Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 22:30

BLUE topick  

Pipec óhajának megfelelvén elindult a BLUE... meglátjuk, milyen sikerrel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 05. 27. 23:06
Előzmény: #23019  evazeller
#23020
Fantasztikusakat írtatok, Zsolti, Éva nagyszerű emberek vagytok, le a kalappal!
evazeller
evazeller 2017. 05. 27. 22:25
Előzmény: #23008  Törölt felhasználó
#23019
fulton, amikor tőzsdézni kezdtem, rögtön beletanultam akkora volatilitás volt a tőzsdén, hogy sokan "összefosnák" magukat, ha ez ma lenne blue-k estek napi 5-6 %-ot, aztán még tovább aztán két hét alatt emelkedtek 20%-ot otp, richter totál ment 10-20%-ot, mol maradt sokáig lent tvk-m is volt akkor, két hét alatt ment 1600-ról 2800-ra:) aratás volt, hatalmas :)
evazeller
evazeller 2017. 05. 27. 21:55
Előzmény: #23017  zsoltee77
#23018
tiszteletreméltó, amit leírtál egyrészt a rengeteg munka, másrészt, hogy a gyerekeidre gondolsz talán te is kezded megtapasztalni, hogy sokszor a sültgalamb-várás nem a legjobb taktika a tőzsdén szerintem érdemes nap mint nap újragondolni, mibe teszel bele, miből jössz ki ahogyan újratervezed nap mint nap a kerti munkát, mit ültetsz és mit aratsz...
zsoltee77
zsoltee77 2017. 05. 27. 21:41
Előzmény: #23015  evazeller
#23017
Érdekes a téma, bekapcsolódom, ha nem baj. Én kertész vagyok, és ezt a szakmát ilyen intenzitással nem lehet művelni 50 éves korig sem, nemhogy 70. Most 34 vagyok és már most észre veszem magamon, hogy május végére minden évben jobban kipurcanok (novemberben kezdődik a munka java az erdőn, aztán egész télen neveljük a palántákat, tavasszal meg az eladás két hónap), fáj minden izületem, hetekig tart, míg a napi 18 óra munkát kipihenem. Aztán beindul a zöldség-gyümölcs, amit termelünk is meg kereskedünk is vele késő őszig. Ez már csak napi 8-12 óra munka.Szóval a motivációm alapvetően 2 dologra irányul, hogy egyrészt a 2 lányom felnevelésére elegendő tartalékot halmozzak fel mihamarabb, ha velem valami történne... Másrészt a fent említett probléma a mi szakmánkban, hogy fizikailag tönkre megyünk, ha nem veszünk vissza időben. 2 éve nyitottam az első értékpapír számlát, rögtön TBSZ-t is. Addig amúgy se tudtam félre tenni, mert a vállalkozásba forgattam vissza és házat építettünk. Idén januárig csak befalapokat és Plotinust tartottam, de Zsiday lépése elindított bennem egy folyamatot, ami az aktív kereskedés felé terelte a gondolataimat így elkezdtem magam képezni rohamtempóban a tőzsde világáról. Óriási segítség ez a fórum is, van jónéhány tag, akinek az írásait kiemelten figyelem. Szóval egyrészt mindig érdekelt a tőzsde világa, másrészt a már egyszer kemény munkával előállított (szándékosan nem a keresem szót használom, nekem az amerikai make money kifejezés jobban tetszik) pénzből szeretnék többet kihozni, harmadrészt pedig ebből remélek átcsoportosítani olyan dolgokra, amire amúgy sajnálnám a pénzt. Én gyűjtögető típus vagyok. Nagyon keményen tudok dolgozni, és meggondolom, mire költöm a pénzt. Úgy gondolom, hogy kicsit lazábbra tudom majd hagyni magamnak a gyeplőt, ha lesz már annyi tartalékunk, amiből a két lányom eljut a felnőttkorig. Hogy ez mennyi pénz, azt még nem gondoltam végig.
evazeller
evazeller 2017. 05. 27. 21:00
Előzmény: #23015  evazeller
#23016
ez a rák-ügy is, persze, csak velem történhet meg, hogy szétröhögtem magam rajta egy nyári csütörtöki napon hív a prof, hogy sajnálom éva, de rossz hírt kell közölnöm, a lábszárából kivett "pötty" melanoma malignum ajj, mondom, de szép neve van, de mi az azt mondja a prof, másnap, pénteken menjek be hozzá, adja a beutalót a kékgolyóba az onkológiára mondom az nem jó, mert szombaton törökországba megyünk nyaralni azt mondja kedves éva, maga ne menjen sehova, csak hozzám, mert ez egy halálos betegség na, mondtam, ezt most megértettem, de egy hét múlva jövünk vissza, és akkor elmegyek önhöz, de most kicsattanóan jó kedvem van az utazás miatt és semmi halált nem érzek, tehát majd jelentkezem aztán persze úgy is lett és az onkológián vettem észre, hogy ez tényleg komoly lehet, egyrészt elnézve az ott ücsörgő betegeket, másrészt hamar megvolt a műtét, és fiatalkoromra való tekintettel egy 3 milliós injekció-kúrát kaptam , amit másfél évig magamnak kellett beadnom, önmagamat hason döfve:) ez volt a legrosszabb, ez a sorozatos "önharakiri" :)
evazeller
evazeller 2017. 05. 27. 20:44
Előzmény: #23011  MetalHeart
#23015
tényleg nincs tbsz-em, a tőzsdét kb 30 éves koromban találtam ki, mint "másik lábon állási lehetőséget", ez illett hozzám, függetlenséget jelentett, és mellette végezhettem a tanítást, amit imádok akkoriban rengeteget tanítottam az elté-n és különböző nyelvsulikban, aztán itthon privátban, de tudtam, eljön az idő, amikor nem bírok napi 8 órában tanítani és száguldozni a városban bár a tanítás olyan, hogy 70 évesen is lehet csinálni, de annyi "apai-anyait" beleadok, hogy most már napi 4 óránál többet nem vállalok /értsd 2szer másfél óra/ aztán a fogyasztói szemlélet: semmiféle tárgyi vételekben nincs hobbim, egyedül az utazást szeretem, ami költséges hobbi szeretek még finomakat enni, és szeretem megetetni a családom finomságokkal, nem szeretnék azon gondolkodni, hogy ha lazacot kívánunk, akkor ne lazac legyen a vacsi van egy ésszerű félretett pénzem, persze, gondolok egy esetleges betegségre, már volt is, rákból sikeresen kigyógyultam /7 éve tünetmentesen/ ami persze nem jelenti, hogy végleg, de nem gondolok rá, inkább élvezem az életet szóval, a lényeg: a tanítás a szerelmem, a tőzsde a "mankó" de ennél jobb független keresetet, mint a tőzsde, jelenleg nem tudok elképzelni a tanítás mellett
MetalHeart
MetalHeart 2017. 05. 27. 14:53
Előzmény: #23013  MetalHeart
#23014
A mai mobil buzi (Y) generációtól, amely ébrenlétének 70%-át a telója bámulásával tölti és komoly pszichológiai, lelki stressznek van kitéve azáltal, hogy közösségi oldalakon való vakkantására hány like-ot kap,- miközben a munkáról vagy egyáltalán az életről való elképzelése alapján nevetőgörcsöt kapok - nem várok el "öngondoskodási" szándékot... 80%-a egyszerűen nincs azon a szinten, hogy felfogja, hogy miről is van szó.Az (X) generáció pedig nagyon vegyes, azaz vannak akiknek - a fogyasztás mellett - van komoly megtakarítása és vannak akiknek kevés vagy egyáltalán nincs...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 05. 27. 14:42
Előzmény: #23012  Törölt felhasználó
#23013
Ez a téma rendkívül összetett és mindenki másként vélekedik róla és ennek megfelelően cselekszik is. Tény, hogy fiatal, illetve aktív évtizedeinkben kéne leginkább a pénz, hogy éljünk, azaz anyagi javakat birtokoljunk, szolgáltatásokat fogyasszunk és világot lássunk. Ma már az is világos, hogy nyugdíjas éveinkre óriási színvonal esés következik be megfelelő anyagi tartalék nélkül. Általában az emberek itt(!) és most (!) élni szeretnének, mert "jogukban áll" jól élni, kölcsönt felvenni amivel felélik a jövőjüket (elenyésző részükre igaz az előrehozott fogyasztás), miközben egy állás elvesztése vagy komoly, elhúzódó (nem halálos) betegség révén simán "lenullázhatják" magukat. A média, a közvetlen élőkapcsolati közegük mind az azonnali fogyasztást ösztönzi/kényszeríti. A legtöbb embernek aktív időszakában nincs, vagy nem elégséges az anyagi forrása, hogy egyszerre "éljen" és tartalékot is gyűjtsön (a havi pár ezer esetleg pár tízezer nem elégséges), ezt akkor képes megtenni, ha valamilyen komoly örökséghez jut, amiből tőkét képezhet és ezzel az aktív keresete megy az "életre" és a tőke pedig a anyagi függetlenség célra. A Tibi -féle cikkel max. egyetértek... nagy valószínűséggel a nulláról induló első generációs megtakarító "feláldozza magát" a gyerekének, azaz tudatosan olyan vagyont halmoz fel, amit a gyereke élvezhet, illetve felkészíti őt ezen vagyon bővítésére, miközben egyidejűleg már élvezheti is áldását. Elképzelhető két (esetleg több) generáción keresztüli vagyon felhalmozás is, ahol együtt van az "jól élni itt és most" és a megtakarítás/vagyon halmazás, de szerintem a magyar viszonyok közt ez is elég ritka jelenség. Más út pedig nem létezik a nagy többség számára...
Törölt felhasználó 2017. 05. 27. 13:32
Előzmény: #23011  MetalHeart
#23012
Értem.Saját gondolatom az: belegondoltam, egy 20-30 évesnek "illő" gondolni a jövőre, család stb. Érdemes gyüjtögetni (viszont én is azért indítottam egy másik nem TBSZ számlát, mert Évához hasonlóan kiutalgatom a nyerőket privát célokra ("jó egy másik zsebbe is nyulni a nadrágon a meglévők mellett").De, (bár Éva nem tudom hány éves) Én jómagam ha abba a korba érek majd (jó isten is megsegít) nevezetesen lesz már unokám kirepülnek a fészekből nem hiszem hogy fogok gyüjtögetni, vagy csak jóval kevesebb %-ban minek? nem akarok a nyugdijas éveimben eltávozni úgy hogy "felhalmoztam" x összeget. Élni akarok belőle. Megvalósítani olyan dolgokat amik jó érzéssel töltenek el, de részben anyagi vonzattal bírnak ugye.Érekes ez a tőzsdei mókuskerék is, mikor elég, abba tudják e hagyni az emberek, hm...abba akarják e hagyni..vagy egy örök szenvedély formálódik, netán belebukik.És pont ezért Én abszolút megértem Éva felfogását, és hasonlón gondolom. /Persze az hogy Én valaha is eljutok e arra szintre amit Éva képvisel itt, az nagy ?/Sose értettem azokat akik minden vasukat leteszik és csak gyüjtögetnek gyüjtögetnek..aztán elrepül felettük az élet, kiörgednek és ott lesz egy "bináris szám" a számlájukon. És? számít? sírba senki nem viszi magával, majd örökli valaki aki szép életet él belőle.Azokra gondolok akik pl, sajnálják maguktól azt az xy-ba kerülő akármit amit szeretnének, de összerezzenek ha ki kell adni érte azt az x összeget. (pedig tételezzük fel megtehetnék) mert ők "gyüjtenek és gyüjtenek). Lehet ez az életszinvonal viszi rá az embereket ami MO van, nem tudom. Lehet csak pusztán jellem kérdése....
MetalHeart
MetalHeart 2017. 05. 27. 12:14
Előzmény: #23008  Törölt felhasználó
#23011
Éva nem TBSZ-en van, sokszor felveszi a nyerőt különféle célokra, azaz nem nyugdíjra vagy hasonló célra gyűjt. Mindenkinek mást jelent a tőzsde, eltérő eszköz számunkra a céljaink eléréséhez...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 05. 27. 12:10
Előzmény: #23005  evazeller
#23010
megtesszük amit tehetünk...:D
MetalHeart
MetalHeart 2017. 05. 27. 12:09
Előzmény: #23006  upgrayeddAKS
#23009
ez egy ilyen ország, nem tanul az istenadta nép...:D
Törölt felhasználó 2017. 05. 27. 06:38
Előzmény: #23004  evazeller
#23008
Es azt probaltad már h nagyobb vagyis hosszabb ideig tarts egy papirt? Vagy ez a régre volt jellemző. Csak mert gondolom sok idő volt mig beletanultal ebbe a mostani ritmusba.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 23:58
Előzmény: #22977  evazeller
#23007
lótépével csak óvatosan... az nagyok közül a leggyengébb láncszem, bár profitpotenciálban is az egyik legjobb :) nem tudom, észrevettétek-e, de amikor egy nagyobb kiszálló van lótépéből, akkor hiába esik 1-2 ezret akár, hamar összekapja magát: 2005-ben és 2006-ban is ez volt (2007 ugyebár ATH), persze a válság kivétel, majd 2015 és 2017 is így lett. Nem mondom, hogy ATH lesz megint, ennél többet kellene vele foglalkoznom, hogy ilyesmit ki merjek jelenteni, de egy jó alapos esés után 2000 Ft körüli nyerőt lehet rv.-enként zsebretenni. Egy valóban MA-szaggató esésnél tehát csak várni kell egy kicsit, és szinte biztos a kb. 2000 pötty. (Tyű, bakker, majdnem elaludtam, olyan unalmasat írtam :) De tényleg...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 23:34
Előzmény: #22999  MetalHeart
#23006
Ezt a profik úgy csinálják, hogy tényleg ott van egy számláló a honlapon, megy le... aztán ha frissíted, akkor újraindul :) Amúgy a "ciánosok" ezt is feldolgozták már. link Durva ez az ország, hogy itt bizonyos időközönként minden trükköt újra lehet kezdeni.
evazeller
evazeller 2017. 05. 26. 22:55
Előzmény: #23003  MetalHeart
#23005
accept, szerintem maradjunk magunknál:) megcsináljuk mi a napi bulikat segítség nélkül is:)
evazeller
evazeller 2017. 05. 26. 22:53
Előzmény: #23002  evazeller
#23004
nagyzoltam:) az elmúlt hónapban 20 kereskedési napot számolva napi 33250 jött ki:)
MetalHeart
MetalHeart 2017. 05. 26. 22:52
Előzmény: #23002  evazeller
#23003
az tetszett benne, hogy "limitált" a felhasználók száma, és már csak "pár hely" van, tehát gyorsan jelentkezni kell és máris dől a kibaszott lé...:D:D:D
evazeller
evazeller 2017. 05. 26. 22:38
Előzmény: #22999  MetalHeart
#23002
ezt most végigolvastam, te galád, de az utolsó mondatban volt egy primitív nyelvi hiba: "kiválasszák" felszólító mód használata a helyes kontextusban "kiválasztják" helyett tehát nem kattintottam lehet, nem napi 59 ezret fogok keresni, csak átlagban 42 ezret?
MetalHeart
MetalHeart 2017. 05. 26. 22:34
Előzmény: #22990  MetalHeart
#23001
azOTP: A dt nem sikerült a túl gyors visszaesés miatt, illetve 50 feletti zárásra tippeltem. Csalódás a mai mozgás, de nem vészes... nem számítok a 8400, 21MA(8382), 50MA(8307) hármas törésére, mint jó páran, pláne nem a 8K elesésére... egyelőre partvonal és meglátom... osztalék egyelőre ok, jóárasítás esetén van lehetőség még venni, így 9K már nem kell nekem, hogy a kecske és káposzta is megmaradjon ...

Topik gazda

pickpakk
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek