Magyarországról viszik ki a legtöbb pénzt, és itt szedik be a legtöbb sarcot
„Magyarországról megy ki a régióban a legtöbb megtermelt jövedelem, s ez igen sérülékennyé, versenyképtelenné teszi hazánkat” – mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke egy tegnapi rendezvényen.
Tíz év alatt 11 483 milliárd forint folyt ki hazánkból – mondta Parragh László, az MKIK elnöke a GKI Gazdaságkutató tegnapi konferenciáján. Ezt a pénzt a kamatterhek, az árfolyamveszteség, a külföldi cégek profitja, az importkitettség, az energiaköltségek, a kereskedelmi szektor vitte ki az országból. Az MKIK elnöke példaként megjegyezte, a hibás privatizáció miatt – amely monopolhelyzetbe hozott magántársaságokat – a gázért harminc százalékkal fizetünk többet versenytársainknál. A rövid lejáratú hitelek kamatai is jóval magasabbak hazánkban. Ez októberben nálunk 8,2 százalék, Csehországban csak 3,9 százalék volt.
Parragh László kitért azokra a szektorokra is, amelyeket a válságadó sújt. Ezekben az ágazatokban eddig is igen jelentős volt a jövedelmezőség, néhány év alatt megtérült a külföldiek befektetett tőkéje. Az energiaszektorban 2003–2008 között 107 százalékos volt a jövedelmezőség. Ugyanebben az időszakban a pénzügyi szféra 155 százalékos jövedelmezőséget könyvelhetett el.
Az MKIK elnöke felhívta a figyelmet arra is, hogy hazánkban a multinacionális cégek nyolcvan jogcímen szednek pénzt a beszállítóktól. Ezen belül a polcpénz (fizetni kell a kereskedelemben, hogy az áru kikerüljön a polcokra) mintegy 15 százalék. Ugyanez a szlovákoknál három, a franciáknál négy százalék. Ezek a cégek ráadásul a szakmunkásokat jelentős részben árufeltöltőként alkalmazzák hazánkban, így nem kell nekik annyit fizetni, amennyi a szakképzettek garantált minimálbére. Simor András jegybankelnök az eseményen egyebek között hangsúlyozta, hogy a magas külső nettó adósságállományunk, a magas államadósság és a lakossági devizahitelek jelentős szintje miatt sebezhetőségünk hosszú ideig, további egy évtizedig megmarad.
Egy kérdésre azt mondta: ma még nem tudni, hogy mi lesz az átalakuló Költségvetési Tanács feladata (a testület egyik tagja a jegybankelnök lesz). Tekintettel azonban arra, hogy a szervezet megszüntetett titkársága eddig sokkal alaposabb elemzést végzett, mint a jegybank, valószínűleg szükség lesz a Magyar Nemzeti Bank kapacitásainak bővítésére.
Erdei Tamás, a Magyar Bankszövetség elnöke pedig azt hangsúlyozta, hogy a bankadónak beláthatatlan következményei vannak a magyar gazdaságra nézve. Szólt arról is, hogy hazánk „nehéz helyzetbe hozhatja” a Moody’s hitelminősítőt, ha végrehajtja a strukturális átalakításokat. Ebben az esetben két fokozattal feljebb kellene minősítenie bennünket.
Pedig szerintem létezett és ha túlakarják élni az emberek közösségei ezt a technológialilag nagyon fejlett kort, mint ahogy erkölcsileg fejlődtünk, kénytelenek leszünk létrehozni egy ilyen társadalmat vagy különben kezdődik minden elölről
Az pedig még egyetlen birodalomnak sem sikerült, hogy szembemenve alatvalói érdekével fennmaradjon. Márpedig a birodalmi szemlélet, idea ilyen, uralkodni az altvalókon, ami ellent mond az emberi természettel, illetve az embert körülvevő világ harmonikus működésével.
"Iszonyatosan dühít ez a közmegegyezéses hallgatás és pofátlanság!"
Jól van.
Okos felismerés megtörtént.
Érzelmi töltet kialakult.
Mi lesz a következő lépésed?
A: napirendre térsz fölötte, majd a következő disznóságnál újra felháborodsz és beírod valamelyik fórumra.
B: elmész a következő tüntetésre vagy meccsre, jól kiüvölteni magadból a feszültséget, aztán megunod és hazamész vagy kemény magként este még felrúgsz néhány kukát.
C: elkezdesz kapcsolatba lépni a hozzád hasonló helyzetben lévőkkel és összefogva velük felépítetek egy közösséget, ahol tesztek is valamit, ami előre visz.
Ahogy oszo is írta: "A lényeg az: mindegy milyen kicsi lap van a kezedben, mindíg akard a legjobban felhasználni!" Elgondolkodtató.
De van esélyünk. Azért van esélyünk, mert ők is csak emberek és egy több évszázados (évezredes) elképzelést akarnak tűzzel vassal megvalósítani ami nem egy emberközpontú világot jelent, hanem egy torz hatalom és pénzközpontút.
van a Kárpátiának egy nagyon jó dalrészlete "elment tatár, török trianon sem lesz örök"
Walkür, ha ez igaz, akkor ezeknek a törekvéseknek te vagy a legnagyobb támogatója, mert azt sugallod, hogy nem érdemes semkit csinálni, úgy sincs semmi esélyünk.
Martin ez is része az egész játéknak (médiában a terelés) melynek célja egy központi világhatalom. Nem igen érdemes különösen kereskedelmi adókat nézni.
A pofátlan politikusok mellett a kuka újságíró dühít még a legjobban.Azt meg tudják írni,amikor a hulladék villalakó művésznő 1,5-ös tej helyett 2,8-ast kap,és ettől sokkot kapott,de amikor a pofátlan politikus nyilatkozza,hogy az emeléssel csak a korrupciót szorítják vissza,akkor áll bénán,és lapít mint szar a fűben.
Miközben épp az orra előtt vallja be a főtolvaj,hogy korrupt a pártja,tolvaj pénzekből áll össze a költségvetésük 80%-a.
Iszonyatosan dühít ez a közmegegyezéses hallgatás és pofátlanság!
OK, hogy mindíg átvernek bennünket, Ausztriában is azt teszik, ne félj, csak ott már sokkal ügyesebbnek kell lenniük!
Nehogy azt hidd, hogy az átlagos MSZP-s politikus előtt nem lebeg ott a Hagyó meg a Cusi példája! A Fideszesek előtt még a Kaya Ibrahimos skersztorik vannak. Majd ha ők is megkapják a magukét egyszer, najd azok is elkezdenek máshogy gondolkodni.
A lényeg az: mindegy milyen kicsi lap van a kezedben, mindíg akard a legjobban felhasználni!
"Konspirációs teória:
Módszerváltás után (rablóprivatizációt máskor tárgyaljuk) ellepik a friss demokráciát a BANKOK.
De ők csak eszközök a háttérhatalom kezében.
Államtól kezdve a legkisebb pógárig, az Atya Úristen is hitelt kap.
MINDENKI eladósodik, jól él?
Bedöntik a hiteleket, államot, önkormányzatot, kisembert, mindenkit. Tudatosan.
Jön az imf, meg a többi "megmentő" (a háttérhatalom egyéb szervei), átveszi a gazdaság irányítását, ő fütyül, mindenki táncol, míg össze nem esik.
Aki egzisztenciálisan nem önálló, az irányítható, félelemben tartható. Ideális rabszolga társadalom, amely abban a hitben hal éhen, hogy demokráciában él.
"
Ez szerintem nem teória ez a világállam kísérlete (kísértete), mely bejárja a világ nagy részét. Az oroszoknál 1917-től kipróbálták ennek a durvább verzióját, majd Kelet - Európában tették ugyan ezt.
Ardenk! Pont erről szól a gondolat kísérletem! (lehet jobb lett volna a Seres Mária mozgalmát írnom!)Mindíg van -eddíg volt- más választás. (Egyébként gyanítom, hogy akkor is jobban jártunk volna, ha az otthonmaradók pénzfeldobással döntötték volna el, hogy kire, de szavaztak volna.
Egy alomból származnak ezek báttya! Mindegy kire szavazol,amíg az az érdekük vmiért hogy a pórnépet ne ráncigálják ki a szarból addig mehetsz te szavazni akárkire! Jövőre ausztriában felszabadul a munkaerő piac! Már most szóltak a munkaadóknak hogy ha vki 1200euró alatt mer fizetni és elkapják, bezárhatja a boltot! Márpedig ott elkapják és be is zárják,mindegy mekkora cég! Talán ott már felfogták hogy a kétkezi munka is értéket teremt nem csak a diploma!
Igen, ebből a szemszögből igazad van. De ha felteszed a kérdést, hogy kire lehetett volna szavazni?
A neo-kommunisták és a posztkommunisták úgy alakították a rendszert, hogy csak kettejük közül lehessen valamelyiket hatalomhoz juttatni. Mindkét érdekcsoport mögött külföldi vagy globális vagy páneurópai érdekcsoportok állnak.
A legérdekesebb, hogy a Jobbik sem más.
Az igazságot és a jogegyenlőséget preferáló erők hiányoznak. Már ahhoz sincs jogunk, hogy a nyugdíj-megtakarításunk felett rendelkezzünk.
Ja, hogy nekünk a saját vezetőinkkel vannak problémáink?
Hát legközelebb körültekintőbben kell forradalmat csinálni!
Mégiscsak az a nóta vége, hogy a társadalomnak kell felnőni a maga feladataihoz!
Gondolatkísérlet:
Azok, akik nem szavaztak tavasszal, mind elmentek volna, és mondjuk a z MDF-re szavaznak. (Most nem arra gondolok, hogy bármiért is érdemes lett volna, hanem arra, hogy niért ne?) Igen, lett volna csodálkozás, meg tanakodás, hogy kikből álljon a kormány, meg mittudomén, de egy biztos nem lenne ez a 2/3-os elképesztő nyomulás.
..."addig meg spórolunk meg dolgozunk". Ezekből a fizukból spórolni? Jó vicc! Az állam kisegített vkit is? Mikor? Éppen most szavazták meg maguknak a több pénzt,azért hogy "ne piszkos pénzekből tartsák el magukat a pártok"! Ezt a hülye dumát!És van a pofáján bőr ezt belemondani a kamerába! Ja, érdekes ebben egyetértettek!Férgek!
Egyetértek. Nagyon sokszor leírtam már ugyanezt ide. Addig nem lesz változás, amíg Kádár meg nem hal a fejekben is. Persze, ameddig a politikai elit ott tart, hogy a jóságos állam mítoszát életben tartja, feléleszti, addig nem nagyon lesz előrelépés.
És azt a bankok vették fel?
Nem a hitelfelvevők döntöttek másként nálunk mint a környező országokban?
Nem lehet, hogy nálunk volt a legnagyobb a hazai deviza és a chf kamatszintje közötti különbség?
Ne érts félre! Nem gondolom, hogy ártatlanok, de a tököm tele van azzal, hogy "a mocskos bankok, a mocskos multik, a mocskos EU, csak mi vagyunk csodálatosak, okosak, ártatlanok, és tessék minket megmenteni!" Nem attól fogjuk legközelebb megúszni, hogy a zállam megvéd, meg elüldözzük a bankokat meg mittudomén, hanem ha megtanuljuk, hogy akkor veszünk plazmatévét, amikor megvan a pénzünk plazmatévére, addig meg dolgozunk, meg spórolunk!
Magyarországról viszik ki a legtöbb pénzt, és itt szedik be a legtöbb sarcot
Tíz év alatt 11 483 milliárd forint folyt ki hazánkból – mondta Parragh László, az MKIK elnöke a GKI Gazdaságkutató tegnapi konferenciáján. Ezt a pénzt a kamatterhek, az árfolyamveszteség, a külföldi cégek profitja, az importkitettség, az energiaköltségek, a kereskedelmi szektor vitte ki az országból. Az MKIK elnöke példaként megjegyezte, a hibás privatizáció miatt – amely monopolhelyzetbe hozott magántársaságokat – a gázért harminc százalékkal fizetünk többet versenytársainknál. A rövid lejáratú hitelek kamatai is jóval magasabbak hazánkban. Ez októberben nálunk 8,2 százalék, Csehországban csak 3,9 százalék volt.
Parragh László kitért azokra a szektorokra is, amelyeket a válságadó sújt. Ezekben az ágazatokban eddig is igen jelentős volt a jövedelmezőség, néhány év alatt megtérült a külföldiek befektetett tőkéje. Az energiaszektorban 2003–2008 között 107 százalékos volt a jövedelmezőség. Ugyanebben az időszakban a pénzügyi szféra 155 százalékos jövedelmezőséget könyvelhetett el.
Az MKIK elnöke felhívta a figyelmet arra is, hogy hazánkban a multinacionális cégek nyolcvan jogcímen szednek pénzt a beszállítóktól. Ezen belül a polcpénz (fizetni kell a kereskedelemben, hogy az áru kikerüljön a polcokra) mintegy 15 százalék. Ugyanez a szlovákoknál három, a franciáknál négy százalék. Ezek a cégek ráadásul a szakmunkásokat jelentős részben árufeltöltőként alkalmazzák hazánkban, így nem kell nekik annyit fizetni, amennyi a szakképzettek garantált minimálbére. Simor András jegybankelnök az eseményen egyebek között hangsúlyozta, hogy a magas külső nettó adósságállományunk, a magas államadósság és a lakossági devizahitelek jelentős szintje miatt sebezhetőségünk hosszú ideig, további egy évtizedig megmarad.
Egy kérdésre azt mondta: ma még nem tudni, hogy mi lesz az átalakuló Költségvetési Tanács feladata (a testület egyik tagja a jegybankelnök lesz). Tekintettel azonban arra, hogy a szervezet megszüntetett titkársága eddig sokkal alaposabb elemzést végzett, mint a jegybank, valószínűleg szükség lesz a Magyar Nemzeti Bank kapacitásainak bővítésére.
Erdei Tamás, a Magyar Bankszövetség elnöke pedig azt hangsúlyozta, hogy a bankadónak beláthatatlan következményei vannak a magyar gazdaságra nézve. Szólt arról is, hogy hazánk „nehéz helyzetbe hozhatja” a Moody’s hitelminősítőt, ha végrehajtja a strukturális átalakításokat. Ebben az esetben két fokozattal feljebb kellene minősítenie bennünket.
Magyar Hírlap