Topiknyitó: Portfolio 2013. 10. 01. 18:31

Kiadták az elfogatóparancsot a MOL vezére ellen  

Ugrás a cikkhez
Az Interpol körözést adott ki Hernádi Zsolt, a MOL vezérigazgatója ellen, illetve az európai elfogatóparancs is hatályba lépett - írja a hvg.hu horvát lapértesülésekre hivatkozva. Kedden délután életbe lépett az európai elfogatóparancs a MOL...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189965
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2013. 10. 03. 17:37
Előzmény: #150  szandokan
#160
Így van, sőt! Nem csak felveszi a helyi szokásokat, hanem akkurátusan meg is szervezi a kenőrendszert: pénzalapot képez rá, belső és külső megbízottak csapatát, segítő cégek hálózatát állítja fel, osztrák, lichtensteini, svájci és offshore bankszámlákat nyit, táskában repteti a kp.-t, kialakítja rá a számviteli politikáját, üzleti modelljét majd az adójogszabályoknak megfelelően szépen lekönyveli a tételeket és archiválja a bizonylatokat.
Ahogy az a kultúremberekhez illik.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 17:35
Előzmény: #158  MKY
#159
Ezt a kérdést ne nekem tedd fel.
MKY 2013. 10. 03. 17:28
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Ha kiadnak egy nemzetközi elfogató parancsot , kérdem én akkor miért nem fogják el Hernádit. Elérhető a nap bármely szakában ???????????
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 17:18
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#157
"Sanander SOHA nem ismerte el a MOL vesztegetést...!"

Hát ez, ahogy szandokan már írta, elég gyenge érv. Egy bűnös elég ritkán mondja magát bűnösnek (különösen gazdasági, nem egyszerűen bizonyítható ügyekben). Ezzel a hozzáállással te nyilván felmentetted volna Szita Bence gyilkosait is, hiszen mind a hárman tagadták a bűnösségüket.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 17:16
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#156
Szóval jobb lenne, ha tisztában lennél a konkrétumokkal, mielőtt tényszerűen hülyeségeket állítasz.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 17:01
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#155
"Hernádira is vall a Sanader-ítélet a Mol-vesztegetés ügyében
2012. november 20., kedd, 10:12 • Utolsó frissítés: 2012. november 20., kedd, 14:58
Szerző: hvg.hu

A Zágráb Megyei Bíróság kimondta: Ivo Sanader volt horvát kormányfő bűnös a Mol horvátországi terjeszkedésével kapcsolatos vesztegetési ügyben. Vagyis ez azt jelenti, hogy a Mol vesztegett annak érdekében, hogy átvehesse az irányítást a horvát olajtársaságban, az INA-ban. A Mol részvények árfolyama eséssel reagált.
..."
link
szandokan 2013. 10. 03. 16:50
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#154
"már írtam lentebb, hogy Sanander ügyében, egy vagy két kisebb vesztegetés lett bizonyítva, a MOL ügy NEM...!
...Sanander SOHA nem ismerte el a MOL vesztegetést...! "

Ez amúgy egy furcsa érvelés : hogy azért nincs bizonyítva valami, merthogy a bűnös nem ismerte el.
Régen rossz lenne, ha csak a bűnös beismerő nyilatkozata vezetne ítélethez, ezt te se gondolod komolyan remélem.
Ezt csak a bűnösök gondolják komolyan.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:49
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#153
Rosszul tudod, a MOL ügyet is rábizonyították.
szandokan 2013. 10. 03. 16:46
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#152
"már írtam lentebb, hogy Sanander ügyében, egy vagy két kisebb vesztegetés lett bizonyítva, a MOL ügy NEM...! "

Tévedsz !!!
A MOL miatt kapott 7.5 évet, a másikért 3.5 évet, ezt összevonták, így lett 10 év..
(tudom, hogy 7.5 meg 3.5 év az 11, de az összevonás miatt lett csak 10.)
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:43
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#151
Figyi: én nem az ügyben akarok állást foglalni. Nem tudom, hogy Hernádi bűnös vagy nem. (max. csak valószínűsíteni tudom, hogy ezek az ügyletek itt a balkánon így zajlanak). Tehát engem ezekkel nem kell győzködnöd.

Én egyes nickek érdekes hozzáállásáról beszéltem.
szandokan 2013. 10. 03. 16:40
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#150
huh..
nagyon nem értesz ehhez, ha ilyeneket írsz..
A korrupció az helyi jelenség.
MIndig ott mérik a korrupciót, ahol történik és nem azt mérik, hogy aki részt vett benne, honnan jött.
Egy Zambiában történt esetnél nem az az érdekes, hogy te ausztrál vagy, esetleg argentin.. hanem azt, hogy egy helyi - érted ? HELYI ! - tisztviselőt kentél meg.
Úgy szokás, hogy aki idegenként jön, az alkalmazkodik a helyi viszonyokhoz. Aki kintről jön, az felveszi a helyi szokásokat.
Ezért szokás helyhez kötni a korrupció vizsgálatát.
(Nyilván a Mont Blanc megmászásához nem úgy készülsz fel, mint a Balaton-átúszáshoz, ezt azért meg lehetne érteni..)
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:40
Előzmény: #144  _pampa
#149
Az apropó pedig egyszerű: a horvátok nyáron lettek EU tagok, így most nyílt meg a sokkal egyszerűbb lehetőség erre. Beidézték tanúnak, nem jelent meg, most kiadták a kőrözést ellene.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:39
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#148
...hmm...!

"a horvát korábbi KORMÁNYFŐT már ELÍTÉLTÉK ezért, 10 évet kapott. Ha ott elég volt a bizonyíték, akkor a vesztegetési ügy másik oldalára szerinted nem elég?..."

...TÉVEDÉSBEN LEHETSZ....!
...már írtam lentebb, hogy Sanander ügyében, egy vagy két kisebb vesztegetés lett bizonyítva, a MOL ügy NEM...!
...Sanander SOHA nem ismerte el a MOL vesztegetést...!
...ráadásul, még csak I. fokon ítélték el, amit MEGFELLEBBEZTEK...!!!
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:35
Előzmény: #144  _pampa
#147
A horvát elnök kissé furcsa hozzáállása:

"Josipovic kiemelte, hogy az igazságszolgáltatás Magyarországon és Horvátországban is független, ezért egy jogi lépés nem kellene, hogy rontson a diplomáciai kapcsolatokon. Emlékeztetett arra, hogy Horvátország számára sem jelentett problémát, amikor a magyar bíróság elítélte Radimir Cacic volt miniszterelnök-helyettest."
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:34
Előzmény: #143  _pampa
#146
Szeptember 25-ére idézték be tanúként.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:31
Előzmény: #135  szivacs
#145
Minden jó családban előfordulnak piszkos ügyek! (lásd: Grippen kontra F-16)
Az, hogy 13->7 .... simán előfordulhat.
Mind a két irányt lehet magyarázni ezzel, azzal.

Pl... alulról felfelé azért, mert fent nagyon korruptak, vagy korruptabbak.
... felülről lefelé azért... mert a felsők nagyon nyomják a korrupciót...

Szóval szerintem az irány mellékes. Kérdés, hogy egyáltalán van-e iránya... hisz a korrupcióhoz két fél kell minimum.
Nyilván nagyobb a valószínűsége, hogy két 50 feletti ország közt több a korrupció, mint az első 10-ben.
_pampa 2013. 10. 03. 16:31
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#144
Amennyiben lenne megdönthetetlen bizonyíték Hernádi ellen már régen köröztetnék.
Nem lesz ez egyszerű ügy.

Még az is elképzelhető, hogy most azért vonták bele Hernádit a másod fok előtt, hogy arra hivatkozhassanak miszerint itta bizonyíték arra,hogy megtörtént a cselekmény, hogy Hernádi elmenekült a horvát igazságszolgáltatás elől.Amennyiben nem lenne bűnös megjelent volna.

szvsz
_pampa 2013. 10. 03. 16:25
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#143
Már nagyon sok tárgyalás volt. Született első fokon ítélet.

Kávézott valószínűleg a főügyész az országos rendőrkapitánnyal és egyiküknek eszébe juthatott: Figyu már ide,lecsuktuk korrupcióért a csókát és azt meg még nem vontuk eljárás alá aki korrumpált. Ez gáz, gyorsan adjunk ki egy nemzetközi elfogatóparancsot,hátha nem veszik észre,hogy hibáztunk! :((((
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:21
Előzmény: #139  _pampa
#142
"A korrupció a legnehezebben bizonyítható jogi eset."

Igen. De megismétlem: itt a másik fél esetében azt már bizonyították.

Persze tévedhettek, meg lehet politika a dologban (ellenoldaltól nem független bíró). Ez mind lehet. De ugyanez az intézmény, ugyanezen bizonyítékok alapján kezeli Hernádit is.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 16:19
Előzmény: #139  _pampa
#141
"Miért csak most adtak ki elfogatóparancsot Hernádi ellen?"

Mert most volt tárgyalás, ahol nem jelent meg.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek