Topiknyitó: bpmcwap 2005. 03. 11. 13:31

Deutsche Börse as XETRA  

Ugy gondoltam jobb ha nyitok egy uj topikot a témának,mint hogy a TIPPSAROK cimu topikba irogassak,igy is ugy néz ki mint egy társalgo,bár szvsz ezzel semmi gond nincs...
Na szoval most elég erős a forintocskánk,de ki tudja meddig lesz ez igy valahol ugy 260korul kellene lennie ha a 243at nézem már ez is onmagába véve nem kis nyereséget rejt magában-kérdés az idő,de ez ugye minden befektetésnél kérdéses...Szoval vennék valamilyen részvényt de még a BÉTről sincsennek szilárd ismereteim-már ha lehet ismerni egy tőzsdét... Először is információt gyüjtenék!Kereskedik e valaki a forumosok közül valamelyik tőzsdén?Milyen tapasztalataitok vannak?Milyen buktatokra kell ugyelni?Vannak e magyarnyelvü oldalak is amik picit behatobban foglalkoznak pl a XETRAval...
Ami érdekelheti a topikba betévedőt és már tudom:
-deviza középárfolyamon lehet váltani HUF/EURO-t ha megbizást adok ki(ez nekem uj,én eddig azt hittem hogy euro alapu számlát kell nyissak,besétálnom egy pénzváltoba,átváltan i a forintocskámat eurora és az eurot berakni,majd ki forditva... ez ugye már önmagába véve sem kis veszteség lenne)
-miota EUtagok vagyunk-csak ugy mint a BÉTen szerzett nyereség után se-nem kell adozni.Ez jo mert a pici kis pénzembol orulok ha havonta kiforgatok 30-40ezer forintot ha azután még adozni is kéne...
á igen a német tőzsde url-je www.xetra.de
Árfolya mok elemzése és minden ami nálunk általában több helyrol kell összeszedni,de NÉMETÜL ugye...
Várom a tanácsaitokat,hozzás zolásokat, javaslatokat, tapasztalatokat és egyáltalán bármit amibol informálodni,tanulni lehet!
Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 12:39
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
sorry, nem JPW, hanem JWP Jack white production
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 12:37
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#159
lehet nekik faxolni is, én úgy szoktam, átváltják gond nélkül
Néhány Xetra tipp.
HLG szvsz 50 napos mozgóátlagról megpattanhat felfelé, én tervezem a vételt.
PCW zászló kezd formálódni, ha még 1-2 napig így marad, jó eséllyel felfelé indul meg
JPW komolyan veszik 10 körül, inkább fel, mint le
FRA szép finoman kitört egy hosszabb bázisból, felett konszolidált, begyorsulhat felfelé
üdv
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 11:57
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Eladtam a Commerzbank papírjaimat. Elég rossz választás volt. Régen fogtam így mellé. :(
Törölt felhasználó 2005. 06. 23. 14:00
Előzmény: #156  bpmcwap
#157
egészen tuti, mult héten csináltak pont ilyet nekem, mert nem volt fedezetem a forintos egyenlegre, és nem akartam hogy kamatot számoljanak fel, kértem az ügyintézőt átkapcsoltak egy hangrögzítős telefonra és azon keresztül intézve elfogadják telefonon is, és rá egy orára már láttam is hogy átváltották
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 23. 13:44
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
dave!Ez tutko??? nekem azt mondták telefonon is hogy menjek be bakker... lehet hogy pikkelnek rám???Illetve arrol tok hogy pikkelnek rám :) , de ennyire??? :(
Törölt felhasználó 2005. 06. 23. 13:36
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#155
Nekem nem kellett bemennem, telefonon is megcsinálták az átváltást, csak egy ebrokeres ügyintézőt kell kérni.
Törölt felhasználó 2005. 06. 23. 13:36
Előzmény: #152  bpmcwap
#154
Az EUR-Ft konverziót faxon is lehet kérni. Kérdezz utána.
Törölt felhasználó 2005. 06. 23. 13:13
#153
3.5ig kérdeztem én is. köszi
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 23. 13:11
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
350ig biztos nem szvsz a 3,5ig is elég sok rofi kéne... 3,24volt a plafon ma, ha jol láttam... igen átváltáshoz akár tetszik akár nem sajna be kell fáradni a bankba...:((( elég gáz...
Törölt felhasználó 2005. 06. 23. 13:08
#151
Hogyha eladom mindenkép be, kell mennem a bankba átváltani a pénzem?
Törölt felhasználó 2005. 06. 23. 13:03
#150
350-ig elmehet szerinted
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 23. 11:17
Előzmény: #105  bpmcwap
#149
lassan a 2,6on vett aixtronokat lehet adogatni majd, vagy akár most ki hogy érzi az ára ebben a pillanatban 3,14...
udv minden xetrástársnak!
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 16:01
#148
T+2 nem olyan rossz, de az Erste megcsinálja T napon, Budacash T+1.
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 09:00
Előzmény: #146  bpmcwap
#147
Köszi BP, valóban tanulságos.
Mint korábban említettem, nálam sem volt a helyzet magaslatán a kishölgy amikor én kérdezgettem. Majdnem minden kérdésemnél felhívott valakit, hogy segítsen. :(
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 22. 08:25
#146
Tegnap jol átvertek az ebrokerben... :(((
Megosztom veletek mert tanulni fogtok belőle, én is tanultam!
Szoval igazság szerint nem 1 számlám van a brokkolinál,hanem tobb.Tegnap bementem ketto miatt, mert eurot akartam átváltani forintra,mert a béten is látok olyan papirt amiért érdemes hazahozni a tőkét...A kisholgy azt mondta, hogy azonnali átváltás nincs,T+2ön konvertálnak valutát... marhajo, mert nekem azonnal kéne, akárcsak a forint euro váltás.Ne bukjak tul sokat az egyik számlán T+2vel csináltam a másiknál pedig ahogy a holgy mondta, hogy vegyem ki az eurot váltsam át és tegyem vissza a számlára,nem kell mondanom hogy ezzel mennyit buktam, azért leirom hogy 2%ot lehet számolni hogy ez egy nagyobb osszegnél mennyi forintban!!!Sebaj, nem akarok lemaradni a favoritomrol,mert ugye ki tudja hogy pénteken hol jár a papir amit én akarok venni.Erre hazajovok és a rendszerben látom hogy a T+2es is forintban van akárcsak a kemény2%ot az utcáradobálos tranzakciom... koszonom!
Tanulság: Ha haza akarod hozni a tőkédet,nyugottan irj T+2re és ne dobd ki a pénzed az utcára...
kezd gyulni a tanulopénzem... :((( Az hogy ez szándékos volt e,vagy a kisholgyet nem részesitették oktatásban azt nem kivánom találgatni és kommentálni sem.Ellenben ezután is maradok brokkolis... :-/ na ezt hivják monogámiának..:)
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 16. 15:25
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#145
szivesen bármikor, bár kétlem, hogy érdekben vajmi sokat segithettem...:) matgab a yahoon vannak forumok, elég jok az analizisek, előrejelzések, marha friss infoik vannak... olyan mint a portfolio.hu csak németul... :) enyhe tulzással...:)
Törölt felhasználó 2005. 06. 16. 15:21
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#144
Bocsi, Deutsche Börse helyesen.
Törölt felhasználó 2005. 06. 16. 15:19
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#143
Tudom, Te kedveled a kisebb, kockázatosabb papírokat. :)
Törölt felhasználó 2005. 06. 16. 15:17
Előzmény: #139  matgab
#142
Matgab, én a Deutsche Börze weboldaláról szerzem be a híreket. Persze németül vannak, de ez nekem nem probléma.
Törölt felhasználó 2005. 06. 16. 15:16
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Aha. Én izgalmasabb vizekre eveztem ma...

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók