Topikgazda: ny.janos 2004. 09. 24. 14:50

25% lesz jövőre az árfolyamnyereség adó!!! - PM megerősítéssel bővítve (5)  

Ugrás a cikkhez
Draskovics Tibor a jövő évi adótörvényekről tartott sajtótájékoztatóján megerősítette, hogy a jelenlegi 0%-ról jövőre 25%-ra emeli a Kormány a tőzsdei ügyletekből származó árfolyam-nyereség adót.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=45849
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pf_modi_1_fasz_anyjatbasszameg9 2020. 10. 19. 14:41
Törölt hozzászólás
#27
jancsika 2004. 09. 27. 15:12
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Kedves Lorro!
H afigyelmesen olvasod a gazdasági híreket az ingatlanbefektetések kel vigyázz! Lehet, hogy komoly visszaesés következik be. Ne feledd Ausztriában olcsóbbak az ingatlanok mint itthon!!!
Törölt felhasználó 2004. 09. 27. 14:07
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Sziasztok!
Publikált ák a törvénytervezetet a PM honlapján...
Pár megjegyzés:
(i) veszteség csak az adott évben vehető figyelembe, azaz nem vihető át következő évre,
(ii) lorro: az EU-s tőzsdéken elért nyereség is adóköteles...
Hát ennyi, kössük fel a gatyát,
Üdv:
Törölt felhasználó 2004. 09. 25. 23:40
#24
1., Mi akadalyoz meg engem abban, hogy atkossem a 100 Mol-t 15000 Ft-on? Ha fole megy annak is jovore, a maradek utan boldogan fizetek 25%-ot.
2., Ceg, ceg, ceg. Nem gondoltam, hogy egyszer a reszvenyek nyereseget is EVA-val huzom majd ki..
3., Eladaskor fizetek, vagy eves zaroaron, eloleget?
4., Azt azert erzitek, hogy ha mindenki elad, es atmegy DKJ-be, akkor a kormany nyert: ok pont ezt akarjak. Csak a szocik akarjak, hogy az allamba fektessenek be mindent.
5., Valamiert van egy olyan erzesem, hogy az ingatlanpiac nagyon fel fog porogni...
6., Kulfoldon elert nyeresegre, ha jol tudom, ez nem vonatkozik. Ergo ez csak arra jo, hogy a BET-et kinyirjuk. A brokereknek kifejezetten jo, hogy dragabb lesz a kotes.
7., Hogy megy EU-n belul a kulfoldiek adozasa, van kettos arfolyamnyereseg-ado ?
Törölt felhasználó 2004. 09. 25. 00:51
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Az átkötésekről:
1. Az átkötéssel csak az idén elért nyereségemet tudom megmenteni.
2. Jövőre új év, új ügyletek, az átkötéssel akkor max. már csak magamat tudom átkötni jobb időkre...
Törölt felhasználó 2004. 09. 25. 00:33
Előzmény: #1  portfolio
#22
"A nagyobb méretekben üzletelő spekulánsok vélhetőleg cégekbe viszik át tőzsdei tevékenységüket - így kerülve ki a magas árfolyamnyereség-adó fizetés terhét"
Ha én létrehozok egy céget(pl. egy bt.-t), akkor mennyivel járok jobban? Amit csak lehet költségként leírok ok., és azonkívül? Érdekelne ez a céges megoldás. A költségelésen kívül mik az előnyei?
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 23:34
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Hat ha mar igy fog allni a helyzet, akkor legalabb jobban leszek motivalva ,hogy tanuljam, hogyan kell egy papiron ulni evekig.Ugyanis nagyon utalom az adminisztracios munkakat.Legalabb lehiggadok egy kicsit ebbol a szempontbol. Aztan valamikor majd jon egy olyan uj hatarozat, hogy torlik az arfolyamnyeresegadot .Elobb -utobb jon egy uj valasztasi lobbi , es szerencsesebb esetben torolve lesz ujabb. De, hogy ebbol az adonem-bol mit fognak begyujteni az igen tiszteltek, ugy hogy a merleguk pozitivan jojjon ki , azt nem tudom.
Meg meg emlitenem , hogy mostanaban hallani hireket arrol, hogy tozsdei cegeink kacsingatnanak bekerulni mas tozsdekre.Lassan kezdem magam matroznak erezni es maniam a patkanyok viselkedeset megfejteni?!
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 18:46
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
kis1ibi
Az átkötést nem jól értelmezed !
Van pl. 100 db MOL részvényed 7.000 Ft-os besz.áron. Tételezzük fel hogy Te hosszabb távon szeretnéd megtartani, nincs szándékodban mostanában eladni. Mivel 2005 jan 1-től bevezetik a ÁNYA-t ezért pl. 9700 Ft-on csinálsz egy önkötést (ugyanazon az árfolyamon eladod és visszaveszed a 100 db MOL-t.) Így 9700 felett keletkezö nyereség után kell majd árf.ny.adót fizetned.
Amennyiben nem csinálsz önkötést abban az esetbn feltételezve, hogy jövö év okt.-ben adod el 11.000 Ft-ért, akkor a 11.000- 7.000 = 4.000 Ft/db x 100 db = 400.000 Ft után kell a 25%-ot (100,000 Ft adot fizetned) Persze a jobb megértés végett nam számoltam a jutalék és egyébb költségekkel.
Az 9.500 Ft-nál létrejött önkötést követöen "csak"
11.000-9.500 = 1.500 Ft/db x 100 db = 150.000 Ft után kell a 25%-ot (37.500 Ft adot fizetni)
Persze azt is lehetöség, hogy eladod idén és jövöre majd valamikor alacsonyabb áron veszel MOL-t, vagy valami mást.
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 18:18
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Kedves Wedge!
Szerintem 2 másik dolgot fognak biztosan elérni. Egyrészt hazavágják a maradék megtakarítási és befektetési hajlandóságot, ami nem igazán szerencsés ha az infláció leszorításáról papolnak folyamatosan. Másrészt bebiztosítják a garantált vereséget a következő választásokon.
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 17:48
Előzmény: #16  zsosz
#18
evvel a lépéssel egyetlen dolgot fognak elérni, hogy a bluek mellett mostanság éledező kisebb részvényeket megfojtják, mert ezáltal az intézkedés által jópár speki abba fogja hagyni a dolgot...
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 17:44
#17
Tisztelt Zelena Ur!
Kerdesem a következö:
Hanyszor lehet atkötni?
Erdemes volna-e minden nyereseges eladas elött egy atkötes?
Olcsobb mint 25%.
Köszönöm a valaszt
üdv
zsosz
zsosz 2004. 09. 24. 17:34
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Ja,ha ilyenmódon érted az átkötést az szvsz magától értetődő volt.Alvó (néhai jegyzett) részvények átkötése evidens vagy várni 2006-ig ill.addig,míg a ráció ésszerűsíti ezt a dolgot.
Viszont a megfogalmazásod finom csúsztatás volt,hiszen az általad javasoltak mellett sem ússza meg senki az áfnya-t legfeljebb mérsékli jó esetben.Rosszabb esetben,amit elemzők már lassan pedzegetnek lejár a nagy bull ideje és ha átkötöttem ülhetek akár mínuszban is.Köszi,de nem győztél meg.
Szvsz kiszállás (ha lehet csúcson),aztán irány a DKJ.Üdv
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 17:20
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Hát igen az igazi az lenne, ha a csucson lenne átkötve.
De ki tudja hol a csucs ?
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 17:16
#14
Ha idén, például hétfőn, vagy az év végén átkötöd az állományod, akkor a jövő évben keletkező nyereséget az új beszerzési áraid alapján számítod.
.
Kérdés, mikor és milyen árfolyam mellett érdemes idén átkötni?
Történelmi csúcsokat döntő papíroknál akár hétfőn. Legfeljebb később, ha tovább emelkedik az árfolyam, még egyszer átkötöm.
üdv. zj
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 17:08
Előzmény: #12  zsosz
#13
Az átkötés lényege, hogy dec. x.-én a brokiddal csináltatsz egy önkötést. Ugyanazon az áron adod és veszed. A bróker jutalék a day trade kategoria. tehát annyi , mintha day tadeltél volna.Ezzel realizáltad az addig elért naereséged. Tehát az önkötéssel 0-ról indítod a nyereséged.
zsosz
zsosz 2004. 09. 24. 17:01
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
Kedves János!
Ezt nem értem.Átkötés során nem történik eladás?Ha igen,akkor arról készül is a kivonat és hiába veszek aznap újra papírt az már egy másik történet.De nyitott vagyok,ha elmagyaráznád.Üdv
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 16:50
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#11
Tisztában van az szdsz, hogy a fidesz megszavazza helyettük is.
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 16:43
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Legalább valami sávos,és/vagy időkorlátos adóztatást találtak volna ki a befektetés "legalább" szintentartására. A 25% nagyon erős a BÉT 4-5 kereskedhető részvényére.
A 25% az állampapírokra is vonatkozik ??
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 15:53
#9
Egyébként kiszállás helyett átkötéssel kijátszható a meglévő nyereség utáni adó.
üdv. zj
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 15:52
Előzmény: #6  zsosz
#8
kiváncsi leszek szadira, vajon +szavazzák-e, ha igen mardék hitelük 0 lesz.
rá kell döbbeni ez az új (??) kormány egy kődemagóg, vérbalodali politikát fog megvalósítani. az országnak nem jó ez a nagyságú államháztartás, de a rendszer önjáró és a kiadásokhoz kella bevétel. Minden áron!
nem lepődnék meg ha Görögo-t és Megyó 89-es lépését követve meghamisítanák az Áht. adatokat majd a EUR 2010es bevezetés érdekében.
másrészt egyszer már adózott jövedelmet miért kell/ lehet még 1x megadóztatni?
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 15:48
#7
Csak azért 25 %, hogy az SZDSZ is felmutathasson valamit választóinak, amikor is \"kiharcolja\" a 15-20 %-ot.
Ez politika és kommunikáció!
üdv. zj
zsosz
zsosz 2004. 09. 24. 15:45
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Ha az adótörvény változásait egyben szavaztatják,akkor lehet ez egy jó trükk az időhúzásra is.(nem patent az előterjesztés,tegyek bele egy tuti bukót,elvetik,átdolg ozom.Pontosabban addigra valamit összehozok.A miniszterelnökcsere határideje szorít,most az élvez prioritást.Gyanús is,hogy oly nagy egyetértés mutatkozik kifelé a kormánypártok közt.A 25% csak a szokásos játék a szociktól (nem tudnak ötletesebbet),mondj sokat,engedd el a felét,a végén még ünnepelni fognak.
Mondjuk én spec. a 12.5%-nál is kiszállok minden nyerő papíromból.
Zseton 2004. 09. 24. 15:42
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
"A parlament nem fogja ezt a mértéket megszavazni."
Hát nem tudom. A gond az, hogy az összes adómódosításról egyben szavaznak.
ny.janos 2004. 09. 24. 15:39
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Kedves János!
Remélem igazad lesz!
Üdv.
Törölt felhasználó 2004. 09. 24. 15:36
Előzmény: #1  portfolio
#3
A parlament nem fogja ezt a mértéket megszavazni.
üdv. zj
ny.janos 2004. 09. 24. 15:35
Előzmény: #1  portfolio
#2
A kisbefektetők részére értelmetlenné tette a kormány a tőzsdei kereskedést ezzel a lépéssel!
Siralmas az indoklás miszerint így azonos a tőkejövedelmek, s a munkajövedelmek adóztatása. Aki tőkejövedelemből él, az valamilyen szinten már megadózott a befektetett tőkéjéből!
A kormány megásta a BÉT sírját!
BÉKE PORAIRA!

friss hírek További hírek