Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
myrath 2011. 08. 30. 12:51
Előzmény: #3697  szarvasvadasz
#3700
Szerintem egy csökkenő (trenderősítő) ékben van. Le fog törni elvileg, nem lesz felpatt mert nincs hely az ékben. Ha lesz akkor elvileg rövidre fordul fölfelé (H1).
Moony 2011. 08. 30. 12:42
Előzmény: #3697  szarvasvadasz
#3699
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 12:41
Előzmény: #3689  Törölt felhasználó
#3698
Ismered a halálhoz vezető út 5 szakaszát?
A halálra szokták húzni ezt az 5 szakaszt, mert olyankor észrevehető a legmarkánsabban, a gyógyíthatatlan betegeknél. De az ember életében mindig újra és újra előjön, amikor éppen úgy érezzük, hogy valami fontosat veszítünk el. Ha nagy beteg a kisgyerek, az édesanyja ezeken megy végig, ha egy kapcsolatnak hirtelen véget vet az egyik fél, az ott hagyott fél szintén ezeken megy keresztül. És ugyanez megy végbe bennünk is ha olyan hibát vétünk amit a racionális tudatunk "nagynak" értékel.
Nyilván ezek nem egyforma súlyú problémák, de az 5 szakaszon mindig végig megy az ember, az adott dolog fontosságának megfelelő erősséggel. A fontosság mércéje egyrészt a racionális tudat szerinti "mennyit tettem azért, hogy ez jó legyen" és a látószög éppen aktuális beszűkülésének összessége. (kb)
Az 5 szakasz:
Tagadás
Düh
Alkudozás
Depresszió
Belenyugvás
Melyik szakaszban vagy gor?
A tagadás és a düh már megvolt. Az alkudozásba is bele kezdtél már szerintem. Akkor már nincs sok hátra! Hajrá!:))
Túl sok a szabadidőm, lehet le kellene állnom a pszicho könyvekről, lassan mindent nagyító alatt nézek. :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 08. 30. 12:36
Előzmény: #3679  Moony
#3697
Gyanús, hogy a felfelé korrekció még nem ért véget és a középső hullámában vagyunk még csak.

Másrészt a jelenleg formálódó lefelé hullám ideális vége 1763 körülre mutat. Ha annak a környékén pattanunk és hármas szerkezettel emelkedünk 1810-1820 környékéig, akkor short set-up fog kialakulni ismét, amelynek az elsődleges célára 1630 környéke jelenleg.
myrath 2011. 08. 30. 12:24
Előzmény: #3693  Törölt felhasználó
#3696
Hát igen! A "vezérlőegység"! :)
Szerintem demozz és ne duzzogj. :) A piac nem hibás soha ezt tudjuk. Ha van időd demózz, a bétet vidáman tudod csinálni mellette. Tudatosan törekedj a tudatosságra. :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 12:16
Előzmény: #3666  Törölt felhasználó
#3695
szia! A listából hogy tudom megcsinálni az indikátort?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 08. 30. 12:11
Előzmény: #3681  Törölt felhasználó
#3694
Hidd el nekem, hogy nincs szükséged az Elliottra. Ahhoz, hogy valaki sikeresen kereskedjen, nem kell elsajátítani ezt az elméletet. Mondom ezt úgy, hogy ma már el sem tudnám képzelni a kereskedést Elliott elmélet nélkül. Éppen ezért fogadd el tőlem.

Senkit sem szeretnék megbántani, de ahhoz, hogy érdemben használhatóvá váljon bárki kezében az Elliott elmélet, eszelősen sok idő, több ezer szituáció/chart értékelése szükséges, ennyi görbe kiértékelt látványa kell átmenjen az agyadon, hogy végül "beérjen", rutinszerűvé válva végtelenül leegyszerűsödjön ez a bonyolultnak tűnő elmélet és szabályrendszere a fejedben (vagy pedig a RET Pro, más néven VirginTrader kereskedő program szükséges 5000-10000 USD-ért, és mindenféle előítélettől mentes "szűz" fej előzetes TA ismeret nélkül). Ennyi ideje és kitartása kevés embernek van.

Akkor kezd majd a gyakorlatban működni, amikor már nem akarsz mindent pontosan számozni, mert megértetted, hogy elegendő annyi, hogy felismerted, az egyik iránynak innentől nagyobb a valószínűsége. A sok-sok gyakorlás beérik és elkezd a szemed a chartra pillantva különösebb számozás nélkül automatikusan potenciális set-up mintákat szűrni, mert tudod, hogy az adott pozícióban milyen minta fordulhat elő, az mit jelent, milyen fázist azonosíthat, amelyhez megerősítést adnak a segédeid (ld. irányelvek). Az, hogy ismerjük a mintákat és értjük az olvasott szabályokat még nem jelenti azt, hogy alkalmazni is tudjuk őket. Gyakorolni kell, rengeteget.

A dolog pikantériája, hogy amikor eléred ezt a fázist, egyúttal azt is megérted, hogyan és miért tudnak mások az Elliott elmélet ismerete nélkül sikeresen kereskedni (pontosabban ők is az Elliott elméletet alkalmazzák, csak nem tudják, és ez számukra előny!!!).

Az igazi veszélyt abban látom, hogy ha nem éred el ezt a fázist, egy köztes állapotban rekedsz, amely rombolja az önbizalmad, elbizonytalanít és emiatt hátráltatja, hogy végül kereskedni tudj bármilyen egyéb módszerrel. Ezek az emberek jobban jártak volna, ha sohasem vágnak bele a hullámelméletbe, mert a tanult dolgok hatnak ránk, nehéz törölni és úgy csinálni, mintha nem is lett volna az, amiből egyszer már magunkba szívtunk valamennyit. A gyakorlatra épülő tanulás kétélű fegyver, mert erősen rögzül, amit tanulunk, és ha nekünk nem működik, nehéz szabadulni tőle, hogy tiszta fejjel helyette valami mást szívjunk magunkba, ami nekünk jól működik. Így sokkal nehezebb átállni valami teljesen másra.
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 12:08
Előzmény: #3692  Törölt felhasználó
#3693
Egyébként nem az indikátorokon múlik itt a dolog, azok jól működnek, és elég is az a 3 (Stochastic,RSI,MACD Histogram), a vezérlőegységgel van baj :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 12:04
Előzmény: #3686  myrath
#3692
ja, nem demózom, mert azon csináltam előtte 10% nyerőt 3 nap alatt, aztán az élesen is, majd onnan padló. :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:58
Előzmény: #3686  myrath
#3691
gratula, tegnap az 1,4519-es shortodért azért aggódtam.
Én is jobban jártam volna, ha - mint vasárnap elhatároztam - ki sem nyitom a felületet 2 napig.
Csak hát...
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:55
Előzmény: #3685  Törölt felhasználó
#3690
Igen, ua. a jelenség OTP vs. CHF fronton is pl.
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:54
Előzmény: #3687  Törölt felhasználó
#3689
Nem, nem menj, semmi esetre sem.
Már kínomban sírva röhögök magamon.

Csak hát sajnálom azt az 1195 (betett)+450 (hozzányert) €-t (nem konyhapénz, ergó nem "hiányzik"), amit a gyerekre is költhettem volna... meg elvitte a 450eFt-os BUX nyerőmet gyakorlatilag.
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:51
Előzmény: #3686  myrath
#3688
Nem jövök... azért se... :)
Itt vagyok, de nem forexezem... na jó, esetleg...

Igen, H1,H4 beérett EURUSD, EURCHF-en is.
Meg hát az alakzat adta magát...

OTP továbbra is terv szerinti, még H1-en nem ért le.
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:46
Előzmény: #3682  Törölt felhasználó
#3687
Tudom, hogy nem vigasztal és elmegyek anyámba, de olyan jó látni, hogy más is csinál hülyeséget és ugyanúgy szenved és csapkodja magát, amikor már megcsinálta.:)
Ez nem káröröm, félre ne értsd, csak konstatálom az emberi mivoltunkat és hogy mennyire ugyanazokat csináljuk meg újra és újra...
myrath 2011. 08. 30. 11:43
#3686
Goldokat zártam -0 ban mert fingom sincs merre tovább. eurusd shortjaimra csúszót akasztottam, nagyon szépek ! :) A türelem rózsát termett, H4 stochi jó volt megint.
Goro!
Szerintem a fejed okos, TA-t tudod, viszont a pszihó nem megy. Demózz kicsit, és vissza KELL(!!!) jönnöd! ;)
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:37
Előzmény: #3684  Törölt felhasználó
#3685
érdekesek az adatok.. a dow jones pl. azon a szinten áll kb, mint amikor az snp korábban 1250 körül volt.. most meg a dax 5600.. (akkoriban volt 6600 körül) nem kicsit szétcsúsztak...
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:23
Előzmény: #3678  szarvasvadasz
#3684
ez a daxon agyalok.. nagyon szarul fest.. nagyon adják.. van valami kalkulációd a mostani esés meddig mehet gond nélkül long szempontból?
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:18
Előzmény: #3678  szarvasvadasz
#3683
mondjuk eu/gbp.. :D
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:13
Előzmény: #3677  Törölt felhasználó
#3682
gratulálok "türelmes" gorogyeckij.
Ez ismét jó lecke volt...
Törölt felhasználó 2011. 08. 30. 11:04
Előzmény: #3678  szarvasvadasz
#3681
valószínű, hogy igazad van, de a "fegyelmezetlenség" és "türelmetlenség" a fő ok.

Amíg szépen tartottam magam az sl/tp által meghatározott korlátok között, addig nem volt baj.
Illetve lehet, hogy anno mondott dologban igazad van, hogy nekem el kellene távolodnom az M1-M30-tól, legalább H1-D1-ig vissza kellene lépnem, hogy pl. lássam elliottosan is a chartot.
Mert most H1-en nézve gyönyörűen látszik, egy 3-5-3-5-3 alakzat, tehát túl korán vártam a befejezését.
Erről ennyit...
Közben EURCHF szépen teljesíti a short céláraimat :), csak persze nélkülem :(

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek