Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 04. 05. 06:00

Eladjam vagy tartsam a Graphisoftomat?  

ne hülyézzetek le légy szíves, jóindulatú választ várok, véleményt szeretnék kérni 'profiktól':
1600 fölött vettem a Grafim nagy részét másfél hónapja. Sokat, amit hülye fejemmel még higítottam 1550 körül.
Majdnem a teljes tőkém benne van (3 millió Ft).
Most mit csináljak szerintetek? Amikor a múltkor esett vagy 8 százalékot, majdnem infarktust kaptam..... Aggasztó a brokim szerint hogy nem korrigált vissza....
Tartás melletti érv:
állítólag jó lehet a tavaszi eredményjelentés
Ell enérv:
alapoknak sok van, mint megtudtam, akik szórják minden egyes emelkedéskor
Előre is köszi, jó lenne ha 11 ig válaszolna valaki.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 05. 11. 10:53
#44
s most? mi legyen vele?
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 19:14
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Gekko - Gekko,
tele vagytok ti is Graphival bõven mi? :) :) :)
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 19:13
#42
Petrusz és Michel köszönöm a véleményt,
.
Bár személyesen nem ismerjük egymást Michel, de nem hiszem hogy nagyot tévednék, ha úgy gondolom van neked Graphisoftod bőven :) :)
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 17:18
#41
Most már bírd ki. Lesz még benne hullámzás, de nyár végére jóval feljebb lesz.
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 14:32
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#40
1600-ig nem csak a hajótörötteknek (Robinson Crouse)ajánlom a Graphi vételt. 1620-1640 között felső támasz várható, de a célár ettől föüggetlenül 1700 felett van hosszabb távon.
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 12:59
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#39
Ja az 1-es kérdés gondolom elütés, a Revit az Autodesk-é, ők vették meg.
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 12:50
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#38
1.) Nem tudom, még nem láttam. Amit a Graphisoft ír róla, azt gondolom fenntartással kell fogadni. :-)
Egy német haverom látta már, szerinte vannak benne sokat ígérő funkciók, de a használata körülményes. (Ő is ArchiCAD-et használ amúgy)
2.) Az Allplan-t ismerem. Hasonló tudású, mint az ArchiCAD, egy kicsit jobb geometriájú 3D modellt lehet vele létrehozni (ez amúgy csak kis jelentőségű nekünk, akik szakmányban hányjuk a tervrajzokat), de a munka lassabb vele (nálunk ez volt az igazi érv ellene), és a betanulási idő is hosszabb, valamint bonyolultabb a kezelőfelület.
3. Erre nem tudok válaszolni. Az adott építész profiljához és pszihéjétől függ, hogy melyikkel tud produktívabban dolgozni, szerintem.
4. Fiatal iroda vagyunk, nálunk szinte létszükséglet. Néhány nagy öregnél is ott van, ha ők nem is, de a rabszolgáik használják. :-) A világról fogalmam sincs. Magyarországon nagyon sok építésznek van ArchiCAD-je, illegálisan viszont tuti, hogy 100% közeli a lefedettség.
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 12:16
#37
A hivatkozott hír dátumánál én 2003-as dátumot találtam...
Ettôl függetlenül én is vettem Grafit :-)
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 10:32
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#36
van számos utca, de a lényeg, hogy vigyázzatok, mert arrafelé hazafias kötelessé ellopni minden létező technológiát, aztán mehettek jogorvoslatért Maóhoz a fene nagy jogállamukban.
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 10:15
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Jó reggelt mindenkinek!
Csak azért írok, hogy elmondjam mennyire örülök, hogy végre több kompetens is megszólalt egy témában, és ahogy marques írta nem elsősorban fals/szerintem véleményekkel találkozhattunk egy topicban.
Remélem a későbbiekben is sok ilyen lesz még, hogy a hozzám hasonló nem-szakmabeliek is szélesíthessék látókörüket.
Üdv.:
Törölt felhasználó 2005. 04. 12. 20:45
#34
Bocsánat, az 1. kérdésre ajánlom a linket
Törölt felhasználó 2005. 04. 12. 20:44
#33
A 2. kérdésre ajánlom az alábbi linket:
http://www.g raphisoft.hu/hirek_e s_esemenyek/sajtokoz lemenyek/popearchs.h tml
Törölt felhasználó 2005. 04. 12. 20:39
#32
Kedves Marques!
Én is építész vagyok, ArchiCAD-del dolgozom és ezenkívűl külsős GDL fejlesztő vagyok a Graphisoftnál. A 3. és 4. kérdésedre válaszolnék.
3. Az ArchiCAD a konkurencia véleménye szerint is a legjobb építész program. Számos díjat nyert az elmúlt években világszerte. A program egyébként alapvetően a 3D -s modellezésben jobb a többieknél és ezt az előnyét évek óta tartja. A paraméterezhető GDL elemkönytára pedig páratlan a világon.
4. A szoftver most nagyon megy Amerikában és az amerikai piacot kiemelten kezelik továbbra is. Ezt konkrétan tudom, mert mi is amerikai könyvtárakat fejlesztünk. A főnökség pedig holnap utazik 3 hétre Kínába kiépíteni az ottani piacot. Ez is konkrétum. Véleményem szerint a Graphi hosszú távon továbbra is egy fejlődőképes cég. Remélem az első negyedéves jelentésük jó lesz és meghúzzák egy kicsit, bár ehhez te jobban értesz.
Üdv: Michel Ney
Törölt felhasználó 2005. 04. 12. 19:41
#31
ez 4 kérdésre sikerült : )
négy válaszodért esedezem : )
ha valamire nem tudsz válaszolni, akkor írd hogy nem tudod, csak ne legyen fals / rész / szerintem infó
Törölt felhasználó 2005. 04. 12. 19:39
#30
Köszi a választ Petrusz.
.
Én azt gondolom hogy végre egy gyakorlatias ember. Nekem meg az építészet a hobbim. Le az elméleti elemzőkkel! : ) : )
.
Lenne még három kérdésem, ha tudsz válaszolni saját vagy kollégáid tapasztalatából jó lenne.
.
1.) Az ArchiCAD „Revit” software-e piacképesebb / többet tud mint az ArciCAD 9-es ?
.
2.) A Nemetschek A. G. építészeti termékeit ismered? Mennyiben konkurál az ArchiCADdel?
.
3.) Az ArchiCAD mennyiben a - nagyon leegyszerűsítve - "legnagyobb tudású" a piacon? A „LEGNAGYOBB TUDÁSÚ” egyáltalán a te vagy kollégáid véleménye szerint?
.
4.) Az építészeti szoftverek és azon belül az ArchiCAD terjedése a szakmában milyen itthon és a világon (ha tudod). Vagy inkább csak az új generáció használja, akiket már erre oktattak az egyetemen?
.
.
kösz, kösz, kösz
Törölt felhasználó 2005. 04. 12. 08:42
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Építész vagyok, ArchiCAD munkaeszköz, az informatika és a tőzsde csak hobbi, na, képzelem mit gondoltok. :-)
Törölt felhasználó 2005. 04. 11. 20:12
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#28
Jó estét,
Petrusz időközben beírta az egyik lényeges észrevételt. Talán nekem is ezzel kellett volna kezdeni, de azt hittem ez nyilvánvaló a graphi-val foglalkozók számára. Belátom tévedtem.
Éppen ezért kiegészíteném magam még azzal, hogy az általam beírt 2000ft-os belépési szint nem a 2000-es árhoz kötődik, hanem az új termék szakmai sikerének egyértelmű tényéhez. Lehet, hogy 2000 lesz az akkori árfolyam, de lehet, hogy nem.
Továbbá kicsit pontosítanám a folyamatos licencfizetéssel kapcsolatos várakozásomat is. A lényeg, hogy ettől nem várok nagyságrendi eredményjavulást. Fontosabb momentumnak tartom a pénzáramlások stabilizálását, és ezzel a verzióváltásokhoz kapcsolódó szezonalitás csökkenését az árbevételben és az árfolyamban. Másodsorban elképzelhetőnek tartom, hogy egy burkolt árkorrekciót bele tudnak csempészni az új szerződésekbe, de ezt kisebb mértékűnek várnám (hogy teljesen megalapozatlan módon számot is mondjak 10% körül).
Egyébiránt nincs problémám a fundamentumokkal. Ezt az árat (a likviditással kiegészítve ársávot) kb. indokolja. A várható deviza árfolyamok hatásának elemzésébe inkább nem bonyolódnék.
Mindeze ktől eltekintve a legfőbb problémám a papirral, hogy nincs stabil vevői oldala, míg eladó szemel láthatóan lenne még. Korábban már írtam itt valamelyik threadben, hogy szerintem a repülős ajánlás csak az ő alapjaikba 500-800 as bekeráron betolt készleteik értékesítését kívánja megalapozni. Továbbá azt vélelmezem, hogy az erste is hasonló módon érdekelt az 1700 vagy a fölötti ajánlásaiban.
Törölt felhasználó 2005. 04. 11. 19:34
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Tisztelt Petrusz!
.
Te mit dolgozol?
.
Mérnök, informatikus, elemző (ha igen, hol) vagy más? Ha más akkor mi?
.
Válaszolj légy szíves, előre is köszönöm.
.
Lesznek még kérdéseim.
Törölt felhasználó 2005. 04. 11. 12:56
#26
Sziasztok, eddig csak olvastgattam, de egy félreértést szeretnék eloszlatni.
Az AutoDesk fõ terméke, az AutoCAD, általános CAD szoftver, egy platform, amit külön is árusítanak. Erre épülõ Architectural Desktop programcsomagjuk az, ami a Graphisoft ArchiCAD-jának felel meg, de nemrég megvették a Revit-et, és mostanában már azt nyomják az építész piacra, és azt is fejlesztik (azt nem tudom, hogy az Architectural Desktop-ot fejlesztik-e még).
Így pusztán abból nem lehet nagy biztonsággal következtetéseket levonni, hogy melyik szoftvert hányan veszik, pláne, hogy az építészek használnak AutoCAD-et is szép számban (ami csak az alapszoftverük).
Az egyéb mérnökszakmákra specializálva más-más programcsomagot fejlesztenek, AutoCAD alapon, és azokban tényleg szinte egyeduralkodók. Az talán sokatmondó, hogy az építész piacra meg kellett venniük egy versenytársuk fejlesztését, s egy, a saját technológiájuktól idegen platformon kell tovább fejleszteniük, hogy tudják tartani a lépést.
Törölt felhasználó 2005. 04. 11. 12:48
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Leegyszerűsítve a problémát:
Tartás és vétel.
Célár 1700 Ft felett.
A javalatot azon az alapon teszem, hogy az elmúlt néhény hónapban háromszor nyertem a GRAPHIN az "elemzésem", megérzéseim alapján.
Törölt felhasználó 2005. 04. 11. 12:31
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Üdv, 1702!
Kösz a kimerítő választ, nagyon sok újdonság volt benne, és bizony be kell látnom, hogy sok tekintetben felületesen vontam le következtetéseket. Közben elolvastam az Autodesk kiadványát is és sajnos tényleg nincs benne szó arról, hogy a 3D-s tervezésen belül mire gondolnak pontosan (annak ellenére, hogy az viszont benne van, hogy – az üzletágak mindegyikének növekedésére számítanak -) Szerintem ebbe beletartozhat az építőipari szoftverük is, mert korábbi jelentéseik ismeretében nekik is ez a fő termékük (AutoCad), és ha épp erre nem vonatkoznak a leírtak az legálább is meglepő lenne. Azt, hogy a Graphi a vezető a szektorban -itt mindig az építőiparra gondolok természetesen- egy felmérésből gondoltam (Geopraxis.com) ahol a világszerte dolgozó tervezőket kérdezték arról –is- hogy melyik szoftvert használják leggyakrabban pl.: 3D-s rajzoláshoz, modellezéshez.
Az erős fundamentumok(ezalat t az elért eredményeket és elemzői véleményeket is értem): likvid eszközök,
ingatlanok,
stabilan 90% körüli fedezeti szint és szintén stabil üzemi eredmény szint
sikeres ktsg csökkentő program
4 negyedéve a várakozásokat minden esetben felülmúló eredmény lsd.: havi gördülő EPS!
Concorde de Erste is: 1770 feletti célárak
A dollár forint árfolyam ugyan nem áll túl fényesen, csakúgy mint a dollár Euro, de az általános vélekedést és európa küszködését látva (+ forintgyengítési törekvéseket itthon) inkább a fordulat az esélyes – a q1-ben legalább is már megállt a €/$ gyengülés). Mellesleg szerintem az is nagyon pozitív, hogy mindemellett az európai eladások, de még az euróban számolt É. Amerika bevételek is növekedni tudtak q4-ben.
Ami pedig az aggályokat illeti: I, II, III: egyetértek, de ami a III. pontot illeti, szerintem ha ahogy írod, ez „bejön” (mármint az előfizetéses rendszer stb.) akkor az az annyira kérdéses árbevételt az új (remélhetőleg sikeres) fejlesztés eladásain túl! növelné. Ez tényleg nem feltétlenül „helyezi új szintre a céget” de az esetleges dollárerősödéssel, FM üzletág működésének rendbetételével érezhetően profitabilisabbá tehetné és szvsz ez önmagában is erősen javíthatja a megítélését (pl.: Synergon – bár igaz, hogy itt a növekedési lehetőségek sokkal nagyobbak és reálisabbak).
Ami az építészeti részt illeti:
Nos hát nekem nincs ilyen tapasztalatom úgyhogy érdekes volt olvasni amit írtál, és nem is nagyon próbálnék okoskodni e téren (egyébként ha jól tudom az első, adminisztrációs és elfoglaltságot érintő problémát illetően a Graphi ezt jelenleg saját embereivel végezteti szolgáltatás formájában – ami plussz bevétel, de hogy később ezt hogyan próbálják végleges formába foglalni azt nem tudom).
Mindent egybevéve, szerintem ha csak a tényeket és az előző két év teljesítményét nézzük, akkor nagyon biztos lábakon áll a vállalat, és a jelenlegi 1500-1600-as árfolyam a tavalyi csökkenést követően (ami szerintem nem a sajátrészvényvételek elmaradásának, hanem az új szoftver hiányának, és az átszervezésnek, stratégiakialakításn ak az eredménye) épp ezt mutatatja.
Az árfolyam tekintetében persze a legfontosabb kérdés az időtáv. Ha közép és hosszútávban gondolkozol, akkor jogosnak tartom, a megfigyelés ajánlásod, a leírt kétségek és bizonytalan sikerű- de reményteli új termék miatt. (Bár azt megjegyezném, hogy ha a menedzsment jól dolgozott, akkor az új termék bevezetésénél nem az igény feltámasztására fognak koncentrálni, hanem a remélhetőleg már meglévő igényeket fogják tudni hatékonyan kielégíteni, ami után a terméknek már önmagát kell eladnia, - némi túlzással persze)
Ugyanakkor, azt gondolom hogy rövidtávon pl. év végéig (korábbi nyilatkozatok szerint amúgy a vezetés tudja, hogy a céges vételek nem tartják meg az árfolyamot), az árfolyam és nyereség növekedésének csak a fent leírt lehetőségekből kifolyólag is inkább van tere mint egy esetleges csökkenésnek, elsősorban azért mert a cég az elmúlt egy éveben úgy tudott nyereséges maradni, hogy közben komoly nehézséggel is találkozott (pl.: a már tárgyalt forint , dollár árfolyam FM üzletág, és új termék hiánya) Véleményem szerint ezek a nehézségek idén könnyen mint plussz lehetőségek jelenhetnek meg (pl.: árfolyam, új vezető, új termék,). Szvsz a két említett célár a tavalyihoz hasonló működést és eredményességet feltételez és (tulajdonképpen ma még jogosan) nem számol ezekkel a lehetőségekkel. Érdekes lesz tehát figyelni a gyorsjelentéseket…
V égül is asszem mindketten kiegyeznénk azzal, ha év vége felé - látva az új termék sikerét én eladni te meg venni tudnál 2000 körül… :-)
Törölt felhasználó 2005. 04. 08. 16:24
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Hello Flash,
Nem vagyok az a nagyon gondos részvényelemző, de a graphival elég régen szemezek, ezért nem árt összefoglalni, hogy mit is tartok róla (miért is nem vennék graphit most):
(Első körben reagálnék az észrevételeidre, aztán jöhetnek az aggályaim.)
1. "ha az Autodesk minden részlegénél eredménynövekedést vár akkor gondolom ez vonatkozik a fő termékre is .."
Ha bővül a piac, akkor igen, de ez történhet a konkurencia rovására is, tehát ez alapján nekem nem eldönthető. Mit ír az Autodesk jelentés pontosan a piaci folyamatokról? Tartalmaz valamilyen adatot arról, hogy a növekedés a 3-D-s tervezés különböző területein milyen dianmikával rendelkezik?
Ugyanis az Autodesk 3-D-s tervezés alatt több területet fed le, mint a graphi. (magyarul a 3-d-s géptervezés nem feltétlenül korrelál az építőiparral.)
2. "Ha az új fejlesztésnél az 5 dimenziós vadiúj találmányra gondolsz."
Igen, erre gondoltam, később ezt még külön boncolgatnám...
3. "az első jövőbeni nyereségességére vonatkozó elvárásokat még nem igazán árazta be a piac"
Egyetértek, mivel nem is lehet. Ráadásul érzésem szerint ezen a fronton inkább az igény felébresztésével, mint kielégítésével próbálkoznak. Ennek az általam érzékelt jelentőségét szintén később. :)
4. "..az Autodesk külön kiemeli, hogy a háromdimenziós tervezés piacán növekedésre számít (-tapasztal), akkor mindez a szegmens vezetőjének legalább olyan jól fog jönni."
Mi a szegmens? A 3-D-s tervezésnek a graphi nem a vezetője (Azon belül az építész tervezésé lehet, de ebben sem vagyok számszerűen biztos.). Egyébként az 1.-ben irtakat tartom itt is mérlegelendőnek.
5. "én azt gondolom, hogy alapjában véve most már tényleg az eladások növelése a kérdés"
Valóban, a többi csak maszatolás. :))
6. "minen más fundamentális körülmény adott az erőteljes növekedéshez. "
Ez nekem kicsit erős, mint a forint, de nagyon nem akarok belekötni, mert még változhat..
7. "nekem úgy tűniuk hogy a Grapfi chart-ja tavaly december óta trendfordulót jelez"
Miért is? Mi fordul mire? Ilyen agyonsajátrvvásárolt , agyonconcordeajánlot t, egyébként gyenge forgalmú cuccnál nem túl releváns a tech elemzés.
8. "ha én broki lennék- vennék!"
Én is, ha az ügyfelem ezzel bízna meg. ;))
Szóval, az aggályaim:
Induláské nt szeretném tisztázni, hogy szentiment alapján nálam jó a graphi,
és a maximálisan elismerem az elmúlt években nyújtott teljesítményét. Az alaptermékük is kiváló a maga kategóriájában.
Ezér t van ott a cég méretben piaci részesedésben, stb, ahol van, viszont most az a kérdés, hogy hogyan tovább.
I. Növekedhet a piaccal együtt ha van ilyen tendencia. Erről árulkodhat az autodesk jelentés is, feltéve, hogy tartalmaz adatokat szektoronkénti bontásban. Ezt speciel nem ismerem.
II. Másrészt elvehet piaci részesedést a konkurenciától. Erre nem látok semmilyen jelet egyik részről sem.
III. Megpróbálhatja maximalizálni a jelenlegi termékekből befolyó árbevételt. Emlékeim szerint ez most is zajlik, az egyszeri fizetésről igyekeznek áttérni a folyamatos licenc fizetésre, mint ahogy azt az Autodesk már megcsinálta, és be is jött nekik.
Tegyük fel, hogy sikerül, ez dobhat az árbevételen, de nem helyezi új szintre a céget, inkább a funda megítélést támaszthatja alá.
IV. Új piacokat szerzhet meg. Szerintem itt a kulcs a megítélésben, ugyanis az új 5D-s termékük egyértelműen ebbe az irányba tesz lépéseket. Jelenleg ismereteim szerint ilyen jellegű szoftver nincs a piacon. Helyette vannak tervek, általános projekt menedzsment eszközök, és a jó öreg MS Excel.
Ezt próbálják meg kiváltani egy új alkalmazással. Sajnos nem láttam még működni, és olyan embert sem ismerek, aki hallott volna olyanról, aki már látta. Így csak a területen szerzett tapasztalataimra, és a józan megfontolásra tudok támaszkodni.
Az építőiparban az egyik legfontosabb tényező a cég tőkeerején kívül az időtényező és a munkakapcsolatok kezelése (értem ezalatt az alvállalkozók, részfolyamatok műszaki és pénzügyi ütemezése, stb). Tehát egy ilyen termék akkor eladható, ha érezhetően képes javítani ennek a (végeredményben pénzügyi) hatékonyságán.
Ez úgy történhet, hogy a szétszórt, csak egyes emberi fejekben összekapcsolódó információkat összegyűjti, ütemezi (esetleg optimalizál), és nyomonköveti, és végső soron "magától" rugdossa a megfelelő személyeket. H jobban érthető, akkor egy sima iroda workflow-hoz hasonlítható, műszaki és pénzügyi tartalommal.
A graphi versenyelőnye elsőre kézenfekvőnek tűnik, hiszen ott az építész modell a gépben, csak ki kell egészíteni a pénzügyi, munkaszervezési, stb adatokkal.
Eddig még jól is hangzik, viszont a kérdés, hogy az új szoftver hogyan tud illeszkedni a jelenlegi munkafolyamtokhoz, illetve, hogy lehet-e azokat átszervezni a rendszer által kívánt módon, mértékben (A'la SAP bevezetés :) ).
Itt már erős kétségek ébrednek bennem, mert ez azt jelenti, hogy a kivitelezést középvezetői szinten irányító emberek nyakába szakad egy nagy rakás adminisztrációs teher, mivel az alattuk levő szakikra több okból sem lehet ilyen feladatot rábízni. Külön személyzet erre meg mostanában nem nagyon van. Jellemzően ezek a kollégák most is napi 10-12 órában dolgoznak, s nem csak Magyarországon. Szerintem részükről nagy lehet az ellenállás.
Aztán a gondok ott folytatódnak, hogy egyetlen épület kivitelezése sem ér véget a falak/födémek felhúzásával. Az egyéb szakipari munkák hasonló nagyságrendű tételt jelenthetnek, azaz nem hagyhatóak ki a buliból.
Viszont ezeknek a tervezése még csak közel sincs megoldva az archicadben, és várhatóan már nem is lesz (eladták azt a korábban megszerzett angol céget, amit éppen ezért vásároltak fel). Azaz ennek a modellje nem áll rendelkezésre, nem vonható be automatikusan a szoftver hatáskörébe, vagy csak további feldolgozások árán, ami azon kívül, hogy további költség és idő, az esetleges további módosítások, illetve azok aktualizálása komoly hibaforrás lehet, amin ugyancsak nagy pénzeket bukhatnak.
Mindent összevetve én némi építőipari tapasztalattal a hátam mögött úgy érzem, hogy az ötlet jó, de az alkalmazása komoly buktatókat és többletmunkát rejt. Lehet, hogy egy komoly marketinges bravúrral jól eladja magát, meg az 5D-t a
graphi, bár ez érzésem szerint közel hátraarcot jelentene az eddigi filozofiájukhoz képest. Sokkal valószínűbb egy hosszabb fejlődési szakasz, ahol már lesznek jól beharangozott referenciák, de nem túl jelentős hatással az árbevételben.
Végső soron, aki a graphit most középtávra megveszi, az alapvetően arra fogad, hogy mennyire sikerül ez az igény generálás, és egy új piacra átvinni a másikon már megszerzett technológiai és piaci pozíciót. Egy kellően széles portfólióban ezt meg lehet játszani kis téttel, de pillanatnyilag úgy érzem bőven ráér megvenni majd 2000-nél a papírt, ha tényleg sikerül. Ezen kívül lehet persze szórakozni a sajátrvvétel rangeben is, ha valaki unatkozik.
Ez hosszú lett. Remélem értehető is. Ajánlásom: megfigyelés. ;))
Törölt felhasználó 2005. 04. 07. 21:07
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Kedves 1702, :-)
Örülök az ellenvéleménynek, így legalább nagyobb az esélye hogy rájövök, ha rosszul látok valamit. Ami a párhuzamot illeti – ha az Autodesk minden részlegénél eredménynövekedést vár akkor gondolom ez vonatkozik a fő termékre is ami, tudtommal az esetükben is a tervező - CAD szoftver. Egyébként ha az új fejlesztésnél az 5 dimenziós vadiúj találmányra gondolsz, vagy akár a legújabb ArhiCad-re akkor alapjában véve egyetértek, de szerintem az első jövőbeni nyereségességére vonatkozó elvárásokat még nem igazán árazta be a piac, mert az előző két év nem erről szólt, ha pedig a másodikra akkor szvsz ha az iparági trendnek megfelelően az Autodesk külön kiemeli, hogy a háromdimenziós tervezés piacán növekedésre számít (-tapasztal) akkor mindez a szegmens vezetőjének legalább olyan jól fog jönni.
Szóval én azt gondolom, hogy alapjában véve most már tényleg az eladások növelése a kérdés, de szemben sok illikvid papírral a Graphisoftnál minen más fundamentális körülmény adott az erőteljes növekedéshez (talán csak az FM üzletág USA kormányzati megrendelésekkel lehet baj- meglátjuk mint nyújt majd a kinevezett új vezér), de mivel még mindez csak lehetőség nem csoda, hogy az árfolyam stagnál.
Ja, ami pedig a saját részvényvásárlásokat illeti ebben sok igazság van. Ugyanakkor ennek a pusztán időleges hatását már a menedzsment is belátta- beláthatta valamikor 2000 körül. Szerintem a tavaly második félévi- évvégi vásárlások célja több minden is lehet de (bár én nem vagyok a technikai elemzés híve és nem is értek hozzá) nekem úgy tűniuk hogy a Grapfi chart-ja tavaly december óta trendfordulót jelez, ami ha igaz akkor a saját részvényvásárlás befektetésnek sem volt rossz. (amúgy az azt követő egyetlen igazán nagy korrekció is éppen azon a bizonyos szerdán történt). Egy szó mint száz, ha én broki lennék- vennék! Minden jót!
Üdv.:
Törölt felhasználó 2005. 04. 07. 19:31
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Kedves Flash,
nem kötözködés képpen, de kicsit hamis képet fest az autodesk-graphi párhuzam, mivel nem elhanyagolható az eltérés a 2 cég termékportfolióját illetően. A graphi eredményeségét nagymértékben az új fejlesztések piaci fogadtatása fogja meghatározni, amiről viszont tudomásom szerint még nincs hiteles infó. Az már csak hab a tortán, hogy a papir a folyamatos sajátrv vásárlások szünetében leginkább esik.

Topik gazda

Z. G.
3 2 2

aktív fórumozók