Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 29. 14:23

PSZÁF: nem átlátható a lakossági hitelek árazása  

Ugrás a cikkhez
Változatlanul a legsúlyosabb pénzügyi fogyasztóvédelmi kérdés a lakossági devizahitelezés problémája - állapította meg a PSZÁF ma megjelent fogyasztóvédelmi kockázati jelentésében. A dokumentum a 2011 első félévi, fogyasztóvédelmi szempontból...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=156097
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pitzu 2011. 09. 30. 10:22
#6
Abból mi az igazság, amiről az ATV-n beszéltek. Én sajnos nem láttam a műsort, csak másodkézből vannak információim. Valami olyanról volt szó, hogy egyes bankok a végtörlesztőkkel valami olyan papírt íratnak alá, melyben az apróbetűs részben az szerepel, hogy az Alkotmánybíróság, vagy az Unio elutasítása esetén a 180 forintos és a tényleges árfolyam közötti különbözetet követelhetik tőlem, és be is perelhetnek.

Ezt azért sem értem, mert a végtörlesztéssel szerintem mindennemű kapcsolatnak meg kell szűnnie a bank és az ügyfél között, tehát a törlesztés után a banknak semmilyen követelése nem lehetne az ügyfél felé. Pontosan úgy, mint amikor a rossz hitelesek tartozásait adják el követeléskezelő cégeknek 2-10%-ért.
bronz 2011. 09. 30. 07:21
Előzmény: #1  Portfolio
#5
Én meg azt nem látom át, hogy a PSZÁF miért asszisztál a BÉT-en lévő rengeteg tolvajrészvény vezetőinek ahhoz, hogy elszedjék a kisbefektetők pénzét.
Főleg, ha beadványokat adnak be az emberek és lesöprik őket az asztalról.
martin36
martin36 2011. 09. 29. 19:01
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
5 nap a minimális ügyintézés,én ma reggel voltam bent,és semmi költséget nem számolnak.
Nincs 10 napra felemelt ügyintézési határidő,ha csak nem saját kérésre.
Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 18:13
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Alkalmazhatnák a bankok a multiknál alkalmazott munkaidő keretet amivel kiegyensúlyozható a növekvő ügyintézési időből adódó munkaidő növekmény.
Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 18:05
Előzmény: #1  portfolio
#2
Van itt más, még széles körben nem ismert gond is. Az Otthonmegőrző Tv szerint a bankok nem számolhatnak fel külön költséget az egyösszegű végtörlesztésnél. Mégis találtak kiskaput. Ha a kérelmet benyújtja az adós, akkor minimálisan 10 nap ügyintézési határidőt szabnak meg, nincs vita az ügyfél részéről, s erre a 10 napra kamatot, adminisztrációs díjat számolnak fel. A miértre az a válsz, hogy a normál végtörlesztésnél is min 5 nap az ügyintézési h.i, itt a nagy forgalom miatt 10-re emelték. Arra, hogy miért az adós költségén ügyintéznek, nem tudnak választ adni. Így mégiscsak kifizettetik az adóssal a normál végtörlesztés költségét. Akkor hol itt a költségmentesség?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek