Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 29. 08:28

Ellehetetleníti a kormány a CEU-t?  

Ugrás a cikkhez
Közleményben tiltakozik a Közép-európai Egyetem (CEU) a felsõoktatási törvény módosítása ellen. Az intézmény szerint a javaslatban lévõ változtatások ellehetetlenítenék az egyetem további mûködését Budapesten. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2017. 07. 07. 18:43
Előzmény: #319  Peterbond
#320
És igen MI azt csináljuk hogy az alacsony kamatokat kihasználva elpocsékolunk rengeteg plusz tőkét ( általába inkább haveri kezekre játszva rengeteg összeget ) ahelyett hogy végre leépítenénk az állományból hogyha pár év múlva megint emelkednek a kamatok azokat elbirjuk.Helyette beálltunk egy olyan szintre hogy könnyített kamatok és komoly EU-s pénz beáramlás mellett is 2% hiányos a ktgvetés. Mi lesz akkor ahogy mondod ha "vége a bulinak"?
Peterbond 2017. 07. 07. 18:40
Előzmény: #317  Phylaxa
#319
Ennek csak egy dolog mond ellent amit már felvetett itt neked elemes is. A Német költségvetés POZITÍVBAN zár ( 2014 óta ) és 2010 óta folyamatosan javult.link A német államadósság NEM GDP arányosan csökken ahogy nálunk hanem NOMINÁLISAN 2014 óta. link ( GDP arányosan 2010 óta amúgy 12% pontot esett már ). link A németek pont azt csinálják amit nekünk is kéne. Nem 2 és 3 % közötti államháztartási hiányt csinálnak hanem 0,5-1% közötti PLUSZT. És fokozatosan fizetik vissza a hiteleiket.Az adóék németországban 49% míg magyarországon 48%. Németországban 2010 óta 49 és 49,5% között mozog ahogy Magyarországé is és 2016-ban esett le 48%-ra. Ezek után bocs de hogy higyem el hogy azért hozatja be a 80 éves soros a migránsokat hogy hiteleket pakoljon az államokra és abból gazdagodjon meg. Már önmagában 3-4 hiba van egy ilyen állításban ( nem vesznek fel több hitelt az államok hanem leépítenek, Soros már alapból túl öreg hogy ilyen befketetés hasznait élvezze a jövőben, és mellesleg annyi lóvéja van hogy kurva mindegy lenne neki az a haszon ha 50 éves lenne is ).
pitcairn2 2017. 07. 07. 18:35
Előzmény: #307  szivacs
#318
hihetetlen az itteni "social justice warrior"-okban az önkritika hiánya... fröcsögve gyűlölködve, személyeskedve értekeznek arról, hogy más "gyűlölködik"...
Phylaxa 2017. 07. 07. 18:23
Előzmény: #315  elemes
#317
Ez a válaszod a biztosíték arra, hogy ha tovább olvasod a mondatomat, akkor meg is érted. Minden hitelből megy, amit az adott ország adófizetői állnak 0 kamatnál. Gyorsan megy ez. Aztán a FED beemel és vége is a bulinak. :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 18:20
Előzmény: #314  elemes
#316
Meg: (nem is tudtam, hogy ő is fórum tag, melyik a nickje?) Keresett kifejezés Szavak közti kapcsolat és vagy Hol keressen topic címében hozzászólásban felhasználók közt Mettől Meddig Találatok száma: 0
elemes
elemes 2017. 07. 07. 17:58
Előzmény: #313  Phylaxa
#315
A migránsok vásárlásai???? Ha olyan kőgazdagok lennének, akkor nem dzsunkákon vágnának neki a tengernek, hanem vennének letelepedési k5vényt rogántól, nrmr.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 17:56
Előzmény: #307  szivacs
#314
"kaptam itt gyűlöletet nem keveset, de ha megfigyelted, nem szokásom azt viszonozni" Megnéznéd kérlek hányszor írtlál drunkert?
Phylaxa 2017. 07. 07. 17:55
Előzmény: #309  upgrayeddAKS
#313
A migránsok vásárlásai tolják fel a gdp-t, amit adókból és hitelből fedeznek. A hitelek most olcsók, de törlesztve nem lesznek, hanem újakkal kiváltva. Aztán jön a kamat és konzerválja az egészet. Hozam? Na erről írhatnál pár sort! :)
Törölt felhasználó 2017. 07. 07. 17:44
Előzmény: #308  szivacs
#312
A véleményedet persze, hogy elmondod, csak néha állításoknak álcázva, de azokat viszont alátámasztani nem tudod. Így aztán hiányolom az indokolt figyelmeztetést részedröl, hogy vigyázat, nyomokban hazugságokat tartalmaz!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 17:36
Előzmény: #293  signal2
#311
1. lépés: migránsok 2. lépés: ? 3. lépés: gigaprofit Sorosnak! :) Mint a SP-ban :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 17:34
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#310
"A másik lehetöség, hogy észreveszi, de leszarja, mert így érzi jól magát." A vallás a nép ópiuma. A FIDESZ egy vallás. Kell ennél több a vasárnapi hallelujához? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 17:32
Előzmény: #302  Phylaxa
#309
Hát pénzügy professzor már nem leszel! (Kockázat- hozam reláció + kötvények árfolyamának alakulása a kamatláb fv.-ében...) :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 16:49
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#308
Nos, ha te csak két lehetőséget látsz, akkor nem ismered a valóságot. A számodra oly' fontos ceuról pedig többször is leírtam a véleményemet, ma is, itt is. Egyébként külföldi ceus diákok is röhögve mondták el, hogy azért jöttek ide, mert ilyen olcsón (a lakhatással együtt) messze nem tudnának az usában usa diplomát szerezni, amitől otthon hasraesnek, akiknek lobogtatják. Bár szerintük is nagy kamu az egész, de otthon simán benyelik és jó kis állami állásokat kaphatnak a ceus ajánlásukkal.
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 16:41
Előzmény: #304  elemes
#307
"hídfő pont ru, az nagyon hiteles." - te ezt olvasod és ajánlod? én inkább ezt szoktam nézni eu-s témában: link Nem tudom, ki mit adott ki a szerkesztőknek, de jól teszik ha beszámolnak arról, mi történik az eu és soros között. link "mekkora gyűlölet van benned." - jóllehet kaptam itt gyűlöletet nem keveset, de ha megfigyelted, nem szokásom azt viszonozni - talán épp' ez váltja ki egyesekben a gyűlöletet és rendszeres trágár személyeskedést...
elemes
elemes 2017. 07. 07. 16:17
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#306
fórumokon néhol lehet látni ilyeneket: gyurcsótány, felcsúti cigány stb -- ezek a kontrollálatlan gyűlölet jelei, amikor az ember már nem önmaga, hanem eszközzé vált egy manipulátor kezében. link
Törölt felhasználó 2017. 07. 07. 16:03
Előzmény: #304  elemes
#305
Nem veszi észre, hiszen akkor nem szopná be csont nélkül a propagandát. A másik lehetöség, hogy észreveszi, de leszarja, mert így érzi jól magát. Az a tábor is elég népes...Talán válaszolt, hogy mi alapján gondolja a kivételezést a CEU javára? Nem. De ceterum censeo... :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 15:28
Előzmény: #299  szivacs
#304
"Én csak olvasom a híreket" hídfő pont ru, az nagyon hiteles. "Eddig soros neve fordult elő leggyakrabban - de ez biztos csak véletlen..." Nem véletlen, azt adták ki a szerkesztőknek, hogy mindent sorosra kell kenni. *** Nem tudom észreveszed-e saját magadon, mekkora gyűlölet van benned.
Phylaxa 2017. 07. 07. 15:27
Előzmény: #296  elemes
#303
1.""Egy biztos, az önkormányzatok fizetik a bérleti díjat és a reszit az egyre növekvő muszlim bérlők helyett." Simán lehet, hogy szórványosan van ilyen is, de hogy tömegesen nem, az biztos." 2."A beáramló tömegek nagyrészt táborokban élnek, elég szar körülmények között. - Aki megpattan a kiutasítás elől, az tutira nem kap önkormányzati bérlakást. Ok. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 15:23
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#302
Nem arra gondolok, hiszen nem is arról beszéltünk. Özönlenek be a muszlim migránsok az EU-ba és a tagállamok finanszírozzák az itteni életüket. Lakás, rezsi, oktatás, egészségügy és megélhetés. Ennek a finanszírozására adókat emelnek és hitelt veszenek fel a tagállamok. A beérkezettekhez előbb utóbb természetesen csatlakozik a 6 tagú család. Nem kis zseton. A rendőrségek nem bírják, nincsenek annyian és nem erre szabták a fizetésüket. A jog sem erre alakult. Rendkívüli tempóban módosítják a törvénykönyveket és közben nincs elég rendőr. Kegyetlen pénzek. Na mindegy. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 15:17
Előzmény: #293  signal2
#301
Az egész EU-ra nézve az, de Svédországban így megy és nem hinném, hogy máshol más lenne. Ha pedig máshogyan van, akkor akinek van ott tapasztalata írja le! :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek