Topiknyitó: bpmcwap 2005. 03. 11. 13:31

Deutsche Börse as XETRA  

Ugy gondoltam jobb ha nyitok egy uj topikot a témának,mint hogy a TIPPSAROK cimu topikba irogassak,igy is ugy néz ki mint egy társalgo,bár szvsz ezzel semmi gond nincs...
Na szoval most elég erős a forintocskánk,de ki tudja meddig lesz ez igy valahol ugy 260korul kellene lennie ha a 243at nézem már ez is onmagába véve nem kis nyereséget rejt magában-kérdés az idő,de ez ugye minden befektetésnél kérdéses...Szoval vennék valamilyen részvényt de még a BÉTről sincsennek szilárd ismereteim-már ha lehet ismerni egy tőzsdét... Először is információt gyüjtenék!Kereskedik e valaki a forumosok közül valamelyik tőzsdén?Milyen tapasztalataitok vannak?Milyen buktatokra kell ugyelni?Vannak e magyarnyelvü oldalak is amik picit behatobban foglalkoznak pl a XETRAval...
Ami érdekelheti a topikba betévedőt és már tudom:
-deviza középárfolyamon lehet váltani HUF/EURO-t ha megbizást adok ki(ez nekem uj,én eddig azt hittem hogy euro alapu számlát kell nyissak,besétálnom egy pénzváltoba,átváltan i a forintocskámat eurora és az eurot berakni,majd ki forditva... ez ugye már önmagába véve sem kis veszteség lenne)
-miota EUtagok vagyunk-csak ugy mint a BÉTen szerzett nyereség után se-nem kell adozni.Ez jo mert a pici kis pénzembol orulok ha havonta kiforgatok 30-40ezer forintot ha azután még adozni is kéne...
á igen a német tőzsde url-je www.xetra.de
Árfolya mok elemzése és minden ami nálunk általában több helyrol kell összeszedni,de NÉMETÜL ugye...
Várom a tanácsaitokat,hozzás zolásokat, javaslatokat, tapasztalatokat és egyáltalán bármit amibol informálodni,tanulni lehet!
Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 03. 17. 15:11
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Hali!
Te vagy Mav?
Törölt felhasználó 2005. 03. 17. 15:07
Előzmény: #18  bpmcwap
#19
Én is úgy gondoltam, ahogyan te, de valóban jó hír, hogy nem kell külön váltogatni.
Egyre jobb a helyzet. :)
Egyenlőre ennyi kérdésem volt. Köszönöm bpmcwap!
Nincs más hátra, kivárom a tapasztalataidat és olvasom a hozzászólásaidat. :)))
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 17. 14:24
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
jajajajaja!!!Ez nagyon komoly!Én azt hittem hogy be kell menni egy váltoba és ugy bevinni a bankba az eurot,de nem!Már csak azt kéne megtudni,hogy az eurot lehet e utalni és ha igen mennyiért,mert ha megyek németbe jo,lenne ha nem kellene ide-oda-vissa váltogatni,mert az nem kis pénzkidobálozás lenne...
Törölt felhasználó 2005. 03. 17. 14:12
Előzmény: #16  bpmcwap
#17
Köszönöm a választ bpmcwap!
Akkor kivárom amíg átlátod a számládon történt mozgásokat. :)
A topic nyitó hozzászólásodban jól értem, hogy elég forintot utalni a számlára, és azt váltják át devizaközép árfolyamon EUR-ra?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 17. 13:57
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
nem tom mennyi a minimum darab,mert eddig 100darabnál csak joval tobbet kotottem...
árfolyam infoban ne reménykedj!Azt a lentebb lévő oldalakon érheted el- akár real-t is!Ha jol számolom,akkor a HUF/EURO átváltással egyutt a megbizási jutalék 1%-ami nagggyon korrekt!
Van pár dolog ami számomra nem tiszta... T1,2,3... mittomén...
A Pénzegyenlegem sem tiszta,mert nem igazán értem, hogy ha van x osszeg a számlámon a Megbizások alatt és kiadok egy megbizást az miért nem teljesül,még akkor sem ha x pénzem 10ed része a megbizás értéke... ennek is a T1,2,3hoz lesz köze szvsz... Egyenlőre még nem látom a számlámon lévő mozgásokat,de van egy olyan érzésem,hogy hamarosan rájövök,mert időnként akkora minuszokat ir,hogy csak bámulok....????????
De jo...
Törölt felhasználó 2005. 03. 17. 13:41
Előzmény: #12  bpmcwap
#15
Szia BP!
Mi a véleményed az Ebroker-ről?
Én kizárólag külföldi részvényvásárlás miatt nyitnék náluk számlát. Már vártam, hogy kipróbáld. :)
Jól tudom, hogy 100 db a minimum kötés a Xetra-n?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 17. 13:04
#14
EVOTEC
U 3,17
V 3,13
E 3,21
.
DIALOG
U 2,16
V 2,13
E 2,18
.
THIEL
U 4,44
V 4,44
E 4,45
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 17. 08:30
#13
Vettem olyan részvényt is ami tegnap esett,bementem a nyereség/veszteség-b e és annak ellenére hogy a részvény ára euroban esett,nyereséget mutat...:)
Most ez vagy az ebroker hibája vagy többet romlott a forint mint a beker áramhoz képest a részvényem:)Ha elindul felfele a papirocskám,kiváncsi leszek mekkora hozamot tudok majd elkonyvelni....:)
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 16. 16:57
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
mőbius!Tudsz valamit a Dialogrol?
Neked milyen papirjaid vannak?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 16. 12:53
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
ovatosan kispapirokba dobtam kis pénzt...
Thiel Log 4,61
Evotec 3,13
Dialog 2,19
Neked mik vannak?
Törölt felhasználó 2005. 03. 16. 09:22
Előzmény: #9  bpmcwap
#10
Gratulálok, de azért légy óvatos!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 16. 09:13
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
jo reggelt mőbius!:)
Ez valoban jo reggel ugye?:) ha a részvényeid csak áron vannak és nem emelkedtek a vásárlás ota már azzal is nyertél 1,5-2%ot a 247es forintnak köszönhetően... ha még kapsz pár%os emelkedést a részvényben is akkor elég jo kis zsebpénzt könyvelhetsz el...:)))
Grat!
Ma én is kikacsintok...
Klasz a yahoo-s cim csak van vele egy gond... kiadtam egy megbizást vételi árak főlé de a realban nem jelzi... az ebroki teljesithetot ir,tehát szvsz ki van adva a megbizás...
Törölt felhasználó 2005. 03. 13. 16:42
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Számtalan lehetőség van az árfolyamok nyomonkövetésére interneten.
Lásd alul de.finance.yahoo.... .
segítségével és kis ügyességgel még realtime adatokat is szerezhetsz díjmentesen.
Az üzletkötés a bróker dolga, bármilyen formáben (tel. internet)is közlöd vele a megbízásodat.
Törölt felhasználó 2005. 03. 13. 12:16
#7
Engem is érdekelne hogy lehet az ebrokeren külföldi részvénnyel kereskedni, főleg úgy hogy semmi adatot nem ad meg a záróárakon kívül.
Törölt felhasználó 2005. 03. 12. 09:55
Előzmény: #5  bpmcwap
#6
Jól számolsz , az árfolyamnyereség természetesen érvényesül, ha megjön az MNB esze.
Én nem e-brókerrel dolgozom, hanem kinti bankkal közvetlenül.
A hazai bróker is kinti brókert vesz igénybe, így egy kicsit magasabb az üzletkötői jutalék. szerintem ez nem számottevő.
Az osztrák bank internetes hozzáférés révén biztosítja számomra, hogy a bécsi, a frankfurti, a xetra esetleg a honkongi tőzsdén szabadon tevénykedjem.
Termés zetesen az áttételek miatt az onnan külföldinek tekintett tőzsdék egy kicsit drágábbak.
A xetra-át már használtam, mert rugalmasabb, de egy kicsit drágább volt.(+0,2%).A xetra (elektronikus tőzsde) nyitvatartási ideje:
9,00-17,30
a parkett (Frankfurt)9.00-20.0 0
Ha kérdezel, szívesen válaszolok, ha tudok.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 11. 16:56
Előzmény: #4  bpmcwap
#5
möbius!Neked is ebrokered van?
Lenne pár gyakorlati kérdésem... az egyértelmüség megkönnyitése végett... pl x részvény 5euro, veszek 1k-t a számlámon nincs euro,csak forint... a forintrol devizakozép euravalo váltás azt hiszem 0,2% de abban biztos vagyok,hogy tözsdei megbizás 0,7% 1%al számolok összbe... tehát:
5euro(243*5=1 215) 1000db 5000eu(1215000Ft) ehez jon hozzá a koltség 1215000*0,01=1227150 forintba kerult az 1000darab 5euros részvényem... ha eladom 6euroért akkor :
6000eu(1458000)-1% =1443420ft(5940euro) rgo nyertem 216270forintot azaz 890eurot de ha közben gyengul a forint pl 250re akkor még 6230 forintot is nyertem pluszba...:)
jol számolok ebben a példában?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 11. 15:58
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
köszönöm!Az elsőt már orák ota tanulmányozom...már akkora a fejem mint egy matematikai tanterem...:)
Mettol meddig van nyitva a német tőzsde?
Törölt felhasználó 2005. 03. 11. 15:40
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
figyelmetebe ajánlom az alábbi címeket:
www.deutsch e-boerse.de
www.wien er-boerse.at
http:// de.finance.yahoo.com /q?s=@^gdaxi&...
Törölt felhasználó 2005. 03. 11. 14:04
Előzmény: #1  bpmcwap
#2
Mint már írtam én a kinti számlavezető bankommal állok kapcsolatban, mert így olcsóbb, de itthon is megvalósítható.
Ha itthon devizaszámlát nyitsz egy erre alkalmas brókercégnél , akkor kb deviza középen ill. a tözsdei árfolyamon tudsz váltani. Ez jobb , mint az utcai árus.
A tözsde gyakorlatilag úgy működik, mint a hazai, csak jobb a likviditása,
ami a forgalomból adódik.
Kezdetnek mindenképpen likvid, nagy és stabil cégeket kellene választani.
Internet en ugyanúgy követhetők az árfolyamok, mint itthon.
Némi nyelvtudás azonban nem árt , ha a kommentárok is érdekelnek.
A xetra -pl. ha egy konkrét részvényt lekérdezel- az árfolyam és a grafikonok mellet naponta több cikket is közöl elemzőktől ill. céghíreket (eredmény, felvásárlási híresztelések, minősítő intézetek besorolásai stb.).
Jelenleg talán a banki részvények tűnnek stabilnak és növekvőnek.
Olyanoka t célszerű választani, melyek Mo.-on is léteznek. Ezek a keletre terjeszkedők.
Az omv is hatalmas növekedési pályát írt le, de a jövő bizonytalan.
A portfólió nemzetközivé tétele csökkenti a kockázatot és a széleseb látókör lévén a hazai jövőre is lehet egy picit korábban következtetni.
Majd rok, ha lesz több időm.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek