Topiknyitó: Portfolio 2016. 04. 06. 08:49

Váratlan fordulat: lehet népszavazás a vasárnapi boltzárról!  

Ugrás a cikkhez
Mégsem alakult ki harc a Nemzeti Választási Irodánál szerdán, ugyanis a Kúria megváltoztatta a Nemzeti Választási Bizottság döntését, és az MSZP-s Nyakó István kérdését hitelesítette, Erdősi Lászlóné kérdését pedig elkaszálta - írja az Index....

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=229814
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
commander8 2016. 04. 07. 15:30
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#240
Azért remélem, hogy nem rám gondolál a "sok értelmes" alatt.
elemes
elemes 2016. 04. 07. 15:27
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#239
megj: a 199-ben szaladt el a kezem és fikáztam a szakmádat, a 211-ben visszavontan.
elemes
elemes 2016. 04. 07. 15:24
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#238
"volt, aki anyázott, hogy sokkal jobban keresett vasárnap"

simán lehet ilyen is, bár a "sokkal" talán irodalmi túlzás, mert a legtöbb multi ravasz módon szabadnap-cserének nevezte a vasárnapi munkát és az eladó otthonmaradhatott szerdán.

Voltak cégek, ahol vasárnapra kifizették az 50% pótlékot, de ott emiatt csak félgőzön volt a létszám. A szabadnapcserés üzletekben ugyanannyinak kellett bemenni vasárnap is, mint szombaton.
elemes
elemes 2016. 04. 07. 15:22
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#237
Tedd meg kérlek. Komolyan.
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 15:16
Előzmény: #230  commander8
#236
Egyrészt a korporációs állam nyilván nem római találmány, nem is írtam ilyet
Annyit írtam, hogy a fasiszta állam korporációs, és a Római Birodalomig nyúlik vissza egyébiránt.
A zsidók úgy jönnek ide, hogy az sok értelmes a fasisztát a zsidó üldözővel azonosítja.
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 15:15
Előzmény: #211  elemes
#235
Ha akarod idézem,
1. Ahol leostobázod, és adatok értelmezésére képtelennek nevezed a szakmám egy részét,
2. Ahol elismered, hogy a fentiekhez alapot adó ismeretanyagod nem volt elégséges.

Az ellenszenv még csak most alakul, a reakcióid alapján.
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 15:15
Előzmény: #229  _pampa_
#234
ahogy mondod
álságos plebejus az érvelésed
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 15:14
Előzmény: #232  elemes
#233
Én személy szerint kérdeztem a Sparban a pénztárosokat, volt, aki anyázott, hogy sokkal jobban keresett vasárnap, volt olyan is, aki örült, hogy nem dolgozik.
Ezért mondom, hogy majd cégen belül megoldják, van az a pénz, amiért tolongani fognak a vasárnapi munkáért.
De ezt ne te, vagy a kormány döntse el.
elemes
elemes 2016. 04. 07. 15:00
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#232
"garantálom, lesz jelentkező, aki több pénzért +szabadnapért dolgozni akar majd vasárnap"

Nem sok.

A bolti dolgozók utálták a vasárnapi munkát, mint varjú a rohadt tököt. Heti hat nap munka, ebből mondjuk szerda otthon lehet. Csak a családja pont aznap iskolában, munkahelyén van.

A szovjetunióban próbálkoztak vagy nyolcvan éve azzal, hogy váltott napokon volt a pihenőnap, mert így "nem áll meg" a gazdaság vasárnap, de pár év után még ők is feladták.
elemes
elemes 2016. 04. 07. 14:57
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#231
"ja értem tehát ..."

Mutass rá kérlek, hol írtam ezt.
commander8 2016. 04. 07. 14:53
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#230
Meg is bukott a Római Birodalom, bár a bukásának nem feltétlenül ez volt az oka. Ugyanakkor abban sem értek veled egyet, hogy a Római Birodalom korporatív állam volt, ezért az érvelés innentől rossz. Arról nem is beszélve, hogy hogyan kerülnek ide a zsidók, meg Horty.
_pampa_ 2016. 04. 07. 14:51
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229
kihagytad a közlekedést,rendőrt,tűzoltót,mentőst,katasztrófavédelmist! stb....

miért nem lehet dohányzó és nemdohányzó kocsma?

miért tiltják meg,hogy egy rendezvényre milyen ruhába mehetek ki?

miért büntetnek meg a véleményem miatt?

stb...
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 14:46
Előzmény: #226  _pampa_
#228
igazi degeneráltak vagytok
zárjuk be a kórházakat
taxi se menjen vasárnap
sőt, a templom se nyisson ki, mert a pap se dolgozzon!

arról ugye nem lehet törvényt hozni, hogy ne lehessen kötelezni a kiskereskedelmi dolgozókat a vasárnapi munkavégzésre, igaz?

garantálom, lesz jelentkező, aki több pénzért +szabadnapért dolgozni akar majd vasárnap
ha meg nem, akkor nem nyitnak ki, ennyi az egész
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 14:44
Előzmény: #225  elemes
#227
ja értem
tehát az állami korrupció nem számít, mert más is a földre köp
_pampa_ 2016. 04. 07. 14:44
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#226
A politikus külön kiemelte, hogy egy baloldali párt, az MSZP azért gyűjt aláírást, hogy több tízezer embernek dolgozni kelljen vasárnap. Úgy vélte, vita lesz a magyar társadalomban arról, hogy a kereskedelmi dolgozóknak kell-e dolgozniuk vasárnap. A Fidesznek ebben a témában már nincs több kötelessége, a választópolgároknak kell dönteniük a kérdésben, mondta."
elemes
elemes 2016. 04. 07. 14:39
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#225
"ezzel a haveri cégeket hozzák helyzetbe"

Ez az úgynevezett korrupció. Vannak korruptabb országok és kevésbé korrupt országok, sőt, vannak egészen kevéssé korrupt országok.
Az átlag magyar kijár és elintéz, kenőpénzt fizet és fogad el, veri a gyerekét, hazalopja a másolópapírt, nem kér és nem ad nyugtát, és még álszent is, mert ha a politikusok csinálják, akkor felháborodik. Mi épp egy meglehetősen korrput országba születtünk. De legalább szélvédett.

"Ezzel szemben nálunk az történik, hogy a haveroknak kedveznek."

Sajnos előfordul. Személyesen, saját üzleti ügyeik intézése folyamán szerintem még kevesen futottak bele (mondjuk én már igen), de ettől nem dől össze a világ, kicsit át kell rendezni az üzletet, Kucsera úr nevét, telefonszámát, pozícióját feljegyezni és elkerülni még a környékét is.
Ernestodet 2016. 04. 07. 14:38
#224
Amúgy mi lesz akkor ha elbukik ez a népszavazás ? Akkor hogyan tovább ?

Én nem vagyok abban annyira biztos, hogy érdemes volt ezt az egészet ennyire politikai irányba elvinni és az amúgy is sanyarú sorsú ellenzéknek mindent feltenni erre a lapra.

Azt látom az ellenzők 99%ban csak politikai meggyőződésből tiltakoznak ellene ... a tipikus "na nehogy má a fityiSS mondja meg"

Munkám miatt rengeteg emberrel találkozom napi szinten és leginkább az örökké panaszkodó és nyavajgó réteggel. De szinte soha nem hallom azt, hogy mennyire gonosz ez a vasárnapi zárva tartás és azonnal töröljük el.
Szóval ha nem olvasnék online fórumokat, szinte nem is tudnám, hogy ekkora "gond van" ezzel a témával :)

Jójó tudom, hogy milliók mozdulnak meg majd a hívó szóra és szavaznak a diktatúra ellen ... de mi van ha mégsem ? Akkor hogyan tovább ???

K@rvára nem érdekelt eddig ez a dolog, mert nem akartam elhinni,hogy embereknek tényleg ez a legnagyobb gondja ma Mo.-on ... de ha lesz népszavazás tuti, hogy elmegyek és a zárva tartás mellett szavazok :)
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 14:31
Előzmény: #221  commander8
#223
A fasizmus egy korporációs államszervezet, amúgy pedig a Római Birodalmat másolná.
Ezek szerint a Római Birodalmat is be kellene tiltani.
A nácizmus teljesen más, de ezt sokan nem értik.
Olaszországban pl. az olaszok soha nem irtották a zsidókat, a deportálás a német bevonuláskor bontakozott ki.
Sőt, az olasz hadsereg átrándult Dél-Franciaországba zsidókat menteni.
Mondjuk ezt sem tanítják sok helyen nálunk.
De, hogy tovább szélesítsük a kérdést, ebből a szempontból Horthy volt a világ legnagyobb zsidó mentője, amikor a németek ellenében megvédte a lengyel zsidókat. Érdekes dolgok ezek.
Törölt felhasználó 2016. 04. 07. 14:28
Előzmény: #217  elemes
#222
Nem az állami beavatkozás a probléma, hanem az, hogy ezzel a haveri cégeket hozzák helyzetbe.
Ha a szabályozás minden üzleti szereplőt egyformán érint, és nem sérti a versenyt, akkor beavatkozhat.
Ezzel szemben nálunk az történik, hogy a haveroknak kedveznek.
Ennyi
Ha ezt nem érted, akkor nyilván soha nem kockáztattad a saját pénzed, vagy haver vagy.
Ennyi.
Lehet még egy válasz, de akkor megsértenélek.
commander8 2016. 04. 07. 14:25
Előzmény: #217  elemes
#221
:-D :-D :-D Te még mindig utcai harcos vagy, aki el akarja ferdíteni az ellenfele érvelését. De ha már ennél tartunk, akkor ide másolom azt, amire te hivatkoztál a wikipédiából.

Fasizmus címszó alatt:
"A fasizmus a radikális, tekintélyuralmi nacionalizmusnak a 20. század első felében Európa egy sor országában megjelent formája.[1][2] Nevét az olasz változatáról, a legkorábban kialakult olasz fasizmusról kapta. A fasiszták az adott nemzet totalitárius állammá történő egységesítésére törekedtek a nemzeti közösség tömegeinek mozgósítása révén, az élcsapat szerepét betöltő pártra támaszkodva. A fasizmus ellenséges a liberális demokráciával, a szocializmussal, a kommunizmussal szemben. A fasiszta mozgalmak közös vonásai az állam fontosságának messzemenő hangsúlyozása, az erős vezető iránti rajongás, a nacionalizmus legszélsőségesebb formái, a saját etnikum felsőbbrendűségébe vetett hit, valamint a militarizmus. A fasizmus a politikai erőszak, a háború és a gyarmatosítás eszközeivel keresi a nemzeti megújulást[3] és álláspontja szerint a felsőbbrendű népeknek, „fajoknak” életteret kell szerezniük a gyengébbekkel és alsóbbrendűekkel szemben.[4]"
Ect, ect...
A nácizmus az egy másik fogalom, azzal még nem foglalkoztam, de arról is tudnék veled vitát folytatni. Na üdv! :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek