Topiknyitó: penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 09:51

DIKTATÚRÁKBAN a kormánypárton kívül köztéren ki helyezhet még el politikai tartalmú plakátokat?  

Épp erről beszélgetett tegnap két ember, amikor beszálltam a mercibe, de nem hallottam a választ, mert a sofőr becsapta az ajtót.

Szóval diktatúrákban hogyan megy a politikai plakátolás?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2017. 07. 05. 11:33
#400
Olvasnivaló "törvényhozás/jogszqbályalkotás" témában: "Ha kinyitod a szád, beverjük" link
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 11:20
Előzmény: #398  pitcairn2
#399
"mire én gambadoro „szociális érzék nulla” gondolatára bedobtam a születéskor várható élettartammal kapcsolatos ábrát"Igen, és ez az összefüggés lett szétszedve többek által, csak a kedves beteg ezt még mindig nem képes megérteni :)"tny nem tudta leküzdeni a horthy-fóbiáját"Horthy minöségéröl nagyjából semmit nem is írtam, csak a kedves beteg ezt még mindig nem képes megérteni :)"annyit mertem állítani, hogy Horthy nem maga a „PATÁS ÖRDÖG” vö." annyit mertem állítani, hogy KÁDÁR és HORTHY méltó lenne arra, hogy emlékmúzeumot kapjanak, mivel tagadhatatlanul, ők voltak a legjelentősebb magyar politikusok a XX. században " és hogy szociális érzékenységével lehet összefüggésben a várható életkor emelkedése... De elemesnek igaza van, néhány száz hozzászólás erejéig megkapta a 15 perceit a kedves beteg :)
pitcairn2 2017. 07. 05. 10:01
Előzmény: #397  elemes
#398
a jelenlegi csörte egyébként innen indul el… link kb. annyit mertem állítani, hogy Horthy nem maga a „PATÁS ÖRDÖG”… erre megérkezett gambadoro, hogy minek „DICSŐÍTEM” Horthyit… link mire én gambadoro „szociális érzék nulla” gondolatára bedobtam a születéskor várható élettartammal kapcsolatos ábrát link ez meg tny-nél vágta ki a biztosítékot, aki innentől kezdve belekezdett az egyre inkább eldurvuló – néha mocskos gyalázkodásba fulladó – különszámába… különben ez lenne TNY KULCSGONDOLATA… „Baromságot te írtál, horthynak annyiban volt szerepe az egészségügyi statisztikák javulásában, hogy az azokat elsödlegesen okozó, tudományos forradalomnak nem állta útját.” link mondjuk az, hogy hogy jutottunk el ide a „Horthy =/= PATÁS ÖRDÖG” kijelentéstől az számomra már nehezen követhető én. kb. úgy tudom értelmezni az itt történteket, hogy tny nem tudta leküzdeni a horthy-fóbiáját + mocskolódni akart egy jót… hisz kb. ennyi történt itt az utóbbi napokban… sehol sem dicsértem agyba főbe horthyt… egy szóval nem hangzott el olyan, hogy „kivételes államférfi” volt TNY kb. a saját DÉMONJAIVAL viaskodik itten, kár hogy közben olyan szintre ereszkedett le a mocskolódásba fulladó trollkodásban, ami már rég túl ment a jó ízlés határán.. a Horthy csörte ŐSFORRÁSA pedig ide datálódik link kb. annyit mertem állítani, hogy KÁDÁR és HORTHY méltó lenne arra, hogy emlékmúzeumot kapjanak, mivel tagadhatatlanul, ők voltak a legjelentősebb magyar politikusok a XX. században és ehhez példaként a CEAUSESCU múzeumot hoztam Bukarestből ahol furcsamód már túl tudtak lépni az itten DEDÓS szinten…
elemes
elemes 2017. 07. 05. 09:41
Előzmény: #394  pitcairn2
#397
"a két világháború között jelentős fejlődés volt kis hazánkban még a szomszédokkal összevetve is" Ezt tisztáztuk is: a relatív fejlődés jelentős volt -- de csak azért, mert kurvára le voltunk maradva és ebből sikerült behozni valamennyit. Amit tőzsdenyúl kiegészítésképpen hozzátett (a zsidótörvények lestoppolták a felzárkózást) elég szép keretbe teszi, hogy mekkora formátumú politikus volt Horthy. Semekkora.
pitcairn2 2017. 07. 05. 09:33
Előzmény: #393  elemes
#396
és különben mit mondjunk akkor rólad? idejössz, elfoglalsz vmi "erkölcsi szempontból" magas pozíciót (mire föl?!) és "igazságot" osztasz... hát ez kurva könnyű, ha tny-el és veled ellentétben nem utálnám a sekélyes személyeskedést akkor talán én is vmi ilyenben élném ki magam...
pitcairn2 2017. 07. 05. 09:30
Előzmény: #393  elemes
#395
" a kételkedésüket ők támasszák alá pontos adatokkal" már bocs, de ilyen nem történt, én sokkal pontosabb adatokat hoztam mindenről, míg tny a szánalmas cikkét a benne található grafikonokkal együtt néhány kommenttel később saját maga gyalázta a porba...
pitcairn2 2017. 07. 05. 09:28
Előzmény: #393  elemes
#394
"meglepő állításokkal." ezt talán specifikálni kéne hogy mi volt, mert én kb. csak annyit állítottam, hogy a két világháború között jelentős fejlődés volt kis hazánkban még a szomszédokkal összevetve is nem tehetek arról, hogy ez néhány embernél automatikusan kivágja a biztosítékot... olyannyira hogy habzószájjal mocskolódik napokon át...
elemes
elemes 2017. 07. 05. 09:09
Előzmény: #390  pitcairn2
#393
Hát nem tudom, hogy ezt elfogadhatom-e (mérsékelten) rendezett visszavonulásnak, mert TE indultál (stílusodnak megfelelően) meglepő állításokkal. Ez egyébként a "15 minutes of fame" egyik receptje, mondjuk valami meghökkentőt, amire sok ember felkapja a fejét, és a hitetlenkedőktől követeljük, hogy a kételkedésüket ők támasszák alá pontos adatokkal. Így a hírnév a miénk a munka az övék. Csak ugye, benne van önmaga végzete, 15 minutes of fame. Aki túl sokszor mond meghökkentő dolgokat, arra ráragad, hogy felszínes, kapkodó, és a meghökkentéssel akar híres lenni. Mint pl. Szendi Gábor, a mindenhez jobban értő (eredetileg programozó), napóleonkutató, táplálkozáséllettani szakember, dermatológus, rákkutató és mentálhigiénés főhalljakend.
pitcairn2 2017. 07. 05. 09:08
Előzmény: #389  gambadoro
#392
no ez már sokkal reálisabb értékelés az eddigi kommentjeidnél:) PS.: senki sem állította szerintem itt azt, hogy Horthy maga volt a tökély vagy hogy a Horthy korszak egy osztatlan sikertörténet volt...
pitcairn2 2017. 07. 05. 09:04
Előzmény: #388  elemes
#391
az meg már csak hab a tortán, hogy a "bezzeg Csehszlovákiájában" übergáz területek voltak, pl. a koldusszegény Kárpátalja, ami 1939-től kezdve már Magyarországot húzta lefelé... de a magyarlakta felvidék orvosi ellátása sem volt vmi rózsás (finoman fogalmaztam... ebben a "demokratikus" idillben a nem szláv többségű terülteket vhogy nem preferálták a politikai érdekek mentén elosztott fejlesztések során...) 1938-tól kezdve ez is már kis hazánkat húzta lefelé...
pitcairn2 2017. 07. 05. 08:54
Előzmény: #388  elemes
#390
Tny az előítéletein, a prekoncepción és mocskos szájú gyalázkodáson kívül kb. egy hatalmas nagy nullát hozott ide... pontos adatokat kértem erre hozott vmit... amit néhány kommenttel később ő titulált pontatlannak...
gambadoro 2017. 07. 05. 00:29
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#389
korábban írtam a tüdőszanatóriumokat és a zsidó orvosokat hát igen nem kell horthyt demonizálni, egy közepes képességű, morálisan gyenge "politikus" volt, de inkább katona inkább a miniszterelnökeit kell nézni, köztük voltak valóban szakemberek és sok hülye is
elemes
elemes 2017. 07. 04. 23:08
Előzmény: #385  pitcairn2
#388
Figyi, Tny utánajárt annaj, amire te lusta voltál.
pitcairn2 2017. 07. 04. 21:56
Előzmény: #386  ts3
#387
szimplán egy európai politikus...
ts3 2017. 07. 04. 21:11
Előzmény: #384  pitcairn2
#386
Ő a tolvajok királya az EU-ban.
pitcairn2 2017. 07. 04. 20:38
Előzmény: #382  pitcairn2
#385
"ja, csak a náci megszállás alatt álló Csehországban szárnyalt az életszínvonal:)" vagyis bocsi a felettébb "pontos" grafikonod szerint a születéskor várható élettartam:) lehet hogy a Goebbels-i propagandaminisztérium volt a forrás? :)
pitcairn2 2017. 07. 04. 20:26
Előzmény: #380  kvantitativ
#384
ő szimplán miniszterelnök egy EU tagállamban:)
pitcairn2 2017. 07. 04. 20:25
Előzmény: #379  Dehogynincs
#383
ez nem "fél"diktatúra, hanem az Európai Unió:)
pitcairn2 2017. 07. 04. 20:25
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#382
ja, csak a náci megszállás alatt álló Csehországban szárnyalt az életszínvonal:)
pitcairn2 2017. 07. 04. 20:23
Előzmény: #378  elemes
#381
ehhez képest itt most "horthy-fan"-ként támadnak:)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek