Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prfecó 2009. 12. 16. 16:04
Előzmény: #3979  Törölt felhasználó
#3980
Mindenkit akit illet !

Formerplayer a RFV céggel nagyon korrekt , tárgyilagos megjegyzéseket szokott tenni.

Megjelenése figyelmeztetőként kellen hatni egyes topicolokra - pl marques - aki már ugrasztott bele papírokba egyeseket, akik aztán később a cégeket ill. azok vezetőit okolták.

Mindenki saját kockázatára azt vesz amit akar és ne más véleménye legyen döntő.

Én pl leshortoltam a jent a dollárral szemben, de ne kövessétek mert kockázatos!!!!!!
Törölt felhasználó 2009. 12. 16. 12:52
Előzmény: #3978  Törölt felhasználó
#3979
Itt konkrét települések,határidők hangzottak el.
Ez fals és félrevezető információ.....

Természetesen elképzelhető, hogy zajlanak előkészítések, lesznek is szerződések jó eséllyel jövőre,ezt mindannyian sejtjük,tudjuk.
Erre tekintettel lehet venni,eladni,gyűjtögetni,trédelgetni.

De, hogy kellően rövid időre projektálva hamis infókat terjesszenek egyesek,rövid árfolyammozgások kiváltása céljából, ez a papír komolyságát és későbbiekben a megbízhatóságát is aláássa,esetleges magyarázkodásra kényszerítve a managementet, s a kisbefektetők kedvét a hamis hír záfolatai elvegyék,nos, ennek megakadályozása szerintem mindannyiunk érdeke.
Már akik évek óta benne vannak,és benne is akarnak lenni.
A nemrég megvilágosultak, a hivatásos hamiskártyások viszont veszélyeztetik ezt az idillt, s tudatosan vagy önös érdektől vezérelve belesz@rnak a nullás lisztbe.
Nem kéne hagynunk és felülni nekik.......
Törölt felhasználó 2009. 12. 16. 12:28
Előzmény: #3977  Törölt felhasználó
#3978
Mindenkinek igaza van, de azért vegyétek észre, hogy nem véletlenül írta le a menedzsment a 3. negyedéves jelentésében, hogy jelentős szerződéselőkészületek vannak. Ilyet nem írnak le, ha nem lennének - akkor ők a hamaiskártyások - de az utóbbi időben bebizonyították, hogy erre nem is érdemes gondolni! Véleményem szerint nagy esésre RFV-ben nem kell számítani, kisebb korrekciók lehetnek lefele a piaccal együtt, de alapvetően az irány egyértelmű! azt hiszem ebben elég nagy egyetértésben vagyunk! Személy szerint továbbra is veszem a már méretere duzzadt RFV papírokat...

Szép napot mindenkinek, jó kereskedést!

Rfvfun
Törölt felhasználó 2009. 12. 16. 11:45
Előzmény: #3976  Törölt felhasználó
#3977
Tisztelt "formerplayer"!

Ha így kell értelmezni a mondanivalódat, akkor igazad van. Bár tényleg lehet hallani ezt-azt a román piacról, de az tényleg csak pletyka alapon...Azt pedig valóban nem szokás tényként közölni. (Meg nem is etikus.)
Törölt felhasználó 2009. 12. 16. 11:20
Előzmény: #3975  Törölt felhasználó
#3976
Művezető kolléga!

Általában pontos megfigyeléseidbe most apró hiba csúszott: nem alapvetően az árfolyam felbeszélése ellen szóltam, hanem a terjesztett-gerjesztett hír-bejelentés várakozás ellen szóltam.
Aki brassói kerületek szerződéseiről és egyéb, 2-3 héten belül bejelentendő szerződésekről hadovál itt össze-vissza,az hamiskártyás, s egyetlen célja hamis várakozáskeltés.
Ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 12. 16. 10:20
Előzmény: #3973  Törölt felhasználó
#3975
Üdv Mindenkinek!

Szeretném megemlíteni, hogy itt nem „hülyít” senki kedves „formerplayer” kolléga, csak elmondja mindenki a véleményét. Szerintem közülünk Te tudod a legjobban, hogy ezek a vélemények bizony nem is messze állnak a valóságtól. Nem emlékszem olyan írásra, hogy bárki említette volna 1-2 héten belül akár duplázódik az árfolyam. Ez valóban egy hosszú távú befektetés, de szerintem egyre többen figyelnek fel a társaságra, illetve a részvényre. És van még egy olyan érzésem is, mindenki, azt várja, essen már le a részvény egy bizonyos árfolyamra, ahol szeretne vásárolni, de ez a fránya árfolyam csak tartja magát. Sokan pedig addig várakoznak, hogy még jóval magasabb szinteken is csak keresik a beszálló pontokat, vagyis végig „tv”-zik az egész műsort…..Én személyesen senkit nem buzdítottam a vásárlásra, de eladásra és távolmaradásra sem…. Szerintem az a korrekt dolog, ha nem egymással foglalkozunk, hanem a véleményünket írjuk le….
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 23:07
Előzmény: #3973  Törölt felhasználó
#3974
Én ezzel teljesen egyetértek.

Akit érdekel a rv. amúgy is veszi.

A célárra pedig annyit, hogy nem feltétlenül kell teljesülnie. Igaz nem lenne rossz, de óvatosan kell kezelni. A nagyok is szenvednek még mindig a válságtól, és a spekitől, ezt sem kerülheti el a nagyobb korrekció.

Az OTP célár évekkel ezelőtt még 16k volt, és a mélyponton megnézte a 1,2k-t is.

De visszatérve RFV.re a cég jó, és eredményes, aki befektet nem jár rosszul, de nem lesz 1-2 hét alatt milliárdos ebből.

Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 22:33
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3973
Marques,ne hülyítsük már a népet,légyszi...
Egyelőre nincs és nem heteken belül nem is lesz új szerződés.
Ettől még mehet(ne), de ez a felbeszéljük a semmire mutatvány elég gyerekes....
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 22:22
Előzmény: #3971  Törölt felhasználó
#3972
Legyen igazatok, de én nem ezt olvasom a sorok közt.
Valóban ott az 'új' szó, de szerintem ugyanarról a munkáról, lehetőségről írnak. Az elemzésben idei évről kiveszik annak tételeit, a jövő évre berakják. Ezért azonos szinte a két szám, a 19 és a 18 % - a viszonyítási alap jövőre nagyobb. Két ugyanakkora projektnek egy kis településen kicsi az esélye. Ha lesz újabb bejelentés, azt más városból várom és nem is biztos, hogy a hetekben. Kapkodás folyt Gyergyón a megindítással, miért lennének máshol sokkal előrelátóbbak. Főleg, ha abból indulok ki, hogy másutt is magyarok élnek... De kívánom mindannyiunknak, hogy tévedjek.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 21:47
Előzmény: #3970  Törölt felhasználó
#3971
Bevallom nekem is elkerülte, mert a megfogalmazás egy kicsit visszafogott volt - de a célárat is emelték 5100-ra 4400 -ről! Elvileg valahol ott kellene lennünk hamarosan...
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 17:41
Előzmény: #3969  Törölt felhasználó
#3970
Üdv Mindenkinek!

Sokan valamilyen bejelentésre várnak, új szerződések terén. A múlt héten már volt egy, csak lehet sok ember figyelmét elkerülte, hiszen a Concorde elemzésében lehetett olvasni, idézem: „Gyergyószentmiklóson megvalósuló új beruházás viszont pozitívan hatnak 2010-es becslésünkre”. Vagyis Gyergyószentmiklóson már van meglévő új szerződés, ha új beruházásról beszélnek ill. írnak…..

A második észrevétel, amikor a profit figyelmeztetést kiadta a társaság, utalt arra, hogy két éven belül egyik vezető energia megtakarítással foglalkozó céggé akarja kinőni magát a társaság a térségben. Vagyis rohamosan nőni kellene az árbevételnek – és ennél a társaságnál nyugodtan kijelenthetjük, hogy a nettó eredménynek is – hogy a leírt elképzelést be tudja tartani a vezetőség, hiszen vannak olyan vállalatok ugyanebben a szegmensben tevékenykednek és több milliárd Ft árbevétellel rendelkeznek….

Értékálló a társaság. Persze, hogy az, nem véletlenül ülök benne 100% „cash”-al…..és még rajtam kívül mennyien szeretnének még, csak egyre zsebbenyúlós a dolog. A „forrest kolléga” által megjelölt célárfolyam (7.500 Ft) szép teljesítményre utal, de szerintem akkor kezd indulni igazán a „buli”… Általam megjelölt célárfolyam már nem is Ft-ban van feltüntetve….))))

Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 16:42
Előzmény: #3968  Törölt felhasználó
#3969
Szép a mai RFV teljesítmény. Gyerekek, legjobb papír komolyan...

Így tovább! Hajrá RFV!

Rfvfun
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 16:13
Előzmény: #3967  Törölt felhasználó
#3968
Igen. Értékalapú befektetés.

Nem biztos, hogy 2-3 hét múlva ki kell szállni, ha 5000 felett lesz.

A Világgazgaságban leközölt 2010-es várható EPS alapján 600 Ft.

Ez a mai 4500 Ft -os árral számolva kb. 7,3-as P/e.

Jelenleg 2009-es EPS-ra 10 feletti a P/e.

Mindezek alapján 40 %-os árfolyamalulértékeltség van 12 hónapos időtávra.

6200 Ft körüli a legkonzervatívabb 10 P/e értékkel a 2010. decemberi várható árfolyam.

Tehát nem biztos, hogy ki kell szállni egy limites nap után. ...

Minden jót!
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 16:13
Előzmény: #3966  forrest
#3967
Vicces fiú vagyok, de ez nem játék (szerintem).
forrest 2009. 12. 14. 16:09
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3966
ez csak 1 tipp volt marqves, csak játék...

ha vki a fórum tippjei alapján dönt, az már az ő problémája

sőt még egy tipp ráadásként: 2010 nyarára 7k lesz (ja, én 7,5k-ig tartom - jó cég - jó papír - 2,2k az átlagom nem sürgős a dolog)

szép estét mindenkinek és a továbbiakban is szép egyenletesen emelkedő RFV-t!
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 15:42
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3965
A +15% innen azt jelent, hogy kb. 5150 lesz 3 héten belül, akkor azt jelenti, hogy most még venni kell ezerrel...

Köszi,
Rfvfun
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 15:39
Előzmény: #3963  forrest
#3964
Nekem nincs tippem.
A pénz, saját vagy mások befektetése nem lehet "tipp" kérdése. Ez nem játék, aki annak tekinti, az álmatlan éjszakák után nagy bukóval csalódva fog levonulni a tőzsdéről...

Én azt állítom nagy bizonyossággal, hogy a 2-3 héten belül lesz romániai bejelentés (talán Brassói kerületek?) és akkor + 15 % lesz.
forrest 2009. 12. 14. 15:31
Előzmény: #3961  Törölt felhasználó
#3963
szerintem idén még lesz bejelentés
(gyanúsak a kötések és a könyv)

év végi záró tipp: 4.900
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 15:23
Előzmény: #3961  Törölt felhasználó
#3962
ha nincs bejelentés idén 4800-5000
ha van 5200-5500 körül
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 15:11
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3961
akkor a te tipped 5100?

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek