Topikgazda: matgab 2005. 05. 20. 14:40

Svájci diszkont-légitársasá g repül a Balatonra  

Ugrás a cikkhez
Újabb diszkont-légitársasá g bővítette menetrendjét Magyarországgal: a svájci helvetic.com az első olyan low-cost légiutasszállító, amely nem Ferihegyre, hanem Sármellékre repül.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=54331
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 05. 23. 19:24
#14
Szerintem meg lehetne ezt oldani.Pl:Magyarorsz ág fűrdőkben és ásványvizekben gazdag ország.Ezt ki lehetne aknázni úgy hogy építeni több élményfürdőt,wellnes centrumot.Lásd Sárvár ,Hévíz,..Meg lehetne oldani ha az ország ezt a két kincsét kiaknázzuk jönni fognak.A világon nagyon kevesen büszkélkedhetnek el ilyen fürdőkkel és ásványvízlelőhelyekk el.Lásd,Szentkirályi ..
Törölt felhasználó 2005. 05. 23. 17:09
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#13
Én azt hiszem, a legnagyobb hiba a magyar vállalkozók mindent egyszerre, tele a zsbekbe mentalitásával van. Nem hosszú távon gondolkodnak, akkorminőséget kellene szolgáltatniuk, hanem egy pillanat alatt akarnak milliárdosok lenni, és ezért tényleg sz.rt adnak extra áron, mert gondolják, ez úgyis olcsó a svájcinak.
Az is hozzátartozik, hogy az üdülőhelyek kedveznek a hasonló mentalitásnak, hiszen rövid ideig tartózkodik itt, aztán legfeljebb kifizeti a számára tényleg nem túl nagy összeget, és eldönti, hogy legközelebb ide sem jön be. Viszont ha sok a madár, mindig lesz szerencsés, aki kifogja.
Ugyanakkor mostanára elértünk odáig, hogy nem is vagyunk annyira olcsók, de a ritka kivételtől eltekintve egy ausztriai sarki kocsma színvonalát sem érjük el. Nem is csoda, ha nem jön ide a kutya sem.
Törölt felhasználó 2005. 05. 23. 16:54
#12
Milyen érdekes, hogy a magyar sajtó meg egyebek (lásd alábbi beírásokat) a saját idegenforgalmunkat tönkre tudják tenni félrevezető, csúsztató híresztelésekkel (Balatonra vonatkoztatva), miközben Horvátoktól semmi rossz hír nem jön ki, pedig ott sem tejfel a nyaralás...
Gondolom a Horvátoknál még működik a cenzúra...
Ennél pozitívabb hozzáállás kellene minden érintettől és kibictől!
matgab 2005. 05. 23. 15:42
Előzmény: #10  Alf
#11
Te Alf, te milyen okos vagy! Majd legközelebb megpróbálom!
Alf
Alf 2005. 05. 23. 15:23
Előzmény: #9  matgab
#10
És még ha a nyelvet is beszélnéd...?
Mert akkor meg ott nem csinálják ugyanazt veled mint a svájcival a Balcsin...
Mert én meg ezen röhögtem jót. Miközben a magyarul beszéltem (angolul a Horváttal) ennyi volt, amint megszólaltam Horvátul máris kevesebb lett "egy kicsivel"
matgab 2005. 05. 23. 14:55
Előzmény: #8  Alf
#9
Ha repülővel jön utána meg autót bérel, akkor a magyar rendőrök fogják egrecírozni...Ha a bérelt autóját lopják el az is csak macera...
Oké van olyan szálloda...És mit csinál magára zárja az ajtót és ki se mozdul?
Persze én is szeretem a Magyar Tengert, de csak innen Bp-ről...Azért ha az Isztria közelebb lenne, inkább oda mennék hétvégenként...
Alf
Alf 2005. 05. 23. 14:26
Előzmény: #4  matgab
#8
Nagyok okos vagy asszed mi!? :))
Először is Svajci üzletember nem oda fog menni ahova te/én/mi (vannak olyan szállodák, helyek a Balcsin amitöl besz.rsz) mert amennyi pénz annyi zene (olcsó húsnak...).
Ha már low cost Sármellék, csak a mi fejünkkel jön le odáig, onnan meg vonattal Bárhová.
Ha meg repülővel jön, hogy megy tönre (lopódik el) az autója.
Arrol ne is beszélva hogy van aki a Magyar tengert szereti...
matgab 2005. 05. 23. 09:51
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Nem vagyok én kormányfő!!!:)
Persz e azért elképzeléseim vannak, ha végigolvasod a Fórumoknál az összes hozzászólásom, abból biztos tudnál mazsolázni, de ez nagyon hosszú lenne ide leírni...
Törölt felhasználó 2005. 05. 23. 09:49
#6
Gyerekek, sok lesz az a 40cash/út. Más fapadossal Budapestre és onnan vonat/busz a Balatonig sokkal olcsóbb mint ez. Na várjuk ki, hátha olcsóbb lesz. :)
Törölt felhasználó 2005. 05. 23. 09:33
#5
Mi a véleményed az általad leírtakon hogyan lehetne változtatni?
matgab 2005. 05. 23. 09:12
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Elvileg jöhet, de azért én sem veszek lejárt, vagy romlott ételt, mert az olcsó...A svájcinak is ugyanúgy korlátozva van a szabadsága, nem fog idejönni (1-2 kivétellel) azért, hogy tönkretegye az autóját az utakon,amit úgyis ellopnak tőle a 2 hetes nyaralás végére, meg mindenhol ott verjék át ahol tudják (éttermekben moslékot tíz-százezrekért) szakadt vizibiciklik, kiépítetlen standok, megoldatlan mellékhelyiségek...s tb.stb. és akkor még csak a felszínt érintettük...döglött halak, szennyezett és csökkenő tó, kiszámíthatatlan időjárás, szórakozóhelyen attrocitások, stb. stb. inkább kimennek Kenyába, vagy akár a horvátokhoz...
Törölt felhasználó 2005. 05. 22. 05:22
#3
Elvileg jöhet nem?Svájcnak magyarország egy olcsó ország.Ha valaki svájcban dolgozik akkor abból a fizetésből megteheti nem?
matgab 2005. 05. 20. 14:58
Előzmény: #1  portfolio
#2
Azt megnézem mikor idejön ebbe az országba a svájci üzletember nyaralni...Hát meg fog lepődni az biztos, mert olyat amit itt lát, az maga lesz az igazi Hungaricum a'la Balaton:)

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek