Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
WLM 2021. 06. 18. 00:11
#2820
Az olaszok 60 év után kihagyták a vb.-t .Ezen az az eb,-n viszont tényleg kurva jók.Szerintem a legszerethetőbb ,legszimpibb csapat, én ha a magyarok kiesnek (márpedig kiesnek sajnos) teljes mértékben nekik szurkolok.Most ők hozzák azt a feeling-et amit legjobban szeretek a fociban.Ők tartják életben a reményt,hogy lesz ez még másképpen is. Természetesen nekünk ez nem jó.
WLM 2021. 06. 18. 00:02
#2819
A Figo vezette Portugália lemosná a mostanit ,a brazilverő Zidane vezette világbajnok francia válogatott lemosná a mostanit Mbappe ellenére, a németek is voltak jobb formában stb. Ezeken a világversenyeken ahol ők tündököltek  mi nem voltunk jelen.Ettől független lehet,hogy neked van igazad ,csak én másképpen érzékelem.
WLM 2021. 06. 17. 23:52
Előzmény: #2816  Peterbond
#2818
Ebben nem értünk egyet .Az El Galactico agyonbaszná a mostani Real-t ,a Barca is romokban ,a Man United se a régi vannak akik tudják tartani a régi szintet , mint pl. a Bayern ,de szerintem ezek a csapatok vannak kevesebben .A válogatottakból pedig kihaltak a hősök .Régen minden csapatban volt több olyan játékos akiknek az egész világ ismerte a nevét ,pedig nem volt facebook. Szerintem kihaltak a hősök akiket megpróbáltak futószalagról pótolni ,de szerintem nem sikerült.
WLM 2021. 06. 17. 23:34
Előzmény: #2815  PusztaPutyin
#2817
Áááh ,természetesen nem merek ilyen rövid távon reménykedni (az EB.tekintetében főleg nem) Súlyos meccsek előtt állunk ,szerény véleményem szerint a portugálok voltak azok akikkel szemben volt némi esély .A franciák és a németek egy másik liga.
Peterbond 2021. 06. 17. 23:28
Előzmény: #2814  WLM
#2816
"Sziasztok ! Helló Xenosz, szia Vezér ! Köszönöm a reakciót,egyetértek veled Uram. Annyiban vagyok optimistább,hogy szerintem az enyhe magyar javuláshoz párosul egy enyhe nemzetközi leépülés a nagyobb csapatok részéről .Ez talán megkönnyíti (valószínűleg ideiglenesen) a felzárkózást , meglátjuk."
.
Bocs de ezt kifejtenéd kérlek? Az olaszokat rég láttam ilyen jónak, az angolok is erősödtek. A portugálok se rosszabbak mint 4 éve. Egyedül a németek akiknél úgy látszik van egy kis gödör. de őszintén szólva én azt látom hogy a nemzetközi foci baromi sokat fejlődött az elmúlt 10-20 évben. A 90-es évek 2000-es évek csapatainak én nem sok esélyt jósolnák a mostani vlogatottakkal szemben.
.
Én egyértelműen úgy érzem, hogy a nemzetközi foci fejlődésével továbbra se tudunk lépést tartani és A fociba ölt milliárdok azt eredményezték hogy inkább hoztunk külföldieket akik értik a nemzetközi focit és így tusdunk eredményeket elérni ( Klub szinten Sousa, Rebrov, válogatotnál Dárdai, Rossi pl ) illetve hozunk a magyartól 1-2 szinttel jobb külföldieket. A képzés immár másodlagos, nem kell kiképezni és eladni 1-2-3 millió EUR-ért játékosokat évente hogy kisegítse a klub költségvetését, a pénz jön enélkül is és háttérbe is szorul a nemzetközi szintre jó játékosképzés. Egyszerűbb venni a már kiképzett külföldit. az gyorsabb és kényelmesebb. És ez látszódik meg a válogatotunkban is sajnos amit kompenzáll a felkészültebb a nemzetközi focit jobban értő edzők. Illetve amikor van pár apuka aki extra energiát öl bele a fia képzésébe és amint lehet külföldre is viszi ( Lásd Szalai attila, Szoboszlai Dominik pl ).
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 17. 23:01
Előzmény: #2814  WLM
#2815
Szeretném én ha a próféta szólna belőled, de sajnos a szombati frankok megverték a németeket. Akik simán lezúzzák bármikor a portugálokat. Ezek után miben reménykedjünk?
WLM 2021. 06. 17. 22:56
Előzmény: #2803  Törölt felhasználó
#2814
Sziasztok ! Helló Xenosz, szia Vezér ! Köszönöm a reakciót,egyetértek veled Uram. Annyiban vagyok optimistább,hogy szerintem az enyhe magyar javuláshoz párosul egy enyhe nemzetközi leépülés a nagyobb csapatok részéről .Ez talán megkönnyíti (valószínűleg ideiglenesen) a felzárkózást , meglátjuk.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 17. 21:37
Előzmény: #2801  Magus_21
#2813
Eddig papírforma.
Zsh9999 2021. 06. 17. 20:14
#2812
Ezaz Putyuliiiii
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 17. 20:12
Előzmény: #2809  PusztaPutyin
#2811
Belgák csak behúzták.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 17. 19:15
Előzmény: #2806  Magus_21
#2810
Na én mehetek a Cassához..:)))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 17. 18:22
Előzmény: #2806  Magus_21
#2809
én is a belgákra tippeltem volna, aztán nézzenek oda, hogy bekaptak egyet bemelegítésnek az elején
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 17:05
Előzmény: #2798  Magus_21
#2808
2:1 lett, de kimaradt a 11-es az Ukránoknál.... :(
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 17:02
Előzmény: #2781  szieszta
#2807
Amikor született a foci Európában és később megjelent nálunk is,meg a szomszédos közép európai országokban az évszázad első évtizedeiben a magyar foci abszolút élvonalbeli lett hamar az osztrák és a csehszlovákkal együtt. Rengeteg magyar játékos és edző került ki nyugatra is és ott nagy sikereket értek el.
A közbeszédben  az átlagember is nagyon jól tájékozott volt a szakmai dolgokban Az újságokban napi szinten írtak szakmai elemzéseket és sok könyv is jelent meg.
Szóval az egész közeg nagyon profi volt és megett mindnet,hogy jobb egyre legyen. Az igaz,hogy az Aranycsapat volt a csúcs, de volt előzménye és utána sem hirtelen történt a minőségromlás. Egészen a 80-as évekig - igaz egyre csökkenő mértékben - tartott a magyar foci minősége ,ami a Vidi 1985ös UEFA kupa döntöjével és a 86os Vbre való kijutással ért el egy utolsó fellángolást. A 90es évektől egyértelműen távol kerültünk szinte mindne tekintetben a korszerű focitól.
Én azt gondolom egyébként,hogy létezik magyaros virtus, ami talán abból jöhet,hogy a magyar emberek mindig rá s voltak kényszerítve, hogy megtalálják a nehéz helyzetekben a megoldást a szélsőségesen versengő bizalmatlanságra épülő  társadalomban, ahol az állam sem nyújt segítséget. Sőt azt is át kell verni,ha az ember túl akar élni :))
Ez a magyaros állandó problémamegoldóképesség jelent meg a magyaros technikában.
Ezt szorította ki nagyrészt a sport tudományosítása és az, hogy a magyraok ezt nem ismerték fel, ahnem továbbra is a tehetségben bíztak.
Erre jött még,hogy a politikai hatalom teljesen átszőtte a focit és kialakult egy maffiaszerű közeg, ahol már nem a teljesítmény számít, hanem az abból kivehető pénzek nagysága , a leosztott nyugdíjas állások a haveroknak, vagy hogy a befolyásos szűlők gyereke játszik a csapatban stb.
Kisértietesen hasonlít ez az egész a fideszes maffiaállamhoz ugyanezekkel a célokkal, csak ez korábban is így műkődött. Na meg az állandó hazudozás és mellébeszélés , a valóság takargatás is ugyanaz.
Aki benne van az látja, meg sztem sokan mások is, de nem lehet szétrobbantani olyan erős érdekek vannak benne és kevesen mennek szembe vele, inkább beletagozódnak jó pénzért, hallgatásért cserébe.
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 16:55
Előzmény: #2805  Karvalytokes
#2806
szerintem inkább hármat fognak a Belgák lőni 
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 17. 16:50
#2805
Éppen nézem a rúgott gólokra 2x a szorzó.Szerintem ez ajándék.A Dánok biztos rúgnak egyet ,az a kérdés hogy 1 vagy 3 at rúgnak a belgák.
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 16:12
Előzmény: #2798  Magus_21
#2804
Félidőben már 2:0 az Ukránoknak 
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 16:11
Előzmény: #2789  WLM
#2803
A válogatottnak lehet őszíntén örűlni ,mert ott a srácok magukévé teszik a profi mentalitást. Ha látom,hogy benne van a meló,és az akarat akkor nem érdekel, hogy mennyiből van és ki van kormányon. 
Egyszerűen azért, mert akik ott dolgoznak, játszanak azok megérdemlik a maximális támogatást. Nem tehetnek a körülményekről.
Sőt. Én a Fradi, vagy  a Vidi sikereinek is tudtam örűlni, amikor belenéztem a meccsekbe és ugyanezeket láttam.
Persze közben tudom,hogy ez csak a jéghegy csúcsa és valójában a magyar foci nem ettől lesz jobb, mert ahhoz struktúrális változás kell a  képzésben szakmailag,hozzállásban stb stb lehetne sorolni bőven, ami miatt ezek a sikerek legfeljebb a fiatalok motívációját fogja ösztönözni,de nem biztos,hogy megkapják a kellő támogatást egy sikeres karrierhez.
Azt gondoljuk,hogy ha fenn iyen jól mennek a dolgok akkor lenn is biztosan.... hát nem egészen sajnos.
Peterbond 2021. 06. 17. 15:41
Előzmény: #2800  Magus_21
#2802
A danoknak nagyon fog hianyozni a finnek elleni pont/pontok. Az oroszokat majd talan megverik de a tovabbjutashoz valoszinuleg kell egy pont a belgaktol is ami baromi nehez lesz. En se hiszem hogy ossuejon nekik de azert drukkolok hogy valahogy tovabbmenjenek ( harmas korbeveres eseten talan ha nagyon megverik az oroszokat ).
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 14:48
Előzmény: #2797  Törölt felhasználó
#2801
Hollandok nyernek 2:1-re (nem rosszak a sógorok, de ide szerintem ma keveseknek lesznek).

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek