Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 01. 19. 14:03

OPIMUS  



Kizárólag Opimus részvénnyel rendelkező vagy annak vételén gondolkodó kultúrált személyeskedéstől mentes kisbefektetők részére.



Sok sikert kívánok az Opimus részvényeseinek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tris
tris 2015. 02. 04. 13:42
Előzmény: #859  Miguel
#860
Szívemből beszélsz!
Velem olyan ritkán fordul elő, hogy valakivel 100%-ban egyet értsek. Most ez van.
Miguel
Miguel 2015. 02. 04. 12:56
Előzmény: #858  Miguel
#859
MOLLY-ból idézet:
"...dönts el ,mi alapján kereskedsz.Itt vannak Robert Redford-isták,a hírek szerelmesei.És vannak fapadosok (csártosok).:-)),A fórum alapján soha (!!!!!!) ne kereskedjél,mert itt már mindenki milliárdos és nem számít semmi.:-)))"
:)
Miguel
Miguel 2015. 02. 04. 12:48
Előzmény: #857  Miguel
#858
A papírminősítésekkel úgy vagyok, ha egy " tőzsdepápa" vételre javít, ajánl valamit azt azért teszi mert ő el akarja adni; ugyanez igaz akkor is ha ront a papír kilátásain: venni akar belőle mert úgy gondolja a papír ára nőni fog... szóval én (!!!) nem hiszek egyetlen minősítőnek, befektetési gurunak... ha megmutatja befektetéseit, a bankszámlájának nyereségét... nos akkor beszélhetünk, arról hogy ő mit gondol... :)
Miguel
Miguel 2015. 02. 04. 12:44
Előzmény: #855  tris
#857
Szia!
link

ez nekem azt jelenti, hogy a minősítők egy jelentős része dagadtra kereste magát " a jelzálogfedezetű értékpapírok mögött álló hiteleket, hogy ezzel is vásárlásra ösztönözzék az egyébként visszafogott kockázati étvágyú befektetőket..." ezekkel szarokkal... és most úgy szabadulnak, hogy kiegyeznek az állammal; fizetünk egy kis baksist---az államnak persze--- 1,375 milliárd dollárt, és békén hagytok minket... mindenki jól jár, kivéve a befektetőket, akik vették a szarokat és elbukták azokat a pénzeket amiket a másik oldal--kibocsátó- szépen lenyelt..
Szóval ha meg tudunk egyezni az állammal akkor mehet a szabad rablás... nekem ebből a cikkből ez jött le...hogy mi van a befektetők pénzével??? Mondják erre a tőzsde egy veszélyes üzem, pláne ha még kavarnak is mellette és azt szabadon megtehetik... Amúgy én úgy vagyok ezzel: tőzsdén olyan hogy bennfentes kereskedés nincs---nos ez eccccccerűen nem létezik....sajnos! :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 04. 10:07
Előzmény: #855  tris
#856
nem levagh, hanem bogar101a + bogar101 + szerintem még sok más is én vagyok szerinte. :))
tris
tris 2015. 02. 04. 10:03
Előzmény: #853  Törölt felhasználó
#855
Mint látható van itt beültető bőven. :)

link

Akkor menjünk bele a közepébe!
Lavegh szerinted miért beültető?
tris
tris 2015. 02. 03. 12:45
Előzmény: #853  Törölt felhasználó
#854
Aki viszont annyira felkészületlen, hogy azt gondolja, majd itt leírja valaki hogy mit tegyen, azt nem lehet megmenteni.
Törölt felhasználó 2015. 02. 03. 12:30
Előzmény: #852  tris
#853
"Én csak azt állítom, hogy ez nem befolyásolhatja a tőzsdei döntéseket egy olyan ember esetében, aki veszi a fáradtságot és kicsit is felkészül a tőzsdei ismeretekből."

Egy ilyen embernél valóban nem befolyásolja. De sok nem ilyen ember van.
tris
tris 2015. 02. 03. 10:28
Előzmény: #847  Törölt felhasználó
#852
Azt nem vitatom, hogy vannak olyan nickek, akik rossz szándékkal fórumoznak.
A médiában is megjelennek hazug hírek. Ez korunk „természetes“ jelensége. Tapasztaljuk az élet minden területén. Miért pont itt a fórumon ne tapasztalnánk?
Én csak azt állítom, hogy ez nem befolyásolhatja a tőzsdei döntéseket egy olyan ember esetében, aki veszi a fáradtságot és kicsit is felkészül a tőzsdei ismeretekből.
Tehát pro és kontra nem gerjedek arra, ha valakire ezt a jelzőt rásütik. (Okkal vagy ok nélkül.) Itt ha nyilvánvaló hazugsággal akar valaki hangulatot kelteni, akkor viszonylag egyszerű a helyzet. Buta hazugságot könnyebb leleplezni. Ha pedig a leleplezést valaki nem veszi komolyan, hát magára vessen.
Törölt felhasználó 2015. 02. 02. 20:54
Előzmény: #850  Törölt felhasználó
#851
"te viszont nagyon itt voltál"

Válaszoltam trisnek. Tudod, én szoktam.

A hülyeségeid meg nem érdekelnek. Mindketten tudjuk, hogy te voltál bogar101a, akiről minden ideíró tudja, hogy egy kamus beültető volt, ezért is tiltakozol a bukta ellen.
Törölt felhasználó 2015. 02. 02. 19:59
Előzmény: #849  Törölt felhasználó
#850
de szétkampányoltam magam ma is... te viszont nagyon itt voltál a nagy érdektelenséged ellenére is. hihetetlen öngólokat rúgsz bogar202! :)))
Törölt felhasználó 2015. 02. 02. 19:47
Előzmény: #848  Törölt felhasználó
#849
Bogár101a, te pontosan tudod, hogy miről beszéltem a #847-ben. Hiszen te pontosan ezt tetted korábban a Phylaxiában éveken át és nyilván most is ezért vagy itt.
Törölt felhasználó 2015. 02. 02. 19:29
Előzmény: #847  Törölt felhasználó
#848
el sem kell olvasni a lehúzó szájtépést.. ezek a szemetek ma is rászórtak 10db-ot a kis ártatlanokra 22-n, aztán a végén 15.000db-al visszahúzták a nyitó 23-ra.. LOL :))
Törölt felhasználó 2015. 02. 02. 18:00
Előzmény: #846  tris
#847
Az a helyzet, hogy biztosan tévedsz. Igenis létezik a "bedumálás". Konkrét nickekről derült ki, hogy céges emberek vagy brókerek, akik saját pozijuk érdekében folytatták itt a tevékenységüket. E-Star, Hybridbox, PannonFlax, meg még egy csomó más is volt. De van amikor finomabban és felvállalt névvel történik ez mint a Humetnél Civin idejében. Szóval létezik ez a műfaj, ha elhiszed, ha nem. És értelme is van, különben nem létezne...

tris
tris 2015. 02. 02. 17:25
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#846
Megy itt továbbra is ez a snóblizás. (Akármit dugsz 23 a záró.) :)

Mielőtt rákanyarodunk a beültetésre, foglaljuk össze azért az előző vitánkat.
Amit először üres lózungnak neveztél, végül is annyit takart, hogy különböző véleményen vagyunk.

A beültetésekkel kapcsolatos véleményem:
Először csak általánosságban váltsunk szót a témáról. A személyeskedés most nagyon lehetetlenné tenné a téma megvitatását.
Tekintsük alapkövetelménynek, hogy a különféle hírforrásokból a tőzsdés csak tájékozódik. A döntést saját elképzelése alapján, saját felelősségére hozza meg!
Nagyon sántítana az a vélemény, hogy „én a fórumon x nick bejegyzése alapján vettem és most mekkorát buktam. A szemét beültető!“
Tehát azt tartom korrektnek, ha valaki leír egy véleményt, akkor azt megvitatjuk és ki ki cáfol, vagy igazol. Majd ez alapján lehet továbbmenni.
A beültetést vizsgáljuk meg más oldalról is.
Ne erről a konkrét papírról gondolkodjunk, hanem inkább az általános tőzsdei helyzetről.
Amikor egy papír a mélyben van, akkor nem szokták beledumálni a kicsiket. Totál öngól lenne a nagyoknak, ha a sok bizonytalankodó kicsit beledumálnák a mélyben, utána aztán soha nem emelkedne, mert a kicsik agyondobálnák az összes emelkedést.
Tehát aki a mélyponton attól fél, hogy valaki aki pozítív véleményt fogalmaz meg a papírral kapcsolatban, az beültető, az nem ismeri elég mélyen a tőzsdei folyamatokat.
Opimusra behelyettesítve Karildo véleménye nagyon jól jelzi a kicsik hangulatát:

„ Történhet itt bármi nem nagyon lesz olyan balek aki ebbe bele venne. „

Ez az uralkodó felfogás a kicsik részéről. Én ezt elfogadom, mert igen rosszak a tapasztalataik a papírral kapcsolatban. Ebből viszont logikusan nem következik, hogy ebből a papírból itt rá lehetne dumálni kicsiket a papírra.
Nekem is az a véleményem, hogy itt csak nagyon jó idegekkel rendelkező tőzsdés próbálkozzon. És persze ott legyen a szeme előtt, hogy a tőzsdén nem csak nyerni lehet!!!
Törölt felhasználó 2015. 01. 30. 18:07
Előzmény: #844  Törölt felhasználó
#845
:)) több lesz az így, hidd el nekem.
egy kis off: link
Törölt felhasználó 2015. 01. 30. 18:06
Előzmény: #843  Törölt felhasználó
#844
egy nappal megint hosszabb lett a 25 év
Törölt felhasználó 2015. 01. 30. 18:03
#843
hatalmas mennyiséget szórtak rá a kicsikre ma is, majdnem 300 darabot!! Uristen! Aztán a végén 1 darabbal visszahúzták az árat az előző záróra..

más olvasatban: valami esésben érdekelt megpróbálta néhány darabbal lejjebb vinni az árat, de nem jött neki össze.
Törölt felhasználó 2015. 01. 30. 16:58
Előzmény: #841  tris
#842
Ok.
tris
tris 2015. 01. 30. 16:54
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#841
:)
Hagyjuk is. Ha valakit érdekel, az eddigieket vissza lehet olvasni. Épp nem erről volt szó.

Jövő héten kifejtem véleményem a beültetésről, ameddig értelmét látom vitázhatunk is róla.

Topik gazda

fci
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek