Topiknyitó: bpmcwap 2005. 03. 11. 13:31

Deutsche Börse as XETRA  

Ugy gondoltam jobb ha nyitok egy uj topikot a témának,mint hogy a TIPPSAROK cimu topikba irogassak,igy is ugy néz ki mint egy társalgo,bár szvsz ezzel semmi gond nincs...
Na szoval most elég erős a forintocskánk,de ki tudja meddig lesz ez igy valahol ugy 260korul kellene lennie ha a 243at nézem már ez is onmagába véve nem kis nyereséget rejt magában-kérdés az idő,de ez ugye minden befektetésnél kérdéses...Szoval vennék valamilyen részvényt de még a BÉTről sincsennek szilárd ismereteim-már ha lehet ismerni egy tőzsdét... Először is információt gyüjtenék!Kereskedik e valaki a forumosok közül valamelyik tőzsdén?Milyen tapasztalataitok vannak?Milyen buktatokra kell ugyelni?Vannak e magyarnyelvü oldalak is amik picit behatobban foglalkoznak pl a XETRAval...
Ami érdekelheti a topikba betévedőt és már tudom:
-deviza középárfolyamon lehet váltani HUF/EURO-t ha megbizást adok ki(ez nekem uj,én eddig azt hittem hogy euro alapu számlát kell nyissak,besétálnom egy pénzváltoba,átváltan i a forintocskámat eurora és az eurot berakni,majd ki forditva... ez ugye már önmagába véve sem kis veszteség lenne)
-miota EUtagok vagyunk-csak ugy mint a BÉTen szerzett nyereség után se-nem kell adozni.Ez jo mert a pici kis pénzembol orulok ha havonta kiforgatok 30-40ezer forintot ha azután még adozni is kéne...
á igen a német tőzsde url-je www.xetra.de
Árfolya mok elemzése és minden ami nálunk általában több helyrol kell összeszedni,de NÉMETÜL ugye...
Várom a tanácsaitokat,hozzás zolásokat, javaslatokat, tapasztalatokat és egyáltalán bármit amibol informálodni,tanulni lehet!
Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 08:18
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Helló Kovidoki!
Jelöld meg, hogy konkrétan melyik cikkre gondolsz.
Az eni-ről találtam egy közleményt a yahoofinanzen honlapon (2005.04.01), ahol az olajár emelkedés kedvező hatását említik a részvényre. Ezt tartósnak vélik.
Híresztelések szerint meg akar vásárolni egy USA-beli olaj céget is.
Törölt felhasználó 2005. 04. 03. 22:01
#59
Kedves Mőbi!
Ha nem veszed szemtelenségnek segitséget kérnék a xetra-hoz. Sajna a német tudásom tart a 0-hoz, az angol verzioban viszont a német cikkek forditása nem jelenik meg. Konkrétan két cégben vagyok "érdekelt" ott. Az Enel és az Eni. Nagyrészt ugy viselkednek a részvények, ahogyan azt a piaci elemzések "jósolták". Egy-egy fontos közlemény volt márc. végére beharangozva. Meg is jelentek, de csak németül. Az eneles 28-ával, az enis 31-ével. Ha lenne időd, érkezésed, kedved és tőszavakban leforditanád nekem nagy hálával gondolnék Rád. Sőt, ha a kovidoki@chello.hu-r a el is küldenéd, mondanám a kislányomnak álmodjon Veled.
Ha megteszed, KÖSZÖNÖM SZÉPEN! Ha nem akkor sincs harag.
Köszi
Törölt felhasználó 2005. 03. 29. 13:41
Előzmény: #57  bpmcwap
#58
Igen rendesen eladósodott és veszteséges kis cég.
Nagyon kockázatos részvény, bár a biotechnológié a jövő.
Viel Glück!Good luck!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 29. 10:19
#57
Udv minden kedves xetrahivőnek:)
Ujabb spekibe kezdtem... vettem pár GPC Biotech papirocskát 9.25on, 11euros (saját!) célárral...:))
Törölt felhasználó 2005. 03. 25. 11:13
#56
Kedves BP! Tegnap sikeresen megnyitottam a számlámat és valóban mindent elmagyaráztak. :)
Végre komolyabban is foglalkozhatok a Xetra-n való befektetési tervemmel. :)
Törölt felhasználó 2005. 03. 24. 16:37
#55
A xetra a bid/ask - nál alul a darabszámot irja ki??
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 24. 09:58
#54
Iagazan elszalhatna végre a kis papirocskám... értékelné egy nagyobb emelkedési trendet... :)
Ki miben várja az emelkedést?
Törölt felhasználó 2005. 03. 23. 16:44
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Nézd meg a www.ebroker.hu honlapot. Ott van minden költség szépen felsorakoztatva.
Törölt felhasználó 2005. 03. 23. 14:08
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Kedves bpmcwap!
Én még nem írtam neked itt a fórumon, bár látom, hogy elég aktív vagy. Abból, amit ezen a fórumon írtatok, azt vettem ki, hogy az Ebrokerről tudtok kereskedni a Xetrán. Amennyiben ez lehetséges, leírnátok nekem egy-két technikai részletet, díjak, költségek stb.
Előre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2005. 03. 23. 09:50
Előzmény: #50  bpmcwap
#51
Jó reggelt bpmacwap és mindenki!
Tudnátok nekem írni pár címet ahol real-time xetra-s, és deviza árfolyamokat lehet látni!
Esetleg olyan címet, ami hasonló oldal mint a portfolio, csak a nasdaq vagy xetra részvényekkel foglalkozik.
Előre is köszönet!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 23. 09:34
#50
hőőőőő.... jol látom,hogy minnyá 248 az euro...:)hehej ez naon jo ugye?:))))
Törölt felhasználó 2005. 03. 21. 13:02
Előzmény: #48  bpmcwap
#49
Köszi, akkor csütörtökön megyek!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 21. 12:39
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
rendben van csak én nem tudom kovetni... magas nekem mint tyuknak a látodmégeztsetudom.. .:)
Menj be majd elmagyarázzák...neke m is probálták... :)
Törölt felhasználó 2005. 03. 21. 12:35
#47
Gratulálok Mőbius, gyönyörűen megy a HVB!
Én is szeretnék venni, csak előbb megvárom BP tapasztalatát az Ebrokerről.
Kedves BP, ha már rendben van a számlád, kérlek írj, mert csütörtökön mennék számlát nyitni. Köszi. :)
Törölt felhasználó 2005. 03. 20. 19:04
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Minden esetre ezt is köszi.
Uj vagyok még itt (is) és csak tanulgatom az egészet.
Un. kockázati alapot képeztem (ha eluszik, legfeljebb mérgelődök, de egyéb nem!!!).
Ezért mertem kérdezni. És ugy gondoltam jobb orrod lehet ehhez.
Gondolom a kicsik (még ha nagyon magas is a napi darabszám) ugy viselkednek mint nálunk. Ha zuhé van, azokat is öntik, mint a cunami a távolkeletet.
Szia, és mégegyszer köszi.
Törölt felhasználó 2005. 03. 20. 11:18
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Kedves Kovidoki!
Ajánlani felelőtlenség, mert mindenki saját maga kockáztatja a pénzét.
A banki papírokat a kockázat mérséklése miatt ajánlottam.
A BMW (Bayerische Motorenwerke) esetleg még szóba jöhet.
Auf eigene Faust-saját szakálladra
Törölt felhasználó 2005. 03. 19. 21:11
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Mőbius!
Kezdő lévén (a xetrán is) kérhetek konkrét tippet is a banki papirokon kivül??
Köszönöm
Törölt felhasználó 2005. 03. 19. 12:46
Előzmény: #14  bpmcwap
#43
Helo bp..,
Mostanában nem értem rá válaszolni.
A részvényeidet közelebbről nem ismerem, mert kisebb és nem likvid részvényekkel nem foglalkozom.
Vigyázz , mert ezek óriásit tudnak zuhanni, ha beindul egy lufi durranás.
Alapvetően banki részvényeket veszem HVB s a lánya Bank Austria, Erste esetleg OMV..
Ezeknek mostanában növekvő trendje volt, de a kisebb ciklusokat is igyekszem kihasználni. Most növeltem a készpénzállományt egy nyereség realizálás után kb 60%-ra. Tulajdonképpen bejött, mert kiléptem az esésből, s most egy kicsit lekötözöm magam , mielőtt vásárolnék.
Váltogat om a vakmerőséget és az óvatosságot:lásd a BUX lufi is erre tanít. Vigyázz itt időnként nagyobb a hisztéria, mint a hazai pályán.
Egyébként látom, hogy szépen növekedett a kalandozó magyarok száma. Sok sikert mindenkinek és magamnak is!
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 18:48
#42

Kurssuche
Name / ISIN / WKN / Kürzel
.................... .......
Erweiterte Suche

Ide írd be a nevét. WCM
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 17:00
#41
szabad kérdeznem melyik az a 0,99-es papir??
És hol (melyik menü alatt) látszik az összes részvény mint a portfolion??
Köszi.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek