Szerintem a Duna Housenál nagy hiba kizárólag a magyar ingatlanpiac helyzetét rávetíteni a cég eredményességére, már rég nem Magyarország fejnehéz a cég, talán ez okoz egy jó kis diszkontot az árazásban is.
Január/feburártól nagyon gyorsan nagyon erős osztalékpapír lehet, ha kipörög a rekord PMÁP kamat és akár csak egy stabil 8-9%-os szintet fog tudni hozni a DH.
A Nyomdának a jó számok mellett az is az erőssége, hogy szépen filézik ki az állampapírokat. Egyrészt organikusan csökken a kamat másrészt már csak 10 éves inflációkövető állampapírt tudsz venni, amibe nem biztos hogy be akarsz szállni. Valamennyit mindenképpen érdemes tartani a portfólióban a Nyomdából és azáltal, hogy export orientálttá válik ezzel valamennyire az árfolyamkockázatot is mérsékli.
Szerintem mindenki aláírná, hogy legalább a kamatstoppot vezessék ki év végével. Az extraprofitadó szinte biztos, hogy marad, jó esetben egy kicsit kisebb mértékében.
Szerintem itt inkább arra kell gondolni, hogy aki nem full-time elemez (és/vagy ez a munkája) az csak dobja be a pénzét inflációkövető állampapírba jelen helyzetben.
Azért az osztalékvárakozással óvatos lennék, ebben ha jól értem van egy erős egyszeri tétel, ami az ingatlaneladásokból származik így azért nem várható a konstans 20-25%. Az viszont biztos, hogy több országban is stabil lábakon áll a Duna House és jó finanszírozási paraméterek mellett sikerült pénzhez jutnia (NKP)
Eladói oldalról szinte folyamatosan van egy erős ellenállás. Jelenleg is van bent 415-ön 6400 db, de dinamikusan változtatja az eladási árát aszerint, hogy éppen hol tart az árfolyam.
Így utólag magyarázva, a lehető legjobb lépés volt az olasz akvizíció. Elég nagy csökkenést szenvedett el a DH minden más piacon viszont majdnem 9 mrd cash-en ülnek, ami több mint biztató. Valószínűleg csak erősebben fognak kijönni ebből az időszakból.