Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 29. 08:28

Ellehetetleníti a kormány a CEU-t?  

Ugrás a cikkhez
Közleményben tiltakozik a Közép-európai Egyetem (CEU) a felsõoktatási törvény módosítása ellen. Az intézmény szerint a javaslatban lévõ változtatások ellehetetlenítenék az egyetem további mûködését Budapesten. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2017. 07. 07. 22:39
Előzmény: #342  signal2
#344
"Úgy látom, téged beszippantott az elméleted. Egyszerűen nálad már összenőtt az adóemelés, az eladósodás és a muszlim tömegek bevándorlása. " Hogy a fenébe nő valami össze, ami összetartozik? Ez a valóság. A kőkemény valóság. De ne hidd, hogy nnyi tartozik csak össze. Jönnek majd a törvények is. Azok is hozzátartoznak. :)
signal2
signal2 2017. 07. 07. 21:47
Előzmény: #341  pitcairn2
#343
Ja, értem. Az lehet.
signal2
signal2 2017. 07. 07. 21:45
Előzmény: #329  Phylaxa
#342
Úgy látom, téged beszippantott az elméleted. Egyszerűen nálad már összenőtt az adóemelés, az eladósodás és a muszlim tömegek bevándorlása. Várj, küldöm Alice-t csodaországból, benne megtalálhatod az első lelkes tanítványodat. Addig is hadd hangsúlyozzam ki még egyszer, hogy az elméleted logikailag több helyen megbicsaklik, ezért nem értelmes. Nem árt, ha minden kedves fórumolvasó ezzel tisztában van. Már csak azt nem tudom, hogy miért csinálod? Depressziós lennél, ha be kellene látnod, hogy nem tudsz racionális gondolatmenetet felállítani, ami összeköti Sorost és a migrációt?
pitcairn2 2017. 07. 07. 21:40
Előzmény: #339  signal2
#341
különben ezt általánosságban értettem az egész fórum kapcsán, a kommentem nem pusztán erre a topicra vonatkozott
pitcairn2 2017. 07. 07. 21:39
Előzmény: #339  signal2
#340
ez cáfolat akart lenni? :)
signal2
signal2 2017. 07. 07. 21:35
Előzmény: #318  pitcairn2
#339
Szeretnéd, ha lenne fröcsögés, mi? Milyen kis sunyin állítottad. Te kis hamis...
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:21
Előzmény: #335  Peterbond
#338
A kommünöknek fizetendő szja emelésről idén tavasszal döntöttek. Nem bírják hidd el! Nincs ingyen kolbász. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:16
Előzmény: #335  Peterbond
#337
Van hitelfelvétel és adóemelés is. Mondom, hogy közlik a hivatalaik. Ezen nincs mit vitatkozni. A jóléti intézmények romlását plusszban írtam. A statisztikákban tuti mindent ok-nak találsz, a valóságban pedig vágnak. Szinte minden héten benne van a híradóikban. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:12
Előzmény: #333  Peterbond
#336
Az önkormányzatok és a megyék is? :) A rendőrségre nem tudnak költeni. Nagy ütemben kellene emelni a fizetéseket, hogy megtartsák egyáltalán azokat, akik még dolgoznak, nemhogy azt az 5000 újat ki tudják képezni. Elmondják, ezért tudom. Bárki megnézheti, akit érdekel.
Peterbond 2017. 07. 07. 21:06
Előzmény: #331  Phylaxa
#335
Eddig hitelfelvétel volt. Az megnéztem nincs. Aztán adóemelés. az sincs. Most azt mondod a szociállis hálót és oktatást építik le azért nincs hitelfelvétel és adóemelés. Bocs biztos jobban képben vagy csak valahogy nem sikerült meggyőznöd. esetleg ha ezzel kezded de már 2 esetben az állítást cáfoltam. nézze komplexen aki be akar valamit bizonyítani nekem és mutassa be. Én jelenleg azt látom, hogy mi szarabbul jöttünk ki mint a nyugat és 50 éve a hanyatló nyugatról regélnek itt akik majd nagyon szarul fognak járni mi pedig nagyon jól. Hát egyenlőre várom. De ez volt már 2010-ben is hogy majd mi leszünk Európa motorja és meglepően NEM lettünk azok.A migránsokat meg meg fogja oldani a nyugat hidd el. Nekünk a magunk problémáit kéne megoldani de láthatóan jobb a szélmalom harc Brüsszelle, Sorossal migránsokkal terrorizmussal.
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:02
Előzmény: #330  Peterbond
#334
Ez nem kérdés, hogy utánanézel-e valaminek vagy nem. A jelenlegi hivatalos csúcs 46K sek egy garzonért havonta egy migránsnak, ahol persze 15-en vannak bejelentve. Ez van. A svéd média és hatóságaik mindenképpen korrektek a belső valóságuk közzétételében. Egyébként a PC ugyanaz a hülyeség mint a többi országban, de most nem erről beszéltünk. :)
Peterbond 2017. 07. 07. 20:58
Előzmény: #329  Phylaxa
#333
"A svédek már most ettől félnek, hiszen egy 4%-os GDP növekedést produkálnak hitelfelvétellel és adóemeléssel." Mikorttól és mennyivel is? Ugyanis a hitelfelvételt ( állami szinten ) most cáfoltam. 2 éve többet törlesztenek nominálisan mint felvesznek. 3 éve javulnak. 2009-he képest nullszaldón vannak GDP arányosan. Az adóékről meg ennyit: link A középen kell álítgatni a trendre és kijelölni az országot amelyiket akarod. A Svéd adóék 2000-ben 50% volt.2006-ban 47%.2010-ben 42,8%Azóta se változott 0,5% pontnál többet. most is 42,8%. Szóval akkor hol is a nagy hitelfelvétel és adóemelés? Csak súgok a svéd adóék 6% ponttal kisebb a magyarnál. És ők nettó befizetők az EU-ba. De igen trendről beszéltünk ami pont stagnáló.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:58
Előzmény: #330  Peterbond
#332
Ha ide beáramlanak a muszlim tömegek, akkor nekünk annyi. Nekik is annyi ha tovább engedik, de erről nem tudod meggyőzni őket. Nem olyan szép az a grafikon, majd meglátod. Komoly árat fizetnek már most. Egy csodálatos ország volt, a szabadság és a természet liberalizmusa, megspékelve egy komoly egészségügyi, oktatási és szociális hálóval. Ez már biztosan megváltozott.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:54
Előzmény: #328  Peterbond
#331
A költségvetésüket a szociális és oktatási szféra leépítésével tudják tartani, de ez sem fog menni sokáig, mert elég komoly problémák vannak már most. Az a baj, hogy nem nézed elég komplexen a dolgokat és néhány grafikont figyelsz. Így nem fogod megérteni, ami ott történik majd jövőre. :)
Peterbond 2017. 07. 07. 20:50
Előzmény: #327  Phylaxa
#330
Egyenlőre csak azt sikerült bizonyítani hogy mi migránsok nélkül is minuszban vagyunk. Ők meg a féktelenül beáramló migránsok ellenére is pluszban.Szóval lehet ha ide is ennyi migráns jönne mi is pluszba lennénk ( csak viccelek mielött még azt hiszik rólam hogy migránsokat akarok behozni ). A lényeg hogy SMMI sem támasztja alá egyenlőre az állításodat. Jelenleg inkább azt látom hogy ahol NAGY a korrupció ott a kedvező helyzettel se tudnak mit kezdeni ahol meg kicsi ott még a nehéz helyzet ellenére is jól tudnak gazdálkodni. Bár továbbra is kétlem hogy úgy lenne ahogy állítodd hogy tömegesen vesznek lakásokat és fizetnek dráa béreket migránsoknak és ez hajtaná pl a svéd ingatlan boomot.A nulla kamat az igen az biztos hogy növeli az ingatlan buborékot. De ez meg migránsoktól TELJESEN független. A svéd magánemberek veszik fel a hiteleket és nem migránsoknak és nem az állam.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:50
Előzmény: #323  upgrayeddAKS
#329
A svédek már most ettől félnek, hiszen egy 4%-os GDP növekedést produkálnak hitelfelvétellel és adóemeléssel.. Ekkor kellene félre tenniük a rosszabb időkre, de mégsem ez folyik. Ezt vitasd meg velük, hogy ők miért gondolják így. :) Az adóemelés és a hitelfelvétel az állam, önkormányzatok szempontjából értendő és egyértelműen az "inegrációt" biztosítja. Ebből fogyasztanak a muszlim tömegek, ami szintén hatással van a GDP-re. Maga a dolgozó lakosság is adósodik őrült tempóban, de itt a bevándorlás hatásairól gondolkoztam. :)
Peterbond 2017. 07. 07. 20:46
Előzmény: #326  Phylaxa
#328
Akkor említenél példákat is? A Svédek köszönik szépen elvannak a maguk 41%-os eladósodottságukkal. link Ők már jobban ingadoznak de nominálisan 2 éve szinten tartanak. és 2009-es szintnél most se állnak rosszabbul GDP arányosan. link Náluk is 2 éve pozitív a ktgvetés és 3 éve csak javul ( nem romlik a sok migráns miatti költekezés miatt ahogy sejteted ) Szóval melyik országnak nézzek legközelebb utána? Vagy esetleg vennéd a fáradtságot és valamivel alátámasztod amit állítasz azon kívül hogy biztos így van mert hát Soros.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:43
Előzmény: #320  Peterbond
#327
Nálunk is érezhető lesz, ebben egyetértünk. Ha nem kell muszlim tömegeket beengednünk, az talán azért egy kis könnyebség lesz. Ugyanis őket továbbra is tartniuk kell majd a fejlett országoknak és egyre többe fognak kerülni.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:39
Előzmény: #319  Peterbond
#326
Németország egy ország a kontinensen. Én elhiszem, hogy nekik még úgy ahogy működik a gazdaságuk, de a többieknél mindenképpen a zéró kamatú hitelekből adódó fogyasztás hajtja a gazdaságot. A svédeknél például egyszerűen kötelező előtörlesztéseken vitatkoznak, mert őrült ingatlan buborék alakult ki. Ezt egyébént a hihetetlen tömegű muszlim beáramlás is spékeli. Kegyetlen méretű az eladósodás. Ez pedig sokba fog kerülni, amikor pukkan. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 20:32
Előzmény: #324  Peterbond
#325
Bocs, én már az emberi tőkét is belevettem... figyelmetlen voltam. A számokban persze egyetértünk.
Peterbond 2017. 07. 07. 20:04
Előzmény: #322  upgrayeddAKS
#324
A plakat kampany bar szep penz evi 10-20 milliardnal nem tobb.A kamatokon sporolunk eves szinten 100 milliardos teteleket ( evi 1000 milliardos most a kamatktg amit fizetunk ).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 19:00
Előzmény: #313  Phylaxa
#323
"Aztán jön a kamat és konzerválja az egészet." Ezt valamilyen KONZERVatív közgáz tankönyvből vetted? :) Vagy YouTube-ról? :) De ez is jó kis mondat: "A migránsok vásárlásai tolják fel a gdp-t, amit adókból és hitelből fedeznek." A kivetett adók nem növelik a GDP-t, mert az Y=C+I+G alapképletben a C lényegében uannyit csökken, mint amennyit G nő. A hitelfelvétel persze növeli a jelenbeli Y-t, az már okés. De akkor csakis a hitel növeli, az adók(ból finanszírozott "migránsok fogyasztásai") nem. Ha ez ilyen könnyen menne, akkor a kormányok migránsok nélkül is hitelt vennének fel, és odaadnák a nyugdíjasoknak / köztisztviselőknek, közalkalmazottaknak, mint nálunk teszi sok kormány, és besöpörnék a szavazatokat. Ennyire idióták lennének a Ny-európai politikusok, hogy még osztogatni sem tudnak rendesen? Vagy inkább az elméletedben vannak "gyenge pontok" ? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 18:52
Előzmény: #320  Peterbond
#322
"És igen MI azt csináljuk hogy az alacsony kamatokat kihasználva elpocsékolunk rengeteg plusz tőkét..." Nem elpocsékoljuk, hanem a haza védelmére fordítjuk, befektetjük! :) Kellenek azok a plakátok! Sok ember soha nem látta még Sorost! Hogyan ismernék fel másképp, ha itt ólálkodik majd köztünk? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 18:50
Előzmény: #319  Peterbond
#321
Én azon "borzadtam el", hogy a németek olyan pontosan belőtték a kiadásaikat, hogy a terv-tény adatok 2016-ban még meg is egyeztek, csak a bevételeket kicsit alultervezték :) Ja, és előzetes adatok 2017.01.12-én :) Mo.-on min. fél év kell, mire kijön, hogy mi mennyi volt tavaly. :) De ne zavarjuk meg elmélkedés közben a mestert az adatainkkal! :) Pszt... :)
Peterbond 2017. 07. 07. 18:43
Előzmény: #319  Peterbond
#320
És igen MI azt csináljuk hogy az alacsony kamatokat kihasználva elpocsékolunk rengeteg plusz tőkét ( általába inkább haveri kezekre játszva rengeteg összeget ) ahelyett hogy végre leépítenénk az állományból hogyha pár év múlva megint emelkednek a kamatok azokat elbirjuk.Helyette beálltunk egy olyan szintre hogy könnyített kamatok és komoly EU-s pénz beáramlás mellett is 2% hiányos a ktgvetés. Mi lesz akkor ahogy mondod ha "vége a bulinak"?
Peterbond 2017. 07. 07. 18:40
Előzmény: #317  Phylaxa
#319
Ennek csak egy dolog mond ellent amit már felvetett itt neked elemes is. A Német költségvetés POZITÍVBAN zár ( 2014 óta ) és 2010 óta folyamatosan javult.link A német államadósság NEM GDP arányosan csökken ahogy nálunk hanem NOMINÁLISAN 2014 óta. link ( GDP arányosan 2010 óta amúgy 12% pontot esett már ). link A németek pont azt csinálják amit nekünk is kéne. Nem 2 és 3 % közötti államháztartási hiányt csinálnak hanem 0,5-1% közötti PLUSZT. És fokozatosan fizetik vissza a hiteleiket.Az adóék németországban 49% míg magyarországon 48%. Németországban 2010 óta 49 és 49,5% között mozog ahogy Magyarországé is és 2016-ban esett le 48%-ra. Ezek után bocs de hogy higyem el hogy azért hozatja be a 80 éves soros a migránsokat hogy hiteleket pakoljon az államokra és abból gazdagodjon meg. Már önmagában 3-4 hiba van egy ilyen állításban ( nem vesznek fel több hitelt az államok hanem leépítenek, Soros már alapból túl öreg hogy ilyen befketetés hasznait élvezze a jövőben, és mellesleg annyi lóvéja van hogy kurva mindegy lenne neki az a haszon ha 50 éves lenne is ).
pitcairn2 2017. 07. 07. 18:35
Előzmény: #307  szivacs
#318
hihetetlen az itteni "social justice warrior"-okban az önkritika hiánya... fröcsögve gyűlölködve, személyeskedve értekeznek arról, hogy más "gyűlölködik"...
Phylaxa 2017. 07. 07. 18:23
Előzmény: #315  elemes
#317
Ez a válaszod a biztosíték arra, hogy ha tovább olvasod a mondatomat, akkor meg is érted. Minden hitelből megy, amit az adott ország adófizetői állnak 0 kamatnál. Gyorsan megy ez. Aztán a FED beemel és vége is a bulinak. :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 18:20
Előzmény: #314  elemes
#316
Meg: (nem is tudtam, hogy ő is fórum tag, melyik a nickje?) Keresett kifejezés Szavak közti kapcsolat és vagy Hol keressen topic címében hozzászólásban felhasználók közt Mettől Meddig Találatok száma: 0
elemes
elemes 2017. 07. 07. 17:58
Előzmény: #313  Phylaxa
#315
A migránsok vásárlásai???? Ha olyan kőgazdagok lennének, akkor nem dzsunkákon vágnának neki a tengernek, hanem vennének letelepedési k5vényt rogántól, nrmr.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 17:56
Előzmény: #307  szivacs
#314
"kaptam itt gyűlöletet nem keveset, de ha megfigyelted, nem szokásom azt viszonozni" Megnéznéd kérlek hányszor írtlál drunkert?
Phylaxa 2017. 07. 07. 17:55
Előzmény: #309  upgrayeddAKS
#313
A migránsok vásárlásai tolják fel a gdp-t, amit adókból és hitelből fedeznek. A hitelek most olcsók, de törlesztve nem lesznek, hanem újakkal kiváltva. Aztán jön a kamat és konzerválja az egészet. Hozam? Na erről írhatnál pár sort! :)
Törölt felhasználó 2017. 07. 07. 17:44
Előzmény: #308  szivacs
#312
A véleményedet persze, hogy elmondod, csak néha állításoknak álcázva, de azokat viszont alátámasztani nem tudod. Így aztán hiányolom az indokolt figyelmeztetést részedröl, hogy vigyázat, nyomokban hazugságokat tartalmaz!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 17:36
Előzmény: #293  signal2
#311
1. lépés: migránsok 2. lépés: ? 3. lépés: gigaprofit Sorosnak! :) Mint a SP-ban :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 17:34
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#310
"A másik lehetöség, hogy észreveszi, de leszarja, mert így érzi jól magát." A vallás a nép ópiuma. A FIDESZ egy vallás. Kell ennél több a vasárnapi hallelujához? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 17:32
Előzmény: #302  Phylaxa
#309
Hát pénzügy professzor már nem leszel! (Kockázat- hozam reláció + kötvények árfolyamának alakulása a kamatláb fv.-ében...) :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 16:49
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#308
Nos, ha te csak két lehetőséget látsz, akkor nem ismered a valóságot. A számodra oly' fontos ceuról pedig többször is leírtam a véleményemet, ma is, itt is. Egyébként külföldi ceus diákok is röhögve mondták el, hogy azért jöttek ide, mert ilyen olcsón (a lakhatással együtt) messze nem tudnának az usában usa diplomát szerezni, amitől otthon hasraesnek, akiknek lobogtatják. Bár szerintük is nagy kamu az egész, de otthon simán benyelik és jó kis állami állásokat kaphatnak a ceus ajánlásukkal.
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 16:41
Előzmény: #304  elemes
#307
"hídfő pont ru, az nagyon hiteles." - te ezt olvasod és ajánlod? én inkább ezt szoktam nézni eu-s témában: link Nem tudom, ki mit adott ki a szerkesztőknek, de jól teszik ha beszámolnak arról, mi történik az eu és soros között. link "mekkora gyűlölet van benned." - jóllehet kaptam itt gyűlöletet nem keveset, de ha megfigyelted, nem szokásom azt viszonozni - talán épp' ez váltja ki egyesekben a gyűlöletet és rendszeres trágár személyeskedést...
elemes
elemes 2017. 07. 07. 16:17
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#306
fórumokon néhol lehet látni ilyeneket: gyurcsótány, felcsúti cigány stb -- ezek a kontrollálatlan gyűlölet jelei, amikor az ember már nem önmaga, hanem eszközzé vált egy manipulátor kezében. link
Törölt felhasználó 2017. 07. 07. 16:03
Előzmény: #304  elemes
#305
Nem veszi észre, hiszen akkor nem szopná be csont nélkül a propagandát. A másik lehetöség, hogy észreveszi, de leszarja, mert így érzi jól magát. Az a tábor is elég népes...Talán válaszolt, hogy mi alapján gondolja a kivételezést a CEU javára? Nem. De ceterum censeo... :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 15:28
Előzmény: #299  szivacs
#304
"Én csak olvasom a híreket" hídfő pont ru, az nagyon hiteles. "Eddig soros neve fordult elő leggyakrabban - de ez biztos csak véletlen..." Nem véletlen, azt adták ki a szerkesztőknek, hogy mindent sorosra kell kenni. *** Nem tudom észreveszed-e saját magadon, mekkora gyűlölet van benned.
Phylaxa 2017. 07. 07. 15:27
Előzmény: #296  elemes
#303
1.""Egy biztos, az önkormányzatok fizetik a bérleti díjat és a reszit az egyre növekvő muszlim bérlők helyett." Simán lehet, hogy szórványosan van ilyen is, de hogy tömegesen nem, az biztos." 2."A beáramló tömegek nagyrészt táborokban élnek, elég szar körülmények között. - Aki megpattan a kiutasítás elől, az tutira nem kap önkormányzati bérlakást. Ok. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 15:23
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#302
Nem arra gondolok, hiszen nem is arról beszéltünk. Özönlenek be a muszlim migránsok az EU-ba és a tagállamok finanszírozzák az itteni életüket. Lakás, rezsi, oktatás, egészségügy és megélhetés. Ennek a finanszírozására adókat emelnek és hitelt veszenek fel a tagállamok. A beérkezettekhez előbb utóbb természetesen csatlakozik a 6 tagú család. Nem kis zseton. A rendőrségek nem bírják, nincsenek annyian és nem erre szabták a fizetésüket. A jog sem erre alakult. Rendkívüli tempóban módosítják a törvénykönyveket és közben nincs elég rendőr. Kegyetlen pénzek. Na mindegy. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 15:17
Előzmény: #293  signal2
#301
Az egész EU-ra nézve az, de Svédországban így megy és nem hinném, hogy máshol más lenne. Ha pedig máshogyan van, akkor akinek van ott tapasztalata írja le! :)
bigyula 2017. 07. 07. 15:00
Előzmény: #298  szivacs
#300
Nem én erőltetem, hogy Soros diktál az EU-nak, hanem Te. :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 14:59
Előzmény: #288  elemes
#299
Én csak olvasom a híreket, hogy kiket fogad személyesen druncker, meg a bevándorlási biztos és kiket hallgatnak meg az eu-s bizottságok, meg kik tesznek 6 pontos javaslatokat az eu-nak. Eddig soros neve fordult elő leggyakrabban - de ez biztos csak véletlen... Ebben egy fia focista nincs, te láttad csak bele és így tényleg nehéz beszélgetni, ha másról írsz, mint amiről beszélgetünk. Csoda hogy putyint még nem kavartad bele...:-)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 14:57
Előzmény: #286  bigyula
#298
"Az egész EU Soros zsebében van..." ezt megint te írtad, nem én, úgyhogy saját állításaidon röhögsz.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 14:30
Előzmény: #291  _pampa
#297
"Az EU egyedül abban lenne illetékes,hogy VÉGRE megfogalmazná ki számít migránsnak és ki menekültnek." szokásos módon hazudsz, ugyanis RÉGEN megfogalmazták. te például migráns vagy.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 14:28
Előzmény: #290  Phylaxa
#296
"1. Oroszországnak hatalmas tapasztalata van a muszlim tömegek kezelésében" kaszát a lónak. "Szerintem tök felesleges az összehasonlítás." miért, elkötik a muszlim nők petevezetékét? vagy azok nem lesznek tenoristák? vagy mi a titok nyitjának kulcsa? "Nem mindegy neked, hogy az önkormányzatok, vagy mellettük magáncégek is éppítettnek lakásokat?" Nekem mindegy, de a magáncég csak olyannak adja bérbe, aki fizet, annyit, hogy az ingatlan bérbeadás átlagos hozamát elérje. "Egy biztos, az önkormányzatok fizetik a bérleti díjat és a reszit az egyre növekvő muszlim bérlők helyett." Simán lehet, hogy szórványosan van ilyen is, de hogy tömegesen nem, az biztos. "Ez az üzlet, különben nem épülne annyi új lakás mint ami most és amennyi a jövőben fog." 1. Nem hiszem, hogy ez üzlet 2. nem épül különösen sok új lakás "Az, hogy te úgy képzeled, mi szerint a beáramló muszlim tömegek saját házakat vásárolnak a saját pénzükből, hááát ezt rád bízom, de szerintem nem így van." Én nem képzelek semmit. - A beáramló tömegek nagyrészt táborokban élnek, elég szar körülmények között. - Aki megpattan a kiutasítás elől, az tutira nem kap önkormányzati bérlakást. "Visszafizetik az adósságukat? Hát persze, közben pedig újakat vesznek fel." NETTÓBAN visszafizetik. Nem kell, hogy mindenki értsen a kötvénypiachoz (és az államkötvények szerepéhez a kötvénypiac likviditásának illetve hozamszintjének alakításában), de az, hogy a német költségvetésben a vártnál is nagyobb a többlet, azt jelenti, hogy CSÖKKEN az adósságállomány. Nem úgy, mint nálunk, hogy növekedve csökken, hanem ott csökkenve csökken. Kisebb lesz. Egyre kevesebb. "Az irány nem a csökkenés felé mutat" Ezt nem tudom értelmezni. Nem az irány mutat a csökkenés felé, hanem CSÖKKEN. Ez nem az én véleményem, ez tény. Adat. Szám. Összeg. Pénz. Orbán Viktor, 2016 január: "Tavaly januárban így fogalmazott: "a kívánatos állapot az, hogy ha ma 100 forint adósságunk van, akkor holnap 98 legyen." Orbán Viktor, 2016 február: "olyan költségvetésre lesz szükség előbb-utóbb, amit szakmai berkekben csak nullás költségvetésnek neveznek. Vagyis csak annyit fogyaszthatunk, amennyit megtermelünk, illetve legalább annyit megtermelünk, amennyit elfogyasztunk." Németország: a vártnál nagyobb a költségvetés többlete: link Az adósságszámláló csökken: link Svédország: a vártnál nagyobb a költségvetés többlete: link
Törölt felhasználó 2017. 07. 07. 14:01
Előzmény: #290  Phylaxa
#295
1. Ha arra gondolsz, hogy háborúval kezeli a tömegeket, akkor természetesen igazad van :)Persze ezen kívül is abszolút máshogy élnek, pl sokkal jobban szaporodnak, mint az Eu -ban, ahol szerinted mást sem tudnak csinálni...nem felesleges az összehasonlítás örök testvíreinkkel, legfeljebb tök kellemetlen, azért olyan agyonhallgatott téma a propagandában.
_pampa 2017. 07. 07. 13:52
Előzmény: #292  signal2
#294
Az országok az ENSZ illetékes szervétől kérhetnek segítséget ha egyedül nem bírnak a feladattal.A másik pedig az, hogy az említett két EU tagállam szerződésben vállalta, hogy megvédi a schengeni határát. Betartja?Indult a be nem tartás miatt ellenük kötelezettségszegési eljárás?
signal2
signal2 2017. 07. 07. 13:42
Előzmény: #290  Phylaxa
#293
"z, hogy te úgy képzeled, mi szerint a beáramló muszlim tömegek saját házakat vásárolnak a saját pénzükből, hááát ezt rád bízom, de szerintem nem így van." - tudod ugye, hogy a te állításod is csak feltételezés?
signal2
signal2 2017. 07. 07. 13:41
Előzmény: #291  _pampa
#292
Szerintem Jordánia, Törökország, Görögország és Olaszország nem tudja egyedül megoldani, mert egyszerűen annyian érkeznek. Ebből Utóbbi kettő EU tag, ahol állítólag van közös határvédelem (frontex), akár kérhet is joggal segítséget.
_pampa 2017. 07. 07. 13:13
Előzmény: #287  bigyula
#291
A migrációt minden ország saját maga meg tudja oldani. Az EU egyedül abban lenne illetékes,hogy VÉGRE megfogalmazná ki számít migránsnak és ki menekültnek. 2 éves történet és még egyszer sem adott ki erre vonatkozólag állásfoglalást,iránymutatást az EU.
Phylaxa 2017. 07. 07. 13:11
Előzmény: #283  elemes
#290
1. Oroszországnak hatalmas tapasztalata van a muszlim tömegek kezelésében és nem ugyanúgy élnek ott a muszlimok, mint a fejlett országokban. Szerintem tök felesleges az összehasonlítás. 2. Nem mindegy neked, hogy az önkormányzatok, vagy mellettük magáncégek is éppítettnek lakásokat? Egy biztos, az önkormányzatok fizetik a bérleti díjat és a reszit az egyre növekvő muszlim bérlők helyett. Ez az üzlet, különben nem épülne annyi új lakás mint ami most és amennyi a jövőben fog. Az, hogy te úgy képzeled, mi szerint a beáramló muszlim tömegek saját házakat vásárolnak a saját pénzükből, hááát ezt rád bízom, de szerintem nem így van. Visszafizetik az adósságukat? Hát persze, közben pedig újakat vesznek fel. Az irány nem a csökkenés felé mutat, hanem a növekedés felé. Nem értünk egyet, nekem ok, csak leírtam a véleményem. :)
bigyula 2017. 07. 07. 13:04
Előzmény: #288  elemes
#289
Hát, igen. Elég egysíkú propagandát nyom. :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:51
Előzmény: #280  szivacs
#288
figyi, én értem, hogy teljesen bele vagy zúgva a nemzet futballistájába, de így nehéz beszélgetni :)
bigyula 2017. 07. 07. 12:50
Előzmény: #285  _pampa
#287
Nem Orbán szajkózza, hogy migrációs nyomás/probléma van, amit csak közösen lehet megoldani?
bigyula 2017. 07. 07. 12:50
Előzmény: #280  szivacs
#286
Nem állítottam semmit. De Ti ezt feltételezitek, én meg ezen csak röhögni tudok. "Az egész EU Soros zsebében van..." Csak azt nem írtátok, hogy a jobb, vagy a bal, és az első, vagy a hátsó zsebében? :)
_pampa 2017. 07. 07. 12:49
Előzmény: #282  bigyula
#285
Migrációs Ügynökséget, " mi szükség erre EU szinten?
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:49
Előzmény: #281  _pampa
#284
nini, pampát megint kiengedték :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:49
Előzmény: #269  Phylaxa
#283
amiket itt felsoroltál, alternatív tények egy alternatív univerzumból. - vannak ahol épülnek önkormányzati lakások, de vannak, ahol a korábbi önkormányzati lakásokat privatizálkák - muszlim tömegek: az oroszországban élő 14 millió muszlimhoz képest az EU tagállamokban csak lézengenek a muszlimok. - a nyugateurópai országokban eléggé eltérő a lakásállomány szerkezete. van, ahol a családok nagy része saját tulajdonú lakásban lakik, van ahol magas a bérlők aránya (de nem állami, hanem magántulajdonostól bérelnek). Németországban pl. az NDK területeken megörökölt panel lakótelepeken kívül szinte nincs önkormányzati lakás de hollanadiában a lakásállomány negyede önkormányzati bérlakás. a többi országban (magyarországon is) a lakásállomány 10% körül van. szóval nem lehet sematikusan kijelenteni, hogy majd az önkomrányzatok építenek. nem csak a bizonyíték hiányzik a kijelentés mögül, hanem az európai lakáspiac legalább vázlatos ismerete is. - mint már írtam: a fejlett országok jelenleg épp VISSZAFIZETIK az államadósságukat. az alternatív tények világába tett kirándulásból nekem elég is volt ennyi.
bigyula 2017. 07. 07. 12:47
Előzmény: #278  szivacs
#282
"...Megfigyelhetted, hogy mostanában éppen a 3. pontot futtatják, immár mint bizottsági javaslatot... " Min csodálkozol? Szerinted a közös fellépéshez nem kell egy fórum?
_pampa 2017. 07. 07. 12:38
Előzmény: #280  szivacs
#281
Ahogyan az is,hogy pont az a 6 javaslat van napirenden amit ő fogalmazott meg.......
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 12:33
Előzmény: #279  bigyula
#280
Ezt te állítod. Én csak olvasom a híreket, hogy kiket fogad személyesen druncker, meg a bevándorlási biztos és kiket hallgatnak meg az eu-s bizottságok, meg kik tesznek 6 pontos javaslatokat az eu-nak. Eddig soros neve fordult elő leggyakrabban - de ez biztos csak véletlen...
bigyula 2017. 07. 07. 12:26
Előzmény: #276  szivacs
#279
Na ne röhögtessél már azzal, hogy az egész EU vezetés Soros György markában van... :) Akkor csak utasítania kellene.
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 12:25
Előzmény: #277  szivacs
#278
Itt van az általa "javasolt" 6 pont: "Soros szerint az uniónak össze kell hangolnia működését, átfogó tervre van szükségük. Neki is van javaslata, hat pontban foglalta össze. Soros szerint az uniónak össze kell hangolnia működését, átfogó tervre van szükségük. Neki is van javaslata, hat pontban foglalta össze. 1. Az EU-nak a közeljövőben legalább évi 1 millió menedékkérő befogadására kell berendezkednie, a terheket igazságosan elosztva a tagállamok között. A menedékkérőket az első két évben fejenként 15 ezer euróval kell támogatnia, ehhez pedig – AAA státusát felhasználva – hosszú lejáratú kötvényeket bocsáthatna ki, amivel az európai gazdaságnak is lendületet adna. 2. Az EU élére kell, hogy álljon annak a globális kezdeményezésnek, amelynek célja, hogy Libanonnak, Jordániának és Törökországnak megfelelő segítséget nyújtsanak a három országban tartózkodó összesen négymillió menekült ellátásához. Az oktatással, képzéssel együtt ez évente legalább 5000 euró/fő, azaz összesen 20 milliárd eurót jelent, aminek csupán töredéke áll rendelkezésre. Az uniónak ezzel párhuzamosan kötelezettséget kell vállalnia, hogy évi 8–10 milliárd euróval támogatja a többi „frontline” országot. 3. Az EU-nak haladéktalanul létre kell hoznia egy közös Menekültügyi és Migrációs Ügynökséget, mivel a 28 tagállam működése nehezebben hangolható össze. 4. A menedékkérőknek biztonságos útvonalakat kell biztosítani, először Görögországból és Olaszországból azokba a tagállamokba, amelyekbe tartanak. A következő lépés ezeknek az útvonalaknak a „frontline” régiókig való meghosszabbítása lehet. 5. Ki kell dolgozni a menedékkérőkre és a migránsokra vonatkozó globális standardokat. 6. Az évente több mint egymillió menekült letelepítése érdekében az EU-nak mozgósítania kell az NGO-kat, az egyházakat és a vállalkozásokat is, hogy támogassák az ügyet. Ehhez nem csupán megfelelő finanszírozásra lesz szükség, de a szponzorok és a migránsok összekötéséhez a humán- és it-kapacitásokat is bővíteni kell. Megfigyelhetted, hogy mostanában éppen a 3. pontot futtatják, immár mint bizottsági javaslatot...
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 12:23
Előzmény: #276  szivacs
#277
Itt van az általa "javasolt" 6 pont: "Soros szerint az uniónak össze kell hangolnia működését, átfogó tervre van szükségük. Neki is van javaslata, hat pontban foglalta össze. Az EU-nak a közeljövőben legalább évi 1 millió menedékkérő befogadására kell berendezkednie, a terheket igazságosan elosztva a tagállamok között. A menedékkérőket az első két évben fejenként 15 ezer euróval kell támogatnia, ehhez pedig – AAA státusát felhasználva – hosszú lejáratú kötvényeket bocsáthatna ki, amivel az európai gazdaságnak is lendületet adna.Az EU élére kell, hogy álljon annak a globális kezdeményezésnek, amelynek célja, hogy Libanonnak, Jordániának és Törökországnak megfelelő segítséget nyújtsanak a három országban tartózkodó összesen négymillió menekült ellátásához. Az oktatással, képzéssel együtt ez évente legalább 5000 euró/fő, azaz összesen 20 milliárd eurót jelent, aminek csupán töredéke áll rendelkezésre. Az uniónak ezzel párhuzamosan kötelezettséget kell vállalnia, hogy évi 8–10 milliárd euróval támogatja a többi „frontline” országot.Az EU-nak haladéktalanul létre kell hoznia egy közös Menekültügyi és Migrációs Ügynökséget, mivel a 28 tagállam működése nehezebben hangolható össze.A menedékkérőknek biztonságos útvonalakat kell biztosítani, először Görögországból és Olaszországból azokba a tagállamokba, amelyekbe tartanak. A következő lépés ezeknek az útvonalaknak a „frontline” régiókig való meghosszabbítása lehet.Ki kell dolgozni a menedékkérőkre és a migránsokra vonatkozó globális standardokat.Az évente több mint egymillió menekült letelepítése érdekében az EU-nak mozgósítania kell az NGO-kat, az egyházakat és a vállalkozásokat is, hogy támogassák az ügyet. Ehhez nem csupán megfelelő finanszírozásra lesz szükség, de a szponzorok és a migránsok összekötéséhez a humán- és it-kapacitásokat is bővíteni kell." Megfigyelhetted, hogy mostanában éppen a 3. pontot futtatják, immár mint bizottsági javaslatot...
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 12:20
Előzmény: #258  bigyula
#276
"Azaz, javaslatként lehet értelmezni. Úgy biztos nem, hogy "Soros ezt akarja"..." Ugyan már! Te is tudod mit jelent, ha soros melegen "javasol" valamit...
Phylaxa 2017. 07. 07. 12:16
Előzmény: #267  bigyula
#275
Én sem tudok konfliktusról, hazánk köszöni szépen és nem kér a muszlim tömegek integrációjára szánt hitelekből. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 12:15
Előzmény: #266  elemes
#274
A fejlett országok lakásépítési és iskolaépítési programjának semmi köze Viktor programjához. Ott bérlakásokat építenek és semmiféle támogatást nem kapnak az építtetők, hanem kifizetik nekik az építési költséget. A leendő muszlim családok, akik pedig lakni fogják a helyi ökormányzattól kapják meg havonta a lakbért. Te mi a fenéről beszélsz? :)
Vazsmegyei 2017. 07. 07. 12:14
Előzmény: #267  bigyula
#273
Tudod egyáltalán ki az a GSoros Soros György? Aztán meg mióta vagy tagja a Miniszterelnökségnek?
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 12:12
Előzmény: #244  signal2
#272
"Másrészt Gyuri bá itt legfeljebb tanácsokat tud adni, ahogy adnak még több ezren. " Ja persze! Akkor felsorolnád azt a több ezret, akit személyesen fogadott a migrációs biztos meg druncker??? "Soros György is tárgyal ma Brüsszelben, az Európai Bizottság honlapja szerint Dimitrisz Avramopoulosz migrációs biztossal tárgyal." 2017.06.01.
Phylaxa 2017. 07. 07. 12:12
Előzmény: #264  bigyula
#271
Te mondtad, hogy nem mondta, hogy akarja. Most azt mondod, hogy azt sem mondta, hogy nem akarja. Tehát semmit sem mondott, hanem egyszerűen felajánlotta, hogy szívesen részt vesz a finanszírozásában. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 12:10
Előzmény: #263  ts3
#270
Gyuri bácsi nem fogja tudni megvenni az összes kötvényt, hatalmas és egyre növekvő összegekről beszélünk. Nyilvánvaló, hogy bankár körök tudják majd lejegyezni a legnagyobb részét. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 12:08
Előzmény: #260  elemes
#269
A fejlett országokban az önkormányzatok építettenek bérlakásokat és ezeket adják bérbe a muszlim tömegeknek, akiknek a szociális ellátó rendszer fizeti ki a havi bérletet. Az iskolákat melyeket építenek az önkormányzatok és az állam finanszírozza. A működését szintúgy. A fejlett országok adókat emelnek és hitelt vesznek fel jelen pillanatban is, hogy finanszírozzák az integrációt. Egyre több adót vetnek ki és hitelt vesznek fel. Most nagyon olcsón, de nem lesz mindig így. Törleszteni nem tudják, csak újabb adókból és hitelekből. A muszlim lakosságot nem tudják megállapítani , hogy mennyi, ugyanis akiket kiutasítottak, nem távoznak, 3 év múlva újból megpróbálják. Ezenkívül importálják őket továbbra is. Aki jön, az marad. Ez van. Ja és ők biztosan szaporodnak,m ást nagyon nem is tud a többségük csinálni. Németországban ezelőtt 30 évvel 5 milló török volt. Örülök, hogy az elmúlt 30 év alatt senki sem érkezett és 200 ezren távoztak. :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:08
Előzmény: #262  szivacs
#268
Ripost. A kacsa magazin. hadd ne reagáljak erre többet.
bigyula 2017. 07. 07. 12:08
Előzmény: #262  szivacs
#267
"Aki érteni akarja Magyarország és Soros György konfliktusát..." Nem tudok róla, hogy az országnak konfliktusa lenne Soros Györggyel. Arról tudok, hogy a miniszterelnöknek, és a kormányzópártnak vannak vele konfliktusai, amit az ország konfliktusaként próbál beállítani.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:07
Előzmény: #252  Phylaxa
#266
az előbb volt egy (*) amit elfelejtettem lezárni. 2000-ben indított az első orbánkormány egy jelentős lakásépítési támogatási programot. ennek a programnak volt egy jó szakmai háttere (járai és chikán). az adósság kamatterheinek csökkenése nyomán + az előző évek megszorításaiból felszabadult egy csomó pénz, amit a gazdaság élénkítésére akartak fordítani. a gazdaságott élénkíteni viszont NEHÉZ, mert ha csak úgy beleöntesz egy talicska pénzt bármelyik szektor keresletélénkítésébe, annak majdnem teljes egészéből áremelkedés (vagyis infláció) lesz, gazdasági növekedés nem. ezért alapos mérlegelés után választották ki az építőipart: - jelentős kiépült ipari kapacitások (téglagyárak stb) + alacsony megrendelésállomány - jelentős kivitelezői kapacitások (vállalkozások) + alacsony megrendelésállomány - a bokros csomagot követően visszaesett magánerős lakásépítések (évi 10 ezer alá esett - az optimum 40 ezer körül lenne) - a lassuló infláció miatt csökkenő (nominális) betéti kamatok miatt kedvezőbb befektetési lehetőséget kereső családok a magánlakásépítések támogatása optimális irány volt, mert viszonylag alacsony állami kiadással nagy összegű megtakarításokat tudott az iparba csatornázni, az alacsony kapacitáskihasználtság pedig azt jelenti, hogy a keresletnövekedés csak kismértékű áremelkedést eredményez. a költségvetésre hosszabb távon potenciálisan nagy terhet jelentő kamattámogatásokra pedig az volt az ötlet, hogy 2006-2007-es eurozóna-csatlakozással már a konvergenciafolyamat közben annyira leesnek a hazai kamatszintek, hogy a kamattámogatás nem jelent majd érdemi ktgvetési kiadást. aztán jött a jóléti rendszerváltás és szétbaszta az egészet.
ts3 2017. 07. 07. 12:05
Előzmény: #262  szivacs
#265
"Soros: “Magyarország a legerősebb akadály a tervem eléréséhez!”Ez olyan habonyművekes megfogalmazás.
bigyula 2017. 07. 07. 12:05
Előzmény: #261  Phylaxa
#264
"...de szerinted nem akarja" Ilyet hol írtam? Én is írhatom bármiről azt, hogy ez meg ez a Te véleményed, amiről nem nyilatkoztál? :)
ts3 2017. 07. 07. 12:03
Előzmény: #259  Phylaxa
#263
És ebből neked az jön le, hogy a kötvényeket csak Gyuri bácsi veheti meg, tehát jó sokat fog keresni a migréncseken.Hahaha.
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 12:02
#262
"Soros: “Magyarország a legerősebb akadály a tervem eléréséhez!” Az is kiderült, miért! 2017-05-08 a2z news Soros György legfőbb célja, ahogy azt több cikkében is leírta, évi 1 millió migráns Európába telepítése… Mondhatni bármi áron.. Hisz abban, hogy ez „vérfrissítés” kell Európának. A Magyarországot védő kerítés viszont komoly akadálya annak, hogy sikerüljön ez a terv… Soros tehát le akarja bontatni az útjában álló kerítést! A milliárdos az amerikai olvasztótégely, a „melting pot” elvét vallja, amely a nemzetek megszűnését, egybeolvadását jelenti. Soros önjelölt messiásként az Európai Unió jövőjét, az USA példájából kiindulva, az Európai Egyesült Államokban látja, ahol a nemzetek megszűnnek létezni, és már nem magyarként vagy németként, hanem elsősorban európaiként élhetnénk tovább. A legnagyobb akadály a magyar kerítés Az üzletember a sok millió közel-keleti, ázsiai, afrikai bevándorlóra mint egyfajta „élesztőre” tekint, akik hozzájárulhatnak a nemzetállamok gyorsabb lebontásához. A csökkenő létszámú európai nemzetek munkaerőpiacán is fontosnak tartja a migránsok tömeges megjelenését. A Soros által pénzelt szervezetek éppen ezért fizikai akadályként tekintenek a bevándorlás útjában álló magyar kerítésre. Ami döntő mértékben lecsökkentette a balkáni útvonalon próbálkozók számát. Idén a korábbi százezrek helyett már csak 5 ezer migráns próbálkozott a görög partoknál… Nyilvánvalóan azért, mert híre ment, hogy Magyarország felé szinte lehetetlen átjutni… A legtöbben jó egy éve már inkább az olasz partoknál próbálkoznak, már több mint tízszer annyian, mint Görögországban. Az Európai Unió határvédelmi szerve, a FRONTEX nemrég hivatalos nyilatkozatban részletezte, hogy a többségében Soros pénzelte szervezetek az olasz partoknál bizonyíthatóan összejátszanak az embercsempészekkel, tevékenyen közreműködnek abban, hogy minél több migráns jusson be Olaszországba, az Európai Unióba. Dokumentumok és térképek bizonyítják, hogyan szedik fel a líbiai és tunéziai partok közelében a vízre merészkedő migránsokat, hogy aztán egész közel vigyék őket az olasz partokhoz… Még attól sem riadnak vissza, hogy szállítóeszközökkel segítsék az embercsempészeket. Nem lehet eléggé kihangsúlyozni, hogy ezek a súlyos vádak nem valamiféle ellenőrizetlen értesülések, hanem az Európai Unió határőrizeti szervezete, a FRONTEX hivatalos jelentésében találhatók… Soros hisz a felvevőpiacban Furcsa abszurditás, hogy az Európai Unió elnöke ennek ellenére régi barátként fogadta fiával együtt Soros Györgyöt, aki a migránskérdésről meghökkentő módon mint egyfajta emberi „felvevőpiacról” beszél. „Most ugyan a nagyszámú menekült miatt telítődni látszik a felvevőpiac, de ha a menekültválságot sikerül mederbe terelni, akkor már be lehet fogadni gazdasági bevándorlókat, akikre igen is szükség van a demográfiai okokból kimerülő európai munkaerőpiacon” – fejtette ki egyik cikkében. Ennek érdekében még a menekültügyek elbírálását is elvenné az egyes országoktól. Szerinte az lenne jó, ha nem EU-s szervezetek döntenek a menekültkérelmekről, így azok elbírálása egyáltalán nem a nemzetállamokon múlna. Így egyszerűbben, gyorsabban lehetne Európába juttatni a Soros által üdvösnek tartott évi(!) 1 millió migránst. A legrövidebb út Magyarországon át vezet(ne) Olaszország lassan kiteheti a megtelt táblát, ráadásul Németország a Brenner-hágó lezárását tervezi a délről jövő illegális migráció megakadályozására. További migránsokat, hogy meglegyen a Soros megkívánta 1 millió fő, legfeljebb a menekülttáborokból lehetne Európába hozni. Ennyi embert azonban repülőn elszállítani horribilis kiadásokat jelentene, a szárazföldi utaztatás sokkal egyszerűbb és olcsóbb, hiszen a törökországi menekülttáborok, vagy Észak-Afrika nincs túlságosan távol Európától. A legrövidebb út pedig Magyarországon át vezet. Nem véletlenül indult meg elsőként a migrációs áradat Szerbia felől éppen erre… Soros tervei előtt éppen ezért a magyar kerítés a legnagyobb akadály. Minden megtesz, hogy megbontsa az egyre hatásosabban működő határzárat. Lobbizik az Európai Unióban, aktivitásra buzdítja pókhálóként működő szervezeteit. Most még elsősorban politikai nyomásgyakorlással próbálkozik – legutóbbi látogatása az Európai Parlament elnökénél erről is szólt -, de tervezi más eszközök bevetését is. Az általa pénzelt szervezetek a röszkei határállomásnál a értesülése szerint a közeljövőben újabb provokatív akcióra készülnek. Mint ahogy korábban megírtuk, ennek főpróbáját húsvétkor már megtartották. A Soros-aktivisták olyan szélsőbaloldali organizációk – például az ANTIFA – vezetőit is meghívták Röszkére, akik nem riadnak vissza a fizikai erőszaktól sem… Aki érteni akarja Magyarország és Soros György konfliktusát, tudnia kell, miért tartja céljai legnagyobb akadályának a határunkat védő kerítést az önjelölt messiás milliárdos… forrás: ripost.hu"
Phylaxa 2017. 07. 07. 12:00
Előzmény: #258  bigyula
#261
Szívesen venne részt a finanszírozásában, de szerinted nem akarja. Erre mondtam, hogy nem kell elfogadni az ajánlatát, nem kötelező. :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:58
Előzmény: #252  Phylaxa
#260
ez még kevésbé meggyőző gondolatmenet (hogy a bevándorlók számára hitelből épített lakások jelentenék a nagy pénzt). egyrészt, az építőiparnak korlátosak a kapacitásai, ez magyarországon látszik legjobban * hiába tolják a CSOK pénzt a lakáspiacra, egyszerűen nincs mód hirtelen sokkal több lakás építésére. a gazdaság folyamatainak nagy a tehetetlensége és a gazdaság kifezetten rosszul viseli a lendületes programokat. ez a része nem tiszta másrészt, az európai országok NEM adósodnak el, sőt, a prosperáló országokban az eladósodás csökkentésére törekszenek. vagyis ez a része sem tiszta. harmadrészt, 40% muszlimról beszélsz. jelenleg az EU országokban él 510 millió ember (anglia egyre tartózkodóbb kilépésével ez csökkenni fog), az 510-ből jelenleg kb 16 millió a muszlim. A britek kilépésével az összlakosság 445 millióra csökken, amiből 13 millió a muszlim. Muszlim lakosság néhány különösen elmuszlimosodott európai országban (2016-os mérés):- Hollandia: 1 millió- Bulgária: 1 millió- Olaszország: 2 millió- Anglia: 3 millió- Franciaország: 4.7 millió- Németország: 4.8 millió- Oroszország: 14 millió
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:57
Előzmény: #256  szivacs
#259
Gyuri bácsiról beszélnek sokan és pár embert még az sem érdekel, amit ő maga mond. Elképesztő. :)
bigyula 2017. 07. 07. 11:57
Előzmény: #256  szivacs
#258
"...kellene..." Lehet, hogy hiányosak a nyelvi ismereteim, de ez mintha feltételes mód lenne... Azaz, javaslatként lehet értelmezni. Úgy biztos nem, hogy "Soros ezt akarja"...
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:55
Előzmény: #254  signal2
#257
Pontosan. Sajnos majd meglátod, hogy milyen gyorsan megy. Kívánom hogy ne, de csak abban reménykedhetek, hogy mi kimaradunk belőle. :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 11:51
Előzmény: #241  elemes
#256
"No meg, honnan tudják, hogy soros évi 1 millió muszlimot akar idehozni? " - például onnan, hogy ő maga mondta! "Lehet szörnyülködni, Soros egymillió menekült befogadását akarja – évente 2015. szeptember 28., 12:01 Privátbankár Európának 15 milliárd eurós költséggel évi egymillió menekültet kellene befogadnia ahhoz, hogy a jövője biztosítva legyen – írja Soros György milliárdos. A terheket igazságosan kéne elosztani, kötvények kibocsátásából is lehetne fedezni, és komoly lökést adhatna az európai gazdaságnak. Hat pontos tervet készített és Orbánnak is beszólt.Évi egymilliót tizenötmilliárdért „Az előrelátható jövő érdekében” az EU-nak évi egymillió menekültet kéne befogadnia. A költségek igazságos elosztása nagyon fontos. Minden egyes menekült ellátása, egészségügyi ellátása és oktatása tartózkodásának első két évében 15 ezer euróba (mintegy 4,7 millió forintba) kerülne. Az értékpapír-piaci guru szerint ezt hosszú futamidejű kötvények kibocsátásából is lehetne fedezni, és ezek a kiadások alapos lökést adnának az európai gazdaságnak."
ts3 2017. 07. 07. 11:49
Előzmény: #253  elemes
#255
Szerintem a migréncs rettegők azt gondolják, hogy Merkel még mindig a 2 évvel ezelőtti "fogadjunk be mindenkit" politikát folytatja.
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:46
Előzmény: #252  Phylaxa
#254
40% az 200 millió fő.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:44
Előzmény: #245  signal2
#253
ezt majd két éve írta, kb ugyanakkor, amikor dieter zetsche a daimler ag vezérigazgatója arról álmodott, hogy a szír menekültek fogják megoldani németország munkaerőgondjait. szerintem azóta sok tapasztalatot gyűjtött soros is, zetsche is és merkel is.
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:44
Előzmény: #248  elemes
#252
Neeeem. Az embercsempészet egy külön business. Itt most magáról az EU-ról van szó. Lakások kellenek, ellátás kell, iskolák stb. Erre vesznek fel hitelt a tagországok és maga az EU is. Jönnek és közben születnek is muszlimok. Megállíthatatlanul. Tehát akik tolják a hiteleket, azok a vállalatok amelyeket ebből finanszíroznak, például építőipar lakások) stb. Ők keresnek. Ez a része tiszta. Ami nem tiszta, hogy 40% muszlim lakossággal már a vezetés sem kerülheti meg a muszlim törvényeket és kezdődik a baj. Na ezután mi a business? :)
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:43
Előzmény: #247  Phylaxa
#251
Ahhoz túl kevés az évi 1 millió. Plusz kapásból feltételezed, hogy az összes bevándolró és összes leszármazottjuk eltartandó lesz. Ehhez képest a valóság: link A többedgenerációs bevándorlók körben nagyobb a magasan kvalifikált munkakörökben dolgozó aránya, mint az őslakosoknál. Azaz a GDP-hez pozitívan járulnak hozzá, nem kell őket tartósan eltartani.
ts3 2017. 07. 07. 11:40
Előzmény: #243  Phylaxa
#250
Hűha, te sem sz@rral gurigázol, mikor összeesküvés elméletet kell gyártani.És azt a hitelt, amit az eu kibocsát, csak gyurrri bá finanszírozhatja?
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:39
Előzmény: #246  szivacs
#249
A CEU épületében jogilag két egyetem van, egy magyar és egy amerikai. valamelyest eltérő a két egyetem tanrendje, mert a jogilag amerikai egyetem által kiadott, amerikában akkreditált diplomához más követelményeket kell teljesíteni, mint a jogilag magyar egyetem által kiadott, magyarországon akkreditált diplomához. el lehet végezni egyszerre mind a kettőt, a követelményekben 60-70% az átfedés, tehát aki dupla diplomát akar, annak (ha nem is dupla annyit) jóval többet kell teljesítenie, mint a csak amerikai vagy csak magyar diplomáért. és többet is kell fizetnie. kivéve a csóró magyaroknak, mert azok többnyire ösztöndíjjal jártak a ceura, a külföldi kőgazdagoktól szedték be a tandíj legnagyobb részét.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:35
Előzmény: #242  Phylaxa
#248
"Addig amíg folyik, addig hatalmas pénzeket keresnek bizonyos körök." Stop. 1. milyen körök? 2. hogyan? 3. mennyi az a "hatalmas?" a csempészhajók utasaitől beszednek mondjuk 1000 dollárt fejenként, belezsúfolnak mondjuk 500 embert egy csónakba -- ez legfeljebb az egyszeri kisembernek sok pénz, Sorosnak biztos nem.
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:35
Előzmény: #244  signal2
#247
Ajajj. Ezek a kötvények nem pár évig élnek, hanem egyre hosszabban és egyre nagyobb tételben.A kamatok pedig nem maradnak nullán. Tehát az UNIO eladósítása folyik az egyre nagyobb számú iszlám tömegek integrálására, a már benn élők egyre nagyobb szaporodásából eredő szociális ellátórendszer biztosítására. Vagyis egy végeláthatatlan és növekvő eladósodási folyamat. Ezt a részét mindenki érti, azt nem értem én például, hogy ezen kívül mi lesz a business? :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 11:34
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#246
Amit lézer mondott azt vele beszéld meg! A ceu pedig állítólag két ceu: egy magyar meg egy amerikai. Azt mondják, az amerikai nem működik az usában, csak a magyar Magyarországon és a magyar oktat és ad ki a magyar mellett amerikai papírt is. Van másik ilyen cég Magyarországon? Állítólag olyan eu-s ország is van, ahol ezt nem engedélyezik - tehát eu konform ennek tiltása is. Egyébként pedig gumicsont az egész ceuzás, a nemzetközi kampány is csak a Magyarország elleni hangulatkeltést célozza. Ami viszont hasznos volt: ennek kapcsán napvilágra került az eu vezetés alárendeltsége és külső irányíthatósága, ami által viszont súlyos eu-s demokrácia deficit és "nemzet"biztonsági kockázatok tárultak fel.
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:34
Előzmény: #241  elemes
#245
Itt írja Soros, hogy 1 milliót kellene befogadni évente, és nekik fejenként 15.000€-t kellene adni az első két évben, amit hosszú lejáratú AAA kötvényekkel lehet finanszírozni. link
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:28
Előzmény: #243  Phylaxa
#244
És milyen formában adná? Mennyit is keresne rajta? Miért pont erre vegyen fel hitelt? Ki mondja meg, hogy a felvett hitel melyik része finanszírozza pont ezt (senki)? Összességében az államok hitelt kötvények piaci kibocsátásával szereznek. Nem biztosítható, hogy azokat Gyuri bá veszi meg. Egyébként ha akarna, most is vehetne kötvényeket, ahhoz nem kell semmiféle migráció. Jelenleg a hozamok 0 körül vannak, egy bizonyos futamidőig még negatívak is. Ezen akar keresni? A vén hülye... Egy szó mint száz, ez a konteó most annyira gyenge lábakon áll, hogy 3% alatti a valószínűsége. Másrészt Gyuri bá itt legfeljebb tanácsokat tud adni, ahogy adnak még több ezren.
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:23
Előzmény: #239  ts3
#243
Gyuri bácsi a hitelen keresne, amit az Eu bocsát ki, hogy finanszírozza az integrációt. Figyelj oda rá, ha beszél. Amikor az EU-val tárgyalt erről, akkor elmondta. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:21
Előzmény: #241  elemes
#242
"Biztos az a baj, hogy én nem vagyok elég okos, de szerintem ezt nem értem -- hogy lehet pénzt keresni az EU eliszlámosításával? " Ezt nem érti senki. Addig amíg folyik, addig hatalmas pénzeket keresnek bizonyos körök. De amikor megtörtént, utána nem tud sennki választ adni a kérdésedre. Akárkit kérdeztem ezzel kapcsolatban, tovább kérdezett másokat. A kérdés pörög, válasz nincs. :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 10:26
Előzmény: #239  ts3
#241
Biztos az a baj, hogy én nem vagyok elég okos, de szerintem ezt nem értem -- hogy lehet pénzt keresni az EU eliszlámosításával? No meg, évi 1 millió ehhez édeskevés, az EU-ban lakik majd félmilliárd ember. No meg, honnan tudják, hogy soros évi 1 millió muszlimot akar idehozni?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek