Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 21:02

Visszavonulni 150 millio Ft-al elég lehet?!  

sziasztok
van egy ügyfél aki 10 év tőzsdézés után visszavonulna
van 150 millio Ft-ja, és nagyjából 100 millio ingatlanban
dillemázik azon hogy meglépje-e csak a kamatokból eléldegélhetne
van aki tudna tanácsot adni?
köszi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 11. 19:55
Előzmény: #79  ________
#80
60-70% az már a fikciós sáv.
________
________ 2018. 03. 11. 19:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
Ne értsd félre nem ellened szurkolok, csak tudom, hogy mennyi %-ot lehet évente elérni, mi számít jónak, mi rossznak. 60-70% az nagyon jó. Gratula.
Nagylábra ezt értettem:
"Tavaly csak ezekre mintegy 8 milliát költöttem ( új autó, jakuzzi, medence, külföldi -belföldi nyaralások, műszaki eszközök"
Ezt nem sokan engedhetik meg maguknak.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 11. 19:49
Előzmény: #73  gambadoro
#78
Nézd junior, a kommentjeidből még egy értelmes használható sort nem olvastam ki... mindenben a hasonlítás van, hogy ki, mi, hol, miért, mennyivel, mennyire, stb... ez tipikus tinédzserszintű hőbörgés. Még semmi olyan nem derült ki, hogy te egymagad, önmagad mit tettél vagy értél el, nyilván a nagy semmit, különben nem rinyálnál naphosszat az ilyen jellegű fórumokon. A szöveget is illendő lenne értelmezni, nemcsak olvasni, mert az információ alapján lehet megérteni a témát. Olaszország nem a partvonalon látható jachtok alapján minősítendő, hanem pl. a bankok rossz hitelállománya és az olasz államadósság és a gyenge gdp növekedés alapján. Tehát nem a nyári szünetben való kiruccanásod élményei alapján kell megítélni, ennél kicsit többről van szó. Ausztria még csak most ismerkedik meg a nehézségekkel, ezt kéne ízlelgetned neked és lemondani a segélyezésről. Ami az én életemet illeti, igen borzalmas, és szomorkodok napestig, de a számlaegyenlegem alapján úgy látom, hogy nemigen kell már sokat kuporgatnom. Hát ennyit tudtam segíteni junior, hosszú út van még előtted, tanulással, versenyképes szakmával még akár jó állásod is lehet és talán lejössz a talajra az örökös rinyálás helyett. A további összehasonlítást, kinek, minek, mennyivel jobb és több, mint neked - rád bízom ! Azért alapjövedelemre és segélyezésre ne nagyon várj, mert ki tudja, talán mégsem valósul meg és a mamahotel-papabank páros nem tart örökké a kis életedben ! 
:D:D:D
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 19:44
Előzmény: #75  gyula1971
#77
Mert sokkal mobilabbak, mennek, utaznak, költöznek. Ahol jobb lehetőségek, munka van. Igaz, az albérlet hosszabb távon drágább, de a lehetőségeid is fényévekkel szélesebbek, már ha értesz valamihez és érsz valamit a munkaerőpiacon. 
Itt meg? Az a nagy életcél, hogy a 40 év alatt kifizetett, összekuporgatott isten háta mögötti házhoz ragaszkodnak, ami valójában egy nagy kalap szart se ér. Munka meg csak közmunka van, de nem baj, miénk a ház és ha cigánygyerekek potyognak az égből, akkor is. A vidéki falun az öregek leélték az életüket úgy, hogy sose jártak a szomszéd településen, hát kössz. Én meg abba őrülnék bele.
Hát látod, többek között ezért is tartunk mi ott, ahol, a nyugat meg ott, ahol.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 11. 19:41
Előzmény: #68  MetalHeart
#76
Hatalmas respect! Tovàbbà ugye most az összes parlamenti párt tűzzel-vassal, véres verejtékkel küzd a gondolkodni képtelen proletariàtus szavazatàért (kíváncsi vagyok, az értelmiségiekkel mikor lesznek hajlandóak kommunikàlni), egyikkel sem értek egyet, de valamivel meg kell venni a lelküket, ha az agyukat nem lehet. 13. havi nyugdíj, nyugdíjprémium és tàrsai...de amikor meghallom a bérunió kifejezést, kb. lekaparom a falat mérgemben. Ez pontosan az, amiről Te beszélsz, csak más síkon. A fejemet a falba verem tőle.
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 11. 19:29
Előzmény: #35  kozi723
#75
-ezt sosem értettem meg,hogy ott nem cél a saját ingatlan?-Nyugati ember ingatlant nem birtokol, nem is törekszik rá?
20-30 éven át kifizetett albérlet eleve több,mint a vételár,amiben lakik.
Egy életen át 50-60 évig bérletben élni, Magyarországon, vidéki falun az öregek ebbe beleőrülnének! It
gambadoro 2018. 03. 11. 19:25
Előzmény: #69  MetalHeart
#74
reméljük nem is veszed majd igénybe
ezt majd számonkérjük
gambadoro 2018. 03. 11. 19:24
Előzmény: #68  MetalHeart
#73
te egy irigy szűklátókörű ember vagy
szomorkodhatsz majd napestig
szar ország olaszország? nem is tudtam
nekem úgy tűnik, hogy az utolsó déli faluban a parton több a jacht, mint amit te életedben láttál
nem mellesleg északon akkora a gdp mint németországban
ausztria: mi közük a migráns magyarokhoz
bár megjegyzem az a szűkület most éppen két gyerekre 200 euró + 2X 750 ez utóbbit nem adják annak, akinek a gyereke nem ausztriában él, illetve 1500 eurós adóvisszatérítés lesz
ízlelgesd
és nem azért mert nem tudják kifizetni
egyébként borzalmas életed lehet, kuporgass az való neked
még a cigó is jobban fog járni
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 19:08
Törölt hozzászólás
#72
Mecsek 2018. 03. 11. 19:08
Előzmény: #69  MetalHeart
#71
Igazad van! az állampolgári" jövedelmet" az állampolgároknak kell megtermelni és csak azt lehet elhasználni.Aki nem dolgozik ne is egyék mondja a közmondás.A gondoskodás más történet.Munka és munkabér kell amiből a Zemmberek tisztességgel megélnek.UFF!
Mecsek 2018. 03. 11. 19:04
#70
Nyugger vagyok feleséggel,két unokával,két baráti gyakori vendéggyerekkel.Évek óta vezetem a kiadásainkat-bevételeinket.Kiadások:Kaja-75e.,Kocsi -70e.-Rezsi-85e.Vegyes-110e.Össz.:340e/hó.Bevétel a nyugdíjunk,plusz a tőzsdei nyereség.A nyugdíjból havi 60e a megtakarítás,a tőzsde abszolút tartalék,amiből a 10% feletti nyereség ingatlanalapba kerül.nem nyavajgunk,a következő 20 évünk biztosítva van.Igaz 40 kemény évünk volt melóban.A tőzsdei alaptőke 5misivel indult,ma a múlt év eredményeként 13-ra hízott.Ha 30 összejönne tovább nem napiznék.Ha nincs folyamatos biztos bevétel 150 misivel csak 60évesen lehet biztonsággal visszavonulni,ha nem túl magasak az igények és nincs sok gyerek,unoka,költési bázis!
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 11. 18:57
Előzmény: #68  MetalHeart
#69
Egyszerűen csak a fejemet fogom, mikor vki elkezdi a kibaszott alapjövedelem vagy a segélyezés célú témakört reklámozni...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 11. 18:49
Előzmény: #62  gambadoro
#68
"állampolgári jövedelem
ennyit tudok ehhez hozzáfűzni"
ez nem sok...  
   
"olaszok 780 eurót most fogják megszavazni jó eséllyel"
jahm, baromi jól fognak kijönni belőle, ha megvalósul, mint a déliek legszarabb, leginkább eladósodott országa...
   
"ausztriában már régóta működik, most szüntették meg pl a kötelező továbbképzést a munkanélkülieknek családtól függően 840 euró körül van"
fantasztikus ötlet volt, majd meglátjuk meddig tart a csoda... legújabban már szűkölnek a családi pótlékon azoknál, akik nem "életvitelszerűen" laknak ott, de azért az adókat beszedik a vendégmelósoktól...
   
"óriási változások várhatók"
az ingyen élésre és lóvét mindenkinek ? 
       
az a baj veled ember, hogy fogalmad sincs a realitásokról, csak vizionál a magadfajta és hasonló sok szoclib, meg egyéb őrült irányzatbeli elem mindenféle teljesítmény nélküli jólétet mindenféle munka és hozzáadott érték  nélkül...
:D:D:D
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 18:44
Előzmény: #65  zsoltee77
#67
Nekem meg a 10 forintos fekete talpú Dorco:)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 03. 11. 18:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Egyébként annak idején kibeszéltük Szabolcs példáját. Se család, se gyerek, se autó, így el lehet éldegélni 50 milla hozamából, de ha talál magának végre egy nőt (ha akar egyáltalán), akkor édeskevés lesz. Kertes ház, autó, 2 gyerekhez szükséges ruha, kaja, játék, folyamatosan, stb stb. Aztán nem is marad belőle. :)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 03. 11. 18:36
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Én se vennék Adidas cipőt. Nekem a Nike vált be. :))
Attól nem lesz ficsúr, ha minőségi cipőben jár, annak nem látom értelmét, ha 3eFt-os kínai cipőt veszünk. Havonta....
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 18:09
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#64
Azért az még nem aszkétizmus, hogy lemond valaki  egy csomo "civilizált" dologról.
Egyénenként (és a korral) változik, hogy ki-ki mit tart elhagyhatónak, annak érdekében hogy kiszállhasson a taposómalomból. Az adidasz csukán csak nevetek...
én nem nevelnék ficsurt a gyerekből.
________
________ 2018. 03. 11. 17:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#63
Szerinted tartósan magas hozam (60-70%) tartható lesz? Ilyenre berendezkedni hazárdírozás. Pláne ha a Mészáros papírokból keletkezett. Leírásod alapján szívesen élsz nagy lábon, ami megint csak veszélyes, ha nem jön a tervezett profit...
gambadoro 2018. 03. 11. 15:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#62
állampolgári jövedelem
ennyit tudok ehhez hozzáfűzni
most még utópisztikus magyarországon
én 10 évet adok ennek európában
olaszok 780 eurót most fogják megszavazni jó eséllyel
ausztriában már régóta működik, most szüntették meg pl a kötelező továbbképzést a munkanélkülieknek családtól függően 840 euró körül van
és sorolhatnánk
óriási változások várhatók
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 15:28
Törölt hozzászólás
#61
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 15:24
Törölt hozzászólás
#60
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 11. 14:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#59
hát igen, mindenki másképp számol. ha belevesszük a nyaralást meg mindent (pl. most két autóra is kell vennem nyári gumit, mivel az egyik spéci, ez többszázezer ft lesz, aztán nagyon gondolkodom egy macbook pro-n, 900 guriga, stbstb), akkor naná hogy 300 nem elég semmire a világon, ez tök nyilvánvaló. én pl. úgy értettem, hogy a család rezsijére (lakhatás, kaja, stb) elegendő. minden egyéb komoly pénzt kíván, főleg, hogy itthon minden drágább. persze erre is vannak megoldások, telefon töltőkábelt, apró műszaki cikket, de akár sajtreszelőt is én már csak ebay-en rendelek, free shipping mellett. aztán vannak a meghibásodó dolgok, azokat én pl. javítom, nem kidobom, nem lemondásból, csak így vagyok programozva. a konzumidióta korszakunkon túl vagyunk, tartós jó minőségűek az eszközeink, így nem sok mindenre megy lóvé. persze ha azt az egzisztenciát amiben élünk ma kellene megteremtenem, akkor havi 3 milla se lenne elég jópár évig. a mai gazdasági helyzet mellett valószínűleg soha nem is tudnám újra összehozni.
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 14:38
Törölt hozzászólás
#58
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 14:36
Törölt hozzászólás
#57
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 11. 14:13
Előzmény: #48  MetalHeart
#56
Nekem több volt amíg alkalmazott voltam, vállalkozóként viszont teljesen mérhetetlen., egyszer fenn, egyszer lenn.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:56
Előzmény: #48  MetalHeart
#55
Szerintem többen, mint gondolnád... :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:54
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
Igaz. Kicsit felületesen olvastam el.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:52
Előzmény: #50  kozi723
#53
"... saját magának sem engedett meg bizonyos dolgokat és szigorú keretek között élt. Így lehetséges hogy 34 évesen lett annyi amennyi."                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ezzel nekem azt bizonyította be, hogy ha a szülők meg is adnak mindent, akkor is, egyedül és kizárólag csak saját magán múlik, hogy kiből és mi lesz, illetve hogyan él... Megtehette volna ő is, hogy szarik mindenre, mert a szülők finanszíroztak majdnem mindent és elherdálja mindenét, hiszen nem ő dolgozott érte. Minden tiszteletem az övé, bár én a helyében lazítanék a szigorú kereteken...
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:47
Előzmény: #48  MetalHeart
#52
1 milka nettó az kb 1.5 misi bruttó bér, egy multinál nem top managerként is simán elérhető még alkalmazottként is. 
Vállalkozóként már ugye más a helyzet, egy hónapban simán bejöhet akár még a többszöröse is, de vannak böjtösebb hónapok is egy évben.
Egy tőzsdésnek ezt nem kell mesélni, ugye? :)
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:44
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
leírta, hogy nettó, és hogy jövedelem (tehát nem bevétel).
kozi723
kozi723 2018. 03. 11. 13:42
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
Így van ahogy mondod. Ha valaki így csinálja, akkor lemond sok mindenről. Ami valószínűleg senkinek nem jó és nincs is értelme. Éppen ezért az a véleményem, hogy komoly megtakarítást az embernek az első 10 aktív évében kell megalapoznia. Természetesen egy frissen dolgozni kezdőnek nem lesz olyan jó jövedelme, de feltételezhetően az életszínvonala is azzal arányos. Amíg valaki 30 alatti/körüli és tegyük fel nincs gyermeke és ezzel párhuzamosan nem tett félre, akkor valószínűleg már nem is fog és nem is lesz komoly megtakarítása. Mert leszarja. Ha pedig lesz egy gyermeke, akkor már neki fog várhatóan mindent megadni, hiszen miért ne tenné. :) A cikkben egy olyan Úr szerepel, akinek valszeg mindene megvolt, elkezdett dolgozni, de már közben volt egy lakása amire kizárólag a rezsi jött, saját magának sem engedett meg bizonyos dolgokat és szigorú keretek között élt. Így lehetséges hogy 34 évesen lett annyi amennyi.
.
.
//Kivételt képeznek a ML papír tulajdonosai :D :D
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:39
Előzmény: #48  MetalHeart
#49
Bruttó? Nettó? Bevétel, ha vállalkozó valaki? Ez ugye nagyon nem mindegy. :))
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 11. 13:34
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#48
Fórumtársak közt van aki 1 milliós nettó jövedelemmel rendelkezik ? Puszta kíváncsiság a részemről, nem kötelez semmire és nem kell magyarázni sem a részleteket... csak a limit ténye érdekelne... egy puzzle darabot beillesztene helyére nálam nagy kirakósdiban a saját életemben...
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:29
Előzmény: #38  kozi723
#47
jók ezek a semmitmondó kijelentések a csókától mint pld. “ismertem egy házaspárt, 10 évig óceánjárón dolgoztak“...:))) igen? és mit dolgoztak? férj elsõ tiszt volt, anyu meg személyzeti fõnök?...:) vagy esetleg mindketten a konyhán nyomták napi 12 órában, éjjel meg visszavonultak a 2 nm-es “szállás“-ra? :))
 
még egyszer... a WB-t idézõ részek megfontolhatók/megfontolandók... de nem mindegy a kiindulási/vetítési alap (statisztikával komolyabban foglalkozók talán értik h. mire gondolok) :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:25
Előzmény: #38  kozi723
#46
Nem. Havi 300.000,- Ft-ból két gyerekkel csak nagyon sok lemondás árán lehet megélni. Abban pedig mi a jó nekik? Az, hogy 100 millió van a bankban, de nem veszek pl. adidas cipőt a gyereknek 30.000,- Ft-ért, pedig minden vágya az és szívem szerint meg is venném, de a havi 300-ból nem lehet. Ez kinek jó?
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:24
Előzmény: #44  zsoltee77
#45
Mondhatjuk, hogy gyakorlatilag már csak a hobbijaimnak élek. :)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 03. 11. 13:23
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Te dolgozol még? :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:21
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#43
Ha most berakja azt a 150 millert államkötvénybe, bruttó 3,8%-os hozamot tud elérni. Ami jó eséllyel kicsit még emelkedni is fog, ha beállunk az MNB által tervezett 3%-os inflációra. Nos, ez nettóban bő 400 ezer Ft hozam havonta és meg sem kell mozdulni érte. Ha mellé teszed a 300-as nettó keresetet és a 260-as ingatlanból származó bevételt, akkor közel havi 1 milliónál járunk. Akinek ennyi nem elég, kösse fel magát.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 11. 13:10
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Minden nem fér bele, ez egyértelmű.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:08
Előzmény: #36  _Bekre_Pal_
#41
Nem erről beszéltem. Én a havi 300.000,- Ft-ot tartom úgy kevésnek egy 4 tagú családnak, hogy abban minden benne van, nemcsak a megélhetés, hanem minden, mint a cikkben szereplő házaspárnál...

Topik gazda

nick2015
2 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek