A húg simán megteheti, hogyha igazolni tudja, hogy ő hozzátette ezt a 6 M-t (pl. a rokonok nyilatkozata által), hogy bejegyezteti a tulajdonrészt: Ptk. 5:37. § [Ingatlan-nyilvántartási igény]Ha az ingatlantulajdonos a tulajdonjogot ingatlan-nyilvántartáson kívül szerezte, igényt tarthat arra, hogy tulajdonjogát az ingatlan-nyilvántartásba bejegyezzék.
A 6 M Ft értelmezhető jogilag is tulajdonjogként, ahogy pl. az élettársi vagyonszerzés során is a szerzés arányában keletkezik tulajdonjog. A kérdés az, hogy ez kölcsön volt-e, vagy ingatlanszerzésre irányuló átutalás. Szerintem ha nincs valahol rögzítve az, hogy ez kölcsön (tehát nagyinak valamikor vissza kell fizetnie), akkor egyértelmű, hogy tulajdonszerzésre irányult.
A sötétség már ott elkezdődik, hogy "25 év alatti tanár házaspár". A tanárszak 6 év, nem létezik 25 év alatti tanár házaspár. Ha találsz egyet, küldj róluk képet.
Valaki egyébként érti, miért jobb karanténban a kertes ház? Vajon mennyivel megy ki többet a tulaj a 400 m2 szabad levegőre, mint a társasházban az erkélyre? És aztán mennyire kellemes az a 400 m2 az év 9 hónapjában?
Ebben lenne logika. Így az MNB/kormányügynökség hitelezné csak a lakásokat, szigorúan nemzetfenntartási alapon, senki másnak nem érné meg, és a banki szféra kiszorulna a lakáshitelpiacról. Tehát ha szaporodsz, kapsz hitelt, ha nem, nem.
Ez nem így van pontosan. Az 1945 előtti házakat tekintik régi építésűnek, és azért alacsony a lakbér, mert ezek rekonstrukciója közteherviseléssel valósult meg az 50-es, 60-as években. Az egyes újépítésűeknél is hatóságilag szabályozva lehet a maximált kiadási ár, és ennek betartását önkormányzati iroda ellenőrzi. A lakbér a helyi adottságoktól függ: https://www.wien.gv.at/wohnen/wohnbautechnik/pruefen/mietzinsberechnung.html Mindenesetre ha kiadásra vásárolsz, előzetesen nagyon alaposan tájékozódj, hogy mennyi a max. bérleti díj ott, milyen feltételekkel lehet kiadni (tavaly még volt olyan, hogy három év bérlet után átváltozik határozatlan idejűvé a bérlet, természetesen fix árral stb.). Ja és rengeteg bérlő által lakott lakást árulnak, ezeket messziről kerülni kell. A közvetítők nem mindig mondják meg az igazat.
Melyik része? :) van Aspern, ami most még préri, de szerintem jól be fog népesülni (Ausztria népessége folyamatosan nő), kijár a metró. A belső része is okés, 70-es évek feeling, nekem kicsit kihalt. Szeretem, ha lemegyek az utcára, vannak boltok. De kiadásra tuti jó a belső fele, Aspern még fejlődésben van.
Nagyon kell figyelni Bécsben, hogy mit veszel, a régi építésűekre külön kiadási szabályok vonatkoznak, lényegesen alacsonyabb bérleti díjakkal. A 2.-3. kerület nagyrészt régi építésű, a 3.-ban olyan komfort nélküli lakásokat is láttam, amilyet itthon rég nem. Bécsben egyébként híresen jó a tömegközlekedés, nyugodtan nézelődhetsz kijjebb is. A presztízse nagyon eltér a kerületeknek (a Favoriten és a Simmering van a legalján).
Nagyon túl van árazva, szuterénnel kéne egy kategóriában lennie. Zajvédőfaltól 10 méterrel ki akar élni? Se kiadni, se élni nem lehet benne, szükségmegoldás. Impudent-ár, fále.
Teljesen jogos kérdés, a MÁP+ bőven mínuszban van ahhoz képest, ha 0% kamaton eurót tartasz a számlán. Le is cseszték Orbánék Tolcsyt a nagy esés idején tavasszal, mert beindult a váltás. Szerintem hozzá kell szoknunk a Balkánhoz, tőlünk délre mindenhol euróban adják-veszik az ingatlant.
A mi szempontunkból az euró az érdekes, mert ott politikai okokból nem működhet az MMT, a forint meg mégiscsak leginkább attól függ. Az MMT dollárra alkalmazása járhat azzal, hogy az euró lesz a világ svájci frankja. AKkor viszont felköthetjük a gatyánk, mert a forint nem fog kelleni senkinek.
Ezt pont így látom én is. Tkp. igazat mond a NER, az EU olyan mint a Szovjetunió, segéllyel életben tartja a rendszert. Tegnap is esküvő, babaváró, sosem éltek együtt, de a hit majd összetartja őket. Vagy kinevelődött itt egy új emberfajta az elmúlt 10 évben, csak nem vettem észre, vagy baromi nagy gáz lesz ezekből a kapcsolatokból.