Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 01. 14:43

Bookline 2011  

Boldog új évet minden book tulajnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 11:45
Előzmény: #1779  Törölt felhasználó
#1780
"Miként lehetséges úgy növelni a közkézhányadot, hogy az ne okozzon jelentős hígulást és árfolyamcsökkenést?
Köszönöm válaszát"

"Ennek egyetlen módja van, ha a jelenlegi tulajdonosok a közöttük lévő arányok fenntartása mellett piacra juttatnak részvényeket. Mivel eladási kényszer sem most sem a jövőben nincs a részükről, így a részvények piacradobása történhet a jelenlegi árfolyamnál lényegesen magasabb -a felálló cégcsoport valós értékét figyelembevéve- értéken, akár hónapok alatt is."
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 11:38
Előzmény: #1776  akibaci
#1779
"Ha jól értem, akkor a nyilvános vételi ajánlat csak azért történik, mert kötelező és ennek megfelelően a törvényben előírt minimális áron fog megtörténni. (ha jól látom, akkor 538 a 360 napos átlag)
Egy másik válaszban viszont a majdan felálló cégcsoport reális értéke 10-15 milliárd forint lehet. Ez a jelenlegi részvényszám változatlanságát feltételezve 2000-3000 forintos részvényenkénti értéke jelent(ene). A két árfolyam mközött jelentős különbség látszódik, esetleg további saját részvény vásárlás is elképzelhető lesz ekkora alulértékeltség esetén, vagy abban bíznak, hogy a piac előtt-utóbb helyére árazza a céget?
Köszönöm az eddigi korrekt és kimerítő válaszokat"

"Jól érti, ezért történik. Nem zárom ki, hogy további saját részvényvásárlásokba kezdjük. De azért kiemelném, hogy mostani tranzakció abban szinte egyedülálló, hogy a kisbefektetők az igazi nyertesei, mivel egyik napról a másikra egy közel minden szempontból háromszoros cég - ugyanolyan mértékű- tulajdonosi lettek. Ez alapvetően mindkét jövőbeli nagytulajdonos korrekt befektetői magatartásának köszönhető és a hazai tőkepiacon feltétlen példaértékű.
Az Ön által említett árazás miatt nem tartom valószínűnek, hogy legyen részvényfelajánlás, de amennyiben a jelenlegi kisrészvényesek közül bárki az eladás mellett dönt, azt gondolom, hogy a jelenlegi árfolyam mellett számos befektetői örömmel vásárolja majd meg a részvényeiket. "
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 11:11
Előzmény: #1776  akibaci
#1778
Esetleg tesznek e valamit annak érdekében , hogy a részvény ne legyen alulértékelt?
tomi140
tomi140 2013. 05. 17. 11:09
Előzmény: #1776  akibaci
#1777
meddig lesz füge?
akibaci 2013. 05. 17. 11:02
Előzmény: #1775  Törölt felhasználó
#1776
"Ön szerint a kijövő nyilvános ajánlatban érdemes-e felajánlani a részvényeket? Mi a tervük arra az esetre, ha valamennyi kisbefektető felajánlja a részvényeket?"

"Ebben maximum magánvéleményemet tudom megfogalmazni: egy olyan esetben, amikor a tulajdonosok a kiszorítást nem tervezik és a nyilvános ajánlatot egy a tranzakciót megelőző (annak pozitív hatásait semmilyen formában nem tartalmazó) tőzsdei átlagáron teszik, semmilyen közgazdasági logika nem indokolja a felajánlást, de természetesen minden befektető maga dönti el, hogy a tények ismeretében él-e a felajánlással."

Tehát átlagáron lesz a nyilvános ajánlat, és csak azért lesz, mert kötelező.
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 10:45
Előzmény: #1774  akibaci
#1775
Ha nézed az interjut akkor kérdezd meg tőle Ő is igy számol e a részvény árával.
Valahogy ugy érzem mindig alulértékelt marad!
akibaci 2013. 05. 17. 10:37
Előzmény: #1773  Törölt felhasználó
#1774
Megy az online interjú.

A legutóbbi válasz egy része:

"eddig is meggyőződésünk volt, hogy a korábbi struktúrával bíró Shopline árfolyam jelentősen alulárazott, amely meggyőződésünket a most bejelentett tranzakció tovább erősítette. Csak a legkézenfekvőbb szinergiák kihasználásával is elérhető, hogy a cégcsoport pozitív eredménnyel és jelentős EBITDA-val zárja az idei évet, ebben az esetben a teljes, felálló cégcsoport reális értéke 10-15 milliárd forint lehet. "

10-15 MRD cégérték a jelenlegi részvényszám mellett 2000 forint körüli részvényárat jelent, ha ebből levesszük a likviditási és a magyarországi diszkontot, akkor is 1000-1500 huf/rv.
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 00:38
Előzmény: #1772  Törölt felhasználó
#1773
Gondolom csak viccelsz, de a témát kevésbé ismerő fórumolvasók kedvéért tegyük hozzá, hogy az Amazon.com tipikusan profilbővítésre és innovációra használja a felvásárlás eszközét, területi növekedésben szinte egyáltalán nem. Vélhetően meg sem fordul a fejükben, hogy KK-EU-ban felvásárlással lépjenek piacra. Miért is tennék? Ilyen kis piacokra csak standard Amazon-modellt van értelme alkalmazni, nincs szükségük egy más rendszerben működő vállalatra. És persze magyar nyelvű, papír alapú könyvekkel től sokat nem akarnak bíbelődni.
Törölt felhasználó 2013. 05. 16. 17:57
Előzmény: #1771  Törölt felhasználó
#1772
Az Amazon megtudta h elado a Shopline es tett egy ellenajanlatot. A turn utan az SQ gondolkozik, h raemel-e mert fel h Amazon a river utan all-int mond.
Törölt felhasználó 2013. 05. 16. 15:14
Előzmény: #1770  akibaci
#1771
Valaki szórakozik:-)
akibaci 2013. 05. 16. 10:07
Előzmény: #1769  Törölt felhasználó
#1770
Elvileg tegnap. Ezek után bármikor. Lehet hogy nem is lesz. Vagy nem férnek ki a nullák a papírra, olyan sok lesz.

Bocsánat:
Varró Dániel: Badar állathatározó

:)
Törölt felhasználó 2013. 05. 16. 09:36
#1769
Mikor lesz vételi ajánlat?
Törölt felhasználó 2013. 05. 15. 18:44
#1768
Én a lehető legalacsony ajánlati árat ajánlanám, mert a nagytulajdonosok tőzsdén szeretnék tartani a céget, ehhez pedig ideális az 5% közkézhányad. Ráadásul érdemes is lehet tartani, mert a fúzió után tényleg felmehet a cég értéke a konstrukció kacifántos módja miatt. De előbb van az ajánlat, és csak annak lezárultával lesz fúzió (ha lesz), szóval addig langyosvíz.
Törölt felhasználó 2013. 05. 15. 17:44
Előzmény: #1766  Törölt felhasználó
#1767
Sztem 600 lesz az ajanlat. Anno a ceg is addig vette es a bejelentes elott is 600ig vettek ki.
Törölt felhasználó 2013. 05. 15. 17:41
Előzmény: #1764  akibaci
#1766
Értem amit írsz és igazad is van,de akkor ennyi erővel amit majd ajánlanak azért az egész közkéz oda is adhatja mert nincs miért várni, nincs mire várni.
PImre 2013. 05. 15. 17:29
#1765
Nem kívánlak ijesztgetni benneteket, de én ma megnéztem a BÉT honlapján 180 napos átlagárat (igaz, nem tudom, hogy súlyozott-e), és azt láttam, hogy 535.37 Ft. És mivel nem látom okát, hogy miért tennék magasabbra az ajánlatot, hát ma inkább megszabadultam az icipici pakkomtól.

Kívánom nektek, hogy aggályaim alaptalanok legyenek.
akibaci 2013. 05. 15. 15:51
Előzmény: #1763  Törölt felhasználó
#1764
Igazából nincs mit kérdezni ezekről.
- árfolyam ma kiderül, egy nyilvános vételi ajánlati ár lesz az aktuális piaci ár, ennyire értékeli a befektető a céget. Akinek papírja van, eldöntheti, hogy eladja vagy nem, tiszta helyzet. Persze kérdésként fel lehet tenni, hogy tavaly azt mondta, hogy 1000 forintnál többet ér, akkor Librivel együtt miért lesz annyi az ajánlat, amennyi (mert gondolom nem lesz 1000 felett, sőt)
- 5% közkéz marad a piacon, ezt elmondták, és azt is, hogy az eddigi részvények ezután egy nagyobb cégben lesznek részvényesek.
- Amazon jön vagy nem, nem az ő dolguk, ők felveszik a kesztyűt
- hogy hosszabb távon mit terveznek, ami árfolyam növelő hatású lehet, az megint idő, (negyedévek), mire kézzelfogható árfolyamhatása lenne.
- két fő tulajdonos és 5%-nyi közkéz mellett a spekiken kívül vajon kit érdekel, hogy a cég jól működik és többet ér? Alap nem vesz, külföldi befektető nem vesz, marad a spex.
Törölt felhasználó 2013. 05. 15. 15:08
Előzmény: #1762  akibaci
#1763
Ha már interjú akkor legalább ki kell használni, hogy kérdezhetsz .
Ugyis mindig az volt a bajunk, hogy nem mondanak semmit .
Most meg lehet kérdezni mi merre, árfolyammal közkézzel stb
akibaci 2013. 05. 15. 14:52
Előzmény: #1761  Törölt felhasználó
#1762
Vagy 50 forinttal lejjebb, ki tudja... Nem lenne logikus, de hát láttam én már Pannunionnál 250-es piaci árfolyam után 210 forintos ajánlatot...
Törölt felhasználó 2013. 05. 15. 14:01
Előzmény: #1760  Törölt felhasználó
#1761
Akkor ott fog hazudni...

Mindegy is.

Mi a fene az értelme, hogy az ajánlat tétel előtt, amit nem is kötelező elfogadni, pakolják be az eladói oldalt, és kúsznak egyre lejebb???

Miért?

Csak a mai nap estéjét kell megvárni, és holnap ráérnek ezzel bajlódni, lehet, hogy 100 Ft-tal feljebb...

Ki érti ezt?

Topik gazda

runner01
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek