének hogy Dr. Sólyom László nyert, s kiváló független köztársasági elnöke lett Magyarországnak. És amikor leírom, nem érdekel, hogy kik és miért próbálják ezt megosztásnak beállítani, hogy nagyon jól tudják más esélyük nincs csak az uszítás.Kérlek ne dőljetek be ennek a dumának.
Az igaz hogy a magyar történelemben volt idő, mikor nem volt megosztás.. de ellenjelölt sem..
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 12:16
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
"...jobboldal megosztó politikájának a jelmondatává vált..."
-
még szűkebben, hogy jobban lásd, mire is céloztam...
Te azt állítod itt, hogy a jobboldalnak van megosztó politikája... mely jelmondatává vált valami, ami a lényeget tekintve most mindegy!
.
Ez, miszerint a jobboldalnak van (s csak neki van!?) megosztó politikája, szerinted, kizárólagosan igaz?
.
Vagy egyik kutya másik eb alapon mindekettem megosztó politikát folytatnak?
.
S vajon ki gerjeszti ezt? ...aki "hajrázik", vagy aki azt hangsúlyozza, hogy ez maga a megosztás?
.
Erről írtam, több ízben Neked!
.
S nem kell fényezni, ill. köpködni egyiket sem, ha valamiért nincs okunk, de hiba, ha az egyik propaganda-szövegét veszük át -különösen, ha a másikat sem tartjuk jobbnak...-.
.
Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 11:49
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#53
Ha zuhan? ...
Persze a csiki-csuki játék úgy is beindul...erről szól a politika...
Csak eddig nagy volt az "elvbarátság" szdsz-mszp között...
Mostanában érződik igazán, hogy az szdsz szeretne igazán független lenni és ezt meg is akarják mutatni...
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 11:45
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Az egyik kutya, másik eb gondolatot ara értettm, hogy mindkető fikázza a másikat úgy ahogy tudja.Ez volt és lesz is mindig.
"másik pedig, hogy egyértelműen a jobboldal megosztó politikájának a jelmondatává vált."
Te erre a kiragadott szövegrészletre ugrottál rá, amely eredetiben:
"A "Hajrá Magyarország......" -mondással az egyik bajom, hogy szerintem sem ide való, a másik pedig, hogy egyértelműen a jobboldal megosztó politikájának a jelmondatává vált."
Én ezt a fent említett, minden Fidesz gyűlés végén elhangzó mondatra gondoltam.
legelső megszólalásomban sem fényeztem a bal o.-t, ezért nem értelek.
Szép napot.
Üdvözlettel:
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 11:04
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#51
"Egyik kutya, másik eb.nekem ez a meglátásom..."
.
.. .s mégis azt állítottad, írtad, hogy:
"...a másik pedig, hogy egyértelműen a jobboldal megosztó politikájának a jelmondatává vált.", azaz teljesen azonusultál egy Tiedtől eltérő véleménnyel... ...ez az agit-prop lényege!!!
S 'zseniális találmány', bár ez sem az mszp, melybe szili a nyolcvanas évek elején belépett, találta ki, csak átvette, s a mai napig eredményesen műveli, de nem véletlenül...
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 11:00
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#50
...ezzel semmi baj nincs -mármint, hogy egy frakció egységesen lép fel, hiszen ezért (is) egy frakció-... ...sőt meg is döbbentene, ha nem így lenne!!! Persze, ha eltörölnék a listás választást és a frakciók lehetőségét, más lenne a helyzet!!!
.
Így csak azt nem értem, hogy akkor miért nem elég -mondjuk- 101 képviselő?
...s most nehogy valaki az mondja, hogy mert akkor kongana a parlament!!!
.
Üdv.
Tbarna 2005. 06. 08. 10:37
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
www.bestfootballer.c om
Most lehet hajrázni! Puskás Öcsi vezet, de ez még nem elég!:)
Nyomjatok egyet fiúk, persze titkosan, aki nem Öcsire szavaz, új szavazólapért visszazavarom !:)
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 10:31
Előzmény: #47  saru
#48
Igen Saru, jól látod! Ez az szdsz választási taktikája! csendben 'ül', hagyja, hogy az mszp szítsa a gyűlöletet, s a fidesz ezt megegye (mert meg fogja megint), s majd jön csendesen... ...megcélozva a "mások" körét, akik beviszik a vállukon az szdsz-t, s megint ő diktál majd a legnagyobb mellett/helyett... :-(((
saru 2005. 06. 08. 10:17
#47
Kedves JP !
Hasonló gondolatok merültek fel bennem is az utóbbi egy hónapban, nevezetesen, hogy egy év múlva az SZDSZ nem szeretne e lepacsizni a FIDESZ-szel?
Hogy miért merült fel bennem is a gyanú?, mert a Gyurcsány-i 100 lépés program ismertetés-sorozat, - ami ugye tele volt sok zöldségekkel, - folyamán az SZDSZ, tőle teljesen szokatlan módon, szinte mindvégig csendesen üldögélt a padsorokban, de a médiákban sem csaptak lármát, holott máskor mindig nagyon vehemensen nyilvánitottak véleményt, egyes adózási, vagy más kérdésekben.
Különbe n is szegről-végről egy tőről fakadnak, olyan lenne ez, mint a viz körforgása...
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 09:20
#46
Kedves Japas !
Nekem meg az a legnagyobb bajom hogy
A "Hajrá Magyarország......" -mondás
megosztó jelmondattá válhat.....
Bár remélem csak kevesek szemében!!!
Üdvözlet tel:Hajrá Magyarország......
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 09:14
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
nekem a "demokratikusan valasztott" kifejezes szurja a szemem, mikor egy part minden tagja ugyanarra a jeloltre kell hogy szavazzon, es ezt raadasul ellenorzik is a "titkos" szavazason, vagy partkozgyules hatarozza meg, hogy egyatalan szavazhat-e.
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 09:14
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Eko!
Nem muszáj egyetértenünk.Egyik kutya, másik eb.nekem ez a meglátásom, és ígérem, átgondolom amit írtam, de nem hiszem, hogy sokat fog változtatni a véleményemen.
üdv:
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 09:04
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#43
Azért az szdsz-szel vigyázni kell, hiszen eddig csak egyszer tartotta meg, amit mondott, ígért (most, de valóban azért, mert a képviselői valószínűleg -ha szavazhatnak- megint megteszik azt, amit eddig (1986 óta!!!) mindig: hátbaszúrva gyilkolják meg a szövetségesüket IS, saját érdekeik eléréséhez!!!
.
R&G
.
Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 09:01
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
Japas!
"...a másik pedig, hogy egyértelműen a jobboldal megosztó politikájának a jelmondatává vált." - köszönhetően az szdsz és az mszp 2002-es gyűlölet-hangsúlyozó kampányának... ...azaz az göbbelsi alapú agit-prop Téged is elsodort...
.
...csa k -egyszer- gondold végig, mit is írtál...
.
Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 06. 08. 08:58
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Tottyanó!
Ez most pusztán demagógia, vagy csupán agit-prop, esetleg gyűlöletkampány?
"S őt, még fütyeszék eljárásában is van valami reménytkeltő: Mert igaz ugyan, hogy becsapták a szövetségesüket, megalázták azt az embert..."
.
Persze -végeredményében- mindegy! A lényeg, hogy Te sem tudtál objektív maradni...
.
Üdv.

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek